Zoo Ljubljana

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vam je všeč naš živalski vrt?

Da
20
34%
Da, za silo
22
38%
Ne
9
16%
obup
7
12%
Skupaj glasov : 58

Uporabniški avatar
*_nincy_*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 690
Na forumu od: 7. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *_nincy_* » 06. Jul. 2006 10:02

sej mislm da ma res vsak raj it v kašen drug živalski vrt kot pa v Lj
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 06. Jul. 2006 13:56

Mark napisal/-a:Npr Graz, Zagreb itd

Tud js bi zlo rada šla v Zagreb v Zoo. Bla pa sem pred leti v Nemčiji, kjer je pa res za videt vse, je ogromn Zoo, ki mi je ostal zlo v spominu. Zadnjič sva bla pa v Ljubljani v Zoo- ju in mi je blo kr všeč, čeprav so res vse žvali spale, ker je blo grozno vroče. Druge polovice pa sploh ni blo videt.

Zaljubla sm se v opice, ktero predstavo so nama prpravle... :)

Še mal slikc:
Opica1
Speča lev in levinja
Še en zaspanc
Slonči, ki se mi je res najbol zasmilu... :(
Žurafca
Opica2
*kvaliteta slik= mobitel. :)
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
pinkyica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 13. 6. 2006
Kraj: zagorje ob savi

Neprebrana objavaNapisal/-a pinkyica » 06. Jul. 2006 14:35

men se pa zdi da ja v lj nasploh premal prostora da bi sploh lh še ubstaju ta živalski vrt pa namest da ja umes tuk tistih hišk za spominki pa tist lukal umes bi lh živalcam dal mal več prostora ! vsaj tko je blo na zadne na vem več kako je pa tut tista vstopnina se mi zdi obupna glede nato da polovico kletk je praznih... za tako vstopnino ku je bi lh mele živali velik več prostora.... zato se v nš zoo ne odpravm nikol več se mi preveč smiljo živalce... :? :? :?
Flirting isn't a sin... it's a hobby.
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 06. Jul. 2006 14:43

jz sm bla tud pred kratkim u zoo lj polom :eek:
men se je tud slončk smilu najbol k se mu je prou vidl da trpi tm :(
mislm ogled sploh ni vredn dnarja...k ti je kr bed gledat kako majo tm živali k so prou boge, če jih majo že zaprte bi jim lahk vsaj mal bol uštimal te njihove kletke! :evil:
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 06. Jul. 2006 15:01

*zeljka* napisal/-a:men se je tud slončk smilu najbol k se mu je prou vidl da trpi tm :(

Pa ja nooo, men isto pa je moj govoru, sej že vejo, kako morjo, sej je dost prostora... :( Pa ga ni... vidi se mu v očeh... :(
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 06. Jul. 2006 15:02

ampak kok je pa tale nov morski lev Kalle eno lušno in simpatično bitje :razz: ... sicer ga nisem še v živo vidla ampak ga mam namen it pogledat ker mi je res blazn všeč ta žival...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
pinkyica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 13. 6. 2006
Kraj: zagorje ob savi

Neprebrana objavaNapisal/-a pinkyica » 06. Jul. 2006 15:04

če ne morjo za svoje deluce zagotovt varnosti mislem da tut za zivali na morjo poskrbet !!! vem da majo tm pr medvedih zlo slabo poskrblen uspodi ku pučejo deluci namreč moj brt je mev prakso u sredni šol u zoo in so use kletke zlo zlo slabo narjene tko da se nebi čudla če bi jim kak medved al pa kak lev pobegnu !!!!!! se mi pa tiste živali zlo smiljo mi je pa čudn zakaj nč inšpektorji al pa društvo proti mučenju živali ne ukrepa !!!!! :?
Flirting isn't a sin... it's a hobby.
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 08. Apr. 2008 21:17

Hey punce in fantje :D

Prosim Vas, če si vzamete par minutk za tole anketko-->http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=y6KSRReYNHrIEIUr3W_2bWhw_3d_3d.
Zanima me predvsem vaš odnos do živalskega vrta in ocenjevanje lastnosti/koristi slednjih. Anonimnost je popolnoma zagotovljena! Najlepša hvala za Vašo pomoč!

Uživejte :wink:
Zadnjič spremenil BLUBABY, dne 10. Apr. 2008 11:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Apr. 2008 21:56

pinkyica napisal/-a:če ne morjo za svoje deluce zagotovt varnosti mislem da tut za zivali na morjo poskrbet !!! vem da majo tm pr medvedih zlo slabo poskrblen uspodi ku pučejo deluci namreč moj brt je mev prakso u sredni šol u zoo in so use kletke zlo zlo slabo narjene tko da se nebi čudla če bi jim kak medved al pa kak lev pobegnu !!!!!! se mi pa tiste živali zlo smiljo mi je pa čudn zakaj nč inšpektorji al pa društvo proti mučenju živali ne ukrepa !!!!! :?


sicer že staro, ampak vseeno...
zadnjič sem bla v Zooju in so ravno medvede hranili.no pa ga je spodaj (tamalega Lukata) zookiperka božala po glavi čez kletko.Tko da mislm da neke nevarnosti prevelike ni, vsa še nkol nism slišala da bi kdaj blo kej narobe..

BLUEBABY, sem ti popravla link: ANKETA ZA ZOO
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 08. Apr. 2008 21:58

Hvala *purple*! + hvala za opombo pri 7.vprašanju (besedica ne se je izmuznila) + hvala za sodelovanje v anketi :D
Zadnjič spremenil BLUBABY, dne 08. Apr. 2008 22:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Apr. 2008 22:01

pri 7. vprašanju imaš dvakrat anpisan odgovor velja, čeprav predvidevam bi mogu bit en ne velja...
Cranberries
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 7. 4. 2008
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Cranberries » 12. Maj. 2008 10:05

Jaz sem bla pred 8 mesciv Zoo Lj. Siromašno siromašno se mi zdi vse skupaj.. Živalce se mi prav smilijo, ko jih gledaš v kakih kletkah so(predvsem levi majo tako kvadaruro da te kap... Če pa malo pogledaš v druge vrtove po evropi pa je situacija drugačna.. dajo več na takšne stvari, sloenci oz. vodilni našega Zooja pa ne naredijo za dobrobit živalic nič preveč koristnega.. sebi pa lahko žepe filajo... naj donirajo kaj.. sama sem tudi že.. čeglih skromno ampak nekej je..
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 12. Maj. 2008 10:50

Predvsem PTIČI imajo najmanjše in grde kletke. Živali pa se mi, bolj od teh kletk, smilijo zaradi folka, ki je večinoma čist brez občutka in obzira. OK, pustmo zdej otroke, sam otroci pridejo noter s starši, pa se še vseeno dogaja marsikaj. Od hranjenja, do vpitja, razgrajanja in predvsem vlečenje za repke, ušesa, rogove ipd., v tistem prostorčku, kjer so domače živali in kamor lahko stopi kdorkoli. Tam je bil zadnjič cel đumbus. Pujska je imela mlade in jih je dojila na tleh, zraven pa miljon folka, se derejo, jih vlečejo za repke... Jaz sem mnenja, da dokler obiskovalec ne posega preveč v 'živalsko intimo', se še nekako da sprejet to dejstvo, da so živalce ujetnice (ZOO-ji so po celem svetu, kaj pa pomeni mučenje živali, si pa rajš poglejmo na strani PETA, tko da jaz ne bi tuki govorila o pretiranem mučenju, ampak o odvzemu prostosti). Fino je it med tednom v ZOO, ko ni preveč folka in si zanimive živalce ogledat tako, da jih nekaj časa opazuješ (kako jejo, kako se gibajo, oglašajo, odnos med njimi itd..). Ta nedeljski kaos, ko pride miljon mladih družin, ki ne poznajo niti malo spoštovanja, to je največji absurd!
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Maj. 2008 13:57

mah naš zoo je zato tok u kurcu ker država noče dat nbenga fičnka za popravila obstoječih siromašnih kletk :roll:
no zdej da se bodo neki zganil, ampak že to mečkajo celo večnost.

drgač pa ja, groza je vidt horde ljudi ki se ne znajo obnašat.sploh recimo med tistimi pujski notr, spuščajo vse hordaste froce, ki vlečejo pujse za rep, za ušesa, jih mrcvarijo, vlečejo, ščipajo, tepejo :roll: nevem kaj je tega treba,v štartubi jst že to ukinla in dovolila vstop otrokom samo v spremstvu s starši in prepovedala vandalizem nad živalmi.

drugače jst rada hopdim v zoo, sigurno grem tja enkrat na dva meseca in rada opazujem živali.Ko grem sem prav res cel dan tam in se obnašam primerno..

In kar je najpomembneje, kar nekateri sploh NE RAZUMEJO, živali se od blizu, pa niti od daleč ni treba, NE FOTOGRAFIRA S FLEŠEM!!!!!!!!!!!mislm nazadnje sem se z eno babo skregala ker je vneto ptiče čist od bliz slikarila s flešom :roll:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov