Sinus pilonidalis

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čokoholičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 30. 10. 2006
Kraj: neverland

Neprebrana objavaNapisal/-a čokoholičarka » 30. Nov. 2009 20:01

Zanima me, če ima ali je imela katera kakršnekoli izkušnje s to nadlogo? :(
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 30. Nov. 2009 20:15

kaj pa če bi bolj opisala s katero nadlogo maš izkušnje... js namreč ne znam latinsko... :?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 30. Nov. 2009 20:21

:lach:

jah, jst bi tudi kakšno pojasnilo v slovenščini :D
Let's swim to the moon .....
čokoholičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 30. 10. 2006
Kraj: neverland

Neprebrana objavaNapisal/-a čokoholičarka » 30. Nov. 2009 20:22

gre za to, da se ti ob trtici naredi gnojna bula, ki ful boli, jst na hrbtu niti ne morem ležat in bom mogla it zdej to rezat in pol mi je zdravnica rekla, da mi rano pustijo odprto, da se čisti in mi ni čist nič jasno kako pa kaj...pa kako dolgo to traja pa kolk zlo to boli :(
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 30. Nov. 2009 22:37

^^Ohjej tole se pa res grozno sliši :?
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 01. Dec. 2009 12:52

Zdravljenje sinusa pa redno tuširanje, da se odstranjuje gnojenje, preveze z obkladki - sicer pa kirurško izrezanje.

Pri vnetem sinusu praviloma naredijo samo obsežne incizije in delno izrežejo tkivo, potem pa se čaka, da se rane zacelijo. Po zacelitvi pa se lahko odločijo za izrezanje vseh delov ostankov tkiva, ki je bilo povod za vnetje.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
čokoholičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 30. 10. 2006
Kraj: neverland

Neprebrana objavaNapisal/-a čokoholičarka » 03. Dec. 2009 10:07

Predvidevam, da ej to vse skupi ful boleče? :(
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 03. Dec. 2009 10:59

Sinus pilonidalis je gnojno vnetje nad trtico, ki nastane zaradi vraščanja dlak v podkožje. Dlake dražijo tkivo in povzročijo nastanek lažne ciste - psevdociste. Kadar v takšno psevdocisto vdrejo klice se vname in spremeni v ognojek - absces. Zdravljenje je radikalen kirurški poseg z izrezanjem kože nad psevdocisto. Pooperativno pazimo, da se rana ne zlepi, ampak zaraste s čvrsto ploščato brazgotino. Potrebno je briti dlake v okolici rane, da se bolezen ne ponovi. In ja, boleče je!
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
petja1984
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a petja1984 » 07. Dec. 2009 12:35

men se je to zgodilo malo več kot pol leta nazaj. bla sem na kirurgiji, da so mi to lepo prerezali in sčistili (vse to delajo pod narkozo tak da lepo spiš vmes :D ). pol po operaciji pustijo odprto rano da se ti rana še sama sčisti. kakšne tri tedne sem hodla na prevez v zdravstveni dom. bolel me je samo prvi in drugi prevez ko so mnde nekaj dali v odprtino da bi se sčistilo al nevem za kaj. no in pol so to kr na živo ven potegnal. to je bla za mene največja bolečina do sedaj (sploh prvi dan po operaciji). drugače pa ostali prevezi niso nič boleli. je pa mal čudno, ko imaš luknjo (kakšen centimeter veliko) in te NIČ ne boli.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 07. Dec. 2009 16:39

Eni imajo bolečine, drugi pa ne.Odvisno od posameznika!
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 08. Dec. 2009 17:44

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 29. Dec. 2009 14:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 08. Dec. 2009 18:14

čokoholičarka napisal/-a:gre za to, da se ti ob trtici naredi gnojna bula, ki ful boli, jst na hrbtu niti ne morem ležat in bom mogla it zdej to rezat in pol mi je zdravnica rekla, da mi rano pustijo odprto, da se čisti in mi ni čist nič jasno kako pa kaj...pa kako dolgo to traja pa kolk zlo to boli :(


To je imel moj fant... kaka dlaka se ti vrate in se ti naredi gnojna bulica... pojdi čim prej to zrihtat... pač bulico ti prerežejo in pustijo odprto, da se ti celi... nekaj časa ti bojo v rano dali gazo namočeno v zdravilo ampak to ne boli več skorajda, razen ko ti gazpo ven vlečejo... vsake dva dni ali tam nekje boš hodila na prevez kak teden ali dva... potem pa si boš že sama lahko čistila... bo pa veliko olajšanje ko ti bo to enkrat prerezala zdravnica in sčistila...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
joly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a joly » 08. Jan. 2012 11:27

Mozno sodobno zdravljenje sinusa pilodinalis je z laserjem, V primeru, da zadeva ni akutna predlagam laser z valovno dolzino 808 nm (tak tip diodnega laserja se uporablja za odstrjanjevanje dlak le da mora imeti nastavek (rocnik) za zdravljenje venskih malformacij (manjši spot žarka) Upporablja se večkraten prehod z energijskimi vrednostmi med 20 in 25 J/cm2 . Za akutno fazo je sedaj na voljo ravno tako diodni laser za proktologijo z valovno dolzino 1470 nm. Menda ga izdeluje samo firma Biolitec iz Nemcije in nisem prepricana ce je kaksen v Sloveniji. Uporablja se fiberopticne igle z sevanjem v krogu 360 st. namenjene tudi proktologiji. Obe tehnike so zanesljive, prakticno nebolece in imajo dober ucinek predvsem pa se zadeva z opdrtim sinusom po klasicni operaciji ne vlece mesece in mesece.
aLLiSSe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 16. 3. 2006
Kraj: my world

Neprebrana objavaNapisal/-a aLLiSSe » 09. Jan. 2012 8:14

Jz sm tut to mela nekej let nazaj. Glede na to, da je gnojno vnetje, ti lahko pomagajo tudi antibiotiki. Poskusi najprej s tem. Drugac sm pa mela kirurski poseg, pustijo ti odprto rano, nemobilen si ene 3 tedne, 3x na dan tusiranje in prevezovanje.. groza! Najslabse pri tem pa je, da je to taka stvar, ki se ti ponavlja.. mene vedno, ko sem pod stresom oziroma zivcna, slabe volje, nekaj casa, me zacne bolet trtica in se mi naredi manjsa bulica. Ampak vedno grem po antibiotike in je uredu.. ceprav mi je zdravnica ze napovedala, da to ni dokoncno, in da me caka se en poseg, ki ga za sedaj uspesno odlagam.. :)
joly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a joly » 12. Jan. 2012 8:04

Glede laserskega zdravljenja sinusa sem v tem casu nasla tri naslove kjer to delajo: dcp center dr. Adamic Metka v Ljubljani in www.beautycenter-sp.si/
v Novi Gorici. Laser za zdravljenje akutne faze pa imajo v bolnisnici v Novem Mestu vendar nisem ugotovila ce opravljajo te operacije z njim. Vse se najde ce se hoce....

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov