testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Feb. 2009 13:41

SCHWARZKOPF ima en full dobr sampon pa balzam...glis kur k mi ful odgovarja ampak me zdej full matra na keri listi je...jst ga nism nasla :nixweiss:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 14:03

učas je tud pač tko, da žou ne gre uporabljat česa druzga.jst sm mela ful težave s prhljajem in edin šampon, ki mi je te težave odpravil, je H&S in pač žou, ne morm prenašat vsakodnevnih srbečic in se praskat do krvi.
tud določene kreme...načeloma ne kupujem več nobenih kremc/šamponou /razen H&S/ za odrasle, ampak use otroško.zarad tega ker edin na tak način nimam problemou s suho in razpokano kožo in ostalimi neušečnostimi.
uporabljam redne linije (nivea,johnsons..) in v tem primeru žal, če so testirani na živalih, dost ne morm pomagat.vseeno je tuki še vedno na prvem mestu moje zdrauje.dvakrat sm kupila aforoditin šampon, ki ne testira na živalih,ampak nism bla zadvoljna.mam ornk probleme z razpokano kožo, z razpokanimi komouci,razpokanimi dlanmi in se žou preverjeni otroški liniji, ne morm odpovedat.

je pa res, da 90% firm ki ne testirajo ne tržijo pri nas in kaj naj potem?naročam prek ebaya in dajem sam za poštnine nevemkolk dnarja?
učas pač ne more bit use idelano. :?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Feb. 2009 14:19

*purple*- očitno še nisi nikoli kupovala preko eBaya, ker imaš napačno predstavo. Js sm si kupila kar nekaj stvari, pa me je ista stvar prišla s poštnino skup ceneje kot isti izdelek v sloveniji (konkretno: Bourjois puder, ki ga pri nas sploh ni več- sem dala 7 evrov, pri nas bil več kot 10).

Nivee in Johnsons pa ne dam na sebe, če mi plačaš- sam alkohol, nč druzga. Mogoče so otroške linije kej bolš, ampak dvomim. V Sloveniji je ogromno firm, ki tudi ne testirajo, sam jih nihče ne pozna (ker se ne oglašujejo tako kot Nivea, Dove, Vichy,...)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 14:30

ne res nism, kar sm pa gledala so ble pa poštnine prevelike.
pa tud ne zaupam temu kej preveč, tko da to stoposto odpade.
otroške linije, verjetno nimajo alkohola u sebi.pa tud neglede na use, na moje telo zlo fajn pašejo, tko da ne bom menjala.Sem sprobala že sto vrst ostalih stvari pa mi našteto najbolj odgovarja.
Poznam trgovino Lush, ampak je tko fajn sred centra naštelana, da nimaš ne kje parkirat ne nič.mam pa njihou samo puder,to je pa tud use.
lahko mi poveš kšno firmo ki proizvaja otroško kozmetiko,pa ki jo prodajajo v večjih trgouskih centrih...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Feb. 2009 14:41

Konkretno otroške stvari: Bubchen, BabyLove, BabyDream, Weleda, Logona, Saubar (vse DM), Hipp, Akamuti ima tudi kej otroškega (em breskvov vlažilec).

Ne poznam pa izdelkov, kakšni so.

Madonca, bom kmal vse vedla o izdelkih za otroke. Ne ve pa za te firme, kolk kej testirajo (bi blo treba pogledat), Weleda in Logona vem da ne.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Feb. 2009 16:30

*mala* napisal/-a:Konkretno otroške stvari: Bubchen, BabyLove, BabyDream, Weleda, Logona, Saubar (vse DM), Hipp, Akamuti ima tudi kej otroškega (em breskvov vlažilec).

Ne poznam pa izdelkov, kakšni so.

Madonca, bom kmal vse vedla o izdelkih za otroke. Ne ve pa za te firme, kolk kej testirajo (bi blo treba pogledat), Weleda in Logona vem da ne.


DM - Drogerie Markt (Alana, Alverde, Babylove, Balea, Dontodent, Ebelin, Jessa, Profissimo, Réell'e, S-he stylezone, Saugstark+sicher, Sundance) stvari so na sivi listi, to pa zato, ker so se na vprašanje organizacij o testiranju na živalih sicer izrekli da ne, toda niso pa podali nekega bolj izčrpnega odgovora.

Tudi Hipp je na sivi listi.

Ampak bistveno je, da na črni ni!
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Feb. 2009 18:12

ug84...

glis kur mi full odgovarja....mela sem lase ki so bili totalno scepljeni in s tem samponom in balzamom mam cist gladke in popravljene. uglavnem lepe... ni drag in imam ga kar nekaj casa. imajo tudi sprej za lase ki si ga naspricas cez dan da imam lase kot iz svile...

VSE TROJE BOM VRGLA V SMETI! sampon,balzam in sprej...dvomim, da me bo kdo prepricau da ne bom nasla nic drugega...bom iskala...in bom nasla...

glede izgovorov da so stvari grozno drage...dvomim. ce pa so se pa lahko samo zamislimo za koliko brezveznih stvari smo ze zapravile denar...

DRAGE DAMICE...CE VAM JE BOLJ POMEMBNO DA STE LEPE, DA IMATE POLNE USTNICE, DOLGE TREPALNICE IN LEPE LASE SE MOCNO ZAMISLITE NAD SABO.

pa ne me razumet narobe...nisem nekdo, ki ne da dosti na videz...vcasih se pretiravam...ampak imam srce,pamet in mi je grozno hudo, ko vidim da zivali trpijo. dejte si pogledat slike in posnetke...ce se vas ne dotakne je zalostno...

pa prooooosim ne mi z bednimi izgovori kot so ....sej bi pa je drago(avon ni drag), kaj cmo tko pac je(ni treba in nekateri so ze nekaj spremenili in se zato borijo) in pa ne da se dobit( ste samo lene in se vam ne da poiskat)... :box:

evo tud jst za dolocene stvari nisem vedela...pa sem se pozanimala...pa se najde nekdo kot je UG84 ki ti pomaga, razlozi in se potrudi...

da se...vendar samo ce se hoce...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 18:29

*mala* pa te firme prodajajo v sloveniji?jih dobim v trgouskih centrih?


UG84....probala sem nešteto vrst šamponou, od useh znanih do neznanih.in ne, noben mi ni pomagu tko kot H&S.tega uporabljam že več let in glede na prejšnje težave ga ne dam od sebe.
za niveine otroške izdelke pa nebi rekla, da so slabi.za mojo kožo so enkratni,znebila sm se useh težau, katerih se prej nism mogla.
glede spleta sem povedala, da mi do tega ni.če majo kšne trgovine slovenske preko spleta možnost plačila po položnici, potem ok.svojih bančnih številk pa nebi dajala na net.Poleg tega pa slovenske spletne trgovinice spet ne bodo imele tistih firm ki so na tistm spisku napisanega ker se tukej ne prodajajo.
nisem gledala na to kaj je testirano in kaj ni, probala sm pa kot sm rekla marskej, pa mi ni pomagalo.Pomagale so mi edino otroške linije in pri teh vztrajam.Če najdem kšno ok ki ne testira lahko prešaltam tudi na to, kar se tiče telesa.glede las pa ne!

