Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Mar. 2024 7:46

Tu pri starših nimam najljubšega. V najinem prejšnjem stanovanju sva imela dejansko samo 2 lončka višja vsega skupaj in 2 nižja za kavo.
Od teh tavišjih je 1ega on prinesel nek potisk črnobele barve. Tadrugega sem pa ponavadi jaz uporabljala in je bil bolj 'moj'. Je bil pa darilo za njegov rojstni dan od mene. Je tak višji, za 4 dcl, bele barve s črnim potiskom/ poslikavo, na eni strani je kot neka živalica - lenivec, ki ima rokice oblikovane v srček, na drugi strani kot nek rakun, ki ima rokice oblikovane v srček.

Še dojenček je rad bulil v ti dve slikici in obraze teh dveh živalic, sem mu razlagala, da je samo poslikava, da niso prave, ker delujejo kot žive nekako, sploh pod majhno lučko ponoči v temni sobi.

Najini nizki šalčki za kavo sta pa obe enobarvni ,cele bele barve, samo 1x dnevno sem uporabljala za kavo zjutraj.

Pila sem ven čaj - čaj za dojenje, večinoma čez celi dan skos. Ponoči sem vanj natočila vodo za nočno pitje.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Mar. 2024 8:46

mam najljubšo šalčko, in najljubšo ki jo deiansko uporabljam :) .
Najljubšo mi je moj narisal v študentskih časih - gor je lisica, ki spi zvita v klobčič in spodaj napis zvitolepka.
Ta je zaradi sentimentalne vrednosti samo pospravljena in ni v redni uporabi.

Najljubša v uporabi pa je set ustvaralca shuško (na eni šalčki sta 'objeti' rački, na drugi pa 3 majhne račke). iz teh vsakodnevno pijeva kavo.


ponavljam ali:

ali shranjuješ sentimentalne predmete ali vse zmečeš stran ko ni več v uporabi?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 27. Mar. 2024 11:39

Shranjujem, ceprav si zelim, da ne bi :D Smo pa naredili selekcijo, ko smo se selili, ker vsake "umetnine" iz vrtca in vsake skoljkice iz xy plaze pa tudi nisem mogla v kovcek pospravit, bi morali dokupit prtljago.

Ponavljam
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 27. Mar. 2024 11:47

Shranjujem, seveda. Ne vsega. Samo določene risbice in izdelke mojih punc.
Imam za vsako posebno mapo in tja noter pospravim. Tudi kar sta iz vrtca prinesli.

- - - - - - -

Če imaš vrt, katere rože imaš posajene?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Mar. 2024 11:50

lani ranunkule, gladiole, dalije in sončnice. zaradi ekstremnih razmer jih jeseni nisem imel časa izkopati, tako da letos bom morala zaceti na novo. iščem predloge za lepo rezano cvetje, po možnosti trajnice. nagibam se k kakim potonikam.


ponavljam, ker rabim ideje :lach: :lach:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 27. Mar. 2024 14:43

V atriju imam veliko različnih vrt host, cesarske tulipane, naprstece. Neke cvetoče pokrivne trajnice, ki niti ne vem kako se jim reče.
Za k hiši sem pa nakupila semena pritlikavih cinij, ognjič, različne vrste lilij. Na seznamu imam še turške nageljne, rudbekije, slamnik, spominčice, raketice. Potem pa še grmičke.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 28. Mar. 2024 8:29

Jaz si zelo želim potonike.
Pa verjetno bom posadila tulipane.

- - -

Ponavljam
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Mar. 2024 8:55

Nimam vrta, ampak ce bi ga imela, bi imela predvsem vrtnice. Taka basic bitch rastlina, ampak meni so vrtnice cudovite. Druga niti ne po moje, sem bolj za loncnice. Sedaj, ce me pa kdo po loncnicah vprasa... uf :D

No, recimo se kaj o loncnicah. Kaj imas & in kaj bi se imela?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Mar. 2024 9:08

Uffff :D
imam cel nabor 'monster' - delicioso, minimo, albo, standleyano, adansonii.
šeflere, drevo denarja (ogromno), nabor mini sukulentic, tascinih jezikov, polno okno orhidej, vsaj polovica jih je vzgojenih iz mojih keikijev, lep in košat fikus lyrata.
par visečih - pothos navaden, njoy, srčki. ful bi rada razsirila izbor nezahtevnih visečih rož, ker mamo nove knjižne police na steni in bi zgledalo res džunglesko če bi dodala še kaj. imam pa že tako preveč vsega in težko oskrbujem.

ponavljam, povejte mi vse o svojih rožah :lach: :lach:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2024 9:22

Moj ne mara rož v loncih v stanovanjih.
Sem imela zdaj v najinem prejšnjem stanovanju samo eno, ki mi jo je dal bivši sodelavec in je preživela od septembra 2022 - juhu! Drugače mi hitro crknejo, ne takoj, ampak po 1- 2 letih pa po navadi že.

Zdaj še živiva pri mojih starših in oni pa imajo več rož v hiši. Niti ne poznam imen, ampak eno monstero v dnevni do stropa. Avokado, ki ga je moja mama posadila iz peške je v kuhinji do stropa. Med drugim je živ še bonsai, ki mi ga je dal moj bivši fant in je zadnja leta v stanovanju staršev, glavni del je kmalu crknil, ima pa zdaj 2 nova poganjka, ki sta zelo zrasla, posebej v moji nosečnosti je pospešeno zrasel.
Za ostale na pamet ne vem kaj so, imajo pa največ loncev od vseh sob v kuhinji, bi mogla iti prav dol preučevat, kaj so, če bi želela napisat.


Ponavljam + če bi zdaj opremljala/ gradila, najemala stanovanje, kaj bi ti bila preferenca nasploh pri izbiri stanovanja, postavitvi sob, opremi, dejavnikih, ki spadajo k stanovanju...?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 28. Mar. 2024 12:50

1.lokacija nepremičnine!

2. vrt/ balkon

3. bližina šole oz. vrtca

4. dovolj sob, da imajo v primeru več otrok, vsak svojo sobo

5. Da ni mansardno stanovanje. Vroče k pes! Probala.

- - - -

Ponavljam
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Mar. 2024 13:46

Balkon je skoraj nujen. Dovolj dnevne svetlobe (za roze :D ). Vsaj dve spalnici, nekje se en koticek, kjer se lahko domaca pisarna naredi. Mojemu je strasno pomemben dovolj velik walk-in tus. Ne maram prevec prvih nadstropji, pritlicje bi bilo kul, ce bi bil zraven lep atrij. Nisem velik fan odprtih planov, ampak zgleda bolj prostorno, tako da naj bo. Oprema samo, da ni prestara, vsaj 180 cm siroka postelja. V kuhinji mi je kul, ce je indukcija, ker sem se je lepo navadila. Ma ne vem, 10 let nazaj sem spala na jogiju na tleh, v sedmem nadstropju brez dvigala, v kuhinji se ni dalo okna zapret in nismo imeli jedilne mize. Vse se da prezivet.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2024 13:55

Pri meni pa tako:

No-go nama iz izkušenj iz ogledov je - bližina oz, da je stanovanje zraven glavne ceste, kletna stanovanja, stanovanja z majhnimi okni.
Moj bi raje več kot 1-sobno, da ima sam še kotiček zase, meni je vseeno dokler je otrok še majhen, da je lahko pri nama v sobi.

Balkon meni osebno odkar (še) ne kadim več, ni ena izmed nujnih zadev.

Za eno mansardno sva zainteresirana, je pa mansardno z normalnimi okni, na sredi stene, ne tako, da bi imelo samo na strehi okna, strop nikjer ni nizek. Je zelo lepo, medtem, ko na netu praktično nobeno stanovanja v najinem cenovnem rangu ni lepo, same podrtij bolj.
---------------------------------------
Preferiram, da je stanovanje neopremljeno oz pol opremljeno, da ima samo kuhinjo in kopalnico opremljeno, zaželjeno bolj novo, sodobno kuhinjo in kopalnico. ne maram tujega (grdega) pohištva.
Obvezno pomivalni stroj in pečica.

Drugače pa mi je všeč bolj novo pohištvo, velika ali vsaj srednja spalnica, veliko okno v spalnici, veliko okno v kuhinji. To je to in seveda, da ni kj pokvarjeno, plesni.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 28. Mar. 2024 14:22

Lokacija-umaknjeno iz mesta, dovolj svetlobe, uporabnost opreme, zelena površina, soba za vsakega otroka, 2 kopalnici, šola in vrtec v bližini, pralnica, shramba.

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2024 19:21

Glede lokacije-predmestje ali vas blizu mesta. Čimmanj sosedov. Obvezno svoj dovoz.
Ostalo-ne prevelika, ne premajhna hiša, da niso potrebna večja vlaganja (urejena streha, fasada,...). Ravna parcela. Da ni zraven neuporabnih objektov, potrebnih rušenja.
Oprema-da je hiša prazna, ker smo imeli in pri kupljeni in pri podedovani hiši reees veliko dni dela z odvozom na smetišče zaradi hrčkanja pokojnih prejšnjih lastnikov.

Če bi zdaj takoj morala kupiti nepremičnino, bi šla v blok ali v hišo?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov