Psi in javni lokali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pukipajki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 22. 5. 2007
Kraj: Vrhnika/Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Pukipajki » 22. Maj. 2007 14:01

Jaz ju imam ponvavdi tudi sabo. Res pa je, da izbiram dog friendly lokale :o .
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 22. Maj. 2007 15:48

Jst sm mnenja, da psi absolutno ne sodijo v lokale. Kot prvo iz sanitarnih razlogov, kot drugo so v lokalih izpostavljeni cigaretnemu dimu, hrupu ali kakšnim drugim slabim vplivom, kar se ne sklada z duhom skrbnega lastnika.

Sej je lepo, da nekateri uživajo v njihovi družbi, vendar meni osebno tuj pes ne pomeni nič. Prav tako obstajajo ljudje, ki jim bližina živali, ki jih ne poznajo, vzbuja strah. Nekdo ki psa ne pozna, ne more vedet ali je pes vzgojen ali ne. Pa tud dvomim, da se pes pretirano zabava nekje pod mizo ali pod stolom.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Maj. 2007 17:09

mene pa tko v lokalih ne mot da so kužki,.... mi je šlo pa zadnč prov na živce, k sm šla tko na pico.. in sta pršla en zatežen par s psom.. prov vidl se jima je da sta zatežena :D in pol sploh nč nista jebala unga psa, ps je pa kr tko po lokalu letou, pa kr men na mizo tačke dau.. nevem no, to pa mene tut mot an
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 23. Maj. 2007 11:22

Ma jaz tudi nisem za to,da bi pes šel v lokal,ker že sama težko prenašam dim im se mi pes smili,da bi moral to vohati.
Jo pa vzamem zraven,če grem na kavo z mojim,ker sva itak na terasi(ponavadi gremo ravno iz sprehoda,ali pa na sprehod).
In Bejbika,ni res,da so vsi psi enaki.Moja bo ležala pod mizo,brez,da bi se premaknila,tudi če jaz vstanem,počaka,da dobi povelje "gremo".Res pa je,da gledam da se vsedem za mizo,ki je ni ravno na sredini,še raje si jo malo prestavim,ker mi gredo na živce pogledi v stilu "joj,tam je pa pitbul".
Res pa je,da ne visim na kavi v nedogled,ampak kar hitro spijeva,toliko,da tudi Lora dobi vodo in to je to.
Če pa se dobim s kakšno kolegico,pa je ne jemljem zraven,čeprav je to redko,ker ponavadi pridejo k meni domov,pa lepo uživamo na terasi,poleti ob bazenu,pa se imamo fajn,pa še Lora je srečna,ker ni sama.
Zadnjič spremenil satan28, dne 23. Maj. 2007 11:58, skupaj popravljeno 1 krat.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 05. Jun. 2007 13:52

mene ne motijo psi v lokalih ali trgovinah... ravno nasprotno... me pa blazno moti, da pri nas ne smeš s psom v šoping centre, medtem ko je povsod po zahodni evropi to dovoljeno... ok, ne rečem v živilske štacune, tam najbrž res ni najbl apetitlih vozit živali (čeprov me tud to ne bi motilo, tko kot me ne motijo vrabci, ki letajo v Merkatorju in Leclercu)... ampak da niti noge ne smeš pomolit s psom v City park, to je pa že višek... pa sploh ni, da bi jst svojga psa hotla po štacunah vlačit (to se zgodi res zelo redk)... ampak včasih pač tako nanese, nočem pa psa puščat pred trgovino, ker so nam ga (prejšnjega) že nekoč gladk ukradli :?
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
Kunigunda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 9. 1. 2005
Kraj: SG

Neprebrana objavaNapisal/-a Kunigunda » 05. Jun. 2007 18:56

Js nimam nič proti temu, da lahko pes gre z nami v lokal ali šopig center. Je pa seveda druga stvar, kjer se posameznik sam odloča, če je prav, da psa vodi zraven v take prostore. Gre se seveda za vprašanje, kako se kuža tam pouti in v tem primeru mora sam lastnik ravnat tako kot misli, da je najbolje za psa...

Sama bi svojega psa kamot peljala zraven na kako pijačko na teraso, kjer ne bi smrdel bogi revček po čikih in mu ne bi glasna glasba razbijala v glavi, nikakor pa ne v glasen, smrdljiv, nagužvan lokal...prav tako je zelo malo verjetno, da bi me spremljal v šoping centrih, ker mislim da bi mu bilo vse prej kot zanimivo...al pa tut no :)
Obiščite me na: http://lena.rebootcomic.com
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 09. Jan. 2009 16:34

tole temo bom malo obudil...

obstajajo lastniki psov, ki jih jemljejo povsod s sabo. eden od njih je tudi moja teta, ki ima yorkshirskega terierja. Čez praznike je bila pri nas na obisku, nekajkrat smo šli ven jest in enkrat...

torej, tu lahko povemo, v katerih restavracijah so živali dobrodošle in v katerih niso:

+
Gostilna Šekoranja, Bizeljsko
Gostilna Les, Čatež ob Savi

- (minus)
Gostilna Gadova peč, Podbočje
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 09. Jan. 2009 17:21

meni se zdi prav, da psi ne smejo povsod (ker so nekateri pac alergicni, ne zato ker jih eni ne marajo - sej eni tut otrok ne marajo pa jih morjo povsod gledat :D ), prav se mi pa tut zdi da obstajajo lokali in gostilne kjer so psi zazeljeni. tut sama mam psa, in upam da ga bom izsolala tako, da bo v gostilnah in lokalih lepo lezal na tleh, in sigurno bom obiskovala tiste gostile kamor psi lahko grejo.

a ste vedli da u avstriji psi lahko grejo u skoraj vse trgovine? ce hodite v ikeo sigurno veste to. meni se zdi to ful lepo, sam tam so tut usi psi res lepo vzgojeni

pa baje da u Rutar lahko grejo ? a kdo ve kej vec? :D

aja tisti lokalcki ki majo stole zunaj na terasi, tam pa nevem zakaj bi sploh koga motu lepo vzgojen pes
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 09. Jan. 2009 17:54

Ja, sm jih tud že v Cityparku vidla, ampak to sam une ta mejčkene, ki ga lahko dvigneš v naročje in nosiš okol. Če bi kdo pršu not z bernardincem, bi ga pomojem vsi sam zaboden gledal.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 09. Jan. 2009 18:12

V Citypark v bistvu lahko greš s psom. Ampak samo čez tisti vhod, ki je zraven Zootica - ker je logično, da če npr. kupuješ ovratnico ali plašček, da moraš met psa s sabo. Torej, pes gre lahko v Citypark, ampak samo do Zootica. :D

Sicer mi pa ni všeč to, da majhne psičke (ala čivava, mops ipd.) folk pretihotapi vsepovsod v torbah in noben nič ne reče, tudi če kdo vidi (sem že doživela to v ''najboljšem sosedu''), če bi pa jst z mojo prišla, bi bil pa varnostnik zihr takoj zraven. Pes je pes in če veljajo pravila, naj veljajo za vse.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 09. Jan. 2009 18:25

^^ S tem se pa čist strinjam...pravila bi mogla bit za vse pse enaka...ker mam tud jst prinašalko (aja ne, mešanko v velikosti zlate prinašalke) in ne vem po kakšni logiki lahko mejhni psi v lokalih šetajo po kavčih, moja pa niti notr ne bi smela :roll: .
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 10. Jan. 2009 12:32

V Franciji je ful lepo poskrbljeno za živali, skorej pred vsako trgovino in restavracijo imajo posode z vodo, da lahko pridejo kužki pit. :gut:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 10. Jan. 2009 13:20

v avstriji so tud zelo socializirani glede psov, gredo lahko v trgovino. Ne pa pri nas-sej to je za znoret :roll: jaz ce pridem kam s psi in da mi poskusajo prepreciti vstop se obrnem in grem drugam. Nikdar ne bi psov nekam zapirala, ker pac ne smejo z mano sedet npr. v kaficu-seveda mislim zunaj na terasi.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Mar. 2009 12:02

jst pa mojega pinca kar vzamem sabo...v trgovino sicer ne v kaksen primeren lokalcek ko grem na kavico pa ja...samo mu pac ne pustim da se on sprehaja okrog ampak lepo cica pri meni v narocju. ampak imam obcutek da to ljudi niti ne moti...ponavadi ga hodjo vsi bozat :runningdog:
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 11. Mar. 2009 9:43

Jaz psičko tudi vlečem s sabo, ko grem kam na kavo. V lokal je sicer ne maram vozit, se pa zato usedem zunaj in do zdej še nisem opazla, da bi koga motla.
Na zadnje, ko smo šli ven na pizzo, pa sem natakarja vprašala, če lahko sedi z nami in ni blo nobnega problema. Če mi psa ne bi dovolili imet poleg pa bi se najbrž tudi jaz pobrala stran in poiskala kraj, kjer mi lahko dela družbo.
Imaš, da me vikaš!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron