Sploh veš, kako pravilno skrbeti za svoje lasišče? Izvoli nekaj trikov, s katerimi se boš poslovila od težav

1. 2. 2024
Sploh veš, kako pravilno skrbeti za svoje lasišče? Izvoli nekaj trikov, s katerimi se boš poslovila od težav (foto: Profimedia)
Profimedia

Zdravo lasišče je prav tako pomembno kot sijoča koža. 💇‍♀️ 

Suhi šampon morda le ni rešitev za vse tvoje težave, prhljaja pa ne zakriješ s korektorjem. Za svoje lasišče moraš skrbeti prav toliko kot se posvečaš sijoči koži in obremenjuješ glede mozoljev na bradi. Lasje se začnejo z lasiščem, zaradi česar je nujno potrebno, da tudi temu posvetiš dovolj pozornosti, šampone pa izbiraš s tako pozornostjo kot sončne kreme. Zdravo lasišče ni pordelo, srbeče, se ne lušči in nima prhljaja ali mozoljčkov. 

Profimedia

Za zdravo lasišče si las ne umivaj z vročo vodo. Ni ti treba stati pod ledenim tušem ali se namakati v hladni kopeli, lase pa si vseeno umij z mlačno vodo. Ne glede na to, ali imaš oljno ali suho lasišče, čistilni šamponi niso najboljša izbira za tvoje lase. Če imaš že tako suho kožo, se jim raje v celoti izogibaj, če pa je tvoje lasišče mastno, pa uporabo čistilnega in nežnega šampona prilagajaj. Enkrat uporabi čistilni šampon, trikrat nežnega. 

Pred pranjem las je dobro, če si jih dobro razčeseš, saj bo tako lasišče lažje očiščeno vse nabrane umazanije. Prav tako kot je pomembno, da si odstraniš ostanke ličil in sončne kreme, pa je potrebno, da imaš oprane lase. Umij si jih tolikokrat, kot je potrebno. Če si jih umivaš bolj pogosto, pa uporabi nežen šampon. Pomembno je, da si pri izbiri produktov pozorna, saj lahko napačen produkt še poveča tvoje težave z lasiščem. Če imaš suho kožo in uporabljaš čistilne in agresivne šampone, se lahko izsušijo tvoje lasne korenine kar povzroča izpadanje las. 

Kaj tvoje lasišče pravzaprav potrebuje? 

1. Rožmarinovo olje

Pred spanjem si v lasišče vmasiraj rožmarinovo olje. Pomagalo ti bo pri spodbujanju rastli las in naredilo tvoje lase močnejše in res sijoče.

2. ''Facial'' za lase

Lasišče si zmasiraj. Začni pri vratu in napreduj na strani ter nato do središča lasišča. Pred umivanjem pa si lase še nežno razčesi. Ni priporočljivo, da pretiravaš s česanjem las, saj lahko povrzoča vnetja na lasišču. 

Ne spreglej še: 

3. Primeren šampon

Res je pomembno, da uporabljaš primeren šampon ter si las ne umivaš s takim, ki si ga izbrala zaradi lepega pakiranja ali bleščic. Izogibaj se produktov s parabeni in sulfati, nežni šamponi pa so pogosto boljši kot čistilni. Najdeš jih lahko že v najbližji drogeriji (poleg šamponov z bleščicami). 

Profimedia

4. Vlažilna maska

Nežno masko si naneseš na šamponirane lase in pustiš, da balzam 20 minut curlja po stanovanju. V primeru, da pošiljka maske predolgo traja ali pa pač res rada umazala celo kuhinjo (in tla kopalnice), si lahko pripraviš masko iz grškega jogurta, medu in jajca. Pomaga pri razdraženem lasišču in prhljaju, spereš pa si jo po približno eni uri in pri tem uporabiš nežen šampon. 

5. Uporabi tonik

Tako kot pomaga tvoji koži, tonik ohranja vlago lasišča, zaradi katerega ti bodo lasje res hvaležni. In res sijoči. 

6. Olje za špice

Pomaga pri preprečevanju *itak, suhih špic* pravtako pa preprečuje razcepljanje las. 

7. Zaščiti lasišče pred soncem

Močno sonce lahko izsuši tvoje lasišče ali povzroča rdečice, ki pripomorejo k suhim  in poškodovanim koreninam. Če greš ven v času močnega sonca si lase zakrij s klobukom ali rutko. Tako ali tako bodo poleti že spet v modi. 

Pomembno je tudi da dovolj piješ, ješ zdravo hrano in spremljaš kako se tvoji lasje odzivajo na šampone in produkte, ki jih uporabljaš. Kadarkoli si v dvomu, je bolje če izbrskaš internet in pospraviš likalnik za lase globoko v predal. 

Te morda zanima še: To je prvi puder na svetu, s katerim lahko zaspiš (Ja, prav si prebrala!)

Preberi še: Tedenska metoda, večkrat poimenovana 'novi detoks', zaradi katere boš imela še bolj sijočo kožo