testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 27. Okt. 2008 11:48

Kaj se da na izdelkih samih videt, če so testirani ali ne? Imajo mogoče kako oznako? Ker ti seznami so na vsaki strani drugačni, tako da za nekatere ne moreš vedet, če testirajo ali ne :?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 27. Okt. 2008 14:00

Mene pa zanima, na komu ali čemu testirajo svoje izdelke firme, ki naj nebi testirale na živalih...
A dajo kar direkt v prodajo preden preverijo če izdelek sploh finkcionira?
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 27. Okt. 2008 17:47

Nekje sm brala da tut v laboratorijih nardijo neke celice, podobne človeškim, in na tem preizkušajo..ampak ti so redki.
Sicer je pa zdej v Lj neka trgovina orca, kjer imajo vse proizvode 100%brez živalskih sestavin in tut niso testirane na živalih.
Ker večinoma to, da nekatera kozmetika ni testirana na živalih, pomeni da ni testiran končni proizvod, sestavine pa ponavadi vseeno so.
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 27. Okt. 2008 18:57

Netestirano na živalih je testirano na ljudeh, prostovoljcih, ki jim končni izdelek nanesejo na obraz (ali za kaj se pač uporablja) in tako preverijo reakcijo. Kolikor jaz vem, no :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Kim77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Kim77 » 07. Feb. 2009 23:11

Testiranje na živalih je, poleg tega, da gre za krutost brez primere, tudi povsem nepotrebno in neupravičeno.

Rezultati testov pridobljeni s testiranjem na živalih, so namreč v izjemno velikem procentu povsem nekoristni za nas, ljudi. Kar se dobro odzove na živali, se ne vedno tudi na ljudeh in obratno. Ni malo primerov, ko so ljudje umirali zaradi določene sestavine/zdravila, na živalih pa so se testi izkazali, kot povsem varni in celo učinkoviti. Poleg tega so vse sestavine že tisočkrat pretestirane, pa te teste kar ponavljajo in ponavljajo ...

Alternativne metode testiranja obstajajo: umetno gojene celice, tkiva ... ljudje prostovoljci ..., kot rečeno, pa je večina sestavin že pretestiranih po dolgem in počez.
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 08. Feb. 2009 10:03

Kaj pa Esence tud na živalih testira? :?
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Kim77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Kim77 » 08. Feb. 2009 12:28

supeLLka** napisal/-a:Kaj pa Esence tud na živalih testira? :?


Po mojih informacijah in pregledu, ne testirajo. :wink:
Gina79
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 10. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Gina79 » 10. Feb. 2009 13:39

Je pa drugače tako, da imajo izdelki, ki niso testirani na živalih, ponavadi na embalaži znak 'cruelty free' ali 'not tested on animals'. Itak se pohvalijo s tem, saj jim je konec koncev netestiranje sestavin tudi neka tržna prednost, sploh pri takih, ki vemo, kaj in kako se v laboratorijih dogaja in tega nočemo podpirat.

Po nekaj letih 'kupovanja na pamet' in upanja, da so podatki na spletu resnični in izdelki, ki sem jih kupovala, netestirani na živalih, je 'muke' konec. Zdaj vso kozmetiko kupujem v cruelty free trgovini in teh težav/dvomov nimam.

Mi je pa prav bolano gledati te filmčke in slikice, ker se mi zraven enostavno trga srce. Obstaja malo morje alternativ, kot so že predhodnice napisale. Ne vem, no... Sicer, ko enkrat začneš gledati in brskati, katera podjetja testirajo in katera ne, na koncu ugotoviš, da lahko tudi kako juho v vrečki zagoniš v koš, ker je njen proizvajalec enak, kot proizvajalec druge blagovne znamke. Ki, valda, testira na živalih. Jajca.
elvis
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 15. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a elvis » 19. Feb. 2009 10:39

Jaz že nekaj časa kupujem izdelke ki niso testirani na živalih. Vseeno pa še nima dovolj informacij glede tega. Zanima me naslednje:
kateri laki za nohte niso testirani, katera zobna pasta,katri vlažilni robčki, tmponi, laki za lase,.... itd, jaz trenutno kupujem čim več izdelkov od Afrodite in Akamuti nikjer pa nisem naletela na zgoraj omenjenih izdelov, zato jih kupujem od dm blagovne znamke.

A recimo Revlon testira. Pomagajte me razsvetliti :lol:

hvala
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 19. Feb. 2009 10:50

zobno pasto imaš Weledo, neke izdelke za lase (mislim da tudi sprej) pa od Alverde (DM firma). Oboje vegansko in netestirano.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 22. Feb. 2009 17:10

Jaz se s tem, da ne testirajo ne bi kaj dosti slepila. Upodabljajo namrec izdelke / sestavine, ki so bile nekoc testirane na zivalih. Ali mislite, da testirajo na ljudeh, da bo vasa koza potem bolj mehka in bolj prozna in bolj diseca?

Raje malo manj obsedeno uporabljajte 3759 kremic - tudi okolje vam bo hvalezno (se nisem opazila kozmetike, ki bi imela okolju prijazno embalazo).
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Feb. 2009 18:24

S temle se pa definitvno ne strinjam!

A zato, ker je bilo v preteklosti manj brige za te živali, pa naj se to nadaljuje še danes? Ja, so testirali več včasih, so tudi v cruelty-free izdelkih sestavine, ki so bile enkrat kdaj preizkušene na živalih, ampak sedaj pa s tem lahko nehajo.

Tehnologija je dovolj napredovala, imajo na voljo umetno vzgojeno kožo, imajo prostovoljce, imajo laboratorijska testiranja. Dovolj je alternativ.

Nisem vegan, nisem vegetarijanka, nisem tako rigidna pri stvareh, pri katerih je ogroženo zdravje, pa bi kako testiranje rešilo življenje, ampak zato, da bom jaz imela neko šminko, pa lepe trepalnice? Zato, da bi žival crknila? - ni šans.

Jaz sem doma zamenjala vse - kozmetiko, čistila, pralne praške, vložke, britvice, šampone, vse od firm, ki testirajo. In briga me, če kdo reče - saj ne veš da ne testira? - ja, od tistih, ki so to jasno povedal, da delajo ne kupujem. Več ne morem narest.

Mimogrede, Lush je okolju prijazen - samo za primer: sploh nimajo embalaž. Še tisto malo, kar jih imajo je pa namenjeno ponovnemu polnjenju ali pa jih moraš dokupit. Vse vrečke so iz papirja, ipd.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Feb. 2009 10:43

krute ste ene....ne vem zakaj so ene tako proti temu in obsojate tiste, ki pac take kozmetike ne uporabljajo...pa zadnje case opazam tudi razne nesramne pripombe glede vegeterjancev...zakaj? saj vam nic nocejo...ce pa se borijo za zivali in se pac odrecejo taksni kozmetiki pa je to njihova osebna odlocitev...mislim da niso slabi ljudje ampak prej dobri saj se trudijo nekaj spremeniti...

in ja...nekatere firme so vcasih delale poskuse na zivalih....tudi avon. ampak na sreco se vodstvo spremeni in z njimi tudi miselnost zato je prav da te nove ljudi ki se trudijo podpremo in kupujemo njihove izdelke.
ne zdi se mi prav da se jih obsoja...kaj to pomeni da recemo....oni se tudi enkrat delali poskuse na zivalih, gremo na loreal? ni to ok. veste zakaj? ker pri lorealu ta trenutek lahko trpi zajcek in se matra...zdaj...ko mi to beremo in nam nic ne manjka....lahko da cvili in joka...pri avonu pa ze dolga leta ne...
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 28. Feb. 2009 11:36

no spet sm jst....zanima me kateri smponi za lase niso testirani na zivalih? :flower:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Feb. 2009 11:54

Tukaj je link od PETE kateri proizvodi za lase niso testirani na živalih. Ampak včasih je tudi tu kakšne catch - npr. Herbal Esences naj ne bi bili testirani, podjetje, ki jih proizvaja, pa ima politiko testiranja živali na vseh drugih prozvodih. Fajn je torej pogledat tudi podjetje, ne sam znamko.

http://search.caringconsumer.com/search ... &Dotest=-1

Je pa res, da kar nekaj od teh firm pri nas ni za dobit.

Bolje je, da gledaš t.i. belo listo firm, ki ne testira. Pri teh naj noben prozvod ne bi bil testiran, kaj proizvajajo, pa vidiš, če klikneš na ime firme:
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=80

Mogoče ti lahko pomagam tako, da ti napišeš šampon, ki te zanima, pa ti pomagam poiskati odgovor.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Majestic-12 [Bot]