Povožene živalce

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 09. Sep. 2007 15:25

A če je na cesti žival, ki je že tako povožena, da se vidi še samo kri in čreve, je treba tut poklicat veterinarsko higiensko službo al koga drugega (mogoč cestno podjetje, ker oni tut pridejo spucat, če se nardi nesreča)?
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 09. Sep. 2007 15:30

No js sm pa že vidla, ko sm se po cesti pelala, da je bla na cestišču povožena srna brez glave. Vrjetno si jo je tisti, ki jo je povozu, odrezal za trofejo :cry:

Mene je zmeri na kaki cesti, kjer je na obeh straneh gozd ful strah hitro pelat, kr skos študiram, da bo od nekod kaka srna skočla na cesto.

Pa včeri, ko sm se pelala po obvoznici skoz Celje, je prečkala cesto ena čist majčkena oranžna mucika...tak se mi je zasmilila. Upam, da jo ni kdo povozil! Ustavit se pa tut nebi mogla sred obvoznice in jo lovit.

Nekateri ljudje so res za ubit, ko zmečejo male muce sredi ceste iz avta, da se jih na tak način znebijo :cry:
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 09. Sep. 2007 16:39

^ ja.. to se pr nm ful dogaja polet, k so mladički od mačkov. mi pa tko na samem žvimo in pol folk kr za cesto vrže mačka pa se odpele.

ene dve let nazaj hodm po vrtu, pa tko slišm en mjavkane, je biu pa najmanši muck, k še jest ni znou in pol smo ga mel, pa naučl jest. aja pa ime sm mu dala Mjav :D, res je biu dobr. sam smo ga najdl tok bogiga, da sploh ni nikol rastu, tak bonsaj najhujši muci:) pol mi je pa čez kkšno leto zginu, pa sm ga iskala po vasi, najdla pa nikol :cry:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Mar. 2008 22:44

jst sm kšne dva mesca nazaj klicala na higiensko službo ker je bil v Stegnah en muc povožen.No in so rel da bodo šli prec muca odstrant.In ja, muc je še vedno tam, dandanes so od njega ostale samo kosti :roll: pa tud cestarji verjamem da so okol hodil in vse, ampak noben nič.Res si je zaslužu grob ob cesti na eni travci
je pa zanimivo blo to, ko je kolegici avto povozil psa-kraškega ovčarja.In so prišli veterinarji na dom in higieniki da ga bodo odpeljali.fotr je klical ker se ga ni upal premikat, naj pridejo pogledat če se da še kej nardit.No pes je bil nažalost mrtev, higieniki pa na vsak način da oni ga MOREJO odpeljat, ker tko narekuje zakon in tralala.No takrat se je njen fotr totalnos kregal z unim, da so oni imeli psa, da so živeli z njim več kot desetletje in da ga ni šans ne dajo, ker si zasluži grob doma pri njih.In higieniki sploh niso hotl popustit, na vsak način so hotl odpelat psa.Ampak ga niso dali potem, tko da so ga doma na vrtu pokopali.mislm nevem, tle na vsak način, četudi bi ga pokopali doma lepo, ampak s ceste je pa težko pobrat žival, jo morjo avti in prfuknjeni škodoželjci ki nalašč peljejo čez, celo zmrcvarit??? :roll:

no midve z mami sva pa dons rešile ptička s ceste.Lih tle pred enim športnim centrom pri nas je stal na beli črti sredi ceste, nepremičen in čist šokiran.Pod njim je bla pa ena kapljica krvi.in midve se peljeva mimo, zagledava ptička in seveda brez kakršnegakoli vprašanja mami takoj obrne avto, ustavi pred njim, jst pa skočim ponga-pa ptiček tud trznil in v takem šoku je bil.
potem sva ga nesle domov, ga dale v eno odprto škatlco, z dekco, pa mal vodice in solatke notr, apak se ni hotu nč pritaknt.mal sm ga ožala narahlo, potem sm ga pa pustila v dnevi čist pri miru.In ko sm prišla ga pogledat čez kakšne petnajst minut, je že mal gleda naokorg in se premikal.Pol sm mu navlažila kljunček z vodico in ga spet pustila pri iru, jst sm pa sedela mal stran.In je začel najprej mal po škatlci šetkat, potem je skoču na škatlco in zletu na dnevno na omaro.tm se je še pokakal na tla :D in ko je začel letet smo vedl da je vse kul.Poletel je še proti oknu, se kukr en mejhn zaletu, ker je mislu valda da gre lohk ven, pol sm mu pa okno odprla in je zletu ven.
jst še zdej ne morem verjet kolk se je tole lepo izšlo.do konca sem vesela da sem mu rešila življenje, ker če bi bil tam na cesti v takem šoku kot je bil, bi gazihr kdo zbil.pa tud na postaji je en kup folka čakalo na bus in ne da bi ga en prjeu in vsaj s ceste odstranu, prasci eni :roll:
sam res no, čist sem vesela.
tud po mojem "strokovnem" pregledu sodeč ni imel kakšnih večjih težav.s kljunčka mu je res mal krvi priteklo na cesti, ampak pol nč več.Oči je imel normalne, ko je kakal je blo tud normalno po ptičje, ni bil nč napihnjen, krila ok, nogice tudi, začivkal je tud, letel je pa tud lahko.Pomoje da se je v kšn avto zaletu pa da si je kljunček poškodval, ampak mislm da hujšega ne bo.
z mami sva res obe čist vesele, ja jst kr ne morm skrit tega veselja
:)
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 03. Apr. 2008 21:43

joj jst pa dostkrat ko zapelm iz naše ulice na glavno cesto, vidim našo muco kako se lepo sprehaja po cesti gor pa dol... :eek:

midva z frendom sva tud enkrat zbila muco (kr na enkrat je skočila na cesto, obadva sva jo zagledala sam se nisva uspela pravočasno ustavt) ful je počlo, sva se ustavla in sva šla pogledat kje je pa je nisva najdla..
upam sam da je bla še tok ok da je lahko pršla do svojga doma..
ful je grozn občutk :cry:
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 04. Apr. 2008 22:45

Joooj, spet moja tema :( ...

U zadnem mescu mi je pred auto dvakrat (!) kuža prletu (ne en in isti).

Prvič je blo u trnovem, kjer se itak ne da kej dost dirkat, ampak usen je mau mankal, da bi se zgodila zame čist prevelka grozliuka. Kuža je skoču direkt pred auto, js do konca po bremzi, on pa odskoču in laufu naprej (u nasprotno smer) za enim autom ... U momentu sm zakuhala, adrenalin na višku in celo pot do fitnesa sm jokala, kr sm se tok ustrašla.
Drugič pa na tržaški, oh, kaj je un revež tm delu spuščen (no, ušou seveda) ... Sm ga pa že mal prej vidla in sm komot ustaula, lih tko ostali, tko da se je živala srečno prebila na drugo stran (upam, da je tko tut ostal).

Sm pa tut js že reševala ...

Enkrat malo regico s ceste prot Leclercu, sva jo s takratnim fantom uspela zbezat na en cajtng in odnest dol u kanal oz travo ... srečno, rega!

Drugič pa ježija, k se je nekega poletnega večera s hriba u Piranu odpravu na popotovanje use dol do ceste. Js pa panika, hitr po rokavice, mal priprau, kako prjet ježa, zberem pogum, ga zagrabm, reučk se je čist skrču, laufam u totalni temi po unih miljaužnt štengah, dvakrat skor ubijem in sebe in ježa, revežu je ful srček biu in sm ga komi držala, kr je začeu neki migat, na vrhu hriba sto let blodm in iščm nek konkretn plac, kjer bi ga lahko varno odložila ... no, sm najdla, ga spustila, je stou k ukopan, pol pa počas odropotau u noč ... srečno, ježi!
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 04. Apr. 2008 23:46

Js sm se zadnjič enkrat ponoč pelala, pa je bla kr precej megla in se je slabo vidlo, vozla sm pa ene 70, ker je bla taka čista ravnina, in pol kr naenkrat mi skoči ena mačka direkt pred avto - sm ful nahitr zavila na levo in hvala bogu je nism povozla, sam je pa res čist čist mal mankal. Sm se še ene 15minut čist tresla pol. :? Sej se mi je že vlkrat nardilo da sm se mogla mačkam izogibat, sam tak blizu "nesreči" pa še nikdar nism bla in upam da tud ne bom več, ker bi me pomoje kr pobralo če bi ktero povozla. :?
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 05. Apr. 2008 9:53

Ja, to je res grozn, če ti kšna živalca skoš pred avto...seveda, zabremzaš k budala, logično, ampak lahko se še ubiješ zarad tega pol al pa povzročiš kšno prometno. Nevarne zadeve.
Uporabniški avatar
bleona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 8. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a bleona » 08. Apr. 2008 13:30

Jz se nekako razumem ljudi ki povozijo kaksno macko.Najvbrz je ne zanalasc,samo moti me da ljudje nimajo niti malo spostovanja do zivali da bi ustavili pri robu ceste,sploh ce se da in jo umaknili na rob ali karkoli
Ker omenjamo bolj prijemljive zivali bi omenila zabice.
Meni osebno so to ful lustne zivalice ki pa na zalost vse bolj izginjajo pod tezkimi kolesi.Na sreco zdaj ponekod delajo prehode za dvozive in mreze s katerim malo omilijo toliko mrtvih zivalic
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 08. Apr. 2008 18:33

Betonska džungla se razrašča, življenjski prostor živalc krči, one pa zmer bl zgublene begajo sm in tja ... :cry:

Medvedi pa srnce na AC, ploščate žabe, ježki, kune, podlasice po regionalkah, zmer več videvam zbitih večjih ptičeu (ceu nebo majo frej, oni pa pikirajo meter nad tlemi, so se baje navadl tret orehe po autocestah) ...

Js seveda usakič u jok, kadar se peleva z mojim pa dečko vedno proba rešt situacijo z "sej je bla sam vrečka/krpa/karton" ... kar je učasih dejansko res (Aloha mau slabš vid pa zganja paniko zarad povožene rokavice :D ).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 12. Apr. 2008 14:01

Mi smo se pa enkrat z avtom peljali pa jaz vidim belega pudlja na robu ceste ki mu iz gobčka kri teče pa še trzal je. En ga je moral kake pol minute prej zbiti z avtom in se kar naprej odpeljal briga njega...pri Župančičevi jami v Ljubljani..gledam če je kje lastnik, pa ga ni bilo nikjer. Pokličem policijo in model me zaslišuje in me hoče prepričati da smo ga mi zbili. :stupid:
Skratka potem je rekel da bo poklical komunalno službo ali nekaj takega da ga bodo odstranili...jaz sem ga potem dal v travo, da ne bi tam ležal na robu ceste. Sploh ne upam pomisliti kaj se je zgodilo z njim potem...pomoje je pristal na ljubljanski deponiji ali pa kaj takega...pa tudi dvomim da je komunalno službo model poklical pa da so res prišli... :irre:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 14. Apr. 2008 20:49

če že povoziš bogega mucka/psa/katero drugo žival bi lahko ljudje vsaj poskrbeli zanjo... se zgodi da je žival še ŽIVA pa jo ljudje pustijo ležat na cesti, da jo še kdo povozi čez... nekateri niti ne pospravijo za sabo... sj ob rob ceste bi jo lahko pospravili... tok se mi smiljo te živalce. najbl me pa skrbi ker mi je muck izginil in upam da se mu ne bo kej taga zgodil.
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 15. Apr. 2008 9:11

^ mhm se strinjam! Če se že zgodi, da povoziš kakšno žival, idi vsaj preverit če še živi in jo pelji k veterinarju al pa pokliči nekoga! Najbolj grozno se mi zdi, da človek kar pusti povoženo žival sred ceste.
Uporabniški avatar
cascada11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a cascada11 » 15. Apr. 2008 16:54

men je prejšn teden muca avto povozu....in sem čist žalostna...
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 25. Apr. 2008 14:01

prav vesela sem,da še obstajajo ljudje,ki tega ne jemljejo samoumevno...ampak želimo pomagati in opozoriti!

zgodilo se mi je, da sem našla zapuščenega,povoženega psička.odnesla sem ga do veterinarja,kjer mi je najpej povedal koliko me stane oskrba.v zavetišču najprej povprašajo po cepljenju...cepljenje in nastanitev=130eur :x !(odnesla sem ga domou,ga oskrbela in mu našla dom pri prijateljih!:)

se pa zgodi(ker sem doma pri jezeru)da se odpravim na večerni sprehod in iz ceste s palico preganjam radovedne in potrebne žabice LOL...malo heca ampak dober namen!;)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov