Vzgoja mačk

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 09. Nov. 2009 12:23

Haha frigga :lach:

Jah, morš drugič še na muca študirat pa eno miško več spohat :lol:
Upam, da jih nisi imela točno število, ker drugače je eden ostal lačen!
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 19. Nov. 2009 22:52

Glede na to, da je moj mucek večinoma zunaj, ga imam samo par stvari navajenih. Če dvakrat se po nogih udarim, ko sedim pomeni, da lahko pride v naročje. Če na določen način rečem njegov ime se takoj ustavi in gre v smer, ki mu jo pokažem. Vedno mi da lupčka - pride k men in dvigne glavo, da se s smrčkom dotakne mojga noska. Če kaj v vrtu delam in čepim, mi bo skos v naročju sedel. Drugače nisem nobenega mačka imela kaj posebej streniranga. Mi je bilo pa ful smešno danes, ko sem videla kako/koliko ma ata bika streniranga :D , k v vojski vojake, vse uboga.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 19. Nov. 2009 23:34

Poskusi ga naučiti pri spolnem odnosu uporabljati zaščito in na cesti nositi kresničko :? dvomim da mu po ploskanje po nogah pomagalo preživeti zunaj.
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 20. Nov. 2009 9:14

moja pokojna mačka je bila navajena vsega. Bila je notranje-zunanja muca (ven je hodila na wc, pa ko nas ni bilo doma je bila zunaj, razen na koncu je zaradi alergij v hiši postala izključno zunanja...) in je bila navajena vsega. Točno je vedela kdaj dobi za jesti, hrane ni nikoli ukradla, ni hodila sedet na kočljiva mesta (pulti,mize)...Če je hotela na WC se je vedno postavila pred balkonska vrata in začela mijavkati.

če se je že zgodilo, da kdaj nismo opazili, ali pa da smo pozabili da je notri, je pa vedno izbrala tako mesto, da je bilo najlažje pospravit :) Ponavadi si je izbrala ploščice, odtok v tuš kabini ali kaj podobnega. Na tepih se ni nikoli. Bruhala je pa tudi tako redko, da ni bilo treba pospravljati.

Bila je zelo čista muca, ubogala je vedno, bila vzgojena... Če si ji karkoli malo glasneje rekel (ponavadi če je sedela kje kjer ne bi smela) je šla takoj na svoj prostor, kar je bila njena košara ali pa tak stol v obliki medveda, na katerem je kraljevala.

Jaz ne vem, mislim da se je to kar sprotno naučila, nikoli je nisem česa učila iz principa...

Tak pogrešam mačke, in komaj čakam da grem na svoje, da bom lahko spet imela jo.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 20. Nov. 2009 17:49

Sessa napisal/-a:Poskusi ga naučiti pri spolnem odnosu uporabljati zaščito in na cesti nositi kresničko :? dvomim da mu po ploskanje po nogah pomagalo preživeti zunaj.


Ja in js živim sredi Ljubljane :roll:
Itak pa mačke naravno živijo na 80 kvadratnih metrih..
A goal without a plan is just a wish.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Nov. 2009 18:17

frigga napisal/-a:Moji so načeloma kar pridni in ubogajo, vejo tudi, kaj pomeni ''ne''. Ampak izkoristijo vsako priliko, ko jih ne gledam, za to, da počnejo stvari, ki jih v moji prisotnosti ne smejo. :D

Zadnjič npr. je v kratkem času, ko sem zapustila kuhinjo, nastalo tole:
Slika


hahaha. smooth! samo eno. so upali, da mogoče ne boš opazla.
naš maček je super lepo vzgojen. na pulte ne skače, prav tako se izogiba kavča (razen če mu s ploskom po stegnu ne nakažeš, naj ti skoči v naročje). mame se boji kot hudič križa in če je slučajno na kavču (ostali ga bolj razvajamo) zleti dol v nanosekundi ko pride mati v prostor. točno ve, da mu ne pusti, da je gor. če ga maš v naročju, ko sediš za mizo (naročje je pač njegov najljubši prostor pod soncem) da čisto previdno taco na mzo in gleda s tistimi nedolžnimi očmi, dokler ne rečeš: ma! in da takoj taco dol. pri kosilu ne teži, ampak mirno sedi ob gospodarjevem stolu in čaka, da kej pomotoma 'pade' z mize. tudi za hrano ne teži preveč nadležno, je ubral bolj sofisticiran način in se dobrika in smuka pod nogami dokler mu ne daš kej za jest.
v zgornje prostore hiše ne gre, tudi če so vrata odprta.
zvečer je navajen it v svoje sobane (kurilnico/garažo/sušilnico), ker mu je v hiši ponavadi prevroče. tako, kljub temu da naj bi bil nočna žival, velino noči prespi (vem, ker sem ga parkrat šla iskat ob raznih urah in zmeraj žmrklja z očmi in mu nič ni jasno). poleti, ko je večino časa na dvorišču je najraje v rožah (tudi mati ga ni uspel vzgojit, da sveže posejani tulipani pač niso njegova postelja) ali v škatli. obožuje škatle, tako da mu v eno naštimamo neko dekico, kjer pol ves zadovoljen spi.
doma mamo tudi ptiča, ki je bil prve par tednov njegov najljubši objekt opazovanja, ampak mislim da se ga je naveličal in ga ne šljivi 5%.
rad lazi v kopalnico, če pustiš odprta vrata in zvedavo gleda kako se tuširaš (najbrž mu ni jasno kako lahko nekdo stoično prenaša take količine vode, sam še mimo luž hodi kot princeska, bog ne daj da si zmoči tace, rata čisto živčen)
aja. ful se boji grmenja :)

hecen maček je.
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 27. Nov. 2009 21:25

naš mali frik pa šteje zdaj 6 mesecev in je prava baraba v pravem pomenu besede. prva 2 meseca je bil lump, pa sem mislila, da se bo ohladil čez čas...pol je bil nekaj časa res mir, zdaj zadnjih 14 dni pa se mu res blede spet. razmetava po stanovanju, uničuje stvari, kaka poleg wc-ja!!!, zadnjič je sred kopalnice spustil kakca!!! ne vem kaj mu je!!!

aja, pa zanima me, kak način prehranjevanja imate z mucki..kolijo pojedo na dan?
V_Rose_V
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a V_Rose_V » 27. Nov. 2009 21:27

naš mali frik pa šteje zdaj 6 mesecev in je prava baraba v pravem pomenu besede. prva 2 meseca je bil lump, pa sem mislila, da se bo ohladil čez čas...pol je bil nekaj časa res mir, zdaj zadnjih 14 dni pa se mu res blede spet. razmetava po stanovanju, uničuje stvari, kaka poleg wc-ja!!!, zadnjič je sred kopalnice spustil kakca!!! ne vem kaj mu je!!!

aja, pa zanima me, kak način prehranjevanja imate z mucki..kolijo pojedo na dan?
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 27. Nov. 2009 21:58

Moja mačka je total razvajena :D Ve samo, da se ne sme glih podelat v hiši, ampak ji pa dovolim na primer hodit po mizi ipd. Spi pa pri meni na vzglavniku, tako da ga ima ona 3/4 :lol: Rada jo razvajam in vem da se to marsikomu zdi neprimerno, ampak mi je vseeno ker je ne jemljem kot pač neko žival pri hiši, ampak del družine :)
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 27. Nov. 2009 22:01

A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Nov. 2009 22:31

V_Rose_V napisal/-a:zadnjih 14 dni pa se mu res blede spet. razmetava po stanovanju, uničuje stvari, kaka poleg wc-ja!!!, zadnjič je sred kopalnice spustil kakca!!! ne vem kaj mu je!!!


Čestitam, imaš pubertetnika. :D Imamo tudi mi enega takega doma. Edino tole s kakanjem, bi ti svetovala, da se pozanimaš pri kakšnem izkušenem veterinarju, ker se meni ne zdi ok, da je nenadoma začel kakat izven wcja. Kastriran je?

Moji imajo hrano ves čas na voljo - brikete RC kitten in outdoor, pomešane skup (za lepe obline :cool: ), občasno dobijo konzervico Almo Nature, Hills ali vrečko RC.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
emap
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 8. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a emap » 10. Avg. 2016 16:36

Mačke so krasne živali, a problem je v tem, ker jih veliko ljudi poskuša vzgajati tako, kot b vzgajali pse. Pa ne gre :) Imajo rahlo drugačen način obnašanja, razmišljanja, izkazovanja ljubezni in zvestobe. Vem, kaj boste rekli: je mačka sploh zvesta žival? Ja, je! Samo to bo izkazovala bistveno drugače kot pes, ki mu rep odpade od veselja, ko te vidi. Kakorkoli, gotovo je fajn, da se mački že na začetku postavi omejitve ter se jo navadi na nek prostor, ki je samo njen in kjer lahko spršoča frustracije, recimo se drgna, praska ... Prav zato so praskalniki zakon :) Če še koga zanima vzgoja mačke, vam v branje toplo priporočam ta prispevek. Pa veliko užitov vašimi vzgojenimi ali nevzgojenimi mačkicami ;)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Avg. 2016 8:25

Naš je pač nevzgojen. Jebiga, I tried :D
Je izredno samosvoj mačkon, ki ima sicer rad ljudi ob sebi, ampak samo na način, ki njemu paše. Če se ga dotakneš, ko njemu ne paše, bo zelo odločno protestiral. Če se odloči, da bo ležal na tvoji roki, bo pač ležal na tvoji roki, dokler se ne odliči, da je dovolj. Če tisti trenutek rabiš roko, tvoj problem.
Če mu rečem, da naj se spoka z mize, iz sobe, s pulta, me samo nejevoljno pogleda in nadaljuje s čimerkoli pač. Ne dela pa škode, razen metanja lomljivih predmetov z visokih površin :) Meni je kul mačkon. Fant se pritožuje, da bi rad bolj scrkljano mačko, ampak jaz ga imam rada, takega kot je (mačka, mislim :D )
Imava pa v sedaj v začasnem skrbništvu malo mucico in je čisto drug karakter. Veliko bolj dojemljiva kar se "učenja" tiče. Ne je ne, vsaj večinoma. To bo res prijetna družinska mačka, ko odraste.
pišček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 19. 11. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a pišček » 22. Sep. 2017 11:40

Dejansko se jih nekaterih stvari da naučiti. Našega mucka sem recimo naučila na ukaz sedi in pa skoči. Pa se je spomnil tudi po nekaj časa in ubogal. Je pa precej težje, kot s psi. Seveda pa vse gre z dovoljšnjo mero prigrizkov pri roki :D

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov