Zlate ribice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Jun. 2007 13:37

ko
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 22:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 05. Jun. 2007 18:18

Mi smo mel pred leti tut zlate ribice v akvariju, pol pa enkrat zvečer opazim, da so vse na hrbtu. Noben ni vedu zakaj.

No, pol pa nasledn dan bratec pove, da je zliu mal čistila za okna notr in, da so se začele obračat on jih je pa ceu dan nazaj na trebuh obraču (Sej pol ko je povedu, smo se res spomnal, da je ceu dan biu pr akvariju :D )

Pol jih pa nismo več mel, čeprav je zdej brat že dost velik, da bi blo varno.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
little bee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a little bee » 05. Jun. 2007 18:25

ja jst sm mela tud :fisch: k sm bla majhna. pol smo šli pa enkrat na morje in smo bratu rekli nej jih on hrani... in pridemo mi z morja pa so vse trih hrbtno plavale. jst itak takoj v jok... sam noben pa ni vedu zakaj se je to zgodil. no pol smo pa ugotovil, da se mojemu preljubemu bratcu ni hotlo vsak dan hrane jim dajat in jo je dal sam enkrat v veliki količini... :? :D
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 08. Jun. 2007 12:19

Pri ribah je res treba paziti koliko hrane se jim da. Ko sem imela mladiče platijev (22 jih je bilo) in kadar me ni bilo doma in jih je hranil kdo drug, sta obvezno umarla vsaj dva mladička.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 12. Jun. 2007 10:18

Včeraj sem dobila še en akvarij, v katerem bo karantena ali pa mladiči, kadar bodo. :)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 11. Jul. 2007 11:23

V mojem novem akvariju pa že veselo plavajo štirje novi mladiči. :)
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 20. Avg. 2007 18:38

vsekakor ne pretiravaj s hrano.. enkrat na dan je dovolj.. tako so meni v trgovini rekli ampak se ne držim tega in jo hranim večkrat na dan.. in kaj se je zgodilo? ribica je iz 4cm zrasla na 10cm. prau lepa bajsika je :)
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 21. Avg. 2007 9:57

ja vem da se bliža ta dan saj je stara ze 6 let tak da neb bla presnečena... pa zgleda da jo znam met ker drugače bi že umrla tak da... :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Avg. 2007 20:25

verjamem, da ko si kupla ribo nisi v roke vzela niti zastonj Sera revije ki jih dobuš v zoo trgovinah :roll:
zlate ribe živijo tudi do 20 let in več :wink: najstarejša znana je clo 40 let doživela, tko da tvoja riba nima nobenga namena umret še od starosti, kvečjemu bo umrla od napihnjenosti in preveč hrane.
sploh ne razumem kako imate nekateri lahko živali brez da bi najmanjše osnove vedl o njih.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 21. Avg. 2007 21:04

no super pol.. hvala za informacije :) vidim da se zelo spoznaš na ribice vsaka ti čast... kaj pa druge živali tudi obvladaš? :)
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 22. Avg. 2007 13:47

Sama sem imela zlato ribico, ki je živela 10 let in je žal svojo prvo polovico življenja preživela v bučki. Kasneje smo kupili večji akvarij, saj je tudi sam zelo zrasla, zadnje leto pa je plavala na hrbtu (jedla je normalno, 1x na dan, ni bila predebela, tudi v bučki ni živela že par let, tak da ne bi znala točno povedat vzroka tega). Zdaj imam že kako leto ribico, ki sem jo pritovorla s tujine in morem rečt, da je zelo žilava zlatka. Živi v večjem akvariju prejšnje ribice in kaže, da bo tako še kar nekaj let. :D
Uporabniški avatar
račka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 26. 7. 2007
Kraj: somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a račka » 23. Avg. 2007 10:58

sm mela zlato ribco ene 5 let, vrjetn je umrla zarad travm k jih je mačka povzročala k je hodila po njenmu akvariju...
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 10. Sep. 2007 13:01

Da ribe dosežejo idealno velikost in starost ter, da se razmnožujejo, potrebujejo res idealne pogoje. To pa vključuje tako parametre vode, primerno ureditev akvarija, kot tudi optimalno akvaristično opremo. Vsaka riba ima svoje zahteve ... nekatere potrebujejo mehko, druge trdo vodo, nekatere kislo, druge bazično itd. itd. Poleg tega je potrebno paziti na raven nitratov in nitritov v akvariju, katerih količina v akvariju se običajno poveča zaradi nečistoče in neprimernega filtra.
Za najboljše informacije se obrnite na najbolj znan slovenski akvaristični forum (ne vem, če je dovoljeno objaviti spletni naslov), lahko pa kontaktirate mene na ZS, saj imam za sabo že kar precej akvarističnih izkušenj (od začetniških tegob do zdravih ribic, ki se razmnožujejo).
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 22. Okt. 2007 11:21

Joooj, jst pa ne vem, kaj nej nardim :(

Ena ribca se mi že tretji dan matra, leži na dnu akvarija, men tko zgleda, k da ne mor plavat, ampak drgač zgleda, da ni bolna al pa kej. Splavala je notr v eno votlino (k mam v akvarju tak plastičn štor) in pomojem si je notr kej poškodvala al kaj, ker sploh ne mor več plavat, ampak se ful trud, da bi. K sm jim dala za jest, se je tko matrala, da bi splavala na vrh in jedla, pa ni mogla :( Zgleda bo od lakote umrla...Kaj nej nardim, men je tko bed :( ???
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Okt. 2007 11:45

a ma kakšne razjede po teledu?bele, plave?a imajo plavuti kakšne vidne spremembe?kakršnakoli sprememba na njej če je mi ji opiši.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov