testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Feb. 2009 23:56

Ja pa res testira :( pa čeprov mislim, da ne spada pod isto firmo kot Lancom, L'oreal, Estee L. (a ni L'oreal lastnik? ne Estee...).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 11:45

SWEETprinces napisal/-a:ug84...

glis kur mi full odgovarja....mela sem lase ki so bili totalno scepljeni in s tem samponom in balzamom mam cist gladke in popravljene. uglavnem lepe... ni drag in imam ga kar nekaj casa. imajo tudi sprej za lase ki si ga naspricas cez dan da imam lase kot iz svile...

VSE TROJE BOM VRGLA V SMETI! sampon,balzam in sprej...dvomim, da me bo kdo prepricau da ne bom nasla nic drugega...bom iskala...in bom nasla...


:respekt: :respekt: :respekt:

Jaz sem imel apopolnoma uničene lase in izsušene ker sem si jih prvič arvala (no,si jih še), pa vzela sem en natur šampon od LUsha in popolnoma ignorirala balzam. V šopih si mi leteli ven, ko sem se česala, česanje je p itak trajalo v nedogled, ker sem imela tok zvozlane. Lushev šampon sem vrgla proč in vzela Alverde. Šampon, balzam IN masko. Moji lasje so spet krasni. Niam pripomb.

Ampak itak moraš probavat, če imaš poškodovane lase pa nikar ne pozabi na balzam oziroma po potrebi še masko.

Kaj pa YSL testira? ga nisem nikjer našla...


Yves saint laurent je leta 1993 prešel pod famacetskega giganta Sanofi, ki testira. Tako da je tudi YSL na črni listi. Pod Sanofijem so poleg YSL tudi Oscar de la Renta in Lipofactor.

^^A ne spadajo vse te velike firme, ala L'Oreal, Lancome itd. pod Estee Lauder? Se mi zdi da tud YSL.


Estee Lauder korporacija je na sivi listi. Njene blagovne znamke (mnoge so nam neznane) so: Estée Lauder, Clinique, Aramis, Lab Series, Prescriptives, Origins, MAC, Bobbi Brown; La Mer, Jo Malone, Aveda, Bumble and bumble, Darphin, Ojon, Kiton, Tommy Hilfiger, Donna Karan, Michael Kors, Sean John, Missoni, Tom Ford, Mustang, American Beauty, Flirt, Daisy Fuentes, Coach, Eyes by Design.

L'Oreal (črna lista!) je pa sploh magnat. Pod njim je ogromno nam znanih znamk, med njimi tudi Body Shop, Vichy, Biotherm, Lancome, La Roche POsay, Kerastase, Garnier, Maybeline in še in še. Tukaj je link: http://www.loreal.com/_en/_ww/brands-l-oreal.aspx.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 12:16

shiny* napisal/-a:Mene pa zanima, kaj priporočate za maskare, ker sem si jih do zdaj kupovala samo od Loreala, kateremu se sedaj definitivno odrekam!


Shiny, toliko znamk obstaja, ki ne testira, da res ni panike. POglej si malo od kataloških prodaj (Oriflame, Avon), Essence (je sicer na sivi listi), Revlon, Lavera, 100% pure (ta je sicer malo dražja - 21 EUR), p aše se najde v Sloveniji. Malo pobrskaj. Četudi ne najdeš med belo listo nič zate, vsaj iz črne ne kupuj.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 16:08

*purple* napisal/-a:aha, sm šla spletno stran pogledat, bom še mal počikirala pa mogoče se pa res odločim.hvala :)


Reci za vzorčke. Tudi če greš osebno tja, te pa loh komplet naličijo al pa kako stvar tam probaš. So ful prijazni glede tega.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 01. Mar. 2009 18:11

Morda sem spregledala,..
a Clinique testira?

Kaj pa ta podjetja, ki to ne testirajo na živalih, kje potem testirajo?
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Mar. 2009 18:14

Clinique je nekje na sivi, nekje na beli listi.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 01. Mar. 2009 18:20

^ Hvala. A Neutrogena testira ali ne? Nekje sem zasledila da ne, sam nisem čisto sigurna.
Opažam pa, da imam kar dosti stvari stestiranih :( pa mi ful odgovarjajo.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 18:26

a_pikica_a napisal/-a:^ Hvala. A Neutrogena testira ali ne? Nekje sem zasledila da ne, sam nisem čisto sigurna.
Opažam pa, da imam kar dosti stvari stestiranih :( pa mi ful odgovarjajo.


Tudi meni odgovarja, ampka sem jo vseen nehala uporabljat. Neutrogena je od Jonson&Jonson-a, ki je na črni listi. Zdaj mi 'čudeže dela' Shellerjev modri mineralni gel iz alg.

Clinique sodi pod korporacijo Estee Lauder, ki je na sivi listi.

Kje testirajo? Na voljo imajo razne že obstoječe študije, poskuse lahko izvajajo na človeških truplih, ki so za ravno takšne (medicinski ipd.) razloge dali svoja telesa na razpolago. POtem so tu računalniški programi kot je TOPKAT, umetno vzgojena koža, konec konecv prostovoljci (plačano in prostovoljno).

Pravzaprav pa žival v takšnem krutem okolju in laboratoriju, povržena mučenju in nepredstavljivemu stresu nikakor nemore biti verodostojen testni subjekt, ne samo zaradi dejanja, ki je grozno, ampak tudi zato, ker je neprimerljivo z odzivom, ki se potem pokaže na človeku - organizmi so različni in različno tolerirajo določene substance!

Tipičen primer so zdravila na primer - leta 2004 je v ZDA od vseh zdravil, ki so bila stestirana na živalih le 8% potem dejansko prišlo na trg. Ker ostala niso prestala testiranj na človeških prostovoljcih. Za vseh ostalih 92% zdravil so živali umrle zamanj!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 18:42

a_pikica_a napisal/-a:Opažam pa, da imam kar dosti stvari stestiranih :( pa mi ful odgovarjajo.


Nič bat. Povej kaj imaš, pa ti lahko poskusimo najti zamenjavo, če ti bo ustrezala. :)
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 01. Mar. 2009 20:50

Uf, kremo za roke in telo ter labelo imam od Neutrogene in mi je res d best. Imam ful probleme s suho kožo, da pozimi če se ne mažem imam razpoke in hraste. Zdej sem porabila sicer Vishyjevo za roke in je ne bom več kupila-menda testira na živalih? Morm pa se pohvalit da imam tudi kremo za roke L'Occitane in balzam za ustnice, sam zaradi cene jo uporabljam priložnostno.
Kremo za obraz imam od Garniera, full si želim L'Occitanovo, sam je draga. (Tester sem že sprobala in me je ful naudušil).
Preostalo kozmetiko pa imam večinoma MaxFactor, Nivea in L'Oreal. Pa deodorant imam od Nivee in dobila bom še od Lancôme. Pa šampon imam od Biopoint.
Razmišljam da bi potem začela kupovati Revlonove stvari-menda ne testirajo? Samo maskare so mi pa ful dobre od Maxfactorja, nočem pa metati denarja stran, če mi potem ne bo všeč.

Drugače pa kako je z znamkami Sephora in Pupa?

Sej jaz sem proti testiranju na živalih, dokler se gre za kozmetiko. Za zdravila pa se pač ve.
Se pa zavedam da vrjetno ne bom zamenjala vseh proizvodov, ampak si želim, da kjer se da, bi jih zamenjala.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Mar. 2009 21:14

Ti priporočam, da si pogledaš za nego rok in ustnic tole spletno stran:
http://www.srcek.si/si/kozmetika-g183.shtml (predvsem Akamuti in Essential Care). Balea ima kremo za roke s 5%urea, ALverde in dr. Scheller pa tudi za suhe roke. jaz ima siecr Oriflame swedish spa, ampak zate ti vseen priporočam, kaj z več hranljivimi olji.

Katero l'Occitanovo si probala? kakšno imaš kaj kožo? Mene navdušujejo Alverde kreme (imam vrtnico za normalno do suho kožo). Kreme pa so tudi na tej speltni strani, ki sem ti jo navedla - sam ne vem kakšeno kožo imaš.

Za večji budget si poglej te dve spletni strani http://www.or-ca.si/ in http://www.bbnatura.si/si/ (sploh drugi link ima veliko dobrih proizvodov. Pri obeh je in dekorativa in negovalna kozmetika. Oboje naravno in netestirano.

Pri deodorantih ti žal ne vem pomagat, ker imam stalnico pri Oriflamu. Bo ktera kaj več povedala.

Šamponov je velika izbira v zgornjih linkih, meni osebno je favorit Alverde šampon za suhe in poškodovane lase.

Zdaj tako je, če ti ni poblem dat nekaj več denarja, je dekorativa pohvaljena od Logone http://shop.zivacenter.org/index.php?kategorija=12 ter od 100% pure (link od Or-ce), lahko tudi na kataloško prodajo (ceneje in malo slabše, ni pa nujno). Drugače pa ja, raje preidi na Revlon. je tudi vrhunska znamka.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 01. Mar. 2009 21:31

Ok, hvala. Strani bom prečekirala in ko bom porabila tele bom poskusila.

Imam pa čist navadno kožo-ne mastno ne suho (na obrazu to).
L'Occitanovo kremo pa sem gledala med in limona.
Šampon pa imam od Biopoint proti izpadanju las in je res full dober.

Za kozmetiko sem pripravljena odšteti:
5€ za kremo za roke
5-10€ za obraz
do 5€ za čistilno mleko
do 15€ maskara
do 10€ korektor

Približno v tem stilu.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
shiny*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a shiny* » 02. Mar. 2009 1:54

Mene ti prizori s testiranj tako zelo ganejo, ob vseh živalcah, pri zajčkih pa nenormalno, ker ga imam doma in vem kako zelo nežna in bojazljiva bitja so, že malo bolj močan zvok jih tako zelo prestraši; zato si rajši sploh ne predstavljam reakcij po teh trpinčenjih... :nein:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Mar. 2009 8:09

a_pikica_a napisal/-a:Drugače pa kako je z znamkami Sephora in Pupa?


Pupa je blagovna znamka korporacije Micys Company, ki je na sivi listi.

Sephora je pravzaprav veriga prodajaln, kjer prodajajo preko 100 različnih blagovnih znamk, testirane in netestirane, naravne in kemične. Ima pa Sephora tudi lastno linijo - Sephora.

Sama Sephora pa sodi pod korporacijo LVMH (Moët Hennessy - Louis Vuitton), ki ni omejen le na kozmetiko, vendar od nje vključuje Dior, Guerlain, GIvenchy, Kenzo ipd. Glede na liste se na kozmetičnem področju uvršča na sivo listo.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Mar. 2009 11:54

UG84 kako ti ves za vse to? mislim a si tok prebrskala da si vse to pogruntala al se prou ukvarjas s tem?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov