"Skoraj vse ženske, ki imajo bolečo menstruacijo, imajo v sebi dosti potlačene jeze" (opaža slovenski bioterapevt)

22. 1. 2022
Deli
"Skoraj vse ženske, ki imajo bolečo menstruacijo, imajo v sebi dosti potlačene jeze" (opaža slovenski bioterapevt) (foto: Profimedia)
Profimedia

In ja, pojasnjuje tudi, kako se lahko te težave rešimo. Preberi, kaj pravi. 

To v svoji knjigi Samozdravljenje s karmično diagnostiko pojasnjuje bioterapevt Marjan Ogorevc.

V moji terapevtski praksi so bile ravno bolezni rodil med najbolj pogostimi vzroki prihoda na terapijo. Skoraj vsaka ženska, ki je prišla na terapijo, je imela ali miome na maternici, vnetje jajčnikov in/ali neredne ali boleče menstruacije. Nekatere ženske celo mislijo, da je normalno, če imajo pred in med mestruacijo bolečine, depresijo in podobno (PMS). Vzrokov za tovrstne težave je veliko, in niso vedno vzročno povezani. Vendar pa jih lahko na podlagi izkušenj vsaj na grobo določimo.

1. POTLAČENA JEZA 

Po tradicionalni kitajski medicini jetra dajo kri za menstruacijo. Biopotencial jeter pa najbolj poškoduje jeza, še posebej, če se jezimo pogosto. Zato imajo skoraj vse ženske, ki imajo bolečo menstruacijo, v sebi dosti potlačene jeze. 

Gre za staro jezo iz katerega koli dela našega življenja, včasih pa imamo v sebi potlačeno jezo tudi iz naših prejšnjih življenj. Potrebno je ugotoviti, na koga in kdaj je bila ta jeza izražena, ter jo, ne glede na nastanek, s postopkom transformacije sprostiti. Če ni pripravljenosti za brezpogojno odpuščanje osebi, ki naj bi jezo povzročila, potem ne moremo pričakovati, da bo potlačena jeza sproščena. 

"Cosmo nasvete za oralca sem poskusila na svoji roki, in zdaj vlečem kot kraljica"

2. PODZAVESTNA AGRESIJA DO MOŠKIH

Drugi najbolj pogost razlog težav na rodilih je podzavestna agresija do moških. Ta je lahko nastala v tem življenju zaradi slabih izkušenj, lahko je prevzeta od matere in je povezana s podzavestnimi vzorci "moški so barabe", "moškim ne moreš verjeti" in podobno.

Včasih pa je ta jeza prinesena tudi iz prejšnjih življenj. Dominantni in ukazovalni oče pogosto povzroči, da ženska že v svoji mladosti razvije podzavestno agresijo do moških, ki jo potem izraža tudi do svojega moža.

Tega pa se običajno ne zaveda, ker je v njeni podzavesti. Celo moža si lahko izbere takšnega, ki bo samo še okrepil takšen vzorec - tako ji bo omogočeno, da se ga začne zavedati in ga končno tudi razreši. Če pa ji to ne bo uspelo, se bo to odrazilo na njenem telesu skozi bolezni rodil.  

3. ZASTOJ ENERGIJE

Naslednji pogost vzrok težav na rodilih sem zasledil pri ženskah, ki imajo visok seksualni potencial in nimajo ustreznega partnerja. Te imajo velike težave zaradi zastoja energije. Še posebej je ta problem prisoten pri ženskah z visokim libidom, katerih partner ima bistveno manjšo potrebo po seksualnem udejstvovanju.

Tukaj ne mislim na pogostost ljubljenja, ampak na to, da lahko izraziš svoj potencial samo v primeru, ko imaš na drugi strani pri partnerju podobno raven energije nasprotnega spola, ali pa si že razvil sposobnost transformacije spolne energije v višje energije.

"Dva tedna sem seksala z uspešnim košarkarjem, potem me je blokiral iz tega bizarnega razloga" (nora zgodba Ljubljančanke)

Krščanska družba o teh problemih ni vajena razpravljati v javnosti, kaj šele obravnavati to kot problem. Znano je, da lahko ženska pred menstruacijo, ki kasni, in ima bolečine zaradi zastoja energije, to kaj hitro reši z doživetim orgazmom. 

Kako reševati težave z rodili? 

Ženskam, ki imajo težave z rodili, v prvi vrsti predlagam, da po postopku, ki ga navajam (v knjigi), najprej razrešijo vse odnose z najbližjimi, z bivšimi partnerji. Potrebno je izboljšati partnerski odnos, se znebiti svojih podzavestnih odvisnosti in škodljivih podzavestnih vzorcev, zamer, jeze in obsojanja partnerja iz preteklosti. 

Marjan Ogorevc v knjigi SAMOZDRAVLJENJE s karmično diagnostiko, naročite jo lahko tukaj. 

Preberite si še: Sila, ki vleče skupaj komplementarna partnerja, je izjemno močna (odlomek iz nove knjige Marjana Ogorevca)

ali Konflikt med očetom in materjo povzroča najbolj škodljive vplive na otroka v času nosečnosti

Zakaj imamo boleče menstruacije? Pojasnjuje Aleš Ernst

Preberite več na Sensa.si

Fotografije: Profimedia

Novo na Metroplay: Ajda Rotar Urankar in David Urankar iskreno o zakonu in težki življenjski preizkušnji