Psi in mesto

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Sep. 2008 20:54

Ja, jaz sem tudi tak stil kot Aloha. Če srečam psa ali mačko brez lastnika, vzpostavim kontakt in itak takoj vidiš, če je "naklonjen spoznavanju novih človeških osebkov". Nekateri so čisto navdušeni, da jih pobožaš, nekateri ne - in take pustim pri miru.
Moja presoja me zaenkrat še ni pustila na cedilu - nobeden me še ni ugriznil ali opraskal. :D

Če je pa lastnik zraven, pa ne rinem v žival. Edino če lastnika - vsaj bežno - poznam ali če me on sam ogovori, ko opazi, da so se mi očke zasvetile ob pogledu na njegovo živalco.

No, upam, da nisem med tistimi, ki vas živcirajo, ko hočejo božat vaše živalce. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 29. Sep. 2008 20:59

eno je bozanje druge je gnjavljenje in maltretiranje...ali pa ne nehanje bozanja :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Sep. 2008 22:01

evo, jaz sem danes spet bila v mestu in v trgovini z mojim malim. in po čudežu, moj pes ima novega kolega-natakarja.edini , ki je znal kako s pekinezerji.čeprav izgledajo prijazno, velikokrat niso :wink:
drugače pa se naš mali lepo navaja in danes celo ni niti enkrat zarenčal, če se mi je kdo približal da bi ga pobožel :cool:
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 30. Sep. 2008 17:26

men gre full na ziuce da se usi tamali lepjo na mojga pinca! ok...sej se rad crkla sam eni res ne znajo z njimi! zanc ga je zaceu en ta mau vlect za un mini repek in je moj kuza itak zarencu k mu ni blo jasn kaj se dgaja...in pol so bli usi cist paf! mislm halo...pa to je blo glih mal pred tem k sm ga hotl dvignt...
Uporabniški avatar
razmazena_maca
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a razmazena_maca » 03. Okt. 2008 13:30

mene najbolj moti, da ljudje mislijo, da lahko mojega psa božajo kar tako, brez opozorila. če človeka poznaš ali kako drugače pokaže interes, je to nekaj čisto drugega od "navali narode"
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 03. Okt. 2008 16:33

ljudje si pac takih stvari ne smejo dovolt...tko kot smo razlicni ljudje so tud kuzki...ne morejo pricakovat da bo vsakemu kuzku ql da nekdo navali na njega...sej tud nam ni!
pa mi si lahko stvari razložimo....oni jih ne razumejo
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 03. Jan. 2009 12:09

Jst mam pa naslednji problem: moj pes je 1.1. dopolnil 11 let. In z leti je vedno bolj neposlušen. Do mene še ni bil tako, do matere pa vedno. No v glavnem, zjutraj sem ga peljala ven; od majhnega je odvezan, tako da je bil tudi tokrat. In očitno se mu je zdelo pametno, da gre svojo neposlušnost izvajati tudi nad mano. Zato je odšel čez cesto na tuje posestvo, k neki hiši. Ven je pogledala neka ženska in velela, naj privežem psa. Seveda sem ga. Nato pa je nadaljevala; ja, saj tvojo mati sem že prijavila, zato, ker pes ni privezan (njen sin, ki je rhlo prizadet jo je enkrat prosil, če ga lahko pokliče k sebi, da ga poboža; mati je dovolila; to je bilo na posesti od te ženske.. Že takrat je znorela, zakaj pes ni privezan, kljub obrazložitvi moje matere, je še vedno p******). No in zanima me naslednje; naš pes ni bil nikoli napadalen, nikogar ni ugriznil, nikogar ni napadel, pa tudi med napadalne vrste ne spada (zlat prinašalec), zato mu niti nagobčnika ni treba nositi. Je že stara sablja in seveda je navajen, da se sprehaja in se podela odvezan (če je na povodcu se ne bo pokakal). Ali naj se z materjo zgovarjava na te stvari, je sploh vredno in kolikšna je kazen za neprivezane pse??
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 03. Jan. 2009 12:24

Nimam pojma, kakšna je kazen, ti pa svetujem (v tvoje dobro in dobro psa), da ga naučiš, da ja na povodcu. Moja psička je res mila in ljubeča in VEM, da ne bi nikol nobenmu nč nardila, pa jo mam ZMERI na povodcu, ker nikol ne veš, na kašne ljudi naletiš. Eni se ful bojijo psov in pes recmo priteče k njemu od veselja, un pa nardi celo paniko, ker misl, da ga bo napadu. Niso vsi ljubitelji psov, nekateri se jih pa ful bojijo in te lahko za brezveze kdo prjav, al pa celo tož. Zadnč sm se prpelala v službo, parkiram, grem ven iz avta, k men pa prteče pes pasme argentinska doga (ki je kr mal scary za pogledat), njegova lastnica je pa hodila 100 m stran in sploh ni gledala, kaj počne in kje je. Ok, jst poznam obnašanje psov in sm vidla, da je pršu sam pozdravt (je mahu z repom pa to), kšnga bi pa kap zadela, k bi mislu, da ga bo napadu. To se mi zdi ful neodgovorno od lastnikov psov.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Jan. 2009 12:35

ja se strinjam. sama mam 3mesce starga mladicka, tut prijaznega (sicer je mesanec, ampak med pasmami zlati prinasalec in labradorec...) pa ga poskusam cimvec navadit na to da je spuscen (ker se mi zdi tut to zlo pomembno) in na povodec ko nismo sami.

danes sva sla s fantom in psom se sprehajat okrog jezera, in pritece ena velika 50kg mrcina, nevem katere pasme ampak izgledal je ene bolj ''nevarnih'' pasem :D pes je divje teku proti nama, hvalabogu se tut js ne bojim psov, in sem vidla da je veseu in je sam hotu mojga psicka pozdravit, ampak lastnice sploh na spregled ni blo, se je cez kaksnih 10minut sele pocasi prikazala izza ovinka :roll: okrog sta hodila brez povodca, pes je pa sploh ni ubogu :roll: mislim groza res, takega psa ce kak starcek sreca ma se kap ga od strahu..to je ful neodgovorno

pa tut ce je zlati prinasalec mors vedet da majo eni ljudje mal drugacno mnnenje psih, pa o sprehajanju in mogoce tut kakanju tujih psov po njihovem dvoriscu...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Jan. 2009 12:40

Dead_kid napisal/-a:Kolikšna je kazen za neprivezane pse??


11. člen ZZZiv
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kršiš zakon, poleg tega te pa lahko soseda toži tudi zaradi tega, ker se pes ne sprehaja brez povodca samo po javnih površinah, pač pa po zasebni posesti.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Jan. 2009 12:52

Ko grem s svojo dalmatinko na sprehod, bi jo vsi, ki jo srečajo, radi pobožali. Sicer ji to ugaja, čeprav je mogoče prvih nekaj sekund nezaupljiva, vendar se zatem takoj prepusti cartanju (sploh otrokom). Čeprav, ko pristopi kak otrok, raje psičko jaz najprej pobožam, da jo umirim, ker bi lahko v navalu navdušenja prestrašila otroka, če bi stegnil roko k njej. Vseeno pa sem mnenja, da ljudje mislijo, da če poznajo en primer neke pasme, da zato poznajo vse pse iste pasme. Vsak pes se razlikuje od drugega, četudi sta iste pasme! Npr. en terier (višavski) je lahko super kjut in prijazen, en drug pa bo razvajen in bo lajal na tujca kot na roparja ali napadalca. Vse je odvisno od karakterja, dosti tudi od vzgoje oz. od lastnika. Bi pa dodala še to: ne prija vsem lastnikom psov, da božate njihove kosmatince. Jaz nikoli, niti kot majhna deklica nisem imela navade, da bi pristopila k nekemu psičku (ša manj psu) in ga pričela božati ali se igrati z njim, ker se mi zdi to prvo kot prvo nevljudno kar takole k nekomu pristopiti in božati psa brez dovoljenja, kot drugo pa - nikoli ne veš kakšne namene ima pes. Tudi majhen ni nujno angelček. :wink:
Drugače pa kar se tiče psov v lokalih... me ne moti. Motilo bi me samo v primeru, če bi jedla v kakšni restavraciji in bi pri sosednji mizi sedel pes, ki toliko da ne bi skočil na mojo pico ali se slinil zraven.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 03. Jan. 2009 14:47

No, da še jaz povem mnenje o tem 'crkljanju' :)

Od malega so me učili, da muck in kužkov, ki se sami potepajo po ulici ne smem božati, saj lahko imajo kakšno bolezen, zato res redko mogoče kerga pocrkljam.
Če pride v naš lokal kdo s psom, rečem 'jooj kak je luštkan' in kaj podobnega in pol takoj vidim, koliko je tudi lastnik naklonjen temu, da bi psa božala.
Moti me, da če dobimo domov obisk (predvsem kakšne majhne otroke), vsi vlačijo mucki in kužiki, ker jih pač doma niso naučili, da so živali kvečjemu za BOŽAT in ne za rep VLEČT, zato jim kar hitro prepovem početje tega - naši mucki pa se tako ali tako sploh hitro prestrašita.
Kužiki pa ne marata tujcev in kar hitro začneta lajat. In je enkrat en uletel k nam na parcelo in ga je kužika ugriznila, pol pa smo mi bili vsega krivi :roll: ja haloo, na naši parceli si, damn !
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Jan. 2009 16:11

Mi imamo domačo parcelo zavarovano za primer, če bi domača psica koga ugriznila. Poleg tega moraš imeti itak opozorilno tablo, da imaš psa doma, da se izogneš morebitnim neprijetnostim, če pes koga ugrizne. Če opozorilne table ni, te lahko toži tudi ropar, ki je hotel vlomiti v vašo hišo in ga je pri tem ugriznil pes, in bo tožbo tudi dobil (trapasto, ampak resnično).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Jan. 2009 16:14

mene pa se neki zanima pa bi kr v tej temi vprasala - kaksne so pa posledice na psu da ga vsi crkljajo? namrec mam super kjut mladicka, 3 mesce, in kamorkoli grema ga ni cloveka k bi sel mimo...VSI ga pobozajo in crkljajo in to..se posebi ce majo malo otrocke jih kr rinejo naj pobozajo kuzka..mene to nic ne moti, sam se je mali ze prav navadu da kdorkoli gre mimo, se gre tja pobozat...:roll: :D
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Jan. 2009 16:21

Tako so tud mojo Sisko crkljali, ko je bila še mladiček (zdej se jo pa itak večina boji :D ). Sej to ni nič slabega - bo vsaj navajen ljudi, pa še pozitivne izkušnje bo imel z njimi. Fino je samo, da ne dovoliš, da skače po folku, ker predstavljej si, kako bo to zgledalo, ko bo zrastel in bo po možnosti prišel ravno iz kakšnega divjanja po blatu. :twisted: Uči ga, naj se usede poleg tebe, potem pa ga lahko mimoidoči šele lahko poboža.
Zadnjič spremenil frigga, dne 03. Jan. 2009 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov