Osebno menim, da večina bolezni izvira ravno iz stresa. Dokazano je, da povzroča poleg vseh psihičnih motenj tudi čisto konkretne zadeve, kot so bolezni srca, visok pritisk, različne vrste rakastih obolenj, intoksikacijo telesa, povišan holesterol, nespečnost, akne, debelost, izpadanje las, želodčne težave, gube, ulkuse, da ne govorimo o različnih depresijah, psihozah, nervozah, raznih hipohondrijah in bla bla bla.
Torej:
1. Kaj je po vašem mnenju vzrok stresa? (prenatrpan urnik, način življenja, prepiri med ljudmi ...)?
2. Kako se izogibate stresu oz. se soočate z njim, kako uspešno ga odpravljate?
Menim, da je najboljša rešitev, da na svoj lajf gledamo optimistično, da se ne obremenjujemo z nepotrebnimi malenkostmi in zateženimi ljudmi, da dovolj spimo, da si vzamemo čas zase, da razporedimo obveznosti tako, da imamo preveč časa za njihovo izvedbo, da delamo kar nas veseli, da smo z ljudmi ob katerih se dobro počutimo, da smo pogosto evforični


Zanimivi bodo rezultati ankete (aja, pa da ne boste vsi zbrali družbeno zaželen odgovor, torej zlato sredino, ker to ni namen:)