DRAGE DAMICE...CE VAM JE BOLJ POMEMBNO DA STE LEPE, DA IMATE POLNE USTNICE, DOLGE TREPALNICE IN LEPE LASE SE MOCNO ZAMISLITE NAD SABO.


draga damica.Ti lahko na svoje lase daješ zarad mene karkoli želiš, men pa ni do tega, da bi se z nevemkakšnimi kosi prhljaja po glavi in krvavo spraskano glavo, sprehajala naokrog in 3/4 dneva roke uporabljala samo za čohanje po glavi, pa usak mesec hodila h dermatologom po razlog zakaj je tako in po pomoč, ki ni nikoli pomagala.Ti kar, ni problema, jst pa pač ne bom.
ne rečem, lahko kupim praške/detergente/lake za nohte/pudre/maskare/vatever,ki niso testirani (tega tko al tko že več let sploh ne kupujem-ličil),ampak za moje lase in za mojo kožo bom pa poskrbela s tistim kar je najbolje zanjo.navsezadnje, kukr sm rekla, tu sem jaz tista ki je pomembna, žal.Poleg tega pa ja, je za mano več let iskanj primernega šampona za moje lasišče, več let sikiranja in praskanja, več let metanja skoraj celih šamponov v smeti..In zdej ko sm enga odkrila, ga ne dam, če ga ukinejo sem pa spet na blesavem začetku. :?
za kozmetiko mam omejen proračun.nekak ne bom dajala za en šampon iz amerike, 50 eurou, sigurno ne,ker si tega ne morm privoščit.Če bodo pa tle začel take stvari rpodajat, ki mi bodo ustrezale in bom z njimi zadovoljna, potem pa ni problema, če bo seveda cena normalna.
nekaterim nam pač tega ne kupujejo starši, tko da se mormo mal drugač znajdt.Avon mi ni ušeč,zakaj?ker je kataloška prodaja in nikol ne vem kaj bom dobila.potem pa spet, metanje novih stvari in dnarja stran.

In prej v enem drugem postu si napisala, zakaj nevegeterjanci obsojamo tiste ki ste vegeterjanke in tiste ki uporabljate netestirano kozmetiko..zato, ker sam silite v nekej, ker ne dojamete da nismo usi isti, ker ne dojamete da majo/mamo določeni določene probleme/prepričanja,ki se pač tepejo z vašimi.jst nobenga ne obsojam, če je vegeterijanc/vegan, karkoli,želim pa enako tudo od njih/vas.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Feb. 2009 18:33

Purple, otroško linijo imajo zdej tud v trgovini OrCa. Mogoče bi ti odgovarjala.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 18:41

aha, sm šla spletno stran pogledat, bom še mal počikirala pa mogoče se pa res odločim.hvala :)
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 28. Feb. 2009 19:16

V glavnem uporabljam izdelke, ki niso testirani na živalih- Avon (mila, kreme, senčila), Revlon (pudri), Collistar(majo super šampone, mogoč mal dražje od navadnih firm, ampak so vredni denarja) , Artdeco(laki za nohte, senčke) in Scheller (kreme in toniki za obraz in ful dobre kreme za roke). Zadnja dva sta na teh seznamih na 1.strani sicer pod sivo listo, na nekem drugem, ki ga mam js pa sta na beli. Včasih sm uporabljala kr neki izdelkov od Nivee pa mi niso najbolj odgovarjali, zdej pa spet testerijo in jih ne kupujem več.
Se mi zdi da je velik dobrih izdelkov dokaj priznanih znamk, ki ne testirajo na živalih, možno dobiti z malo truda-js vse kupujem v Mullerju (razn Avona), tk da ne vidim razloga po tem, da nekateri še vedno kupujejo izdelke, ki so testirani.
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Feb. 2009 19:43

*purple* napisal/-a:*mala* pa te firme prodajajo v sloveniji?jih dobim v trgouskih centrih?


Vse kar sem naštela se dobi v DM - Drogerie Markt. Razen Akamuti.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
shiny*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a shiny* » 28. Feb. 2009 23:37

Mene pa zanima, kaj priporočate za maskare, ker sem si jih do zdaj kupovala samo od Loreala, kateremu se sedaj definitivno odrekam!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Feb. 2009 23:44

Kaj pa YSL testira? ga nisem nikjer našla...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 28. Feb. 2009 23:53

^^A ne spadajo vse te velike firme, ala L'Oreal, Lancome itd. pod Estee Lauder? Se mi zdi da tud YSL.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov