Pobiranje pasjih kakcev

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pobirate pasje kakce?

Da
40
36%
Ne
70
63%
Včasih
2
2%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
Kasiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 3. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeia » 21. Nov. 2007 13:52

Ojej :eek: Prav šokirana sem nad rezultati ankete! No, saj je bilo že vse napisano, ampak vseeno - pomoje je osnovna odgovornost, ki čaka lastnike psov in, ki bi jo morali temeljito preučiti, preden si omislijo psa, pospravljanje za njim. Razumem, če si v gozdu daleč stran od civilizacije, ok, tam nimam nič proti, možnost, da kdo 'nabaše' na tist kakec, je res majhna. Povsod drugje pa se mi zdi zelo brezobzirno, da se kakci puščajo. Danes sva šla z mojim kužkom na sprehod in v pol ure sprehajanja po mestnem okolju sva naletela vsaj na 20 pasjih kakcev! Ne razumem, kaj si ljudje mislijo! Res je, da tehnično gledano pasji iztrebki naravi ne škodijo, ampak je toliko drugih razlogov, zaradi katerih je puščaje kakcev nesprejemljivo - resda so starši odgovorni za svoje otroke in njihova dejanja, ampak enostavno ne moreš jih ves čas spremljati in nadzirati! Tehnično nemogoče. In otroci se res dotaknejo vsega.... Po drugi strani si vsi želimo čistega okolja. In mi je zelo žal, pasji kakci ne spadajo sem. Zakaj bi povzročali drugim nevšečnosti, če se jih da čisto enostavno preprečiti? Samo z vrečko primeš tisti kakec ali dva in ju pospraviš v smeti. Komur je pa to izpod časti, bi moral pa resno premisliti o tem, ali si psa res želi.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 21. Nov. 2007 13:59

enkrat so mi razlagali, da je neumno in neodgovorno, če lastnik ne pobere pasjega dreka s travnika, ker se le-ta sploh ne razgradi in lahko konča v senu, ki ga krave jejo, kar pa zna biti zanje nevarno.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 28. Jan. 2008 18:23

metuljčica* napisal/-a:
Lilah napisal/-a:Vseeno pa ste najbolj glasni seveda tisti, ki nimate psov. No, jaz osebno še nisem doživela, da bi kje naletela na pasje iztrebke,


Jaz nimam psa - a to pomeni, da me ne bi smelo motiti, ko hodim po ulici, na sredi pločnika pa pasji iztrebek? :evil:

Pa veš zakaj sem to napisala? Zato, ker se ponavadi glasijo ravno tisti, ki nimajo psa, saj potem moralizirajo v smislu, da bi oni pa res pobirali iztrebke za svojim psom (najlažje je govoriti za nekaj, kar ti ni treba delati, ne?). Samo toliko, pa nimam se namena zdaj tukaj pregovarjati ali prepirati zaradi takšne stvari. :wink:
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 06. Mar. 2008 11:19

Imam majhnega mešančka - terierček in jazbečar. Živim na Bavarskem dvoru.
Njegove majhne drekce sem vedno pobrala, kadar sem ga peljala v okolico blokov, kjer je jasno veliko sprehajlacev. Najprej sem bila deležna pritoževanja starega fotra iz levega bloka, da naj psa peljem v park, da je trava zaradi mojega kužka rumena, da med košnjo naleti na miljon drekov od psov bla bla.. Med njegovim teženjem sem najmanj 5x rekla, da jaz poberem drek od psa. Nima smisla. Nadaljeval je v stilu, da bo naštimal klobaso s strupom, da jo bo moj pes pojedel ipd.. OK, na tisto zelenico sem nehala hodit. Šla sem na nasprotno; k sosednjem bloku. Pride dol tastara, začne težit, da to ni javni WC bla bla bla.. Isto, nima smisla se sploh karkol pogovarjat in prerekat. Z nekakšno prisilo sem začela psa vozit čez cesto, v park, kjer se že dolgo časa zbirajo več ali manj klošarji in narkomani, ki so večje svinje od vseh lastnikov psov, ki drekov ne poberejo, ker se tudi oni poserjejo in poščijejo v temu parku, ki naj bi bil tudi namenjen otrokom.. Tudi v tem parku sem pobirala drekce. AMPAK, noben drug lastnik psa, ki je ljubljenčka pripeljal v isti park, nikoli ni pobral dreka. Tudi tisti ne, ki imajo velike pse. Park je bil in je poln pasjih drekov. In tudi v tem parku mi je enkrat naključni mimoidoči zatežil, če ne bom pobrala kakca, ker ravno tisti dan nisem imela vrečke. Od takrat jih NE pobiram več in v rit naj grejo vsi tisti, ki so mi delal krivico. Zdej se počutim boljše, brez kakršnegakoli občutka slabe vesti. Požvižgam se na vse pametnjakoviče, ki mislijo, da lahko težijo kjerkoli in kadarkoli se kuža pokaka. No, se pa strinjam, da drek na pločnikih, cestah in potkah nima kaj delat. In v mestu je še vedno premalo smetnjakov z vrečkami.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
smokika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a smokika » 05. Apr. 2008 16:15

Jaz za svojim poberem, če le ne opravi nekje sredi meni nedostopnega grmovja:) Se mi zdi, da to nekako sodi zraven k psu in sploh vas ne razumem zakaj se pritožujete nad tem, kaj šele, da je kritizirate količino zabojnikov z vrečkami. Jaz kupim vrečke v trgovini z malimi živalmi (verjemite res niso drage) in jih imam konstantno ob vrvici tako, da jih vedno pograbim in spravim v žep, ko se odpraviva na sprehod. Pes je namreč naša odgovornost in zato moramo tudi sami poskrbeti za njegove iztrebke. Pa ne mislite, da jaz nimam slabih izkušenj z ljudmi, ki bi tvojega psa najraje spravili s sveta po hitrem postopku, ker le povoha njihovo travo in bi jim res privoščila, da se vsak dan podela ravno tam :oops:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron