Aktualna tema, se mi zdi, saj je Sex v mestu povzročil pravo evforijo po svetu. In to film, ki je bil posnet po uspešni nadaljevanki. Ta pa je bila posneta po knjigi.
Ravno tako se je zgodilo še nekaterim nadaljevankam, ki so postale film.
Kaj menite, v čem je poanta, privlačnost filma, ki je posnet po nadaljevanki oziroma kot nadaljevanje nadaljevanke ali pa nek sklop vsega?
Ima kdo kakšno mnenje, podobno idejo še o kakšni drugi nadaljevanki?
Naj bom prvi. Motiv je sigurno denar.
Moja najljubša je bila Twin Peaks. Izjemna nadaljevanka, ki je pred ekrane prikovala staro in mlado, tam leta 1990. Vsem se je zdelo, da manjka nadaljevanki kar nekaj podrobnosti (poleg tega, da je v tiskani obliki, tudi v Sloveniji, izšel dnevnik pokojne Laure Palmer). Zato se je ustvarjalec odločil, da po nadaljevanki posname še film, ki je sporočil predzgodbo. Super. Film je nosil naslov Fire, walk with me. In ob tem se je vsem slika razjasnila, zakaj se je pravzaprav šlo v tej nadaljevanki.
Ravno tako so posneli film Dosjeji X, po nadaljevanki. In sedaj še enega.
Pa nekje sem prebral, da bodo verjetno posneli Friends film, če bodo vsi igralci za - igralci pa želijo izvirno zgodbo, dobre zaplete in tako dalje.
Nadaljevanka, ki postane film... ali obratno
- mojamadonna
- Sramežljivka
- Prispevkov: 62
- Pridružen: 15. Avg. 2008 18:11
- Kraj: Ljubljana
Nadaljevanka, ki postane film... ali obratno
Sometimes you have to be a bitch to get things done (Madonna)