Yorkshiere terrier

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 02. Okt. 2009 19:04

MaLicKa* napisal/-a:
_Dakota_ napisal/-a:
MaLicKa* napisal/-a:Čez 2 mesca dobim mladička, pa me zanima če ima kakšna že to pasmo doma, ker na netu ne dobim nekaj dosti informaciij, najbolj pa me zanima, če je to res, da obstajajo tudi mini yorkiji, ker ta gospa ima psičko, ki tehta 1,8 kq pa je že starejša ter, da naj bi bili mladički tudi tako majhni :)


kako lahko naročiš psa, ko pa ne veš nič o pasmi?! samo na osnovi videza? ti psi znajo imet presneto težek karakter :roll: naj uganem, pes bo čistokrvni brez rodovnika? no,naj te zbudim iz zimskega spanja - čistokrvnih brez rodovnika ni! :twisted: :roll: obstajajo rodovniški psi (jah, če želiš določeno pasmo, bo treba mal šparat za rodovniškega) in mešančki. absolutno ti odsvetujem, da kupuješ "čistokrvnega brez rodovnika", v najboljšem primeru boš za 400EUR dobila psa podobnega željenemu, in zapravila zanj ogromno evrov. če nimaš ali nočeš dat toliko denarja za rodovniškega psa, ti svetujem da premislišo teh 2 možnostih:

1. pojdi v zavetišče, poišči majhnega kužka podbenga yorkiju, in reši ubogo dušico

2. poišči v oglasih, ali mogoče kdo oddaja kakšnega yorkija, ker ne more več skrbetzanj

vsekakor pa ne podpiraj nerodovniške vzreje, ki pasmi dela škodo :twisted:


oprosti ampak eni se še izobražujemo in nimamo nad 1.000 eurov samo za psa, zbiram že kar nekaj časa, da si bom lahko privoščila psa, ki pa tudi ne bo poceni, s tem da moram gledati še na najboljšo hrano, cepljenje in te pripomočke, mama in oče sta rodovniška vendar je preveč mladičev in na žalost vsi ne morejo imeti rodovnika, zato bom vzela to ,ki je ostala brez, kar bi lahko vedel/a če bi se spoznal/a na rodovniške pasme :wink:


no, sej so ti punce pred mano odgovorile. dejstvo je, da je to, kar so tivrekli o št mladičev, ki dobijo rodovnik, čisti nateg. rodovnik dobijo VSI psi v leglu, pa čeprav jih je 23. torej, če je res, da sta oba starša rodovniška,je vsaj z enim od njiju nekaj hudo narobe. mogoče je samo barva, ki ni dovoljena, mogoče pa imajo kakšno genetsko oz dedno bolezen, ki se prenaša na mladiče, in sta v tem primeru dobila vzrejno prepoved. v tem primeru rodovnika ne dobi noben mladič v leglu.

no, tudi sama sem še študentka, in sem našparala za pregrešno dragega psa (maltežana), vendar ima rodovnik, in sem vesela, saj sem s tem natredila vse kar sem lahko, da bo znjenim zdravjem vse ok. ostalo je pač v božjih rokah. to ti pravim zato, da ne boš metala denarja stran, ker bi očitno rada za kužka samo najboljše. kar boš prišparala pri nakupu, bom 95% zmetala prej ali slej za veterinarja. seveda ostane nekaj % možnosti, da boš imela srečo, in bo, razen netipične barve, vse ok. ampak sipripravljena tvegat, in v nasprotnem primeru, it ti, in predvsem kuža, čez vse trpljenje, ki se bo slabo končalo? :(
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 13. Okt. 2009 17:46

js imam yorkijaaa in je najlepši in najbolšiii kužek na svetu...je res da obstajajo tudi mini yorkiji, odvisno od velikosti starčev moj je majhen 2,50kg:) moj tut nima rodovnika in je čistokrven....rodovnika ne rabi in lahko veš da je čistokrven... je pa res da je zahteven kuži moraš mu posvečati dovolj pozornosti vedno hoče biti glavni zato ga nesmeš kot malega preveč razvajati saj se potem preveč razvadi moj uboga sedi prostor sem pridi tiste osnovne stvari je pa res da ne mara drugih psov razen če so seveda psičke ker imam js psa...na pse je alergičen in vse nalaja tudi nekaterih ljudi ne mara tiste ko preceni do drugij je neverjetno prijazen in cartljiv izbirčen je glede hrane ampak ko pridem domov me pozdravi tak kot da se nebi vidla 1 leto tako je vesel pa četudi se ne vidiva samo 2 urci rad gre na sprehod zmore veliko hoditi....meni ni žal in ga nikoli ne bi zamenjala za nič na svetu ker je res moj srček...:)
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 13. Okt. 2009 17:54

Baby* napisal/-a:js imam yorkijaaa in je najlepši in najbolšiii kužek na svetu...je res da obstajajo tudi mini yorkiji, odvisno od velikosti starčev moj je majhen 2,50kg:) moj tut nima rodovnika in je čistokrven....rodovnika ne rabi in lahko veš da je čistokrven... je pa res da je zahteven kuži moraš mu posvečati dovolj pozornosti vedno hoče biti glavni zato ga nesmeš kot malega preveč razvajati saj se potem preveč razvadi moj uboga sedi prostor sem pridi tiste osnovne stvari je pa res da ne mara drugih psov razen če so seveda psičke ker imam js psa...na pse je alergičen in vse nalaja tudi nekaterih ljudi ne mara tiste ko preceni do drugij je neverjetno prijazen in cartljiv izbirčen je glede hrane ampak ko pridem domov me pozdravi tak kot da se nebi vidla 1 leto tako je vesel pa četudi se ne vidiva samo 2 urci rad gre na sprehod zmore veliko hoditi....meni ni žal in ga nikoli ne bi zamenjala za nič na svetu ker je res moj srček...:)


to je samo ena stvar, ki jo bom omentirala, ker mi gre strašansko na živce, na druge neumnosti (sploh kar zadeva lajanje in pododbno,sploh ne bom komentirala), se ne bom ozirala,vsaj za zdaj ne.

zapomnite si že enkrat, da ima vsaka pasma velikost določeno po standardu! tudi Yorki! te raznorazne meni in maxi in ne vem kakšne variante, so primer klasičnega natega, s strani preprodajalcev! rodovniški pes je v okvirih standarda v vseh pogledih (ne samo teže), le redki so primeri, da je rodovniški pes izjemno majhen ali izjemno velik za svojo pasmo. dejstvo je, drage punce, da vse, ki dejansk verjamete da obstajajo mini, midi in maxi yorkiji (pa maltežani, čivave in bogve kaj še vse), nimate pojma o pasmi, vzreji, .... :roll:
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 13. Okt. 2009 18:43

^^naši družinski kolegi pa imajo mini pekineza! in je res dosti manjši od navadnega. in ima rodovnik. :?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Okt. 2009 19:04

Če ima res PRAVI rodovnik, je pač manjši, se zgodi. Moji psički sta tud manjši kot večina, čeprav imata rodovnik in to še ne pomeni da sta mini shih tzujki. Svašta ej :D
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 14. Okt. 2009 8:16

Baby* je napisal/a:
js imam yorkijaaa in je najlepši in najbolšiii kužek na svetu...je res da obstajajo tudi mini yorkiji, odvisno od velikosti starčev moj je majhen 2,50kg:) moj tut nima rodovnika in je čistokrven....rodovnika ne rabi in lahko veš da je čistokrven... je pa res da je zahteven kuži moraš mu posvečati dovolj pozornosti vedno hoče biti glavni zato ga nesmeš kot malega preveč razvajati saj se potem preveč razvadi moj uboga sedi prostor sem pridi tiste osnovne stvari je pa res da ne mara drugih psov razen če so seveda psičke ker imam js psa...na pse je alergičen in vse nalaja tudi nekaterih ljudi ne mara tiste ko preceni do drugij je neverjetno prijazen in cartljiv izbirčen je glede hrane ampak ko pridem domov me pozdravi tak kot da se nebi vidla 1 leto tako je vesel pa četudi se ne vidiva samo 2 urci rad gre na sprehod zmore veliko hoditi....meni ni žal in ga nikoli ne bi zamenjala za nič na svetu ker je res moj srček...


to je samo ena stvar, ki jo bom omentirala, ker mi gre strašansko na živce, na druge neumnosti (sploh kar zadeva lajanje in pododbno,sploh ne bom komentirala), se ne bom ozirala,vsaj za zdaj ne.

zapomnite si že enkrat, da ima vsaka pasma velikost določeno po standardu! tudi Yorki! te raznorazne meni in maxi in ne vem kakšne variante, so primer klasičnega natega, s strani preprodajalcev! rodovniški pes je v okvirih standarda v vseh pogledih (ne samo teže), le redki so primeri, da je rodovniški pes izjemno majhen ali izjemno velik za svojo pasmo. dejstvo je, drage punce, da vse, ki dejansk verjamete da obstajajo mini, midi in maxi yorkiji (pa maltežani, čivave in bogve kaj še vse), nimate pojma o pasmi, vzreji, ....





Hmmm kaj si mislila s tem glede lajanja??? Glede yorkija mini yorkija je res da je odvisno od staršev kakšen mali prišek je obstaja tak mali da ga maš v skodelici :) moja soseda ga ima in je res majheen :)
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 14. Okt. 2009 10:27

Poglej, če nima rodonika ni čistokrven. Basta.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 14. Okt. 2009 11:02

Ni res.

Rodovnik ne pomeni, da je žival čistokrvna ampak samo, da ima urejene papirje o njegovem rodu---->rodovnik.

Tudi, če žival nima rodovnika je lahko čistokrvna.

Basta.
Gone
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 14. Okt. 2009 11:27

Michael napisal/-a:Ni res.

Rodovnik ne pomeni, da je žival čistokrvna ampak samo, da ima urejene papirje o njegovem rodu---->rodovnik.

Tudi, če žival nima rodovnika je lahko čistokrvna.

Basta.




Se strinjam! Nevem kje ste slišali da je žival čistokrvna samo z rodovnikom to niti približno ne drži!
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 14. Okt. 2009 12:55

Žival je lahko čistokrvna tudi brez rodovnika, če čistokrvno pomeni, da sta starša oba psička iste pasme.

Rodovnik pa pomeni, da so starša označili kot primerna za nadaljno rejo, kar pomeni, da nimata nobenih napak, kot so npr. nagnjenost k določenim boleznim, dedne bolezni, ...

Rodovnik je v bistvu 'garancija' za vašega kužka, da je z njim vse ok in da ne bo na stara leta z njim nič narobe zaradi dednih bolezni.

Problem 'nerodovniških čistokrvnih' je pa to, da sta starša vedno dva kužka, ki imata v rodovniku zaznačeno, da nista primerna za paritev (nihče ne bo paril nerodovniškega in rodovniškega psa), torej je dvojna verjetnost, da prenašata vsak svoje dedne bolezni in imata takšne ali drugačne napake (npr. slabi kolki, nepravilen ugriz, ...). Skozi generacije takih 'nerodovniških čistokrvnih' se potem te napake še toliko bolj izrazijo. Tako da če imata oba starša zagotovo rodovnik (in to ni kak nateg), je še verjetnost, da boš imel s kužkom srečo, če sta pa samo 'čistokrvna' brez rodovnika, je pa ta verjetnost vse manjša.

A vam je zdaj jasno :)
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 14. Okt. 2009 13:05

*SunFlower* napisal/-a:Problem 'nerodovniških čistokrvnih' je pa to, da sta starša vedno dva kužka, ki imata v rodovniku zaznačeno, da nista primerna za paritev (nihče ne bo paril nerodovniškega in rodovniškega psa), torej je dvojna verjetnost, da prenašata vsak svoje dedne bolezni in imata takšne ali drugačne napake (npr. slabi kolki, nepravilen ugriz, ...). Skozi generacije takih 'nerodovniških čistokrvnih' se potem te napake še toliko bolj izrazijo. Tako da če imata oba starša zagotovo rodovnik (in to ni kak nateg), je še verjetnost, da boš imel s kužkom srečo, če sta pa samo 'čistokrvna' brez rodovnika, je pa ta verjetnost vse manjša.


Od kje pa tebi to, da imata vedno oba kužka v rodovniku označeno, da nista primerna za paritev?
Kje piše, da starša imata rodovnik?
Razlika je samo večji in boljši nadzor nad rodom in urejenost dokumentov, ki dokazujejo rod psa.
Zato so tudi psi z rodovnikom dražji.
Gone
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 14. Okt. 2009 13:28

Michael napisal/-a:Ni res.

Rodovnik ne pomeni, da je žival čistokrvna ampak samo, da ima urejene papirje o njegovem rodu---->rodovnik.

Tudi, če žival nima rodovnika je lahko čistokrvna.

Basta.


poglej, nimaš popolnoma nobenega kinološkega znanja-očitno. Zakaj se nekdo spušča nekam, o čemer se mu niti ne sanja. Pa to je ja grozno.

http://www.mojpes.net/modules/news/arti ... oryid=1265
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 14. Okt. 2009 13:28

Zato ker nihče ne bo paril psa, ki je primeren za nadaljni razplod, s psom, ki ni. Logika. Če lahko dobiš za mladičke 1000€ ali pa samo 500, kaj boš izbral?

To, kaj se zgodi v primeru, da starša nimata rodovnikov, sem pa tudi napisala spodaj: še toliko večja verjetnost, da ima pes kako gensko okvaro, ker sta že starša kot nerodovniška psa potomca psov, ki so bili označeni kot neprimerni za nadaljni razplod.

Pa lol, 'nadzor nad rodom' pomeni točno to, kar stalno govorim: nadzor nad tem, da se niso prenašale nobene bolezni in napake.

ZATO so psi z rodovnikom dražji.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 14. Okt. 2009 13:30

*SunFlower* napisal/-a:Žival je lahko čistokrvna tudi brez rodovnika, če čistokrvno pomeni, da sta starša oba psička iste pasme.

Rodovnik pa pomeni, da so starša označili kot primerna za nadaljno rejo, kar pomeni, da nimata nobenih napak, kot so npr. nagnjenost k določenim boleznim, dedne bolezni, ...

Rodovnik je v bistvu 'garancija' za vašega kužka, da je z njim vse ok in da ne bo na stara leta z njim nič narobe zaradi dednih bolezni.

Problem 'nerodovniških čistokrvnih' je pa to, da sta starša vedno dva kužka, ki imata v rodovniku zaznačeno, da nista primerna za paritev (nihče ne bo paril nerodovniškega in rodovniškega psa), torej je dvojna verjetnost, da prenašata vsak svoje dedne bolezni in imata takšne ali drugačne napake (npr. slabi kolki, nepravilen ugriz, ...). Skozi generacije takih 'nerodovniških čistokrvnih' se potem te napake še toliko bolj izrazijo. Tako da če imata oba starša zagotovo rodovnik (in to ni kak nateg), je še verjetnost, da boš imel s kužkom srečo, če sta pa samo 'čistokrvna' brez rodovnika, je pa ta verjetnost vse manjša.

A vam je zdaj jasno :)


in kje imaš potem dokaz? Kje je dokazilo, da sta starša dejansko ''čistokrvna?'' Edino dokazilo ti je rodovnik, če ga nimaš, potem to pomeni, da nimaš čistokrvnega psa. Žal.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 14. Okt. 2009 13:33

Ok, očitno so potem vsi psi brez rodovnika mešanci.
Gone

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov