Promocijsko sporočilo

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend

Včeraj so v kinematografe vstopile štiri prijateljice v težko pričakovani komediji Spa vikend, ko se za konec tedna odpravijo na popoln odklop, doživijo pa vse prej kot zaslužen in miren počitek.

21. 8. 2026
Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend (foto: Karantanija Cinemas)
Karantanija Cinemas

V večjih kinematografih so prvi gledalci uživali na posebnih tematskih večerih v druženju, razvajanju, smehu in predvsem odklopu od vsakdana. V ljubljanski Odiseji so si prvi obiskovalci pred ogledom filma lahko privoščili kar nekaj razvajanja – masaža rok in telesa, ličenje ustnic in zabavno fotografiranje v kopalnih plaščih.

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

Sproščene in dobre volje so jih v dvorani presenetila še bogata darilca – modne revije in šminke, srečne izbranke so prejele še knjige, darilne bone za wellness razvajanje in preoblikovanje telesa, sledila pa je komedija, ki je močno nasmejala polno dvorano in zabavala od začetka do konca.

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

V vseh Cineplexx centrih so poskrbeli za prijetno druženje, darilca, uživanje in smeh ob ogledu komedije, prvi gledalci pa so se v prijetni družbi, s pijačo, ličili in revijami, ter zabavi odklopili tudi v Mariboxu. Komedija je na rednem sporedu v vseh kinematografih.

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

O zgodbi filma Spa vikend

Ko življenje postane polno obveznosti, ko družina ponori, ko služba postane stresna, odkorakaj proč od vsega. 

Najboljše prijateljice iz otroštva – Jane (Leslie Mann; To so 40), Coco (Michelle Buteau; Poročiva se) in Sophie (Anna Faris; Film, da te kap) – imajo dovolj družinskih in službenih obveznosti ter hitrega tempa življenja, zato si privoščijo oddih in razvajanje v luksuznem letovišču. Ko pa se tam nepričakovano pojavi njihova prijateljica Mel (Isla Fisher; Mojstri iluzij), ki se jo držijo same težave, se sprostitev hitro sprevrže v kaos s silno zabavnimi posledicami, polnimi nerodnih situacij.

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

Igralke razkrile pikantne zanimivosti

In kdo so štiri prijateljice, ki si vzamejo čas zase in se podajo na nepozabno dogodivščino? Štiri igralke na vrhuncu svoje kariere – Isla Fisher, Leslie Mann, Anna Faris in Michelle Buteau. V skupnem intervjuju so razkrile, kako je bilo snemati prizor z vozičkom za golf, katera od njih se je izkazala za odlično voznico in katera od igralk je bila med snemanjem joge kozam najbolj pri srcu.

Imele so veliko svobode pri snemanju, dodatna prednost pa je bila zanje tudi ta, da sta režiserja Jon Lucas in Scott Moore napisala tudi scenarij - torej sta vedela vse do potankosti. Vse pa so popolnoma navdušene nad idejo, da bi posneli nadaljevanje. In ena od njih bi se slekla do golega. Kaj vse so igralke še razkrile v izjemno lahkotnem intervjuju, si oglejte v posnetku NA TEJ POVEZAVI.

Ljubezensko pismo ženskam

Komedijo Spa vikend sta režirala in scenarij zanjo napisala Jon Lucas in Scott Moore. In filmska ustvarjalca, ki sta režirala komedijo Poredne mame in napisala scenarij za uspešno franšizo Prekrokana noč, imata pri svojih komedijah en sam cilj. »Preprosto obožujeva filme, ki si jih lahko ogledate s prijatelji in se jim nasmejite do solz,« pravi Lucas. »Včasih jih je bilo okoli 20 na leto, zdaj pa ne vem, kam so izginili. Morda sva zadnja, ki jih snemava – in morda sva idiota – vendar verjameva, da ljudje še vedno obožujejo takšne filme.«

V komediji nastopajo igralke Isla Fisher, Leslie Mann, Anna Faris in Michelle Buteau. Film tako dobro pozna ženska prijateljstva, da bodo ljudje morda presenečeni, ko izvedo, da sta ga napisala in režirala dva moška. Seveda sta Lucas in Moore s filmom Poredne mame dokazala, da znata pisati o kompleksnih in zabavnih ženskah. Pri tem filmu pa sta namenoma poiskala producentko - spoznala sta Suzanne Todd, ki zdaj producira vse njune filme. »Včasih ljudje rečejo: 'Kako je lahko ta film napisal moški?'« priznava Toddova. »To je zato, ker ju resnično zanima ženska perspektiva. Filme posnameta kot ljubezensko pismo svojim ženam. Tako zelo sta uglašena z njima in želita slišati mnenje žensk.« 

»Mislim, da je premalo komedij za ženske. Te filme gledalci zelo dobro sprejemajo in so res uspešni. Ogromno je gledalcev, ki obožujejo gledati filme v kinu, le da nimajo kaj gledati,« pa dodaja Lucas.

Kot scenarista imata navdih pred nosom. »Piševa o tem, kar najbolje poznava, in to sta najini ženi,« pravi Moore. »Navdih črpava tudi iz naše igralske zasedbe. V filmu Poredne mame so vlogo dobile vse mame, ker smo želeli vključiti njihove izkušnje. Srečali smo se z njimi, vadili z njimi in resnično upoštevali njihove predloge – to smo prenesli tudi v film Spa vikend,« še pove Lucas in doda, da njegova žena po koncu pregleda vsak njegov scenarij in mu da »prepustnico za šale«.

In to se ne konča samo pri igralkah. Moore dodaja: »Poskušali smo zaposliti čim več žensk; imamo tudi žensko montažerko, imeli pa smo tudi žensko scenografko in kostumografko. Večina naših vodij oddelkov so bile ženske, v snemalni ekipi pa je bilo veliko žensk.«

Prav med pogovori z ženskami smo dobili navdih za samo zgodbo filma Spa vikend. »Ko smo snemali film Poredne mame, smo vsako mamo vprašali, kaj bi rada počela, če bi imela en dan samo zase,« pravi Lucas. »In vsaka od njih je dala enak odgovor: Želim si samo iti v spa. Želim se sprostiti, želim, da se z mano eno uro nihče ne pogovarja. Seveda ne gre posneti filma o tem, da se nihče ne pogovarja, vendar so bili spa centri res plodna tema. Nismo mogli verjeti, da ni bilo posnetih več filmov v takšnem okolju.«

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

Štiri prijateljice - kvartet zmešnjav

Komedija ponuja pravo obilje – štiri kompleksne, večplastne in nadvse zabavne like. Ekipa je za to vlogo uspela dobiti četverico zvezdniških igralk. Prva, ki je podpisala pogodbo, je bila Leslie Mann, ki upodobi deloholičarko Jane. »Jane je odvetnica, samohranilka in ima groznega bivšega moža – ki je zelo zabaven, a hkrati prava nočna mora,« pravi Mannova. »Je pod stresom in mora bolje skrbeti zase.« Jane slučajno spozna Kaija (Adam Demos), mladega inštruktorja joge, ki dela v letovišču in ji pri tem pomaga.

Mannova je znana kot komični lik iz filmov Maščevanje v visokih petah in To so 40, Lucas in Moore pa sta z njo skušala sodelovati že prej. Mannova pravi: »Morala bi igrati v filmu Poredne mame, a sem morala odstopiti in še vedno mi je žal, da nisem mogla posneti filma z njima. Ko sta mi ponudila ta film, sem bila navdušena. In izkazalo se je, da sta najboljša režiserja.«

Po Jane so se stvari začele postavljati na svoje mesto. »Lesliejina najboljša prijateljica je Michelle, Isla pa pride in je čisto utrgana, ampak jo uravnoteži Anna, ki pa je zelo praktična,« pojasni Lucas.

Anna Faris je bila popolna izbira za vlogo prijazne, a raztresene Sophie, ženske, ki je vajena skrbeti za druge, na primer za svojega zahtevnega šefa. Farisova pravi: »Je nekakšna mirovnica, skrbnica, je organizirana. Rada se drži v ozadju in poskrbi, da so vsi v redu.« Farisova se je na vlogo takoj odzvala. »Ko sem prebrala ta scenarij, se nisem mogla nehati smejati. Zamisel o štirih ženskah, tako neverjetno nadarjenih ženskah, ki lahko izvajajo vse nore kaskaderske prizore, scenografije, doživljajo to pustolovščino – všeč mi je takšno izhodišče.« 

Za vlogo Coco, mater dveh otrok, ki je sredi zapletene ločitve, so ustvarjalci filma izbrali igralko, komičarko in pisateljico Michelle Buteau. »Coco je prava alfa ženska, kajne?« pravi Buteau. »Ona bo rezervirala vstopnice, ona bo povedala, ob kateri uri se moraš pojaviti, ona bo obvestila, da bomo vse oblečene v belo. Povedala bo še, kaj potrebuješ in kako priti tja. A sama še ne ve, kako to storiti zase. Občutek Imam, da jo dobro poznam in vem, kako jo narediti zabavno.«

Tudi Coco se spopada s težavami – v enem trenutku jo ena od hčerk vpraša, zakaj je ves čas tako jezna. »Ne želim podpirati stereotipa o temnopoltih ženskah, da smo ves čas jezne,« pravi Buteau. »Ampak to ni to – tako pač je življenje. Njen mož jo je zapustil zaradi starejše ženske, kar jo resnično prizadene. Želi se zabavati in preživeti čas s prijateljicami.« Buteau dodaja: »Kar mi je najbolj všeč pri upodabljanju Coco, je priložnost, da pripovedujem zgodbo iz perspektive nekoga, ki mi je podoben, nekoga z močnejšo postavo, ki se spopada z resničnimi težavami in preizkušnjami.«

Razvajanje, lepotičenje, smeh in čisti odklop s komedijo Spa vikend
Karantanija Cinemas

In seveda je vedno še ena prijateljica, ki povzroča kaos – v tem primeru je to Mel, ki jo upodablja izkušena igralka Isla Fisher, znana po tem, da vedno ukrade pozornost. Mel je divjakinja, ki trdi, da ima zasebno letalo in vodi podjetje, ki »zagotovo ni piramidna shema«; Coco jo opisuje kot »prijateljico, ki je ne maramo«. A Fisherjeva ima drugačen pogled na lik – ona je njihova dobra vila, ki povzroča težave svojim prijateljicam, ki potrebujejo nekaj sprememb. »Samo opominjam jih, kako se ponovno povezati z nagajivo platjo, ki smo jo delile, ko smo bile mlajše,« pravi Fisher. »Mel ni na isti valovni dolžini kot one. Ni se prilagodila družbenim pričakovanjem o tem, kako naj bi se ženska obnašala.«

Moore se strinja: »Je definitivno divja, brez zadržkov, in reče, kar si misli. A ta prijateljica je bila prijateljica z razlogom – da je premikala meje ali spodbujala, da poskusiš nove stvari.«

Igralka še izpostavi, da razume Mel. »Imam ADHD, zato se večino časa nekako zavedam, da slabo nadzorujem vzgibe in bi lahko rekla kaj, česar ne bi smela,« pravi igralka, ki se je takoj odzvala na ta bučen scenarij. »Mislim, da se redko najde ženski komični lik, ki je tako, kot veste, anarhična, divja in smešna kot Mel.«

Cosmo newsletter

Bodi vedno korak pred drugimi

Prijavi se na Cosmopolitan novičnik in vsak teden prejmi izbor ekskluzivnih zgodb iz sveta mode, lepote, odnosov, pop kulture in življenjskega sloga.