Diploma izgubila na vrednosti, rednih služb ni

Od šolanja do uresničitve karierne poti.
Odgovori
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Pridružen: 21. Jan. 2010 13:04
Kraj: Maribor

Diploma izgubila na vrednosti, rednih služb ni

Neprebrana objava Napisal/-a Dioniz »

http://www.zurnal24.si/slovenija/diplom ... 770/clanek

70 odstotkov mladih trenutno študira


Še leta 2000 je veljalo, da ima nekdo s VII. stopnjo izobrazbe več kot dvakrat manjšo možnost, da ostane brez redne zaposlitve, zdaj je ta prednost skoraj v celoti skopnela.


Med starimi od 15 do 24 let je bilo pred desetimi leti brezposelnih 18 odstotkov, lani pa že 25 odstotkov. V bistveno slabšem položaju so mlade ženske – stopnja brezposelnosti med ženskami, starimi med 25 in 29 leti, je za več kot dvakrat presegla stopnjo brezposelnosti med enako starimi moškimi


Delež mladih, ki so zaposleni za nedoločen čas, se je v zadnjih petih letih skoraj prepolovil. Pred desetimi leti je imelo redno službo 60 odstotkov 29-letnikov, zdaj jih je pri tej starosti redno zaposlenih le še 48 odstotkov. Mladih, ki delajo honorarno, je skoraj dvakrat več kot pred desetimi leti.


Delež mladih med 25. in 29. letom, ki živijo v skupnem gospodinjstvu s svojo materjo, se je v obdobju zadnjih desetih let povečal s 44 na 66 odstotkov.


Kaj menite o tem problemu?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Pridružen: 29. Jun. 2007 18:13

Re: Diploma izgubila na vrednosti, rednih služb ni

Neprebrana objava Napisal/-a jullia_ »

Zaenkrat samo komentar na tvoje citate, za bolj koherenten prispevek nimam volje in časa.


70 odstotkov mladih trenutno študira


Bi bili neumni, če ne bi. Zakaj bi človek šel na poklicno šolo in pri 19ih letih v službo, če gre pa lahko študirat in potem praktično do 30-tega leta prek napotnice služi več, hkrati pa živi v subvencioniranem stanovanju, je subvencionirana kosila, se vozi s subvencionirano trolo in ima zraven še športne dejanvnosti zastonj?

Še leta 2000 je veljalo, da ima nekdo s VII. stopnjo izobrazbe več kot dvakrat manjšo možnost, da ostane brez redne zaposlitve, zdaj je ta prednost skoraj v celoti skopnela.


Logično. Enostavno ni potrebe po takšnem številu visoko izobraženih kadrov, kot jih trenutno država dobi vsako leto, sploh na družboslovnem področju ne. Včasih je to, da je človek učitelj, nekaj pomenilo, ker jih je primanjkovalo. Danes jih je preveč.

Med starimi od 15 do 24 let je bilo pred desetimi leti brezposelnih 18 odstotkov, lani pa že 25 odstotkov. V bistveno slabšem položaju so mlade ženske – stopnja brezposelnosti med ženskami, starimi med 25 in 29 leti, je za več kot dvakrat presegla stopnjo brezposelnosti med enako starimi moškimi


Ja, zato ker rinejo na razne antropologije, kulturologije, humanistike,... Koliko diplomiranih sociologinj Slovenija v resnici potrebuje?


Delež mladih med 25. in 29. letom, ki živijo v skupnem gospodinjstvu s svojo materjo, se je v obdobju zadnjih desetih let povečal s 44 na 66 odstotkov.


Preveč kompleksna tema, da bi spadala sem zraven. Tukaj lahko poleg težav z zaposlitvijo in podaljševanjem izobraževanja razpravljamo o vsem, od preveč zaščitniških cankarjanskih mater, ki sinkotu še pri 28-ih preoblačijo posteljo in pripravljajo zajtrk, do fenomena podeželskih dvorcev, ki so povsem primerni za bivanje celotne afriške plemenske skupnosti, miselnosti, da je edina sprejemljiva opcija selitev iz sobe pri starših direkt v lastniško trosobno stanovanje v Ljubljani, vse ostalo je metanje denarja skozi okno,...

Dioniz napisal/-a:Kaj menite o tem problemu?


Da je skrajni čas za racionalizacijo študijskih programov. Država bi morala financirat zgolj tisto, kar res potrebuje. Če želi kdo na vsak način študirat svahili in finske narodne plese, naj to naredi z lastnimi sredstvi.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7199
Pridružen: 10. Avg. 2010 16:11

Neprebrana objava Napisal/-a Led Zeppelin »

Problema ni, so samo dejstva:

-dejstvo je, da gre zdaj na fax vsak, ki zna seštevat in sito ki je bilo včasih bolj strogo in je dejansko ločevalo sposobne in manj sposobne, ga enostavno ni več, meni je bila matura dobesedno otročje lahka

-dejstvo je, da bolonja postaja tip študija za pridne in delavne, in ne več za bolj sposobne (s tem ni nič narobe)

-dejstvo je, da je trg našega dela izjemno nefleksibilen in da če res nimaš sreče ali imaš zelo perspektiven fax (medicina,..), obsojen da ali honorarno delaš, delaš nekvalificirano delo, ter nekaj let zabiješ v službah, ki se jim v ameriki reče shitty jobs. Sploh pa ta generacijska razlika, da starejši hočejo v pokoj, se jim ne pusti-mlajši pa čaka službo.

-dejstvo je, da če v teh časih dobiš sploh službo moraš biti še prekleto hvaležen

-in nazadnje, zakaj naša generacija živi tako dolgo pri starših je ta, da ko sta moja starša postavljala svojo prvo hišo sta bila star 25 in 23 oba sta imela že redne službe, sta vzela puf in ko je v Jugoslaviji prišla inflacija sta kredit odplačala z zneskom v vrednosti škatlice cigaret. Sedaj je to drugače, prvih nekaj let zaslužiš bolj švoh, in tvegaš vzet kredit za 20 let, +naša generacija je delovno nesposobna ( v vidiku,moj oče je sam postavljal hiše). Jaz verjamem da bi vsak rad živel sam pri 25ih, ampak situacija je taka.

Dejstvo je, da je danes Divji zahod, sam se moraš znajti- diploma pa res postaja samo še formalnost da se izpolnjuje pogoje. Ta kriza, ter ostali gospodarski dejavniki, pa itak nas mlade vodijo sam še v večjo apatičnost.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Pridružen: 29. Jul. 2009 19:04
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objava Napisal/-a s0nckic4 »

ni problem v izobrazbi, v večini je problem v naravnanosti sistema.
zaradi instituta študenstkega dela je ogromno izkoriščanja in veliko denarja se obrne na ta način, tudi po diplomi. vpisovanje zaradi statusa je množično. posledično se tud trajanje študija povečuje. in ne, ni normalno, da študent s svojim delom preživlja še oba starša brez službe. posledično ni redne zaposlitve, pogojev za najem kredita niti za selitev na svoje. kar se tiče pa zaposlovanja mladih žensk je problem porodniška. sploh v zasebnem sektorju je ogromno kršitev na ta način.

jaz bi problem reševala takole:
1. ukinitev študentskega dela (oz vsaj dokler nisi absolvent, takrat pa praksa, ki jo delno ureja fakulteta)
2. uvedba relativno visokih šolnin
3. uvedba transferjev v kombinaciji z nepovratno štipendijo in brezobrestno povratnim kreditom


k1: z ukinitvijo se trg sprazni tistih, ki imajo status zaradi dela (po mojem mnenju večina). ostali bi le študenti pavzerji oz delno še ponavljalci, ki lahko lepo delajo na podlagi pogodbe za določen čas. malega dela ne bi niti šla uvajat.
k2: zmanjša se vpis zgolj zaradi statusa
k3: štipendije bi delno krile stroške bivanja (recimo v cenejših študentskih domovih), ostala sredstva se pridobi z povratnimi krediti. kreditiranje bi skrajšalo čas študija, saj bi si vsak študent želel na koncu imeti čim manj kredita za odplačat. odplačevanje bi se pričelo avtomatsko nekaj mesecev po končanem študiji v relativno majhnem znesku, ki ne bi diplomanta preveč obremenil (npr 50€) in bi se raztegnilo na relativno dolgo dobo (npr 20 let). posameznik bi si lahko izbral tudi višjo premijo.

čeprav takole ko gledam celo shemo, šolnine niti niso nujne, itak že ukinitev študentskega dela odvrne vpise zaradi statusa. marsikje imajo tudi objektivno določen čas študija (npr. 5 let za uni program). če v tem času ne končaš, si zaključil s svojo uni izobrazbo. niti na drugo univerzo več ne moreš.
torej če se študenti umaknemo s trga dela, se mesta sprostijo tudi za bodoče diplomante, ki bi tako lažje prišli do zaposlitve in se tudi hitreje osamosvojili...

in vsi bi živeli srečno do konca svojih dni :wink:

edit: glede na to, da se generacije zmanjšujejo, bi lahko prilagodili število mest za redni študij...
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7199
Pridružen: 10. Avg. 2010 16:11

Neprebrana objava Napisal/-a Led Zeppelin »

^^^Z enimi predlogi se strinjam, nakar visoke šolnine, bi pa podrle socialnost. Bi samo bogatuni hodil, bi bilo tako kot v ameriki k starši srednjega sloja varčujejo pred rojstvom otroka

-ukinitev malega dela ja, bi mogle biti pa štipendije, recimo poznam fanta iz Prekmurja, katera starša sta brezposelna, in da vzdržuje sebe, ter pomaga familiji in še študira zraven, mora oreng pljunt v roke

JAZ BI TAKOLE NAREDIL:

-ukinu študentsko delo, ampak uvedel štipendije za socialno šibke

-pogledal trg dela, in začel zmanjševat vpis na fakultetah, ki proizvajajo preveč kokr trg potrebuje (ne rabimo petdeset sociologov pa tisoč ekonomistov, rabimo jih tok pa tok, tisti ki pa diplomirajo so pa dejansko zelo sposobni in lahko ustvarjajo višjo dodano vrednost.

-katerokoli fakulteto bi lahko v času študija največkrat 1x ponavljal letnik, potem bi moral plačevati letnik (z tem bi zmanjšal delež neresnih in večnih študentov)

-pa največkrat 1x bi se lahko prepisal v ponovni 1.letnik na drugi fakulteti

-uvedel bi višjo pomoč pri subvencijah pri zaposlovanju mladih nosečnic, ter bi mladim ki se odločijo za familije pomagal do neprofitnih stanovanj

-vsaki mladi familiji ki ima več kot 2 otroka, bi če bi imela 3x ali več, za tistega tretjega dajal več dodatkov (ker v principu, imata 3 otroke, 2 otroka bosta delala za njiju ko bosta ona upokojena, 1 otrok bo pa enga sponzoriral, ki si ga bo zaradi kariere metal na roke)

-država bi dajala garancije na pufe mladih, če se odločijo po študijo za stanovanja in še nimajo redne službe, s tem bi se spodbudil trg nepremičnin (sam najbrž bi šle spet cene gor- ne vem, nisem ekonomist)
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Pridružen: 29. Jul. 2009 19:04
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objava Napisal/-a s0nckic4 »

ali pa subvencioniranja stanovanja za mlade družine (kar že imamo, ampak so čakalne liste dolge za znoret. tako pa država odkupi te nesrečne celovške objekte, pa notr mlade družine naseli). poudarek na mlade! torej bi omejila s starostjo staršev, recimo dokler mlajši od roditeljev ne dopolni 30 let.
ker po mojem modelu, bi doštudiral do 25 leta, (kar itak naj bi) in potem imaš še 5 let da si najdeš solidno službo (tudi že opraviš pripravništvo) s katero boš a) najel kredit in kupil svoje stanovanje b) odšel v najemniško stanovanje

edit: stanovanja bi delila po sistemu: mlad par vloži prošnjo za dodelitev takega stanovanja, ker v kratkem načrtujeta otroka. če v roku 1 leta po prejemu stanovanja otroka še nimata oz ga niti ne pričakujeta (nosečnost) izgubita ugodnost stanovanja za mlade družine in stanovanje se dodeli naslednjemu paru.
Vsak raj ima svojo kačo.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Pridružen: 24. Nov. 2005 21:46
Kraj: LJ

Neprebrana objava Napisal/-a Mahagonij »

LedZeppelin napisal/-a:^^^Z enimi predlogi se strinjam, nakar visoke šolnine, bi pa podrle socialnost. Bi samo bogatuni hodil, bi bilo tako kot v ameriki k starši srednjega sloja varčujejo pred rojstvom otroka
Ma kaki bogatuni. Jst bi naprimer komot spravil enga otroka skozi izredni studij.

LedZeppelin napisal/-a:-vsaki mladi familiji ki ima več kot 2 otroka, bi če bi imela 3x ali več, za tistega tretjega dajal več dodatkov (ker v principu, imata 3 otroke, 2 otroka bosta delala za njiju ko bosta ona upokojena, 1 otrok bo pa enga sponzoriral, ki si ga bo zaradi kariere metal na roke)
Od tega ponavad profitirajo najvec trailer trash proletarci. Mlada druzina ne bo imela tkoj treh otrok. Oziroma ce do takrat ko imajo tretjega se vedno zivijo v revscini in brezposelni, zakaj delajo ekstra otroke?

Aja sej res... ker se jim bi splacalo, Strojan style.

LedZeppelin napisal/-a:-država bi dajala garancije na pufe mladih, če se odločijo po študijo za stanovanja in še nimajo redne službe, s tem bi se spodbudil trg nepremičnin (sam najbrž bi šle spet cene gor- ne vem, nisem ekonomist)

Tole je pa cist brezveze. Alo! Zakaj bi ti garantiral kredite folku, ki jih ne bo odplacal. Tuki bi spet blo cisto izkoriscanje. Vsak student bi si omislil svoje stanovanje, saj je vendar zastonj.

Ti imas prevsem ideje, kako resevat probleme tako da meces denar v vrece brez dna. To zna vsak.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Pridružen: 29. Jun. 2007 18:13

Neprebrana objava Napisal/-a jullia_ »

Mahagonij napisal/-a:Ti imas prevsem ideje, kako resevat probleme tako da meces denar v vrece brez dna. To zna vsak.


Se strinjam. Subvencije, garancije,... Pri tem, da je že zdaj ogromno socialnih transferjev namenjenih mladim družinam. Otroški dodatki, dodatek za veliko družino, 2. otrok v vrtcu zastonj, možnost polovičnega delovnega časa s komplet plačanimi prispevki,... Če sem malo groba, prva dva sam vzdržuješ, vse naslednje ti pa praktično država gor spravi.

Težava je pomanjkanje delovnih mest in stanovanjski problem.
Kaj mislite, bi pri dolgoročnem reševanju le-tega pomagala napovedana obdavčitev nepremičnin, ali bo to problem le še povečalo?
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Pridružen: 07. Feb. 2007 18:15
Kraj: ljubljana

Neprebrana objava Napisal/-a tor »

Se strinjam z @ jullia_ in @Mahagonij.

Noben točno ne ve kaj bo sledilo obdavčitvi nepremičnin, za začetek bodo šle najemnine gor. Cene pa ne bodo takoj padle, vsaj zaradi obdavčitve ne.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Pridružen: 29. Jul. 2009 19:04
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objava Napisal/-a s0nckic4 »

mogoče ne bi bilo slabo začasno predpisati max. cene najemnin za določen tip stanovanj. zdaj so nepremičnine ocenili, potem pa predpišejo najemnino glede na nek procent te vrednosti...

edit: in valda povečan inšpekcijski nadzor nad oddajanjem na črno. (več inšpektorjev, več delovnih mest)
drugače pa menim, da je dosti obstoječe zakonodaje dobre (kot je jullia omenila), problem se pa pojavi pri izvajanju. jaz bi nasplošno povečala število inšpektorjev, ki bi odkrivali nepravilnosti...
Vsak raj ima svojo kačo.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Pridružen: 24. Nov. 2005 21:46
Kraj: LJ

Neprebrana objava Napisal/-a Mahagonij »

LedZeppelin napisal/-a:Jugoslaviji prišla inflacija sta kredit odplačala z zneskom v vrednosti škatlice cigaret.
To smo kasneje gotovo placali, samo da tega niso ljudje videli na osebni ravni. Ta racun smo poravnali.

LedZeppelin napisal/-a:Dejstvo je, da je danes Divji zahod, sam se moraš znajti- diploma pa res postaja samo še formalnost da se izpolnjuje pogoje. Ta kriza, ter ostali gospodarski dejavniki, pa itak nas mlade vodijo sam še v večjo apatičnost.

Na podrocjih, za katera je manj zanimanja in faksi tezji je diploma veliko vec vredna. Vse velike slovenske programerske hise se potegujejo za drzavne razpise. Pogoji? Naprimer 5 key specialistov. To je 7. stopnja ter certifikati iz dolocenih znanj. Vecina teh firm ima hude probleme najdet dovolj ljudi s 7. stopnjo.

Da ne omenjam obrtnikov, ki sploh niso slabo placani, a folk hoce bit ekonomist, pa se jim sanja ne kaksno delo je to in zakaj bi si to oni zeleli pocet.

Visoko solstvo niso vodovod, da bi moral vsak to met. Ni to drzavljanska pravica.

s0nckic4 napisal/-a:kar se tiče pa zaposlovanja mladih žensk je problem porodniška
:lol: Ja to je problem, ne pa njihova izbira faksov, splosno nezanimanje za kariero izven tega, da ima neko sluzbo in s tem povezano nezanimanje za skill-sete ter odsotnost uporabnih skill-setov.
s0nckic4 napisal/-a:ali pa subvencioniranja stanovanja za mlade družine (kar že imamo, ampak so čakalne liste dolge za znoret. tako pa država odkupi te nesrečne celovške objekte, pa notr mlade družine naseli)

Jst sm proti temu da se kupuje te arhitekturne abominacije in se tako nagrajuje pohlepne gradbenike za njihovo govno ki nam ga (poskusajo) drago prodati.

Sicer je pa praznih stanovanj po ljubljani vse polno samo folk jih ne prodaja oz noce spustit ceno, ker te nic ne stane imet prazno stanovanje (tudi ce bo davek na nepremicnine, okoli katerega se tak halo dela, je like 50 eur na leto kar ni nic).

Druga stvar je to, da je vse polno his ki imajo 2 prazna stuka. Potem se pa polemizira na TV o mladih druzinah in stanovanjih... problem je vecinoma v tem, da nocejo v isti bajti kot starsi zivet, MORA bit njihovo stanovanje.

Jaz ne poznam nobenega s stanovanjskim problemom. Vecina si jih je pri starsih v ekstra nadstropju naredil stanovanje in to je to. Ce jim gre lajf tko blizu tastarih na k***c bodo zdaj zelo motivirani da kej ustvarijo in se odselijo. Tko to je.

Ocitno zivimo v druzbi ljudi, ki mislijo, da jim vse pripada. Pripada mi napol zastonj prehrana, pripada mi zastonj studij, pripada mi opcija dovolj zasluzit s studentskim delom (!) da se samostojno prezivljam. Pripada mi stanovanje po studiju / ko dobim otroka. Pripada mi sluzba, ko koncam studij. Ce kaj od tega ni je kriva drzava ueeee.

Vse to so privilegiji in ne pravice.

In najvecja ironija vsega skupaj je, da sami sebi delate nelojalno konkurenco s studentskim delom. In zalostno je zdej, da bodo z referendumom ustavili zakon o malem delu, ki bi normaliziral razmere in prinesel sluzbe za mlade.
Isti protestniki se bodo cez 2-3 leta pizdili pred parlamentom, ker ne bodo imeli sluzbe, ker jo lahko student opravlja za pol cene.

No sej kaj je pa to meni, jst sluzbo imam.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Pridružen: 24. Nov. 2005 21:46
Kraj: LJ

Neprebrana objava Napisal/-a Mahagonij »

s0nckic4 napisal/-a:mogoče ne bi bilo slabo začasno predpisati max. cene najemnin za določen tip stanovanj. zdaj so nepremičnine ocenili, potem pa predpišejo najemnino glede na nek procent te vrednosti...
Zakaj? Se ti zdijo najemnine visoke? Meni se zdijo nizke.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Pridružen: 03. Avg. 2004 14:39

Neprebrana objava Napisal/-a *mala* »

Mahagonij & jullia_- :top:

Še posebno tole:
Ocitno zivimo v druzbi ljudi, ki mislijo, da jim vse pripada. Pripada mi napol zastonj prehrana, pripada mi zastonj studij, pripada mi opcija dovolj zasluzit s studentskim delom (!) da se samostojno prezivljam. Pripada mi stanovanje po studiju / ko dobim otroka. Pripada mi sluzba, ko koncam studij. Ce kaj od tega ni je kriva drzava ueeee.

Vse to so privilegiji in ne pravice.

:respekt:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Pridružen: 29. Jun. 2007 18:13

Neprebrana objava Napisal/-a jullia_ »

s0nckic4 napisal/-a:kar se tiče pa zaposlovanja mladih žensk je problem porodniška


Problem je serija treh zaporednih porodniških, ki jim sledi par let tudi do 50% bolniške odsotnosti in nato brzenje iz službe tisti moment, ko je to mogoče. In bolj kot ne popolna nezainteresiranost za seminarje, konference in poslovna potovanja, ki bi potekali izven bazičnega delovnega časa in jim žrli dodaten čas in energijo.
Medtem njihovi moški sodelavci vsa ta leta delajo po 10 ur na dan.

Ampak, pozor. Zakonsko smo moški in ženske z izjemno prvih treh mesecev po porodu, ki obvezno pripadajo ženski, popolnoma izenačeni. Nikjer ne piše, da mora ob vsakem otrokovem bruhanju doma ostat mama.
Tako da je to težava, ki jo lahko ženske kar same sebi pripišemo.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Pridružen: 29. Jul. 2009 19:04
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objava Napisal/-a s0nckic4 »

^ mislim da ni več čist tako. to so že klišejski primeri. poznam ogromno punc, ki so bile ob iskanju 1. zaposlitve vprašane, kdaj načrtujejo otroke oz so jim bili dani pogoji da 5 let ne smejo it na porodniško. in težko diplomantki, pri 25 očitaš, da je ne zanima nič druga kot pa da bo čimprej gnezdila. oz vsaj jaz poznam samo 1 tako.

kar se pa tiče dodatnega izobraževanja. imam 2 prijateljici, ki bi si radi pred podiplomskim študijem v tujini nabrali nekaj izkušenj in zaslužili nekaj denarja za potem. če slučajno na razgovoru samo omenita magisterij v tujini, že takoj odletita. zdaj sta začeli lagat o tem...

res je, da ni treba vedno ženski ostati doma, ampak to je pogled mlajše generacije. generacija, ki so dandanes naši delodajalci na to gleda še bolj starokopitno. je bil pa zadnjič pri stricu na obisku 1 privatnik in je na to temo povedal, da on raje zaposli žensko ki gre proti 40 kot pa žensko staro okoli 30. sploh če mlajša še nima otrok.

ja mahagonij, najemnine se mi zdijo previsoke. v ljubljani je cena solidne enoposteljne sobe več kot 300(s stroški)€. kaj šele najemnina garsonjere oz enosobnega stanovanja. in če kot pripravnik zaslužiš 500-600€ je to žal previsoko.
Vsak raj ima svojo kačo.
Odgovori