Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2024 19:33

Mislim, 1. tako kot je vse drago, ne vem, koliko bi imeli izbire..

2. jaz sem odprta za oboje, odvisno koliko bi bilo plusov ali minusov kje..

.... kar pa mi osebno iščemo najem, smo bili do zdaj samo na ogledih hiš oz. najema ene etaže/ stanovanja v hiši


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 28. Mar. 2024 21:39

Hišo. Definitivno.
Po možnosti samostojno z veliko vrta, da je dovolj prostora za vse: vrt, rožice, letno kuhinjo in veliko mizo za pogostitve

Big dreams, yes I know :D

- - - - -

Ponavljam
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Mar. 2024 23:17

Verjetno v blok.

Imaš kakšne domače živali?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2024 23:22

Jap. Imamo dva psa in tri mačke. Aaampak, pri nas je to takole-vsi so kar mirni. Moj starejši pes ves čas spi, mačke zelo rade izkoristijo svojo sobo in se tam sončijo, edino psička je kot senca. Ampak isto-je mirna, vzgojena. Ni ravno da prideš in vse teka okrog.

Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Mar. 2024 10:51

nimamo, bi imela. takoj ko bo prilika (aka ko bo tamala začela žicat za ljubljenčka) kupimo spet podgane. :hearts:

ponavljam + če nimaš ali bi imel/a in katero zival bi imela?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 29. Mar. 2024 11:23

Nimam. V prvi vrsti je želja maček in sem to možnost premlevala že najmanj 10x in vedno prišla do istega zaljučka: je večja odgovornost, kot pa živali trenutno lahko nudim oz. sem pripravljena nudit. Seveda, če bi mi bila to največja prioriteta, bi šlo skozi, ampak mi ni - vsaj ne čez celo leto. Recimo pozimi, ko nas je večina verjetno manj aktivnih, bi lahko, preostali del leta pa bolj ne kot ja, ker bi mogla žival dat (pre)večkrat v mačji hotel in se mi strošek ne zdi vreden tega (+ možen stres, ki ga s tem povzročaš mačkam, ki so rade na svojem teritoriju). Plus večkrat sem že brala, da mačke nujno rabijo mačjo družbo, torej vsaj 2 mačka skupaj, če ne čez leta padejo v depresijo (razen v nekaterih izjemnih primerih) in to potem pomeni dvojno skrb za lastnika. Tudi nimam nobenega bližnjega, ki bi poskrbel za žival, ko sva s partnerjem za dlje časa stran od doma - vsi živijo precej stran ali pa pač imajo sami toliko aktivnosti, da niso skoraj nič doma. Na misel mi pride edino ena kolegica, ampak si nisva toliko blizu, da bi jo hotla obremenjevat s tem :nixweiss: Tako da bi bila edina opcija mačji hotel. :/

---

Vprašanje glede čistilnih navad - čiščenje česa oz. katerega prostora ti je največja muka? Po navadi opraviš generalno čistko ali čistiš samo določene prostore ob določenih dnevih in ne vse naenkrat?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Mar. 2024 11:34

Najbolj mi gre na zivce kopalnica oziroma vodni kamen v tus kabini, ostalo je hitro. Pa kuhinja tudi, ker je vedno neka posoda nekje nalozena, ciscenje se tam nikoli ne konca. Pocistim vse naenkrat, prav generalno pa prostore po potrebi, nikoli vse naenkrat, ker nocem prevec dneva za to porabit.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2024 11:43

Sem zdaj 2 meseca pri starših, sem že skoraj pozabila, kako je čistit. :D

Mislim, da mi je v prejšnjem stanovanju čiščenje predstavljalo sprostitev napram ukvarjanju s kričečim otrokom, posebej likanje. Edino je problem, ker časovno je oboje težko uskladit, čiščenje in skrb za otroka, poleg še kuhanja, sprehodov, telovadbe...

Hm... muka...mislim, da najbolj sitno mi je bilo menjevati posteljnino, če se prav spomnim in čiščenje hladilnika in pregledovanje, kje je kaj gnilega mi je bilo tudi kar tečno., ter čiščenje kapelj potleh v kuhinji za mojim.
Drugače pa mogoče kopalnica? Jaz sem imela v prejšnjem stanovanju za čistit samo kopalnico, hodnik pred kopalnico, kuhinjo in spalnico, eno sobo smo imeli pa še prazno oz navlaka od mojega noter..

Ja, sem imela plan, kako že? Ob četrtkih kopalnica, ob petkih čiščenje kuhinje in najine spalnice. 2 dneva v tednu, nedelja, sreda, sem imela za pranje oblek, če je zmanjkalo oblekic za malega, če je meni kakšnih konatir zmanjkalo ali da je bilo kaj pokakano in je bilo treba takoj dat prat, sem pa še ostalo dala zraven, kar je pašalo k določeni barvi/ kosu... Potem za kopanje otroka z milom imam torek in za kopat v banjici pon, tor, čet, sob. :D


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2024 11:44

Sem zdaj 2 meseca pri starših, sem že skoraj pozabila, kako je čistit. :D

Mislim, da mi je v prejšnjem stanovanju čiščenje predstavljalo sprostitev napram ukvarjanju s kričečim otrokom, posebej likanje. Edino je problem, ker časovno je oboje težko uskladit, čiščenje in skrb za otroka, poleg še kuhanja, sprehodov, telovadbe...

Hm... muka...mislim, da najbolj sitno mi je bilo menjevati posteljnino, če se prav spomnim in čiščenje hladilnika in pregledovanje, kje je kaj gnilega mi je bilo tudi kar tečno., ter čiščenje kapelj potleh v kuhinji za mojim.
Drugače pa mogoče kopalnica? Jaz sem imela v prejšnjem stanovanju za čistit samo kopalnico, hodnik pred kopalnico, kuhinjo in spalnico, eno sobo smo imeli pa še prazno oz navlaka od mojega noter..

Ja, sem imela plan, kako že? Ob četrtkih kopalnica, ob petkih čiščenje kuhinje in najine spalnice. 2 dneva v tednu, nedelja, sreda, sem imela za pranje oblek, če je zmanjkalo oblekic za malega, če je meni kakšnih konatir zmanjkalo ali da je bilo kaj pokakano in je bilo treba takoj dat prat, sem pa še ostalo dala zraven, kar je pašalo k določeni barvi/ kosu... Potem za kopanje otroka z milom imam torek in za kopat v banjici pon, tor, čet, sob. :D

Tuš kabina je šla tudi meni na živce, ko sem še živela s cimrami, zdaj smo imela z mojim še dobro zaveso namesto tuš kabine. Za čistit je res manj sitno. :D


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 29. Mar. 2024 12:55

Probam vsaj 1x na teden pospravit, posesat in pomit keramiko. Kopalnica mi ne znese tako pogosto. Posteljnino pa tudi menjam 1x na teden, ponavadi v petek ali nedeljo.

Probam to delat v petek, da so vikendi fraj.
Okna pa pomijem 2x na leto hehehe.

- - - -

Ponavljam
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 01. Apr. 2024 16:35

Ne pospravljam :mrgreen: pač sproti vse to je to kaj me briga če so okna vmazana bo še čas za to..

Maš kakšna obžalovanja za preteklost?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Apr. 2024 19:28

Dejansko zaenkrat na srečo nobenih večjih obžalovanj. Morda to, da bi se za poroko z informacijami ki so mi zdaj na voljo, odločila že leto prej :lach: :lach:

si praznoval/a veliko noč? si/ste počeli kaj posebnega?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 01. Apr. 2024 19:33

Ma nič tako posebnega, danes moj dela, včeraj proti večeru je že šel do svojih staršev prespat bližje lokaciji službe. Drugače smo bili doma in jedli te tipične velikonočne stvari med vikendom.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Apr. 2024 22:02

Bil sem na obredu velikega petka in velikonočni vigiliji. Na vigilijo sem šel v svojo župnijo (tja kamor bi moral kot občan hoditi k maši) in moram reči, da ni bilo tako slabo. Edinokrat kar sem bil tukaj pri maši je bilo za božič.

Nisem uspel slediti celi pridigi, je pa duhovnik med drugim rekel, da je vsak človek unikat, mojstrovina. (Zelo težke, modre besede.) Drugi detajl, da mi je starejša gospa ponudila vžigalnik, da bi mi ona vžgala svečo, pa sem rekel, da hočem da je od ognja, ki so ga prinesli v cerkev. Pač obredno kompliciram, ni to, da ne bi hotel biti vljuden... sem se pa res lepo zrihtal za to vigilijo, no mal pa pretiravam ;)

Velikonočni zajtrk sem si s težavo naredil, hrena spet ni bilo, me je mama spomnila, da bi si ga pa naj kupil v kozarcu... če sem že sam tak neumen, da se tega ne spomnim... ampak sem si ga naredil, sploh ne vem, zakaj točno :roll: :) Jajca sem kuhal šele zjutraj, zdaj ful malokrat jem jajca doma, odkar je Sarissima komentirala, da samo jajca jem... jih praktično ne več :twisted:

Nisem pa potem včeraj nič toplega jedel, pač ta velikonočni zajtrk je blo treba pojest do konca... itak moram hujšat.

Dons sem se pa šel mal relaksirat v toplice (ampak ene v kerih še nisem bil; takih ni velik v Sloveniji :wink: ).

Glede na prejšnja leta, ne, nič posebnega nisem počel, lani sem isto bil na obredu velikega petka (ta mi je ql, ker dejansko tam lahko podoživljam zavrženost, ne-empatijo, osamljenost) in na to vigilijo tud rad hodim... predlani isto, le da sem takrat "punco" naštimal, da je šla z mano, pa še dobro lokacijo sva zbrala... in u bistvu pol ko sem jo pustil mi je blo bad za to in mi je še vedno :roll: :rolleyes: (že tko ni marala cerkve, čeprav je nekoč velik hodla, verjetno zarad tipov ne, pol pa sem še jaz tak, da neki hočem od nje pol si pa premislim :mad: )

Do velikonočnih procesij in klasičnih maš na Velko noč pa mi ni.

Ponavljam.
Zadnjič spremenil mmm, dne 01. Apr. 2024 22:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Apr. 2024 22:13

Ne praznujemo, nic posebnega. Se cel podaljsani vikend ni bil, ker je bil delno delovni. Je bil pa neki piknik vmes, to je bilo kul.

Se ti zdi, da imas do cesa/koga predsodke?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov