Zlate ribice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 22. Okt. 2007 17:53

Seveda, da šteje, vsaka informacija je dobrodošla.

Jst jim menjam vodo 1x na tedn, v Zooticu so mi rekl clo enkrat na 10 dni. V vodo dam zmer un Aquasafe, po navodilih. Hranim jih s Tetrafin hrano, enkrat na dva dni po ščepec. Ne vem, kaj je šlo narobe. Opažam, da so zlo občutljive tele ribice :(
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 23. Okt. 2007 15:00

Jst mam za 2 ribici 17-literski akvarij in sm jima tud filter kupla, pa najmanjšga možnga sm vzela, ampak je še zmer premočn, tk da sm ga ven vzela. Vodo jima pa menjam enkrat na 7 al pa 8 dni, pa ne vso, sam pol recmo.

Zdj mam že novo ribco, pajčolanko, k se mi je una ta druga smilila, je bla vsa poklapana, k ni mela več svojga buddy-ja :( Upam, da bo vse ok :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Okt. 2007 10:46

jst mam tud dve pajčolanke, pa eno zlato :D
pajčolanke so mi čist preveč hude s tisto ogromno imitacijo možganov na glavi, pa take bajsike so :D

drgač pa mislm da bi lohk dala filter notr,sej škodt praktično en more.prečišuje pa vodo pa kisik jim dela.drgač pa vsaj uno pumpico za kisik, ker se res tako vidi razliko pri ribah.

amyZ...Povej mi kaj naj nardim da nou več tistih bedastih alg :? moj fant ma namreč akvarij s tropskimi ribami in je zdej zamenjal žarnico pa je dal tako ki je boljša za rastline in morva vse rastline stran vržt ker so vse čist počrnjene od alg :? mava sicer neko tekočino-algovec al vatever, sam pomaga nič :? maš kakšno idejo?
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 24. Okt. 2007 13:42

Jaz sem en cajt uporabljala tablete Algizit, sam ne pomaga velik. Ja vem, te črne alge so kr neznosne pa še težko se jih odstrani. Zdej ne vem kolk mata velik akvarij ampak vama priporočam ali srebrne lisičke (rabjo več k 100l) ali pa pritlikave prisesnike (ki so primerni tud za manjše akvarije, sma jih rabiš mau več). Recimo jaz sem mela črne molije, ki naj bi tud jedli alge, sam niso kej preveč, modri rogatci (dinozavri, ki so prilimani na dno :D ) pa se neradi spravljajo na rastline ampak raje čistijo steklo in tla.
Jaz sem kupla 2 lisički in je pomagal. Je pa poleg tega fajn pogledat če je česa v vodi preveč, da alge toliko rastejo.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 26. Nov. 2007 17:26

Jaz sem dobila 4 zlate ribice in akvarij za rojstni dan. No, veliko okroglo bučo. Zdaj mi je pa žal, da imam to bučo ko sem prebrala vse poste. Kaj je fejst narobe, če jih mam tu noter? Sicer imam filter, me pa vseeno skrbi :?

Me pa še nekaj drugega zanima; Čez vikend me ni bilo doma, in sem jim dala noter ono tableto-hrano, ko sem včeraj prišla domov, sem videla da se mi je na površju fuuul nekih mehurčkov naredlo. Ko neka bela pena. Kaj to je od tablete mogoče? Mogoče se bo keri zdelo, da neumne stvari sprašujem, samo res nevem. :oops: Mislim, da jim bom kr jutri vodo zamenjala pa bom najbolj mirna.
Lahko imam vse.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 30. Nov. 2007 5:42

J.Lo napisal/-a:Jaz sem dobila 4 zlate ribice in akvarij za rojstni dan. No, veliko okroglo bučo. Zdaj mi je pa žal, da imam to bučo ko sem prebrala vse poste. Kaj je fejst narobe, če jih mam tu noter? Sicer imam filter, me pa vseeno skrbi :?

Me pa še nekaj drugega zanima; Čez vikend me ni bilo doma, in sem jim dala noter ono tableto-hrano, ko sem včeraj prišla domov, sem videla da se mi je na površju fuuul nekih mehurčkov naredlo. Ko neka bela pena. Kaj to je od tablete mogoče? Mogoče se bo keri zdelo, da neumne stvari sprašujem, samo res nevem. :oops: Mislim, da jim bom kr jutri vodo zamenjala pa bom najbolj mirna.


To je definitivno zaradi hrane, ki se je raztopila v vodi. Ribicam je bolje dati malo manj hrane, kot preveč, saj lahko poginejo, pa še voda se hitro onesnaži. Priporočljivo je celo, da se ribice en dan na teden "postijo".
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 22. Jan. 2008 9:33

Že 2 dni sem ponosna lastnica zlatih ribic in imam eno vprašanje. V trgovini so mi prodali hrano Sera Goldy Royal. Kolikor sem brala je za te ribice čisto primerna. Problem pa je v tem, da se mi zdi, da ena od ribic poje vse kar priplava, ostale pa ostanejo lačne. Več hrane se jim ne upam dat, da ne bo "ta požrešna" dobila preveč, me je pa strah kaj se bo zgodilo, če katera ne bo dobila dovolj.

Je fora mogoče v tem, da se hrana v vodi topi in jo dobijo vse ali morajo ravno pojesti tisti košček, ki pade v vodo?

Hvala za odgovor.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jan. 2008 9:37

res je boljš da ne daješ preveč, ker če bo ona potem vse to preveč pojedla s ebo napihnla in obrnla :?
jst sm mela na začetku isti problem, pa sem dala ta požrešni na en konc za jest, drugima dvema pa na drug konc.pa skos sm jo tja stran preusmerjala s hrano pa tko.

drgač maš pa še eno hrano (ti maš kuglce če se men prou zdi) k maš kosmičke pa se ful porazdelijo in zihr vse ribe dobijo za jest.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Jan. 2008 10:14

bolš da ne daješ preveč. ker maš tut vodo ful hitrej svinsko.

jest sm mela ene 10 rib, pa mi jih je ful umrl, k sm preveč za jest dala. odkar je pa akvarij v kuhn pod mtkino oskrbo (k doskrat pozab), pa že en let ni nobena umrla.
no edin z unimi je mela problem - z Betami. k je res občutljiva riba, pa kr prlepla se je na filter, k ma tok velke plavuti.. pa samo eno maš loh. pa jih je kr ene par kupla.. pa ne zdržijo.

pa ful je pomembn da kupujete skos v isti trgovini ribce. enkrat so mel naši sosedje prov gojilnco pa jim je ušlo iz nadzora :D in smo jih mi vzel ene par, pol je pa bla pizdarija, k so kr umirat začele in je baje od tega k je drgačn okolje al kaj že
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jan. 2008 11:23

preveč ne smeš dat, itak.Tok naj bi bilo hrane da zlata riba poje v dveh minutah.

densy, riba nebi smela kr tko umret zarad drugega okolja.Jo morš tud pravilno pripravit za drugo okolje, ne kar takoj v drugo vodo vržt :wink: to je ceu proces.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Jan. 2008 11:37

ja sj smo naredl tko k zmeri v vrečki v akvarij, da se asimilira,...
sam baje da je blo zato, ker majo v določeni trgovini isto leglo in se pol ne poklapa z drugimi.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jan. 2008 11:45

no drgač moreš neke vode postane met v laberjih pa jih počas navajat pa dolivat novo vodo pa tralala :D neki tazga naj bi blo pravilno.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 01. Feb. 2008 12:30

Pri meni se je pa pojavil problem. Zdi se mi, da ima ena od ribic na repu nekakšnega zajedavca. Povrh vsega se mi pa zdi, da se seli z ribe na ribo. Lahko kaj storim? Brala sem, da obstaja sredstvo proti bakterijskim boleznim, ampak tale zajedavec je tolikšen, da se ga vidi s prostim očesom. Kaj predlagate? Se vam zdi pametno, da bi ga poskusila odstranit? Sam ko bi ribica vsaj mirovala :?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Feb. 2008 12:55

najboljš da če maš fotoaparat ribo poslikaš pa potem neseš sliko v eno od zoo trgovin-najraje v Tukano, pa na ti tam pomagajo.Majo tud eno zgibanko o ribjih boleznih, tako da potem najdeš zdravilo.Jst ji nebi dol dajjala sama, ker ribe so delikatne in ni ravn dobr to.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 16. Feb. 2008 5:01

Z zdravljenjem je treba začeti čim prej, ker se zajedalci znajo hitro razmnožiti ...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov