Št. 3 te bo presenetila!
Če si ena tistih, ki ima po umivanju noro suhe in razcufane lase (stanje pa se v hladnem delu leta še poslabša), bodo tvoji lasje potrebovali veliko več kot le občasno masko za lase.
Zate imamo nekaj trikov in nasvetov, ki tudi nam - suholaskam - v Cosmo uredništvu, pomagajo pri boljši pričeski.
#1 Redno striženje
Vemo, to je stavek, ki ga nobena od nas ne želi slišati. Ampak dejstvo je, da poškodovane konice enostavno ne morejo izgledati zdrave in sijoče.
Svoj termin za striženje konic si zato rezerviraj vsakih šest do osem tednov. Hitro striženje bo osvežilo tvoje lase, odstranilo razcepljene konice in, kar je najpomembneje, pomagalo tvojim lasem, da bodo lepo in močni.
Če redno obiskovanje frizerskega salona ni v skladu s tvojim proračunom (te popolnoma razumemo!), je možnost tudi striženje las doma (če vložiš v spodoben par škarij ali zaupaš svojo grivo prijateljici).
#2 Zdrava prehrana in vitamini
Če imaš občutek, da so tvoji lasje kronično suhi (beri: nobena količina globinske nege jih ne more navlažiti), ni slaba ideja, da prilagodiš svojo prehrano in ji morda dodaš prehranska dopolnila,
Ne pozabi predvsem na omega-3 (losos, oreščki in semena) in antioksidante (jagodičevje, fižol in špinača), ki so znani po tem, da naredijo lase izjemno mehke in sijoče.
In čeprav vitamini za rast las zagotovo niso čarobna rešitev (zdravo telo je že založeno z vsemi hranili, ki jih potrebuje za rast las; npr. biotin, folna kislina in vitamini D, A, C, E), res ne škodi, če jih dodaš svoji rutini – seveda po pogovoru s svojim zdravnikom. Ja, tudi dobrega je lahko preveč.
Ta preprosti TRIK s sponko bo tvojim lasem dodal VOLUMEN (brez dodatnih pripomočkov ali sprejev!)
#3 Ne umivaj las prepogosto
Količina šampona, ki jo uporabiš pri umivanju las, je prav tako pomembna kot formula sama. Prekomerno šamponiranje bo uničilo naravna olja, zato si poskušaj lase umivati največ trikrat na teden (tem manj, tem bolje).
Profesionalni nasvet: Tudi če las ne umivaš s šamponom, jih lahko še vedno spereš – le poskrbi, da boš na konice vedno nanesla nekaj balzama, da ne tvegaš lomljenja - lasje so namreč najbolj šibki takrat, ko so mokri.
#4 Omeji uporabi toplotnih aparatov
Ponovi za nami: toplotno oblikovanje škoduje tudi najbolj zdravim lasem. To pomeni, da je še posebej problematično za bolj suhe teksture. Če lahko, poskusi čim bolj omejiti uporabo toplotnih orodij.
Če sta feniranje in likanje del tvoje vsakdanje rutine, pa lase pripravi na toplotno obdelavo vsaj z razpršilom za zaščito pred vročino, da preprečiš poškodbe.
#5 Redna nega s hranljivimi maskami
Če tvoj običajni balzam ni več kos tvojim suhim lasem, poskusi vsaj enkrat na teden uporabiti super vlažilno masko za lase. Poišči bogate, kremaste formule, obogatene z močnimi vlažilci, kot so arganovo olje, biotin in/ali keratin.
Da bi svojim suhim lasem zagotovila ultimativno zdravilno nego, uporabi masko pred spanjem in jo zjutraj speri – tako imajo lasje več časa, da se formula vpije.
Poskusi pa tudi z balzami, ki se jih ne izpira - ti naj bodo lahkotni, a hranljivi, fokusiraj pa se na nanos po konicah, ki so običajno najbolj suhe in potrebne dodatne nege.
#6 Svila za svilene lase
Če svoje lase pred spanjem namaziliš z najljubšimi izdelki, se obenem prepričaj, da tvoja prevleka za blazino ne vpije vse te vlage. Za razliko od bombažnih tkanin, ki lahko posrkajo vse izdelke in zapletajo tvoje konice, so svilene prevleke za blazine veliko bolj nežne do las.
Kot dodaten bonus so svilene prevleke za blazine odlične tudi za kožo, ne pozabi pa las tudi spenjati s svilenimi scrunchie elastikami, ki ne trgajo las.
Foto: Profimedia, GIPHY
Preberi še: Če nosiš lase pogosto spete v čop ali figo, si obvezno preberi, kakšne so posledice (ne le za lase)
Priporočamo tudi: Če imaš MASTNE lase, svojemu šamponu primešaj TOLE (zgodil se bo čudež)
Novo na Metroplay: "V vsakem žanru najdeš dobre in slabe pesmi." | Raiven