Prodaja kače zaradi partnerja

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 11. Avg. 2009 14:55

Živjo!

Imamo eno vprašanje,kaj bi vi naredili v "moji" situaciji...
Brat ima doma pol živlaskega vrta,v katerem je večina ptičjih pjkov,škorpijonov in še česa...pred 3 leti sva kupila tudi kraljevo pitonko,ker sva oba precej ljubitelja kač.Kljub mamini fobiji pred kačami smo doma lepo shajali in preživeli tudi 2 njena pobega...
Potem pa je brat lani dobil punco.In ženska se res na smrt boji kač...nekaj časa smo pokrivali terarij z rjuho,ko je spala pri njem (problem je da je vsa "golazen" v njegovi sobi) ampak zadnje čase je situacija postala katastrofalna.Punca se ponoči zbuja iz nočnih mor,vse zbegana in objokana,komaj zaspi in nasplošno je vse skupaj grozno...

Brat je dejal,da se tega ne gre več in Špelco (kača :D) kratko malo dal v oglas da jo prodaja :(
Jaz se ob tem počutim precej "izbaceno",ker jo imava navsezadnje v solastnišvu,čeprav razumem da mu je hudo zaradi njegove punce.
Rekla sem,da ga razumem,ampak me vseeno muči nekaj drugega...glede na to da je tipo bil precej luftar in da je to njegova prva resna zveza me skrbi,da bi zdaj Špelco prodal,potem pa bi se s punco čez pol leta razšla :(


Sicer sva potem v končni fazi našla najbolšo rešitev za vse skupaj (čeprav je oglas še vedno na internetu :evil: ) ampak vseeno me zanima,kaj bi v tej situaciji naredli vi?Bi kratkomalo prodali,še vseeno poskušali se znebiti strahu ali kaj drugega?
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
Uporabniški avatar
MIYA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 31. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MIYA » 11. Avg. 2009 15:04

kr ne vem kaj nej rečm,hm..
moj fant ma tud kačo doma,v terariju,ameriški gož-že odrasel,pa tud nkol nism marala kač,sam ker vem da je zaprta me ni strah,nam pa paničarla zarad tega.

jst kače nebi prodala zarad punce/fanta,ker to je le njegova/vajina (celo skupna) žival, sj ne ogroža punce za življenje.
to je tko kot bi se jst mogla odpovedat mucku k ga fant ne mara, pač se je sprjaznu pa je.

A da bi pa prestavl terarij v drugo sobo v hiši pa ne gre? da bi mal preuredil...
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 11. Avg. 2009 15:16

kaj pa če bi terarij prestavli v drugo sobo.... al pa bratovo postlo...
ne vem, nimam izkušenj s tem.... :D ne maram te vrste živali
ne zdi se mi pa fer, da bi jo kr tako prodal, zaradi punce... al pa če gre on k punci spat...
Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 11. Avg. 2009 15:33

Ja najbol da terarij prestavite v drugo sobo (mogoče tvojo?). Jaz kače 100% nebi prodala :eek: nazadnje se lahko razide s punco in ostalo nebo nič. Punce nebo več, kače pa prautako :evil:
Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 11. Avg. 2009 19:44

Drug prostor je bila tudi moja 1. ideja...ampak v moji sobi definitivno ni prostora (soba še 6 kvadratnih metrov ni velika :? ),ostali prostori pa niso dovolj ogrevani...

Sicer je on večino časa pri punci ampak kadar ima ona izpite v Lj je ponavadi pri nas...

Sicer jaz zdej čakam da se na mojo gimnazijo nazaj prikažejo profesorji in da kličem ravnateljico če jo imam lahko v šoli.Ker je to meni idealna in najbolša rešitev vsega skupaj.Zdaj smao upam,da kače do takrat ne proda in da se jaz v šoli vse zmenim :(...
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 14. Avg. 2009 15:32

Kaj pa če jo prestavite v drug prostor, potem pa dodatno ogrevate terarij? Sicer je malo dražja rešitev, ampak bi se dalo.

Sicer pa sožalje za tako situacijo in upam, da vam uspe najti čim boljšo rešitev. Se strinjam, da naj se kače NE proda, škoda da imam v pogodbi, da ne smem imeti v stanovanju malih živali, drugače bi se ponudila za začasno namestitev :D To s šolo je pa dobra ideja, ampak ima par pomanjkljivosti - kdo bo za kačo skrbel ko v šoli ne bo nikogar (zna hišnik skrbeti za kačo in ali je pripravljen to početi??), če ima kdo paničen strah pred kačami (ponavadi so v bioloških učilnicah bolj take živali, ki se jih nihče ne boji), predvsem pa poskrbi, da bo na terariju ključavnica na ključ ali kodo. Da se ne bo kaj neprijetnega pripetilo.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 14. Avg. 2009 16:01

uf, boga punca.. jo razumem, ker sama dobim kurjo polt že če vidim kačo na 10m (npr na morju, ko imajo tiste udomačene, s katerimi se lahko slikaš..).

a v šoli bo potem v nekem razredu? jaz se raje prepišem kot da sedim v istem prostoru s kačo..
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 18. Avg. 2009 11:25

uh.... nwm no, pomoje bi tud jst usa panična bla. Kače, pajki :? :?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 18. Avg. 2009 11:43

Kaj pa če bi sobo menjali in ko je punca pri bratu, da ti spiš v njegovi sobi. Boljše že kot prodaja, če je obema ta kača pri srcu.
(s)mej se
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 18. Avg. 2009 13:43

Človek se boji, česar ne pozna.

Tudi sama nisem marala kej preveč kač, dokler nisem v gimnaziji pomagala kot prostovoljka v vivariju. Šele potem, ko jo imaš v rokah vidiš, da tle ni res NOBEN bav bav. Sploh pa madonca, če gre za nestrupeno žival, ki je poleg vsega še v terariju noter zaprta.

Moj nasvet - dajte raje več naporov usmerit v to, da bi punco spoznali s to kačo, fant naj seveda pri tem glavnino pomaga. Kačo prodajat ali oddajat se meni ne zdi fer - tudi punca mora sprejet nekaj, kar je pomemben del fantovega življenja, če ne je brezveze. Šele ko bo spoznala kačo, in po mogoče nekaj pretečenem času jo celo imela v rokah, bo vidla, da tle ni kej za bat.

To, da bi jo pa dala v šolo (predvidevam, da imate vivarijski krožek al kaj takega, pa kak kotiček ž živalmi, pa bi bila jaz odločno proti. Si predstavljaš kačo iz mirnega doma dat v šolo, kjer ji dnevno po steklu trka sto ljudi. NO GO. Tudi žival rabi svoj mir.

Torej, naj se punca mlo prilagodi tudi vam, za začetek seveda dajte ogreti malo bolj še drug prostor in jo tja premaknite, potem pa OBVEZNO spoznati obe dami.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 18. Avg. 2009 14:07

sicer kače tud meni niso prov ljube živali ampak se pa kljub temu prudružujem večinskemu mnenju, da je butasto prodajat domačo kačo zaradi dotičnega razloga... če bi bli mal bl fleksibilni usi skp bi se zadeva zihr lohk zrihtala da bi bil volk sit in ovca cela... pa če je avtoričina mama lohk potlačla svojo fobijo do kač ne vem zakaj je ne bi tud bratova punca... stvar volje pač in odprtosti uma...
The secret of success is consistency of purpose.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov