Zajček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

krapar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 19. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a krapar » 03. Jun. 2008 12:56

Posušen-stari kruh, nikoli ne napihne, napihne le svež kruh:)
Uporabniški avatar
Majcula
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 7. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Majcula » 06. Jun. 2008 23:58

Lep pozdrav.

No..pa da se tudi jaz še pohvalim :o

Danes oz. jutri..dobim zajčka. Sicer ne iz trgovine, ampak od prijatelja..ker ga ne morejo imeti več. Sicer sta tukaj dve strani...po eni strani sem fuuul vesela, da ga bom dobila..sem mu že ime zbrala vse
:razz: ..po drugi strani me je pa kr malo strah..kaj če ne bom znala skrbet za njega...sem brala vaše odgovore...in mislim, da problema res ne bi smelo bit..verjetno je pa samo trema pred novim zajčkom :?

Se bom pa oglasila še kaj..samo, da prebijeva ta prvi led..hehe

Lp
Optimist vidi sonce tudi skozi oblak!
Uporabniški avatar
pebbles
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 13. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pebbles » 14. Avg. 2008 9:06

hej!

mene pa neki zanima, vidm da mate tuki ful velik izkušenj.
jst mam kunca že 3 tedne, pa me zanima kaj mu dajete na dno
kletke... jst mam tud wc, tam mu dam brikete (da vpije) po kletki pa seno
pa še pod seno dam brikete, ampak v nasprotni kot ker tam tud včasih opravlja potrebo, pa na wc se tud še ni navadil...

kako pa ve pokrijete dno?
na začetku sem imela samo brikete po celi kletki, pa se mi
zdi da ji je bolj všeč če je seno na dnu.

aja, pa ime ji je Neli :)

pa še glede striženja nohtkov... stara je dobra dva meseca, po moje
še ni čas za striženje? sem ji včeraj pregledala nohtke, pa se mi zdi
da niso dolgi, ker so še vedno skriti med dlako, pa morš prov odmaknit
dlako da jih vidiš... sicer jo bom na prvo striženje pelala veterinarju
samo časovno me zanima, pri približno kateri starosti naj jo peljem?

lp
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 15. Avg. 2008 11:58

No jst mam 2 zajčka :)

Slika
Slika

Prva je Lea, druga je Li.

pebbles, jst dajem brikete tiste posebne (ne vem kako se reče) tm k lulata da vpije.. Okol mata ene lesene kvadratke (tut to ne vem kaj je? Ni žagovina, je pa les, taki mejhni tanki so..Prov za zajčke). če zmanjka dam seno, čeprav ni najboljš, ker tisto včasih jesta (čeprav imata sveže seno v posodi).
Waa Neli, lepo ime.
Jst ne vem točno, kdaj jo je treba pelat, je bil pa veterinar zadnjič pr ns pa je reku da še ni treba. Hmm. najboljš da počakaš na odgovor kakšne punce, ki ima zajčka dlje časa kot jaz. :)
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 15. Feb. 2011 22:17

Ima katera izkušnje z zajci in ne kunci?
Ga dobim ta teden, da ga rešim pred tem, da pristane na krožniku. Sem ga vidla, pobožala, me je pogledal z velikimi oki in potem zvem, da bo šel kmalu na krožnik. A-a :? , moj boš :D
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Feb. 2011 10:21

Si ziher, da je zajec in ne kunec (morem vprašat, ker se tud pri rejcih zgodi da pravijo da imajo zajce, imajo pa v resnici kunce)? Sam bivalni prostor bi pač moral potemtakem biti večji, glede na to da zajci merijo tam od pol metra do 70 centi v odraslosti, medtem ko orjaške pasme kuncev zrastejo do nekje 40 centi, pa več spuščen, ker je v njegovi naravi da se čimveč giblje. Stelja in prehrana ne variirata od tistih, ki se pripravljajo kuncem.

Drugače pa :gut: za reševalno akcijo :)
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 16. Feb. 2011 17:01

Ne, je ziher zajec, ker je ogromen :D . Aha, no super, hvala za info :)
A goal without a plan is just a wish.
Cherryblossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 22. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherryblossom » 15. Jul. 2011 17:17

orkalili napisal/-a:Pred kratkim sem dobila dve zajčici.Imam ju v kletki, vendar ju spustim ven na balkon ali v kuhinjo.Opazila sem, da sta mi začele lulati izven kletke in ne razumem zakaj.Zanima me tudi na kakšne način lahko zamotim zajčico, da ji ne bi bilo dolgčas,saj drugače delata neumnosti..Drugače pa sta se me navadile in se prideta pocatlat:) a le ko njima ustreza:( bi jih rada navadila, da bi se bolj pustile bozat v naročju.
Kako naj navadim zajčici, da mi ne bi kakale po celi kletki?

Hvala za nasvete in sem vesela, da sem zasledila tale forum.



Pozdravljena sama sem imela zajčka 12 let:) tudi moj je bil trmast in je hotel lulati(označevati) kjerkoli mu je pasalo...potem pa sem mu iz lesene škatle (gajbe) naredila wc z ostružki seveda in ko sem ga zagledala da hoče iti drugam na wc sem ga prijela in ga dala v ta leseni ''wc'' kasneje se je navadil brez problema kot maček hodil na wc-ni imelo nobene veze kje sem ga postavila ga je vedno našel:)
drugače pa še en namig... bi bilo pametno za začetek dati v takšen wc nekaj njunih kakcev da bosta zaznali vonj in vedeli čemu je namenjen:) upam da ti bo to v pomoč....
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Okt. 2011 11:57

Imam eno vprašanje...
Naša kunčica je staknila bolhe (zahvaljujoč sestrinemu psu, ki je bil na obisku :? ). Ati je pri veterinarju kupil ampulo, ki smo ji jo tudi dali včeraj zvečer. Bolh ima res veliko, in boga revica ima ponekod že prav grde krastice :( No, danes zjutraj še ni nič bolje, se mi zdi, da je bolh še vedno veliko. Saj vem, da sem neučakana, ampak se mi tako smili. Koliko časa traja, da ampula začne učinkovat? Kako sploh deluje? Bolhe pocrkajo ali zbežijo stran? Ati ni tega vprašal veterinarke, ko je šel po ampulo, danes se mi pa ne oglasi na telefon, ker je sobota.
Boga revica mala :cry:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Okt. 2011 12:39

Spocrkajo :) Ampak ne bodi ziher, da se jih boš kar takoj rešila, ker velik del bolhinega kroga poteka izven živalinega kožuha... tako da zelo pazi, da ne bo skakljala povsod (jaz bi se na tvojem mestu poslužila še biokilla za po tleh stanovanja).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Okt. 2011 12:55

Ja sej to je problem. Ker ona skaklja vsepovsod :) Zaprta je samo ponoči (oziroma še takrat je gospodična v svoji mali sobici ne v sami kletki) Itak mama že od kar je bil pes pri nas skoz sesa (ampak jaz sem skeptična, da to kaj pomaga), pere tepihe, preproge, odeje... Če ne bo druge, bo pač nekaj časa zaprta, da pošpricamo z biokilom :?
Matr ej... Maš žival, ki v življenju ni bila zunaj in fašeš bolhe :mad:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Okt. 2011 13:13

Neprijetna situacija, ampak ne nerešljiva. Sem imela pred leti podobno štorijo. Večina ampul nekje v roku 48ur pobije vse bolhe + razvojne oblike. Fino je, da imaš ta čas kunčico zaprto, da to popada dol z nje na enem mestu. Kar se pa okolice tiče je pa tak kot je emanuela rekla, jajčeca bolh se rade zaredijo v tepihih, sedežni, posteljni, jogiju, celo med kakimi špranjami v parketu lahko preživijo. Zato če imaš opcijo globinskega sesanja prav pride, al pa uporabit že omenjen Biokill pa seveda oprat vse zadeve.... Drugače se kupijo pa tud spreji ki delujejo tako na živali kot na okolici. Pač malo dela bo s tem, ampak se bo rešilo. Krastice ma pa kunčica od praskanja, ne od bolh samih.

Priporočam ti še, da jo po teh dveh al pa treh dneh temeljito razčešeš, s čim bolj gostim glavničkom, da ostraniš še kake morebitne crknjene gnide.
fluffy333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 11. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a fluffy333 » 11. Apr. 2012 20:52

Če je zajček udomačen potem pohištva ne bo grizel, za kable pa najbolš, da jih prilepiš s kakšnim selotejpom na steno, da jih ne doseže. Če te skrbijo vtičnice je preprosto, da si kupiš varovalo, enako kot tisto, da otroci ne vtikajo prstov in drugin stvari v vtičnico.

Imam tudi jaz zajčka, ki ga je bilo lahko navadit, da opravlja potrebe v kletki, samo nekajkrat mu pokažeš pa bo. :fluffy:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Apr. 2012 9:57

Če je zajček udomačen potem pohištva ne bo grizel


Dej prid to naši povedat, ker je to lekcijo pri udomačevanju očitno prešpricala :D Pa pohištva niti ne grize več, njena specialiteta je tepih, ki ga cufa, da je že čist naluknjan.
Pa rob vrat, če so slučajno zaprta in gospodična ne morejo kamor si pač zaželijo. Še telefonirat ne morem v miru, ker takoj ko zaprem vrata sobe, se že sliši hrrrrsk hrrrrsk. Potem se mi pa suče okol nog in se vzpenja in je tak lušna, da ne moreš bit jezen, no...
Kablov pa zanimivo, ne grize, vsaj tistih nevarnih ne. Mi je uničila že nešteto polnilcev za telefon, ampak kaj večjega pa pusti pri miru (trkam na les).
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 12. Jan. 2013 10:04

Imam eno vprašanje.
Imamo zajčka starega cca 7 mesecev.
pred približno 3 tedni je zvečer dobil ,zgledalo je kot napad. Kar obračala se je,udarjala,v bistvu kot da bi jo nekdo prijel za tačke in jo obračal. Napad je trajal cca 1 minuto.Po napadu se je videlo kot da se ji vrti ,ker je glavico premikala levo -desno.Nekaj časa tudi ni hodila ( cca 10 min) .
Potem pa kot da ne bi bilo nič.
No danes se je speti ponovilo ,znova enak napad.
Sem guglala ampak nič ne najdem.
Veterinarka je rekla,da ima lahko epileptične napade . Pregledala je ni,ker je rekla da nima kaj za naredit

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov