Trije filmi o treh popolnoma drugačnih moških!

Na filmskem festivalu Liffe nikar ne spreglej tudi treh nadvse zanimivih filmov o treh popolnoma drugačnih moških.

12. 11. 2014
Trije filmi o treh popolnoma drugačnih moških! (foto: profimedia)
profimedia

Filmski festival Liffe, na katerem se bo predstavilo kar 100 filmov v 12 dneh, bodi med drugim pozorna tudi na tri filme o treh popolnoma drugačnih moških:

BIRDMAN ALI NEPRIČAKOVANA ODLIKA NEVEDNOSTI

  • na festivalu Liffe od 19.11.

Črna komedija mehiškega režiserja Alejandra Gonzáleza Iñárrituja je filmska mojstrovina, v katerem breme zvezdništva zrcali resnično izkušnjo igralca Michaela Keatona. Zgodba govori o igralcu, ki je zaslovel v vlogi opevanega super junaka Birdmana in zdaj z obilo težav na broadwayski oder postavlja gledališko igro. V dnevih, ki vodijo do premiere, se spopada s svojim egom in skuša na novo vzpostaviti svojo družino, svojo kariero in samega sebe. Poleg Michael Keatona v filmu blestijo še Emma Stone, Naomi Watts, Edward Norton in drugi.

Trije filmi o treh popolnoma drugačnih moških!

NAJBOLJ ISKANI ČLOVEK

  • na festivalu Liffe od 17.11.

V umetelni vohunski pripovedi o skrivnostnem in izmučenem moškemu na begu Isi Karpovu, ki se znajde sredi islamske skupnosti v Hamburgu, se pobliže spoznamo s vprašljivo metodo preganjanja teroristov, povzeto po le Carrejevem vohunskem romanu. Odlični Philip Seymour Hoffman, ki se v filmu pojavlja v eni izmed zadnjih vlog, se kot briljantni in iskrivi šef tajne nemške vohunske enote spopada z zapleteno uganko o skrivnostnem tujcu. V filmu igrajo še: Rachel McAdams, Willem Dafoe, Robin Wright, Grigoriy Dobrygin in drugi.

Trije filmi o treh popolnoma drugačnih moških!

BETLEHEM

  • na festivalu Liffe od 19.11

V napetem političnem trilerju o čustvenih stiskah in moralnih dilemah kot posledicah večnih trenj med Izraelci in Palestinci spremljamo Sanfurja, mlajšega brata razvpitega palestinskega upornika Ibrahima. Ko se zaplete z Razijem, pripradnikom izraelske tajne službe, je Sanfur soočen z odločitvami, ko mu bodo za vedno spremenile življenje. Film Betlehem je bil nagrajen Na Beneških dnevih 2013 ter prejel nagrade izraelske filmske akademije.

Trije filmi o treh popolnoma drugačnih moških!

Cosmo newsletter

Bodi vedno korak pred drugimi

Prijavi se na Cosmopolitan novičnik in vsak teden prejmi izbor ekskluzivnih zgodb iz sveta mode, lepote, odnosov, pop kulture in življenjskega sloga.