Delo v Zari

Od šolanja do uresničitve karierne poti.
Odgovori
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Pridružen: 18. Okt. 2004 7:56

Delo v Zari

Neprebrana objava Napisal/-a princesss »

Zanima me, če katera od vas dela v Zari? Kakšne so izkušnje - pozitivne, negativne? Je celo kakšna taka, ki se je prijavila na razpis za nove sodelavce v novi trgovini v BTCju, ki je bil objavljen v Delu v začetku julija? Jaz sm se in mam v petek razgovor, pa me je "mičkn" strah.. :)
Uporabniški avatar
Bibica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Pridružen: 17. Okt. 2004 11:01

Neprebrana objava Napisal/-a Bibica »

Jaz sem v Zari zdržala cela dva tedna (kot večina, ki hoče več plačila za trdo delo). :runterdrueck:
Meni to delo ni bilo pisano na kožo. Tako sem odnehala, sem pa dobila vse plačano. Mogoče je krivo to, da so bile ravno razprodaje. No, punce, ki delajo tam, so rekle, da se šoli ne morejo ravno posvetiti, ker težko dobijo prosto, ko to rabijo. Prijavila sem se za delo, ki naj bi bilo pomoč pri prodaji, pa so v resnici rabili delavke/delavce za skladišče. No, saj majo tako politiko, da tam začneš... Potem pa ti čez nekaj časa (in če si všeč vodji) ta da priložnost za delo svetovalke. No, jaz mam bolj negativno izkušnjo, a sem taka, da težko delam pod kom in da se nočem pretvarjati ali komu pihati na dušo za napredovanje. Resnica pa je, da moraš skoz fejst delat za 550 SIT na uro. :evil:
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Pridružen: 29. Sep. 2004 20:15

Neprebrana objava Napisal/-a laram »

Eh, glej ... Nič ne moreš posploševati ...
Ne sekiraj se že zdaj bv ...
Počakaj do razgovora, probaj kak bo, pa boš videla ... Ne zganjati panike. :wink:
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Pridružen: 03. Avg. 2004 12:17

Neprebrana objava Napisal/-a ¤MajC¤ »

sej ti bo commandyka powedala kk je...ceprav kolko se spomnim je rekla da res delas ves cas in da si utrujen na koncu sihta ful,to pa so ze tk wse ostale tut rekle :)
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Pridružen: 25. Sep. 2004 12:44

Neprebrana objava Napisal/-a nogica »

sofia83 napisal/-a: Jst nikol več ne bom delala v trgovini za oblačili ...

Zakaj pa ne? A lih zarad svetovanja ipd?
Ker jst bom delala vrjetno v Emporiumu in se že prou veselim!
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Pridružen: 31. Jan. 2005 22:55
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a Tamala` »

Moj brat je delal v emporiumu in se je mel tam tako dobro.. pa če niso imeli kej za delat so se pogovarjal, sam pozorni so morali biti na stranke in jih ne zanemarjat.. tko da.. po njegovih besedah je bilo fajn tam delat.. če ne pa je še vedno ena izkušnja več..

Za kakšrnokoli delo je bolje, da se same prepričate kako in kaj, kot pa se dokončno odločite na podlagi tega kar drugi pravijo.. vsak doživlja svoje trenutke na delovnem mestu drugače.. enim je lahko fajn drugim se pa zdi dejansko potrata časa.. jst se nikol nisem ozirala kaj so drugi govorili.. če je mene zanimalo delo sem šla tja in se pozanimala na lastno pest..
Uporabniški avatar
zvezdica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Pridružen: 05. Jul. 2005 9:56
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a zvezdica83 »

ne se sekirat, pejt na razgovor in boš vidla, če boš preveč razmišjala o tem boš sam še bl živčna
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Pridružen: 17. Jan. 2005 18:39
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a Chica Guapa »

sofia83 napisal/-a:Pa pogovarjanje s kolegicami je valda strogo prepovedano.


Hmm, ko se jaz tam sprehajam, se vedno pogovarjajo med sabo :D Malo socializacije je pa res treba...mislim, a šefi se pa nikoli ne pogovarjajo med delom :roll:
HASTA LUEGO
spellca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Jul. 2004 11:33
Kontakt:

Neprebrana objava Napisal/-a spellca »

Jaz delam v Zari 3 mesece, pa mi je kul. Res je, da je fizično ful naporno, še posebej, če nisi navajen stat na nogah več ur skupaj in hodit gor in dol. Ker to ni samo zlaganje cunjic in nasmihanje strankam, kot verjetno večina misli, ampak maš stalno nekaj za delat. Ampak po kakšnem tednu se privadiš in te noge ne bolijo več.

sofia83 napisal/-a:Res je zlo naporno, ker skos stojiš, pa še moraš kao skos zlagat - tud če je v bistvu vse tip top pospravljen, moraš stvari razdret in jovo na novo vse zlagat. Žvečt ne smeš, bomboni niso dovoljeni, ne smeš se nč pogovarjat s sodelavkami.


To, da moraš stvari razdret, tud če je vse pospravljeno, ni čist res. Saj se vedno najde kaj za delat. Valda, da ne smeš samo stat in gledat v luft. Žvečit pa verjetno ne smeš v nobeni trgovini oz. kjerkoli maš stik s strankami. Saj bi blo zelo nekulturno, da žvečiš, ko se s stranko pogovarjaš. S sodelavkami se lahko pogovarjaš. Ne smeš stat zraven nje in se pogovarjat, to valda da ne (kako pa bi zgledalo, da so v trgovini stranke, ti pa klepetaš s sodelavko?). Saj se vedno najdejo trenutki, da se kaj pogovoriš, ampak normalno, da ne takrat, ko maš veliko dela.

Dela pa se res vsak dan in vsako drugo soboto. Saj to ti že na razgovoru povejo. Če si še na faksu, bo res težje, če pa si se prihjavila za redno delo, pa itak ni panike. Delo je pač v izmenah, en teden delaš dopoldne, drug dopoldne pa vsako drugo soboto cel dan. Tako je itak v vseh trgovinah.
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Pridružen: 18. Okt. 2004 7:56

Neprebrana objava Napisal/-a princesss »

Pol pa glede na to, da bom oktobra prvi letnik faksa, tale službica ne bi bla preveč primerna zame.. Vseh 5 dni, pa če se težko meniš kdaj bi lahko delu, pa take.. No ja, na razgovor bom usen šla, ampak mislm da se iz take moke ne bi dal kruha narest v mojm primeru. Ste pa full prjazne, k ste mi postregle z vsemi temi informacijami. :)
Uporabniški avatar
barbie_girl
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 166
Pridružen: 07. Jun. 2005 21:20
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a barbie_girl »

jest sm nekje prebrala da bodo odprl zaro tut v btc-ju in da iščejo prodajalke, tko da če kero zanima nej gre pogledat na njihovo spletno stran
Uporabniški avatar
Lutkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Pridružen: 29. Avg. 2004 21:46

Neprebrana objava Napisal/-a Lutkica »

oila mene pa zanima kje ste vidle te razpise za ta dela pa a to morš bit 18 str da delaš v zari pa emporiumu pa v teh štacuncah??
Ne zaupaj sijočim očem fanta. Lahko bi bilo tudi sonce, ki sije skoz njegovo prazno glavo.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Pridružen: 01. Avg. 2004 17:23

Neprebrana objava Napisal/-a bejbika »

moja sestra je delala in v zari in h&m-u ... sama prau, da je h&m bolši, da si bol plačan in da se da kr fajn zaslužt :D
z zaro ma pa slabe izkušnje ... ona je delala tko skor ene 2let nazaj ... ful mal dnarja, ful neplačanih, dodatnih ur, inventuro je delala takrt do 5h zutri ... za kar niso ble plačane ... slabi delovni pogoji, grozne uniforme ... lahk da je zdej bolš, sam ona je bla totalno uničena in je preklela zaro za skoz :D
cosmy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 494
Pridružen: 16. Jul. 2005 20:50

Neprebrana objava Napisal/-a cosmy »

A uniforme je blo treba nost? :?
Peek-a-boo!
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Pridružen: 29. Sep. 2004 20:15

Neprebrana objava Napisal/-a laram »

Princesss ne pozabi sporočiti kako je bilo na razgovoru. :wink:
Odgovori