Pa brez zamere, UG84

Se je ena znanka tut na Bogenšperku poročila in sm vidla fotke (tistih par, k jih je usem razposlala

UG84 napisal/-a:OK, tu je seznamčke (pisalal sem v vrstem redu kot mi je kaeri račun prišel pod roke):
1. Obleka nevesta (izposoja): 270 EUR
2. Torta in 150 mignonov: 349, 55 EUR
3. Snemalec: 576 EUR
4. Pogostitev na Bogenšperku: 504 EUR
5. Cvetličarka: 577,60 EUR
6. Plačilo protokola na gradu Bogenšperk: 138 EUR
7. Prstani: 258 EUR
8. Gostilna: 2280 EUR
9. Ogrlica nevesta: 37 EUR
10. Čevlji nevesta: 95,70 EUR
11. Kvartet v cerkvi: 125 EUR
12. Prispevek za župnika: 100 EUR
13. Frizer nevesta (proba in dejanska): 125 EUR
14. Make up: 50 EUR
15. Čevlji ženin: 85 EUR
16. Obleka ženin (po meri): 443 EUR + 49,90 EUR (srajca)
17. Pogostitev doma: 60 EUR
18. Fotografinja: 600 EUR
19. Dekliščina: 160 EUR
20. Fantovščina: 135 EUR
21. Glasbena skupina: 600 EUR
22. Poročno potovanje (Tunizija): 1300 EUR (1000 pa še zraven podarjeno, ampak to ne štejem)
23: Make up mami: 45 EUR
Vse to skupaj pride 8.963,75 EUR. Pa še bencin pa cestnine, no pa je že preko 9.000. Tu nisem štela 200 EUR za najem avta, ker je bil to atijev strošek in pa nevem koliko truda in denarja, ki sta ga vložili moja mami in tašča v peko peciva.
MsN napisal/-a:No, če je to povprečna poroka, potem pa še toliko bolj škoda denarja, če je povprečna pa tako draga![]()
Moj tip ima prav, ko pravi, da me ne bo hotel za ženoRecesija!
LanaMaxim napisal/-a:sem videla kako vsi nabijejo ceno samo zato, ker jim omeniš besedo "poroka". Res so ogromni stroški.
CE PA NE bi mela financ, pa 100% ne bi sparala eno leto prej sam za poroko, in se odrekala nevem cemu...torej cena poroke bo najinim takratnim financam priblizno primerna!
Ne razumeti narobe - vsi imamo pravico do svojega mnenja, verjamem, da je vama to pomenilo velik dogodek in sta bila pripravljena na tak strošek, ampak vseeno se mi ne zdi najbolj razumna cena. In zdaj spet kup kokošk v en glas - kaj vse je treba na poroki imeti in blabla
Men pa ni čist nč od tega ušeč. Bi kr umrla, če bi mogla met tako poroko.
Mislem, da smo mal zašle, tema je "neobičajna poroka". A mamo temo "poroka", "načrtovanje poroke" ... ?
kk bi se pa uskladili pri razlicnih mnenjih partnerjev glede poroke?! midva sva se neki pogovarjala (bolj za hec, ampak kaj ves biggrin ) in pac js nimam nekega velikega sorodstva - oz. nismo v stikih. pa tud nekega kupa prijatlov nimam - bolj znance. zdej ce bi se sla neko veliko poroko, bi lahko nabrala skup ogromno ljudi, ampak tega nocem ker mi res ne pomenijo toliko, da bi jih mela na poroki...
pr fantu je pa pac tako, da so ful povezani v sorodstvu, in bi vse familije ful zamerle ce se koga ne bi povablo, plus tega ma se en tak stalni krog prijateljev, in to bi cez par let naneslo en kup ljudi - prjatli pa njihove partnerke, mogoce se druzine...u glavnem ogromno.
in midva bi lahko se tako sla samo eno skrajnost - samo starsi na poroki, al pa ogromna poroka. ker on ne more zbrat recimo 15 najljubsih ljudi, ker so to vse take skupine ljudi, kjer so mu ''enakovredni''. sej ne da razmisljam tok resno da bi se porocila z njim (se ne biggrin ) ampak me res zanima kaj ce bi mel tako situacijo ko bi bil cas za poroko