Veterinarska klinika/Veterinar

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dančy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 393
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: tu in tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Dančy » 22. Sep. 2007 16:28

Jp...Trstenjak-Zajc je točno nasproti Mercatorja :?
Bogi hrček :(
Misli pozitivno....
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 22. Sep. 2007 20:49

Čeprav našim skakčem so tut doskrat sami zobje odpadl..včasih tut zgorni in spodnji. tako, da smo mu potem drobili hrano s tistim tolkačem za meso. Tako, da pomojem bi mu mogli hrano zdrobit, da bi jedel.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Sep. 2007 21:58

Dančy napisal/-a:Jp...Trstenjak-Zajc je točno nasproti Mercatorja :?


potem so pa sigurno oni tole ja :roll:

bubabiba, smo mu drobil hrano, pa ga je očitno ful bolelo in ni zdržal več kot dva dni :( pa smo ga še nazaj pelal da nej neki nardjio, pa so rekl da se bo kao sam pocajtal.Pol je pa umru :(
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 22. Sep. 2007 22:25

Hm čudno, mogoče so mu v živc zarezali, da ga je bolelo. Najbrš bi mu mogli infuzijo dat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Sep. 2007 22:38

Neki bi mogli že narest, da bi preživel, pa jih je bolil k***c :roll: in še to mi ej čudno, ker so nam prav pri zaninoviču rekli naj gremo tja, ker se oni kao edini ukvarjajo z mini živalmi :roll:
Nevem, tale moj morski prašiček-Prasko mu je bilo ime je bil res svetoven.Že zlo hitr ko sem ga prinesla domov se je navadil da ob sedmih zjutrej z budilko začne kričat, ker je očitno nekak čutil da morem pač vstat.Potem se je navadil tko, da sploh ni rabil budilke in interesantno, vsako jutro (sicer tudi vikende) kričal da sem vstala.spuščen je il skos po hiši, nikamor se ni zavlekel, kakat je skos hodil v kletko, z mačkami se je dobro zastopil in skupaj so spali.Potem pa takole :( ;( še zdej jim zamerim iz dna srca da mu niso pomagali.
Uporabniški avatar
kasi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 23. 7. 2007
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a kasi » 27. Sep. 2007 14:13

Dančy: mi smo končno dobili prosti termin za pregled! Upam, da je to zadnja klinika kamor bomo šli :) A imaš kakšen nasvet (predvsem v smislu koliko polna mora biti moja denarnica). žal, ampak sem študentka in pač moram vnaprej preveriti takšne podatke :)
Uporabniški avatar
Dančy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 393
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: tu in tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Dančy » 23. Okt. 2007 10:37

Halo, mene pa zanima, če ima katera kako izkušnjo z okvaro srčne zaklopke pri psu? Naš ima šum na srcu, dobiva dvoje tablete in je pes sedaj čisto drugačen. Je totalno hin, hitro se utrudi, postal je počasen, cel dan prespi, je brez energije, bolje....Jutri smo sicer naročeni na vet.fakulteti pri dr. Domanjko...ampak me toook mori, da ne bom dočakala do jutri. :(
Misli pozitivno....
daylight
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 1. 5. 2005
Kraj: Obala

Neprebrana objavaNapisal/-a daylight » 12. Nov. 2007 18:41

Na obali pa je, po mojem mnenju, najbolši veterinar Marko Gombač, dr.vet.med.
Dela v Koperski veterinarski kliniki, v ponedeljek, sredo pa petek popoldne pa na domači kliniki na Belvederju.
Je sicer mlad, pred kratkim šolo končal, ampak ko prideš se ti res posveti in mojo muco (ki je RES divjak) je tako lepo pregledau - učke, nosek, usta, ušesa, bezgavke pa neki po trupu jo je tipau, pa ritko in use. Pa niti opazla ni da jo je umes cepil.. Tko da sem jaz res zadovoljna in negrem nikoli več nobenemu drugemu :)
laska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 4. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a laska » 05. Apr. 2008 8:55

mene osebno je izneveril. Najprej sem hodila s psičko in mucki n kliniko v mestni log, kjer so mi po naročilu poslali tudi veterinarko na dom , oz. je prišla po nas domov in nas odpeljala na kliniko in nazaj. za zelo majhen denar z zdravljenjem vred. Res super imajo urejeno.
Potem sem se preselila in je pač najbližja klinika Zajc-Trstenjak. Takoj ko sem prišla sobili zelo prijazni in vse, takoj sva dobili termin. Res vse brez komentarja. Pri postavitvi diagnoze si pa veterinar ni vzel dovolj časa , račun je bil 20eur višji kot so mi rekli da bo ( namest 30 je bilo 51€), paa še napačno diagnozo so postavili, tako da imam zdaj VELIKE probleme s psičko. Sicer so obljubili urediti zadevo tako, da imam brezplačno sterilizacijo itd itdd...!!!!!!!!!!!! In kako lahko sploh pomjislijo da se lahko škodo povrne z brezplačnimi storitvami, ko je že prepozno????????? Najpovem da ima psička vzrejno dovoljenje in zdaj zaradi njihove napake, nikoli več ne bo mogla imeti naraščaja, ker je stara 1,5 leta tud do zdaj ni imela. Torej, kako se vam zdi takšno obnašanje? Meni totalno neprofesionalno in neresno.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 05. Apr. 2008 19:46

Kaj pa je bilo s psičko?
Drugače pa zakaj si sploh menjala veterinarja? Zato , ker je bližje ga pa tja pelješ...a ni ponavadi, da ga pelješ tja, kjer je dobro..če si vedela, da je tam dobro kjer sta bili do zdaj res nevem zakaj je bilo treba samo zaradi bližine menjat. Nekateri se vozijo iz nevem katerih koncev Slovenije k Vanji Knez, ker je strokovnjakinja za mačke, ker hočejo najboljšega veta za mačko, še poznam ene, ki se iz Hrvaške tja vozijo vi se pa niste mogli zapljet par minut dlje do tistega??
laska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 4. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a laska » 06. Apr. 2008 10:46

s psičko zdravstveno ni nič narobe, le breja je, s potepuhom, ker nam je pobegnila. in takoj ko je pobegnila sva klicala na klinike kaj nama je za narediti, in so nama povdali daa naj jo peljemo na ultrazvok, da bodo videli, če je sploh breja. In sva šli s psičko na ultrazvok, kjer je gospod Zajc osebno, zatrdil, da psička ni breja, hkrati je meni, ki se ne razumem čisto nič v ultrazvok, kazal slike, kje naj bi to bilo, češ , no pa poglej, če kaj vidiš. Jaz nisem veterinar! No v glavnem, minil je mesec in psička se je začela čudno obnašati. Požrešna, otekli seski, občutljiva,... in smo ugotovili...DA JE BREJA! Spet sva jo peljala na ultrazvok, kjer so nama rekli, da bo tale vikend sigurno skotila in da ni več kaj za naredit. Naj povem še, da bi v primeru zgodnjega odkritja brejosti, naredili psički splav in bi naslednje leglo lahko imela čistokrvne psičke, zdaj zaradi nekega vpliva hormonov, izgubi vzrejno dovoljenje, imela bo toliko psičkov, da ima premalo seskov, in jih bomo morali nekaj odstraniti. Kar je pa še poleg. Jaz sem si vzela dopust že v četrtek zaradi : kotila bo sigurno ta vikend najkasneje. Kar se je ZOPET!!!!!!!!!!! izkazalo za napačno diagnozo. Po našem računanju bho kotila čez en teden, ponoči pa si je začela delati gnezdo in glede na to, da sem bila polna pričakovanja in živčna, sem itak padla v paniko, ker še nikoli nisem prisostvovala pri porodu. In potem me še tisti nesramen veterinar odslovi! In ne grem nikol več nit blizu te njihove klinike!!! rajš jo peljem v mursko soboto, če bi bilo potrebno.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Apr. 2008 10:54

laska napisal/-a: imela bo toliko psičkov, da ima premalo seskov, in jih bomo morali nekaj odstraniti.


:eek: :eek: Čemu odstraniti?
mi smo imeli, po ponesrečeni brejosti naše psice (oziroma ona je imela) 12 mladičev.res je bilo premalo seskov in vsi nebi prišli zravebn, zato sva z mami šle po umetno mleko in dudo in sva jih hranile vsake dve ure dokler niso jedli samostojne hrane.
Mislm ok s tem da kar tako zavržeš mladiče se ne strinjam niti podrazno.če jih misliš nest pod inekcijo jih nesi raj v kakšen azil. :roll:
da ma psica premal seskov ni noben izgovor.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 06. Apr. 2008 17:58

laska napisal/-a:In sva šli s psičko na ultrazvok, kjer je gospod Zajc osebno, zatrdil, da psička ni breja

Mogoče sta šli prehitro, da se še ni videlo? :nixweiss:

laska napisal/-a:imela bo toliko psičkov, da ima premalo seskov, in jih bomo morali nekaj odstraniti.
Taki ljudje zame niso ljubitelji živali! Kot je rekla purple, lahko bi jih raje oddali! :?

Mi je čisto vseeno koliko se jih po naslednji izjavi spravi name, ampak se mi to, da ljudje psice ne dajo sterilizirati ali pa so pripravljeni mladiče pobiti samo zato, ker pač niso čistokrvni (in zato donosni ali kaj jaz vem :roll: ) gabi! :fight:

Jaz sem za naše mačke vsakič poskrbela, da smo jih oddali (Bolha je tudi opcija, če ne gre drugače) ali pa obdržali -da bi kakšnega pustila ubiti - no way!!!
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 06. Apr. 2008 19:20

Samo nekej..zakaj si pa še enkrat klicala h njim, če niso bili dobri?? Res mi ni nič jasno.
laska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 4. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a laska » 07. Apr. 2008 7:14

preden se tko spravite name... poleg psičke sem noseča tud jaz kar je zelo v redu. ampak enostavno ni pravi čas za vse tole in je stresno. poleg vsega tega sem še študentka v lj, brez lastnega stanovanja in moram hodit v službo. v kolikor se kdo prostovoljno javi, da bo cele noči dežural ob moji psički in mladičkih, skrbel za njih, blabla...rešila sem že našteto muck s ceste, psov iz azila, to je moj prvi rodovniški pes. ni problem v rodovniku ampak če se sam preživljaš z 600 eur na mesec, pa ni ravno tko v redu. trije veterinarji so mi rekli, da bo psičko uničilo, če obdržimo vse mladiče. enostavno si ne morem privoščit daa bi cele noči vsake dve uri hranla ostale mladiče. žal, tud na svoje stanje moram gledat. v kolikor se najde kdo, da mi je pripravljen pomagati, z veseljem obdržim celotno leglo. pomagati pomeni, da bo tudi najdu primerne nove lastnike ko bo čas za to. jaz imam oddane 3, več enostavno ni odziva...
za ultrazvok ni bilo prekmalu po njihovih besedah, saj so mi oni dali termin!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov