Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Apr. 2024 22:21

Vsak dan manj. Zdele se ne spomnim primera, razen...

Ker so mi v srednji šoli bili liberalci všeč (takrat LDS, ker so bili meščani kot jaz, one SDS-ovce sem pa imel za kmete; no, nisem pa vedel, da se z njimi ne morem primerjati, ker jaz sem reven meščan, oni pa imajo moč in oblast... oz. so najmanj glasniki tistih, ki to dvoje dejansko imajo... in pol neke drobtinice dobijo tudi njihovi "front"-i), sem potem pač moral biti strpen (in ne imeti predsodkov - kakor je bilo vprašanje), ker so oni veljali za strpne, nestrpni pa so bili samo do nestrpnih (hahaha, kaka floskula; in katolikov, ko so ti nestrpni :twisted: )... no, moj razrednik mi je rekel, da jaz sigurno nisem strpen, ko sem se deklariral za strpnega... da če kdo ni strpen, sem to jaz :) Recimo, da sem se vsaj malo izboljšal od takrat :)

Ponavljam.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Apr. 2024 6:52

seveda jih imam, kot jih imamo vsi. se mi zdi bolj pomembno kaj z njimi narediš, ali jim dovoliš da diktirajo/predeterminirajo tvoje življenje, odnos do ljudi/,stvari do katerih imaš predsodek ali ne :) .

predsodek imam do ljudi ki so ful preveč navdušeni sportni navijači npr :lach: :lach: (sploh fuzbal in to)
mislim da iščejo občutek pripadnosti in se pač pridružijo prvi skupini ki se glasno dere :lach: :lach:

dodajam ker sem se ravno spomnila - ful mam hud predsodek do folka, ki je nesramen do kelnarjev, prodajalk, čistilk, šoferjev avtobusa itd. za nij avtomatsko sklepam da so pač v splošnem kreteni (čeprav majo lahko pač samo slab dan ne)


ponavljam :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Apr. 2024 5:58

Nekaj jih imam, ja.

Kako izgleda tvoj sprehod?
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Apr. 2024 9:05

Ponavadi s slušalkami... grem na travnike v bližini, lepo je, če je sonček

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7556
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Apr. 2024 9:25

Ne maram sprehodov, edino v nosečnosti so mi res pašali in pomagali, da nisem prehitro pridobivala teže v 2/2, drugače raje izkoristim prosti čas oz. čas ko se ne direktno ukvarjam z otrokom(kar vozičkanje ni) za jogo ali pilates doma.
Drugače grem po našem hribu en del, okrog hiše.

Kjer sva imela prej stanovanje, je bilo res kul za sprehode, z vozičkom, par korakov nad bloki so bile njive, narava, drevesa, par korakov dol pod nami mesto in lokalček/ lokalčki...center. Zdaj je malo bolj prazno, samo vas.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7046
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Apr. 2024 12:50

Če gremo družinsko, se ponavadi nekam peljemo, da si še kaj pogledamo. Če gremo same tri s psičko, gremo za kakšno uro, dve. Nabirajo se rože, išče se žužke, jaz zaposlim psičko. Če grem sama, isto vzamem psičko in sem vso pot tiho, ne naredim si glasbe, takrat paše tišina.

Še enkrat ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Apr. 2024 23:32

Obozujem sprehode :) s psicko greva za kaksno uro. Vcasih po mestu, vcasih v botanicni vrt, ki je blizu (imajo tudi srne za ograjo, ki jih psicka ful radovedno opazuje :D ). Je pa to moj 'alone time', ko poslusam glasbo, zbistrim misli. Pogosto poslusam tudi Blindboy podcast, kar name ucinkuje skoraj terapevtsko. :)

Kompliment, ki si si ga najbolj zapomnil/a?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7556
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Apr. 2024 8:43

Aja, če je blo vprašanje v smislu elektronike glede sprehoda, jaz ne poslušam nič, niti telefoona ne vzamem s sabo, ko grem vozičkat(to je moj sprehod zdaj).

Moj alone time, ko poslušam glasbo je, k osem sama v avtomobilu oz z otrokom sama, mali se ne pritožuje, mojemu pa ni všeč glasba in je ne smem poslušat, če smo vsi trije, v avtu, na radiu.

Kompliment ..aja ful mi je bil všeč, ko mi je dal, kompliment in vzpodbudo en večer preden sem imela 1. dan nove službe zdaj pri zadnji službi..(v smislu kako in zakaj bom tam vsem všeč..) pa , da znam dobro poskrbet za otroka, kar se tiče bolj ga previjat, porihtat, da je čist in sit, to mi je rekel tudi en 1. ali 2. dan doma ,ko smo prišli iz porodnišnice, ko je šel za nekaj dni ven iz stanovanja, ko je bil bolan in sem bila nekaj dni sama z malim. Nisem do porodnišnice nikoli v lajfu previjla ali kalo drugače skrbela za otroka ali dojenčka... sej v bistvu je ful lahko, lažje kot si predstavljaš, je potem, ko se podijo okrog verjetno bolj težko jih lovit..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Apr. 2024 12:32

Kompliment haha. Definitivno sem si najbolj zapomnila enega iz študentskih časov, ko je na nekem random žuru k meni prišel nek tip, nek slab pickup line al komentar al neki, sem se nasmejala, sploh se ne spomnim o čem točno se je šlo, ampak vem da sem nekaj komentirala nazaj o traktorjih ali kmetiji al nekaj. kakorkoli, tipu so se zasvetile učke in je bilo kot da bi se pogovarjala z 2 letnikom - kake traktorje imamo, če znam vse vozit, če res znam vozit tudi viličar in kombi tudi!! :lach:
zaključil je, da ni vedel da lepe punce tudi traktor vozijo :lach: :lach:

definitivno najbolj nepričakovan, random in wtf kompliment ki sem jih kdajkoli dobila :lach:


pomlad vs jesen?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Apr. 2024 12:52

Jesen.

Najljubši letni čas?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2449
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Apr. 2024 12:56

Pomlad ali pa poletje, odvisno od vremena

Sem se zdaj spomnila, da sem bila najbolj vesela komplimenta od ene random punce na eni zurki. Je prisla do mene in mi rekla, da sem ful lustna :D Mi je polepsalo vecer, ker se mi je zdelo veliko bolj iskreno, kot ce bi mi to rekel en tip. Ne vem, ce znam razlozit, zakaj. Mogoce, ker punca v zameno nic ne pricakuje, nobenega pogovora, kontakta nic, samo hotela mi je pac povedat, in zato deluje bolj iskreno?

Kako kuhas riz? Kot testenine (se pravi ful vode in na koncu odcedis) ali po navodilih s tocno doloceno kolicino vode in je kuhano, ko voda povre? Ga solis?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3421
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Apr. 2024 8:59

Ga kuham po navodilih. Itak, ga pa ne kuham pogosto, ker nismo preveč navdušeni nad njim.

- - - - -

Pogosto gostiš prijatelje ali družino? Kaj pripraviš?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7556
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Apr. 2024 11:42

Glede riza, jaz odkar sem bolj zacela kuhat sem v glavnem rizote delala, ce sem riz, tisto pac zalivas sproti z zajemalkami.

Navaden riz se niti ne spomnim kako, zdaj na zadnje sem naredila bolj po receptu za dojencka, pa sem na pamet neki vodo dala.

Niti nisem se imela do zdaj. Vecinoma zanj kuham oz za naju, pa1x ko je prisel prvic po rojstvu njegov oce na obisk sem za vse, zdaj pa tu za mamo, mojega in sebe sem nekajkrat. Ne vem nisem nic takega, ko je prisel njegov oce sem pire krompir, meso, bela omaka, solata..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Apr. 2024 12:09

ja, ogromno smo pri nas s kolegi in družino.
kuham/pripravim odvisno od dela dneva ko se dobimo in odvisno od tega ali smo že prej zmenjeni da se družimo pri nas.

če vem da bomo pri nas, pripravim za glavni obrok nekaj vnaprej (lazanja npr) ali nekaj kar lahko naredim na brzino in ne kuham cel dan ko mamo družbo (pašta z omako, rižota npr).
če spontano nekoga dobimo na obisk in hočem neki postrežt, mam vedno nekaj za "narezek" v hladilniku in špajzi (grisini, prepečenec, domac sir mamo vedno, domače olivno olje, olive, pečena paprika, kaka salama). če nimam niti tega (ali pa pridejo kolegi z otroci) pa obvezno naredim na brzino ameriške palačinke z ovsenimi kosmiči in čokolado. pečem majhne, na veliki 32cm ponvi in maš v slabe pol ure hrane za nafutrat en bataljon otrok :) . priporočam :) .

ponavljam, morda dobim še kako fajn idejo kaj postrežt :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3421
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Apr. 2024 12:35

Če smo dogovorjeni, potem najrajši roštilj zakurimo. Vseeno kdo pride, prijatelji ali družina.

Če pa pridejo obiski nenapovedano, pa pripravim samo narezek. Ne kompliciram.

Rajši vidim, da se mi ljudje napovejo oz. jih povabimo :wink:

- - - -

Kdaj v življenju si bil/a najbolj osramočen/a?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]