testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Mar. 2009 12:54

Veliko brskam in preverjam, ker me to področje zelo zanima. Ljubiteljsko bi rekla, da se ukvarjam s tem tud nonstop, ko zase kaj iščem.

Mislim, neverjetno je ko včasih prideš do dna neke blagovne znamke, kdo dejansko stoji za njo.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 20. Mar. 2009 12:54

kej ves kako je z zobnimi pastami?
:teddy:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Mar. 2009 20:28

Misliš ta dobre al ta slabe?

Od tistih, ki ne testirajo vem za Weledo, Aubrey Organics, Oriflame, KingFisher, Logona, Nutrigea, Wala(vita), Sarakan. Veliko tega je v spletnih trgovinicah (slovenskih), nekja tudi v navadnih DM-ih, bolje založenih trgovinah (Maximarket), vse pa se da najdit preko spleta.

Od tistih, ki so stestirani definitivno Signal, Blend-a-Dent, Colgate, Oral-B, Aquafresh, Sensodyne, Blend-a-Gum, Blend-a-Med, Parodontax.

Na kratko torej - treba je gledat proizvajalca. Te, ki testirajo, so samo blagovne znamke, ki pripadajo Procter&Gamblu, GSK, Unileverju. Mi je lažje, če mi povest ekonkreten izdelek, pa vam povem, kako je z njim, če uspem izvedet :)

Naša Ilirija je z Biodentom na sivi listi, prav tako DM z Dontodentom.

Če še kaj najdem bom kar v ta post popravila in dopisala. :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 20. Mar. 2009 20:37

DM-ova zobna pasta kmalu ne bo več na sivi listi. V pripravi je nova bela lista za kozmetiko ipd. in DM-u zaenkrat kaže zelo dobro. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Mar. 2009 20:39

Skrajni čas bi že bil. Hvala za info!
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 22. Mar. 2009 9:10

ubistvu sem do zdej mela signal :( ....tko da bom mal v dmju pogledala ce kaj najdem od tega kar si napisala.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 22. Mar. 2009 10:44

joj ne :cry:
sem nasla vademecum na crni listi :(
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Mar. 2009 12:31

Ja, oprosti, ni nujno,da sem vse zajela, pač tisto, kar mi je v tistem trenutku padlo na pamet. Na Vademecum se niti nisem spomnila. :oops:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 23. Mar. 2009 18:45

ves kaj me jezi...da lahko isti proizvod najdes na razlicnih listah...grem danes po puder od revlona :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Mar. 2009 19:50

Kateri proizvod misliš?
In po kateri puder? Mineralni?
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 25. Mar. 2009 20:43

zdj se use ne spomnem...bi mogla se enkrat prebrskat. spomnim se za baleo pa alverde.
a to si za mineralni puder mislila tega od revlona? jst sem neki casa nazaj mela tekocega. drugac sem sla pa uceri v mulerja k vem da je biu ucasih tm pa ga nimajo vec... :( pol sm pa se v limoniju uprasala pa je rekla da ga majo baje sam se v nami...full bedn...

mam mal paniko k iscem nove stvari pa se se mal lovim k ne poznam se vseh. pol je pa smotan k pridem v dmja pa najdem eno fermo k vem da je bla na enem seznamu pa ne vem a je bla na beli al crni listi :cry:
ce ne vem se raj obrnem pa grem. morem si nujno sprintat seznam
:flower:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 25. Mar. 2009 20:43

zdj se use ne spomnem...bi mogla se enkrat prebrskat. spomnim se za baleo pa alverde.
a to si za mineralni puder mislila tega od revlona? jst sem neki casa nazaj mela tekocega. drugac sem sla pa uceri v mulerja k vem da je biu ucasih tm pa ga nimajo vec... :( pol sm pa se v limoniju uprasala pa je rekla da ga majo baje sam se v nami...full bedn...

mam mal paniko k iscem nove stvari pa se se mal lovim k ne poznam se vseh. pol je pa smotan k pridem v dmja pa najdem eno fermo k vem da je bla na enem seznamu pa ne vem a je bla na beli al crni listi :cry:
ce ne vem se raj obrnem pa grem. morem si nujno sprintat seznam
:flower:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 25. Mar. 2009 20:51

Revlon kupuj v drogeriji Ilirija na Tržaki ali pa v Lekovi prodajalni na Vodovodni v LJ, če imap možnost. Puder vem, da je tam 5 EUR cenejši od Muellerja.

Jaz imam vedno v mislim seznam od prijateljev životinja. Saj zapomni si samo ta glavna imena na črni listi (itak niso vsi za kozmetiko, nekateri so samo za osebno nego, nekateri samo za čistila ipd.) - t.j. firme. POtem pa izdelek v trgovini toliko časa glej, dokler ne boš na etiketi zagledala ime proizvajalca.

Za Baleo in Alverde bi jaz 99,99% rekla da so oziroma bi morali biti na beli listi. Madonca, v nasprotnem primeru bi meni odpadla vsa nega za kožo, vse za kopanje in vse za nego obraza. Jaz ju še nikoli nisem zasledila na nobeni črni listi. Kriza bi bila zame, če bi bilo res!

Ja, za pude sem misla Revlon. Sprašujem, ker jaz imam mineralnega, pa me zanima kako si bila ti s tekočim zadovoljna. ČIit tko, OT:)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 26. Mar. 2009 19:24

tocno! cist sem pozabla da bi sla pogledat v lekovo prodajalno....drugac sem si pa lani poleti kupila tekocega sam je za zdej mal pretemen. drugac sem bla pa kr zadovoljna z njim. se mi zdi da je dost obstojen...za cez leto sem pa uporabljala enga od max factorja k mi je biu tud ql prou dolocen odtenek. sam zdej mi pac ni na razpolago :( .

ves da sem jezna ker sem pac imela tolko stvari, ki so testerane in se zdej prou lovim. a ves ko ti neki ful pase na kozo, lase,...in ti pac ni vec na voljo...tko da zdej raziskujem. sem si narocila sampon od avona...bom vidla ce mi bo ql. upam :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2009 19:57

Tud jaz sem veliko raziskovala, ampak sem našla :) Tak da ni vrag da tudi ti ne boš. Ko enkrat začneš gledat je tega veliko, veliko je dragega, precej pa se najde za normano ali nizko ceno.

Kaj pa si kaj uporabljala? Za kakšno kožo? Priljubljen izdelek? Bomo pa skupaj našli, če ne bo šlo drugače :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov