No, tega pa tudi v tisočih poskusih NE bi ugotovile.
Imaš tudi ti Applov telefon? Računalnik? Tablico? Uro? Ne glede na to, kaj imaš doma, Apple v svetu velja za eno najbolj priljubljenih in prepoznavnih blagovnih znamk. Z njo pa tudi njen logotip obgrizenega jabolka. Ampak ... ali veš, zakaj je jabolko obgrizeno, ne pa celo? V teh dneh je po tujih medijih zaokrožila razlaga, zakaj je tako, in moramo priznati, da na takšen odgovor res nikoli (ampak res nikoli) ne bi pomislile.
Ne spreglej:
Morda že veš, morda ne, ampak Apple je svojo pot precej skromno začel leta 1977 in za svoj logotip izbral Isaaca Newtona, ki sedi pod jablano. Ker je bil logotip malce zahteven in zakompliciran, je Steve Jobs iskal boljšo, predvsem pa bolj enostavno rešitev logotipa, ki bi ga lahko prilepil na vsak računalnik, ki bi zapustil njihovo tovarno.
Po odgovor se je zatekel k oblikovalcu Robu Janoffu, ki je glede oblikovanja novega Applovega logotipa imel le eno navodilo Steva, ki se je glasilo: "Le glej, da ga ne boš naredil luštkanega!" Oblikovalec se je nato vrnil s preprosto idejo bele silhuete jabolka z lističem na vrhu. Ideja je bila všeč tudi Stevu, a kaj, ko se je potem zataknilo pri ljudeh.
Ti so jabolko namreč velikokrat zamenjali za češnjo, kar seveda ni ravno idealen scenarij, ko želiš, da te vsi poznajo pod imenom Apple. Najbolj enostavna rešitev je torej bila, da se jabolko malce 'obgrize' in s tem jasno nakaže, da gre za jabolko, ne češnjo. Zanimivo, kajne?
Morda te zanima še: Prijatelj princa Filipa: "Tega vam ne bo nihče potrdil, a raka so odkrili tudi pri ..."
Preberi tudi: Vir iz kraljeve palače: "Rak kralja Karla III. je nevarnejši, kot smo mislili" (novo glede njegove diagnoze)
Novo na Metroplay: “To ni starost, to je zrelost” | LADEJA GODINA KOŠIR, ELLE ZELENO 2024