Zajček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*arabic_girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Nova Gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a *arabic_girl* » 06. Feb. 2008 1:36

še dobro da sem zasledila to temo ker moj ima že fejst douge kremplje pa mi praska po laminatu pa nisem vedela da mu jih lahko odrežem...drugače pa je moja ljubezen neglede na to kar naredi. ta beli zajček pa je ful podobn mojemu samo da moj nima zelo dolge dlake...so pa prou srčki!!! :D
Uporabniški avatar
Nu$k@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 4. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nu$k@ » 12. Apr. 2008 16:06

js sm mela zajčico 8 let. enkrat umes je skori umrla, k ji je bratec dal zelje ampak se je pobrala. js sm jo mela skoz na balkonu spuščeno, pozim december, januar in februar pa v kleti. in ti hišni zajčki imajo ful daljšo življensko dobo če niso zaprti v kletki. polet sem jo dostkrat nesla ven pred hišo in je bla cel popoldan spuščena na vrtu, ušla mi je samo enkrat pa še takrat so jo po 3 dnevih najdl eni sosedje.
beea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beea » 14. Apr. 2008 11:35

pozdravljeni!

doma imam hišnega zajčka ,dobila,sem ga pred 14 dnevi,vse lepo in prav,če nebi delal malo in veliko potrebo povsod po stanovanju,Ko počistim je čez 5 minut enako kot da mi dela nalašč.kupila sem mu veliko kletko ,ki sem zanjo kar dosti denarja odštela pa še wc sem mu nabavla ,ker sem slišala da ga lahko navadiš da hodi v kletko na potrebo tudi sem mu naznanla kje je wc a on si je tam izbral posteljo kaj naj naredim ker imam doma tudi 2 leti starega otroka in nebi rada stalno stražla kje in kdaj bo kaj dau v usta .HVALA ZA ODGOVORE.
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 18. Apr. 2008 21:08

naša se je po treh tednih navadila da uporablja stranišče. drugače pa je potrebo opravljala vsepovsod, najraje v seno..pa smo ji malo spremenili kletko (vse stvari smo dali na druge konce kletke) in se je lepo navadila :D
sometimes it's better to be alone.. no one can hurt you that way
Uporabniški avatar
me!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 15. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a me! » 24. Apr. 2008 16:10

Zdravo!

Pred tremi dnevi sem dobila zajčka. Sedaj pa me skrbi, ker je tako boječ...boji se roke, hitrih premikov in nasploh gibanja. sem kar malo zaskrbljena da je bolan saj prvi dan niti jedel ni. kako dolgo zajček potrebuje da se privadi ljudi? star je okoli 3 mesece.

Kakšno hrano naj je? sedaj ga hranim z mešanico za zajčke in s kakšnim koščkom korenčka pa tudi prepečenec in jabolko je že poskusil.

Ali obstaja kakšna knjiga kjer bi se lahko veliko naučila o zajčkih in če ima kdo veliko izkušenj z njimi bi ga prosila za svetovanje glede hrane, privajanja na ljudi in nasploh prostora za bivanje (sedaj ima zelo veliko kletko in v svoji hišici ima seno, drugod pa žagovino..ali je to vredu?).

To je moj prvi zajček in me zelo skrbi kako naj pravilno skrbim zanj

Hvala za odgovore

Adijo :D :)
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 24. Apr. 2008 20:24

naša se še zdaj malce boji, posebaj ko jo hočeš dvigniti. poglej malo na po internetu, je tudi forum o pritlikavih kuncih in mislim da boš tam našla potrebne informacije :D
sometimes it's better to be alone.. no one can hurt you that way
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Apr. 2008 18:27

Zajček (v bistvu kunček) rabi nekaj časa, da se navadi na ljudi, sploh če je bil dolgo časa v trgovini in je že star več mesecev. po treh dneh je še logično, da se vas še privaja. najbolje je, če ga mate spuščenega, da sam mal voha okoli, ti se pa na tla vsedi in čakaj, da sam pride do tebe - nikoli ga ne lovit po stanovanju! naša je bla stara 6 tednov, ko smo jo dobili in je že po karakterju očitno bolj radovedna (sedaj je že cel hudič :grindev: ) ), ker se je ful hitro navadila na raziskovanje novega doma in je sedaj skoraj ves časa spuščena.

glede hrane... ful, ful je pomembno, da ima VEDNO na voljo seno. seno ni namenjeno delanju gnezda, ampak hrani, zato mogoče ni najbolše, da mu nastelješ hišico z njim. naša ma posebno stajico s senom na kletki in ga potem cufa skozi rešetke. poleg sena je po moje najbolje hrana, ki se kupi v trgovini za živali (men se zdi ena prestige al kaj je že ful dobra) - prvih 6 mesecov je fajn če je za mlade kunčke - pa po malem zelenjava (ampak ne solate, pa pazi, da sadje in zelenjava nista mokra ali nagnita, ker lahko kunčka napenja, na kar so zelo občutljivi in lahko resno zboli!!!) ampak odvisno koliko jo je dobival v trgovini. mi smo našo postopoma navajal na svežo hrano, ker je baje v trgovini ni dobivala veliko, do 6 mesecev je dobivala po malem, da se je navadla. sedaj ji dajamo korenček, radič, ohrovt... pa včasih dobi košček suhega kruha (svežega nikoli!!) pa fajn je, če ma kej lesenega za glodat, ker je pač glodalec.

drugače pa za po kletki bolj kot žagovino priporočam take posebne lesene briketke, ker se manj praši, ko koplje po kletki in nimaš po celi sobi polno žagovine :) jaz naši sicer po dnu kletke nič ne dam, ma sam wc, kjer ma te briketke al pa kr mačji pesek in načeloma se je (po kakih dveh tednih) navadla da lula pa kaka tja. sicer ma včasih kake epizode, ampak kaj hočemo, je pač mali hudiček :twisted:

dvigovat je pa za eno lepo nisem mogla navadit kar neki mesecev. sedaj se pusti, ampak še to le meni in včasih mami. morš jo pa znat prijet, jaz jo primem pri sprednjih tačkah okol prsi in z drugo roko ji potprem ritko, da ne brca. in pol se cartama :flower:

velik scartanih trenutkov z kunčki!
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Maj. 2008 17:22

O zdele ste me pa navdušle za zajčka. Ful si želim pekinezerja, sam miga doma ne pustijo...Začka pa pomoje, da bi lahko imela.

Kok pa kej stanejo zajčki? Ijej jutri bom šla kr mal pogledat okol :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Maj. 2008 17:57

Kunčki stanejo tam nekje 25€ če se ne motim :gruebel: ne pozabit vprašat koliko je star, mlajši kot je, lažje se te bo navadil. drugače je pa tud kletka velik strošek. manjše stanejo tam nekaj čez 30€, sam mislim, da je bolje še dat zraven kakšnih 20€ in kupit tako mal večjo, ker bo tvoj zajček verjetno še precej zrasel. saj si želiš, da bi mu blo udobno, ne? :wink:
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 02. Maj. 2008 17:57

^^moja je bla 45€, zdaj ko sem malo gledala po trgovinah pa so bli okoli 25€
sometimes it's better to be alone.. no one can hurt you that way
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Maj. 2008 18:49

_patchouli_ napisal/-a:ne pozabit vprašat koliko je star, mlajši kot je, lažje se te bo navadil. drugače je pa tud kletka velik strošek. manjše stanejo tam nekaj čez 30€, sam mislim, da je bolje še dat zraven kakšnih 20€ in kupit tako mal večjo, ker bo tvoj zajček verjetno še precej zrasel. saj si želiš, da bi mu blo udobno, ne? :wink:


Ja itak, da bom poskrbela,da bo udobno. Morm še mal razmilslit, če ga bom zares kupla. Jutri grem pa samo malo pogledat.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 02. Maj. 2008 18:49

_patchouli_ napisal/-a:Kunčki stanejo tam nekje 25€ če se ne motim :gruebel: ne pozabit vprašat koliko je star, mlajši kot je, lažje se te bo navadil. drugače je pa tud kletka velik strošek. manjše stanejo tam nekaj čez 30€, sam mislim, da je bolje še dat zraven kakšnih 20€ in kupit tako mal večjo, ker bo tvoj zajček verjetno še precej zrasel. saj si želiš, da bi mu blo udobno, ne? :wink:


Ja itak, da bom poskrbela,da bo udobno. Morm še mal razmilslit, če ga bom zares kupla. Jutri grem pa samo malo pogledat.
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 05. Maj. 2008 22:52

ker vidim da te zanima nakup zajčka, bi povedla to, da če se res odločiš zanj, ga lahk dobiš pri men, mamo trenutno mlade (6 dni stare) oz samo 2 sta in bom enega oddala, približno čez mesec dni, ko bo dovolj velik...tk da če te zanima, se oglas na pm
orkalili
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a orkalili » 02. Jun. 2008 17:21

Pred kratkim sem dobila dve zajčici.Imam ju v kletki, vendar ju spustim ven na balkon ali v kuhinjo.Opazila sem, da sta mi začele lulati izven kletke in ne razumem zakaj.Zanima me tudi na kakšne način lahko zamotim zajčico, da ji ne bi bilo dolgčas,saj drugače delata neumnosti..Drugače pa sta se me navadile in se prideta pocatlat:) a le ko njima ustreza:( bi jih rada navadila, da bi se bolj pustile bozat v naročju.
Kako naj navadim zajčici, da mi ne bi kakale po celi kletki?

Hvala za nasvete in sem vesela, da sem zasledila tale forum.
Uporabniški avatar
babygirl22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 14. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a babygirl22 » 03. Jun. 2008 6:37

hojla

Jaz imam na voljo kunčke stare dober mesec,..eni so pasme levji grivar ,drugi pa so kratkodlaki kunčki,..
beli,rjavi in črne barve,...full luškani

Tako da če si ga kdo želi naj mi piše na zs in dobi slikice

papa
:D

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov