Slovenke delile žalostne razloge, zakaj niso upale zapustiti nasilnega partnerja

8. 2. 2022
Deli
Slovenke delile žalostne razloge, zakaj niso upale zapustiti nasilnega partnerja (foto: Profimedia)
Profimedia

... in kako so to naposled nekatere vseeno storile. 😔

Na slovenskem forumu se je oglasila ženska z vprašanjem: Kakšen je vaš vzrok, da ne morete/upate zapustit nasilnega partnerja?

Spodaj delimo odgovore nekaterih uporabnic:

1.

"Jaz ga nisem upala zapustit, ker ko bi komu povedala za nasilje za našimi zidovi in prosila za pomoč, bi morala z otroki izginit z obličja zemlje, da nas ne bi našel in se nam maščeval. Navzen in do drugih je kazal zelo lep obraz.

Tudi če bi se ločila, ne bi mogla preprečit stikov med otroki in nasilnim očetom in posledično jih ne bi uspela obvarovati pred njim. Ločitev sem načrtovala od rojstva prvega otroka in do osamosvojitve zadnjega. Uspelo mi je po odhodu zadnjega od doma. Verjetno sem ena izmed redkih srečnic. Kaj se je dogajalo za našimi zidovi (predvsem, kaj je delal z mano, otroke je večinoma uporabljal kot sredstvo za maščevanje meni – kaj bo jim naredil, če ga zapustim), kaj vse ob ločitvi, ni potrebno povedat z besedami, dovolj pove dejstvo, da nihče od odraslih otrok noče niti slišat več zanj."

Nasilje doma: Če ti prijateljica pokaže TA ZNAK, pomeni, da je v stiski (bodi pozorna in ukrepaj!)

2.

"Isti razlog. Samo jaz sem ga v drugi nosečnosti prepričala v splav in potem na kontracepcijo kljub temu, da sem si želela še kakšnega otroka, samo ne več z njim.

V teh letih sem se potuhnila, mu bila ustrežljiva, koliko se je dalo in počakala, da sin odraste, da je lahko branil sebe in mene pred njim.

Sin ga je izbrisal iz svojega življenja, jaz tudi. Naj vam bo rdeča luč, ko spoznate ločenca in vam pove, da nima stikov s svojimi otroki. Preden nadaljujete z njim, poskusite izvedeti razlog."

"Zakaj ga nisem prijavila policiji? Ker sem se ga od tistega večera naprej pošteno bala" (izpoved Slovenke)

3.

"Zato, ker nobena ne zaupa več v CSD in institucije. Za njih so take samo številka primera. Ne premorejo empatije, kaj se res lahko zgodi, ko ženska prijavi nasilje.

Polno nekih rokov za pogovore, kaj se dogaja vmes, jih ne zanima, samo da odkljukajo nalogo pogovora. Ženska pa ostaja sama v tem problemu.

Ne želijo biti poskusi raznih socialnih delavk, ali bo pri nalogi uspešna ali ne. Žal smo zadnja leta videli preveč kiksov takih institucij."

"Iz nasilnega razmerja sem med pandemijo pobegnila s pismom, v katerem je pisalo ..." (resnična zgodba)

Novo na Metroplay: Ines Erbus o avtoimuni bolezni, ljubezni do hrvaščine in potovanjih