Pes: Pitbull

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 27. Maj. 2009 22:10

Ta mi je pa še najboljši, pa tud zlo realn. Vse od a do ž... je resnica.

http://www.youtube.com/watch?v=0aP3N4oihHQ

In ja, hvala živalim na 2 nogah, ki so brez srca, da je ta pasma tolk osovražena.
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Maj. 2009 23:24

*srčica* napisal/-a:ja, z vzgojo se da vse, tisti mali procent je pa mogoče mal odvisn tut od dednosti???
Seveda...kot tut pri ljudeh ane? od samega karakterja psa je veliik odvisno!! Če ve niste vidle takih primerov še ne pomeni da ne obstajajo. so psi ki so lahko vodljivi, so nekateri ki z velik vzgoje ubogajo in so psi ki ne ubogajo popolnoma nič, neglede na vzgojo.
maš pse ki ne bojo povohali drugega psa, drugi bojo renčali na ostale pse in spet tretji se bojo normalno povohali in odkorakali dalje. pa ne mi rečt da se da vse z vzgojo rešit, ker to so take buče da glava boli. gre do neke mere, lahko se velik nardi pri vzgoji, ne morte pa trdit da je vse vzgoja, oz. 99%-btw, kje ste pa to pobral??


podeduješ lahko bolezen,ne pa karakterja!
če primerjamo človeka, potem bi lahko rekli da je slab človepki karakter deden al kako?da če je nekdo moril, da bodo njegovi nasledniki tudi morili?se ti zdi to logično?ali je bolj logično to, da tist kvazi podedovan del, podeduje zaradi življenja v taki familiji pod taktirko take vzgoje?
men noben ne more trdit, da je tako pri psih, mačkih in ljudeh lahko karakter podedovan!Ne!karakter si živo bitje ustvarja sam, ali čisto sam če je prepuščen sam sebi ali pa na podlagi vzgoje, nekoga nad njim.nihče se ne rodi agresivec,agresivec rata čez čas, ko ali nima nobene vzgoje ali pa ima napačno!in isto je pri psih, kot pri ljudeh!vse je odvisno od vzgoje!
larifari so pa agresivne pasme in agresivni psi!To je sam v trapastih človeških bučah, ki se še o svoji živali ne znajo pozanimati, potem pa seveda vzgojijo žival v krvoločneža!In kdo na koncu nastrada..ja kretenski člouk že ne, žival pa more zarad tega predčasno v pasja nebesa.Fino, kajne?in lepo prosm ne izgovarjajmo se, da ni vse odvisno od vzgoje, ker je!en pes, pa magar mala čivava, zahteva ogromno pozornosti,učenja, urjenja od človeka (pa tle ne mislm pudranja in česanja),kot si marsko misli, zato pa potem nastanejo nevarni psi, ker folk misl, da če ga nauči sedi pa tačko, da je to že dost.Pajade ja :roll:
Mi smo mel nemško oučarko,katera pasma tud slovi neravno fantastično pri nevednežih pa ti povem, da je bla psica enkratna!zakaj?Ker se je fotr ukvarjal z njo sto na uro in tud pomislna ni,da so njeni zobi lahko uporabni še za kej druzga kot papcanje hrane in grizenje kosti!ampak takih lastnikou, poznam,žalostno,bore malo!in zato je stanje kakršno je in zato je svet poln izgovorou o dednosti in blablabla!bulšit!
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 8:55

*purple* napisal/-a:
*srčica* napisal/-a:ja, z vzgojo se da vse, tisti mali procent je pa mogoče mal odvisn tut od dednosti???
Seveda...kot tut pri ljudeh ane? od samega karakterja psa je veliik odvisno!! Če ve niste vidle takih primerov še ne pomeni da ne obstajajo. so psi ki so lahko vodljivi, so nekateri ki z velik vzgoje ubogajo in so psi ki ne ubogajo popolnoma nič, neglede na vzgojo.
maš pse ki ne bojo povohali drugega psa, drugi bojo renčali na ostale pse in spet tretji se bojo normalno povohali in odkorakali dalje. pa ne mi rečt da se da vse z vzgojo rešit, ker to so take buče da glava boli. gre do neke mere, lahko se velik nardi pri vzgoji, ne morte pa trdit da je vse vzgoja, oz. 99%-btw, kje ste pa to pobral??


podeduješ lahko bolezen,ne pa karakterja!
če primerjamo človeka, potem bi lahko rekli da je slab človepki karakter deden al kako?da če je nekdo moril, da bodo njegovi nasledniki tudi
morili?se ti zdi to logično?ali je bolj logično to, da tist kvazi podedovan del, podeduje zaradi življenja v taki familiji pod taktirko take vzgoje?
men noben ne more trdit, da je tako pri psih, mačkih in ljudeh lahko karakter podedovan!Ne!karakter si živo bitje ustvarja sam, ali čisto sam če je prepuščen sam sebi ali pa na podlagi vzgoje, nekoga nad njim.nihče se ne rodi agresivec,agresivec rata čez čas, ko ali nima nobene vzgoje ali pa ima napačno!in isto je pri psih, kot pri ljudeh!vse je odvisno od vzgoje!
larifari so pa agresivne pasme in agresivni psi!To je sam v trapastih človeških bučah, ki se še o svoji živali ne znajo pozanimati, potem pa seveda vzgojijo žival v krvoločneža!In kdo na koncu nastrada..ja kretenski člouk že ne, žival pa more zarad tega predčasno v pasja nebesa.Fino, kajne?in lepo prosm ne izgovarjajmo se, da ni vse odvisno od vzgoje, ker je!en pes, pa magar mala čivava, zahteva ogromno pozornosti,učenja, urjenja od človeka (pa tle ne mislm pudranja in česanja),kot si marsko misli, zato pa potem nastanejo nevarni psi, ker folk misl, da če ga nauči sedi pa tačko, da je to že dost.Pajade ja :roll:
Mi smo mel nemško oučarko,katera pasma tud slovi neravno fantastično pri nevednežih pa ti povem, da je bla psica enkratna!zakaj?Ker se je fotr ukvarjal z njo sto na uro in tud pomislna ni,da so njeni zobi lahko uporabni še za kej druzga kot papcanje hrane in grizenje kosti!ampak takih lastnikou, poznam,žalostno,bore malo!in zato je stanje kakršno je in zato je svet poln izgovorou o dednosti in blablabla!bulšit!
prvo če mi lahko prosim pokažeš kje sem napisala da je karakter podedovan...besedo podedovati in karakter sem uporabla ločeno, tko da :wink: je pa res da se tut karakter mal z dednostjo prenese.
Niso larifari agresivne pasme, to so pasme ki zahtevajo še več ukvarjanja z njimi. Npr. kak aljaški malamut, ki je znan kot svojeglav, bo rabu več ukvarjanja da bojo lastniki dosegli tisto "stopnjo" poslušnosti, kot pri npr. zlatem prinašalcu.
Sicer pa ni tok na pasmah kot je pri samem karakterju psa. vsak pes je zgodba zase, ne samo posamezne pasme. en primer: v vojski, kjer majo te službene pse-nemške ovčarje, so enga psa več kot let dni trenirali, pa se po tolkem času ni niti usedu na ukaz, pa so ga trenirali taki ki so zlo dobri v tem(če primerjam s tem, da sem svojega psa na sedi naučila v 10ih minutah, pa sem daleč od profija), psu se je enostavno fučkal, če to njemu ni ugajal tega ne bo naredu in konc, so na koncu uni popustil pa ga dal eni familiji. tiso o ljudeh, če je starš moril da bojo tut otroci, ne vedno, je pa možnost. zanimivo je blo ko sem nekje brala, da so dva enojajčna dvojčka posvojili v 2 popolnoma drugačni družini. koj se je zgodilo? oba sta bla kriminalca...pol pa reči če je to naključje. za osebnost so pomembni dednost, okolje in samodejavnost. se ne rodiš kriminalc, to postaneš ampak določene predpozicije pa ostajajo, tako da bo tak človek rabu veliko manjši dražljaj da stopi na kriva pota. Vi si mislite kar hočete, ampak mal smešno se mi zdi da pri 20+ kdo še razmišla tok linearno :) bo treba začet gledat na stvari iz večih zornih kotov, ne se samo zapičit v enga in sam sebe sveto prepričat da je ta edini pravilen :wink:
Uporabniški avatar
miaw
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 11. 5. 2009
Kraj: MARIBOR

Neprebrana objavaNapisal/-a miaw » 28. Maj. 2009 9:08

meni so ušeč, je pa res da jih moreš vzgajat od malega.
polek tega je to pes, ki ma enega najmočnejših ugrizov. ko vgrizne nebo kr tak spustil.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 9:32

*srčica* napisal/-a:Niso larifari agresivne pasme, to so pasme ki zahtevajo še več ukvarjanja z njimi. Npr. kak aljaški malamut, ki je znan kot svojeglav, bo rabu več ukvarjanja da bojo lastniki dosegli tisto "stopnjo" poslušnosti, kot pri npr. zlatem prinašalcu.


Zdej ne vem, ali ti malo mešaš pojme, ampak pišeš o tem, da agresivne pasme zahtevajo več ukvarjanja in potem daš primer, da je aljaški malamut znan kot svojeglav. A svojeglavost pomeni agresivnost al kako? :gruebel:

Agresivnost je vedenjska motnja. Pojavi se lahko pri psu katerekoli pasme ali mešancu. Vedenjske motnje so največkrat posledica človeških napak (mladič prezgodaj ločen od matere, pretepanje mladiča ali odraslega psa, življenje psa na verigi, pes, prepuščen sam sebi, brez človekove vzgoje, psi, ki jim je vse dovoljeno...). Agresivnost NI podedovana, ampak je posledica nekega ali nekih dejavnikov.

Dominantnost je lastnost nekega psa. Je del njegovega karakterja. Dominanten pes ne pomeni agresiven pes. Pomeni samo to, da ima željo po ''nadvladi'' nekega drugega psa. Ker se psi navadno hitro prepoznajo v smislu ''kam kdo paše'', se tudi hitro popredalčkajo. Se pravi - nedominantni psi se dominatnemu brez problema podredijo in tako je njihov odnos ''pošlihtan''. Problem je, če se srečata dva dominantna psa, ker se lahko zravsata za prevlado. Zato je pomembno, da psa od malega vzgajamo tako, da mu je jasno, da se pretepati ne sme in da je nedopustno, da nad katerimkoli psom zganja dominanco. Eden od ful očitnih znakov dominiranja je naskakovanje (samec samca, samica samico, lahko tudi na človeka). Take ideje je treba psu čimprej izbiti iz glave.
Če imaš doma dominantnega psa, moraš poskrbeti za to, da zaradi te lastnosti ne ogroža drugih psov.
V krdelih prostoživečih psov se ti zrangirajo med sabo, pri hišnem psu pa mora človek poskrbeti za rangiranje. Pes mora biti vedno na dnu lestvice, sicer lahko hitro pride do problemov.
Pasme imajo pri vsem teh dejavnikih še najmanjšo vlogo.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 9:43

frigga napisal/-a:
*srčica* napisal/-a:Niso larifari agresivne pasme, to so pasme ki zahtevajo še več ukvarjanja z njimi. Npr. kak aljaški malamut, ki je znan kot svojeglav, bo rabu več ukvarjanja da bojo lastniki dosegli tisto "stopnjo" poslušnosti, kot pri npr. zlatem prinašalcu.


Zdej ne vem, ali ti malo mešaš pojme, ampak pišeš o tem, da agresivne pasme zahtevajo več ukvarjanja in potem daš primer, da je aljaški malamut znan kot svojeglav. A svojeglavost pomeni agresivnost al kako? :gruebel:

Agresivnost je vedenjska motnja. Pojavi se lahko pri psu katerekoli pasme ali mešancu. Vedenjske motnje so največkrat posledica človeških napak (mladič prezgodaj ločen od matere, pretepanje mladiča ali odraslega psa, življenje psa na verigi, pes, prepuščen sam sebi, brez človekove vzgoje, psi, ki jim je vse dovoljeno...). Agresivnost NI podedovana, ampak je posledica nekega ali nekih dejavnikov.

Dominantnost je lastnost nekega psa. Je del njegovega karakterja. Dominanten pes ne pomeni agresiven pes. Pomeni samo to, da ima željo po ''nadvladi'' nekega drugega psa. Ker se psi navadno hitro prepoznajo v smislu ''kam kdo paše'', se tudi hitro popredalčkajo. Se pravi - nedominantni psi se dominatnemu brez problema podredijo in tako je njihov odnos ''pošlihtan''. Problem je, če se srečata dva dominantna psa, ker se lahko zravsata za prevlado. Zato je pomembno, da psa od malega vzgajamo tako, da mu je jasno, da se pretepati ne sme in da je nedopustno, da nad katerimkoli psom zganja dominanco. Eden od ful očitnih znakov dominiranja je naskakovanje (samec samca, samica samico, lahko tudi na človeka). Take ideje je treba psu čimprej izbiti iz glave.
Če imaš doma dominantnega psa, moraš poskrbeti za to, da zaradi te lastnosti ne ogroža drugih psov.
V krdelih prostoživečih psov se ti zrangirajo med sabo, pri hišnem psu pa mora človek poskrbeti za rangiranje. Pes mora biti vedno na dnu lestvice, sicer lahko hitro pride do problemov.
Pasme imajo pri vsem teh dejavnikih še najmanjšo vlogo.
za svojeglavost sem dala primer samo zato, ker se takšne pse velik težje usmerja on če je nagnjen še k agresiji boš težko kej dosegu. zato sem dala ta primer, nisem zamešala pojmov, samo malo nerazumljivo napisala :wink:
poleg tega se moj post niti ni tok nanašal na agresivnost, bolj na to kateri dejavniki vplivajo na njegovo vedenje, med tem tudi na agresijo. noben ne more trdit da je pasje obnašanje in osebnost odvisno samo od vzgoje, ker to ni res! in dednost + drugi vplivi vsekakor niso nek izgovor, kot je napisala purple, ki je prepričana da je vzgoja VSE. zdej se že ponavlam, ampak vzgoja je velik, 100% pa ni vse in mi je težko razumet kako lahko kdo ki je že mel stike s psi oz. ga celo sam ima, misli da je vse vzgoja...
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 28. Maj. 2009 9:48

^a torej ti trdiš, da ko se je davnega leta nekako skotil prvi čistokrvni pitbull, da se je že skotil agresiven/dominanten/svojeglav in take fore?
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 9:58

Maya19 napisal/-a:^a torej ti trdiš, da ko se je davnega leta nekako skotil prvi čistokrvni pitbull, da se je že skotil agresiven/dominanten/svojeglav in take fore?
ojojojoj :D ko boš prebrala moj post, ne samo delček ki ga hočeš, potem sparašuj naprej :D
si malo spustila del ko sem napisala da niti ni odvisno od pasme, ampak od karakterje samega... in ja, prepričana sem da se pes že rodi svojeglav in dominanten:) za agresivnost pa rabi bit nek povod,kot sem že napisala, če ima pes preddispozicijo, bo rabil veliko manjši dražljaj iz okolja da se mu sproži, kot nek pes ki nima te preddispozicije.
zakaj? ti misliš da je svojeglavost privzgojena? :)
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 28. Maj. 2009 10:14

Tudi jaz lahko rečem ojojoj :lol: . Dobro ok recimo, da se pes skoti svojeglav, ampak to svojeglavost lahko pa z PRAVILNO vzgojo, ne bom rekla da čist odpraviš, ampak lahko jo odpraviš do take mere, da te bo pes kljub vsemu poslušal in te ubogal. Naša mala je svojeglava ja, ampak je stara komaj dobra 2 meseca. In se bomo valda potrudili, da jo bomo naučili spoštovanja in upoštevanja na ukaze.To je pa spet dolgotrajna vzgoja, a ne.

Tako, da kakorkoli obrneš, prideš do vzgoje-seveda pravilne!
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 11:01

Maya19 napisal/-a:Tudi jaz lahko rečem ojojoj :lol: . Dobro ok recimo, da se pes skoti svojeglav, ampak to svojeglavost lahko pa z PRAVILNO vzgojo, ne bom rekla da čist odpraviš, ampak lahko jo odpraviš do take mere, da te bo pes kljub vsemu poslušal in te ubogal. Naša mala je svojeglava ja, ampak je stara komaj dobra 2 meseca. In se bomo valda potrudili, da jo bomo naučili spoštovanja in upoštevanja na ukaze.To je pa spet dolgotrajna vzgoja, a ne.

Tako, da kakorkoli obrneš, prideš do vzgoje-seveda pravilne!
velik psov se da s pravilno vzgojo marsičesa naučit, odvadit, navadit, omilit...so pa tut psi ki jih ne moreš naučit a ma nič. poznam 2 taka primera, kjer so se ogromno ukvarjali z njima, vozili v pasje šole, pa ni blo nobenga učinka. ne moreš pa trdit da svojeglavost ni prirojena, je in zato je še bolj potrebna doslednost, kot pri psu ki ni tok svojeglav.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 11:14

^To je bullshit. Folk misli, da če bo psa peljal v pasjo šolo, da bo pes postal genij. Pasje šole so v prvi vrsti namenjene skrbnikom psom. Vsakega psa se da naučiti, le znati ga moraš motivirati. Nič ne rečem, obstajajo psi, ki ''niso preveč brihtni'' in obstajajo psi, ki jim ''hitreje potegne''. Pač se je treba temu prilagoditi in pri tistih ''ne preveč brihtnih'' ful vztrajati in najmanjši napredek izredno nagraditi. Ni dost samo ukvarjanje, treba se je pravilno ukvarjat pa pazit na to, da si dosleden pri vzgoji od dneva, ko pride mladiček domov. Veliko jih dela napako, ker mladičku preveč dopuščajo, potem se pa čudijo, ko zraste in postane neposlušen.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 11:45

frigga napisal/-a:^To je bullshit. Folk misli, da če bo psa peljal v pasjo šolo, da bo pes postal genij. Pasje šole so v prvi vrsti namenjene skrbnikom psom. Vsakega psa se da naučiti, le znati ga moraš motivirati. Nič ne rečem, obstajajo psi, ki ''niso preveč brihtni'' in obstajajo psi, ki jim ''hitreje potegne''. Pač se je treba temu prilagoditi in pri tistih ''ne preveč brihtnih'' ful vztrajati in najmanjši napredek izredno nagraditi. Ni dost samo ukvarjanje, treba se je pravilno ukvarjat pa pazit na to, da si dosleden pri vzgoji od dneva, ko pride mladiček domov. Veliko jih dela napako, ker mladičku preveč dopuščajo, potem se pa čudijo, ko zraste in postane neposlušen.

kaj je bullshit? kdo pa pravi da niso namenjene skrbnikom? če že kritiziraš potem navajaj vsaj pravilne podatke :wink:
nekaterih se ne da naučit z nobenim trikom, oz, bojo ubogali izrecno samo tiste ukaze ki jim v tistem trenutku pašejo. zanimivo mi je tudi da ti kr "veš", da se s tistima psoma, ko sta bla mladička niso pravilno ukvarjali oz. ju pravilno vzgajali. tudi če se ni šlo za omenjena psa ampak na splošno, moreš bit pa že kar jasnovidna da to "veš"... svaka čast :P
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 11:49

Nisem komentirala tistih dveh psov, ampak to, da obstajajo psi, ki se jih ne da ''a ma nič'' naučiti. Ker to ni res. Če ima skrbnik občutek, da se njegov pes ne more nečesa naučiti, potem naj zamenja taktiko učenja.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 28. Maj. 2009 12:38

recimo moja znanka dela v vojski, in tam imajo pse-nemške ovčarje, ki jih trenirajo, se pravi ti ki se ukvarjajo z njimi naj bi vedli kaj delajo, glede na to, da so vse tiste pse vzgojili in ubogajo že skoraj samo na pogled. no in ko so imeli novo leglo, se enga od mladičev ni dalo naučiti nič, so se matrali, probavali vse živo, ampak po enem letu so obupai, ker se pes niti vsedu ni na ukaz.bil je pa taka scrtlana igrača, da so ga na koncu dali neki družini. to so bolj izjeme, ampak vseeno obstajajo in dokazujejo da pa le ni možno vse z vzgojo.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Maj. 2009 12:50

Ne moreš primerjat treniranja mladiča za delovnega psa z ''navadno'' vzgojo. To sta dve čisto različni stvari. In ja, včasih kakšen mladič v leglu, namenjenem za to, ni primeren za delovnega psa. Kar pa ne pomeni, da se ga ne da nič naučiti. Samo za neko določeno izurjenost (npr. služba v vojski) ni primeren.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov