Pes: Pitbull

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 14. Mar. 2008 13:22

Sorry za vse lastnike takih pasem, ampak men so teli psi eni najbolj čudaških psov, kar jih obstaja :roll:

Bolj nevzgojenih psov še živ dan ni videl :? To jih obvezno moraš profesionalno podučit, ker drugače je konc z njim, s tabo pa tud.

In zakaj se folk sploh odloča imet tazga psa???
Mogoče zato, da jim tako svinjarijo delajo:
Pitbull napade kot strela z jasnega
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 14. Mar. 2008 13:26

Pitbuli imajo sicer res biološke predispozicije za to, da so krvoločne mrcine, ampak če se psa pravilno vzgaja, niti slučajno ni nujno, da je nasilen. Glavni krivci so za moje pojme lastniki.
Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 14. Mar. 2008 13:30

Ja, ampak ko pitbuli enkrat ugriznejo in se jih oprime agresivnost in boj, potem jih več ne prevzgojiš... pa če si še nevem kak dober in skrben lastnik.
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 14. Mar. 2008 13:38

No, saj ne zanikam da so bolj nevarni od ostalih pasem, ampak v vsakem primeru je v končni fazi za psa odgovoren lastnik. Če nisi sposoben ustrezno vzgojiti takega pitbula, si pač izbereš labradorca, zlatega prinašalca ali kako podobno prijaznejšo pasmo, ki lahko funkcionira tudi brez profesionalne vzgoje.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Mar. 2008 13:46

ok....
prvič kot prvič, se vprašajmo zakaj so ti psi na posnetkih taki?Ker jih je take NAREDIL ČLOVEK.
zakaj so nevarni, zakaj se grizejo in spopadajo?Ker je spet take naredil človek.
Skratka za vsako stvar tukej ni kriv pes sam, ampak človek ki ga je (ne)vzgojil.
pitbuli imajo res že malce samosvojo in borbeno naravo, ampak, če psa pravilno izučiš, ne bo tak kot teli na posnetku, ne bo napada in ne bo delal zdrah!
Moj sosed je imel skoz dokler se ni preselil pitbule in vsi pitbuli (ubistvu so ble vse pitbulke) so bile manj nevarne od mačk!to so bla tko prijazna bitja, tko nežna, scrkljiva, da ti tega ne znam povedat.vsi otroci so se igrali z njimi tukej okoli, jst s odrasla z eno izmed njih, sm jo grabila za rep ko sm bla majhna, cukala seveda, lezla z njo v pesjak, lezla v njeno skledo ko je jedla.In nikoli nobenmu ni naredila nič, niti zalajala, niti zarenčala, ne nič!Ker jo je človek znal vzgojit na vseh podorčjih.
Tko da prosim ne mi s tem kakšen je ta pes in OMG.Ker talepes je tak zaradi človeka!!!in to je tukaj najboj grozno in žalostno!in na koncu ker ga ke tko vzgojil še stole meče nanj.Krasno, aplaudiram, do kam sežejo človeški posrani možgani , da morjo use uničt kar jim pride pod roko:roll:
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 14. Mar. 2008 13:51

^^Se popolnoma strinjam s prpl.En sosed od mojga ma tudi pitbula in je res en skrljanček, ful ma rad otroke in se skozi igra.Res je prou en cukrček.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 14. Mar. 2008 13:55

*purple* napisal/-a:prvič kot prvič, se vprašajmo zakaj so ti psi na posnetkih taki?Ker jih je take NAREDIL ČLOVEK.
zakaj so nevarni, zakaj se grizejo in spopadajo?Ker je spet take naredil človek.

Ja seveda :roll: Človek je rekel psu naj podre sosedovo ograjo... naj pogrize prijateljevega psa itd. :roll:

V našem bloku ima en sosed pitbula (samico) in tako vleče tisti štrik, da samo čakam, kdaj se bo strgal in se bo zagnala v našo psico. Pa ga je lastnik že parkrat peljal v pasjo šolo... mu plačeval razne vzgojne ure... ampak nič... psu ni pomoči! In če se le da, se ognem temu psu v velikem loku, ampak v dvigalu pač ne gre ... :roll:
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 14. Mar. 2008 14:04

Ah... pitubulli imajo tako strukturo telesa (mišičast in eksploziven)... velike mišice na glavi, ki omogoča močan ugriz, ker je bil križan z namenom da ga so ga uporabljali za namene bojev (in ga še danes). In seveda potem izpade kot ne vem kakšna hudobna pošast, ko se zaplete v pretep z drugim psom, katerega totalno nadvlada. Tisti drugi pes enostavno nima šans.

Zato folk gleda na pitbulle kot na neke pošasti, vseeno pa je to samo pes in meni osebno zelo lep.

Pri nas imamo irskega setra, pa se bo ravno tako poizkušal stepsti z vsakim psom, kljub temu da ni "krvoločna" pasma. Kot so že povedali gre se za dominanco med psi in če se pse pravilno socializira se ga nimaš bat.

In ja, seveda so lastniki tisti ki naredijo te pse agresivne. Prav tako če jih napade drugi pes se seveda pes brani, in posledično dobi slabo izkušnjo s psi na splošno. In evo, pa imamo spet agresivnega psa (samo to postane vsak, ne samo pitbull).

Pes skratka ni nič kriv.
Uporabniški avatar
Letty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 6. 12. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a Letty » 14. Mar. 2008 14:08

Oh ja... to kdo je kriv za pasjo nesocializacijo bi se dalo na dolgo in široko debatirat. Vendar vseeno še nikoli nisem slišala naslova v časopisu:
"Podivjan pudelj raztrgal lastnika in sosedovega otroka" ali pa
"Zlati prinašalec krvoločno raztrgal 5-letnega otroka" :roll:

Medtem ko pa za pitbule slišim svega in svašta!

Te pasme bi jst enostavno prepovedala... ravno tako, kot so v Nemčiji prepovedali določene pasme! Edino pravilno! Ne pa da jst vsakič razmišljam kakšnega lastnika ima pes in če ga je ta pravilno vzgojil.
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 14. Mar. 2008 14:12

^^ se strinjam ja!

Res je, da je lahko vsak pes ob nepravilni vzgoji agresiven. Vprašanje pa je, s katerim psom bi se človek raje srečal v dvigalu?! Z nevzgojenim pitbulom ali nevzgojenim labradorecem?! Jaz bi v vsakem primeru raje izbrala slednjega.
Uporabniški avatar
Shanaxi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: v njegovem objemu

Neprebrana objavaNapisal/-a Shanaxi » 14. Mar. 2008 14:14

Hja... pitbula težko primeš za rep ali za ušesa, labradorca pa tut ne moreš, ker je tako luštkan :D
Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 14. Mar. 2008 14:15

Vsem mora biti jasno, da so nekatere pasme bolj nevarne! In ja, pitbulli pač spadajo v to kategorijo. Najboljši streniran pitbull bo kljub treningu veliko prej pokazal nevarno stopnjo agresivnosti, kot pa najbolje izurjen labradorc. To je dejstvo.

Naj torej veljajo podobna pravila kot za uporabnika strelnega orožja: Lahko ga ima, če ima utemeljen razlog, primerno izobrazbo in primeren trening.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 14. Mar. 2008 14:29

Sej ne morem verjet. Ja, pitbull so bili res ''ustvarjeni'' zato, da so bili napadalni in agresivni, ampak to je blo že stoletja nazaj. In ta genska predispozicija se izgublja. A če je bil vaš praprapraprapra dedek morilec, to pomeni, da imate tud vi večjo možnost, da nekoga ubijete, kot npr. jaz? Kakšen je pes, je v 99 odstotkih odvisno od lastnika, tko k je od staršev in okolja odvisno, kakšen bo otrok (zelo zelo malo zaradi genov - sej to je znanstveno dokazano). In tud agresivnega pitbulla se da prevzgojiti, ker takšne primere poznam. Najbrž mam ravno 'srečo', da mi je blizu veliko ljudi, ki so lastniki pitbullov, pa tud sama sem se velik zanimala za njih in lahko rečem, da so ravno takšni cukri kot kakšen drug pes. Sicer pa so bli npr. bulldogi tud ustvarjeni s približno istim namenom, pa o njih noben ne klanfa takšnih neumnosti, kot so te, ki krožijo o pitbullih.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 14. Mar. 2008 14:57

Ok Celeste, si pa odprla temo.
Jaz ti resno priporcam da spoznas par nakuliranih psov te pasme v zivo, pa bos potem sodila.
Vse je odvisno od vzgoje. Ce bos ti psa scuval na pse, ljudi bo seveda popadljiv pa nima tukaj veze katere pasme je. Ce pa se s psom ukvarjas, in ga vzgajas in vlagas v njegovo socializiacijo ze odkar je mladic pa problemov ni oz. jih naj ne bi bilo. Seveda se najdejo psi ki ne marajo ostalih psov, ampak pri temu nima veze pasma. V naselju imamo enega zlatega prinasalca ki se zaganja v vse pse ki jih vidi, pa so zato prinasalci agresivni? Niso!
Pittbuli in podobne pasme, so ene najbolj clovekoljubnih pasem.
Sama imam doma dve civavi in psico pasme Am. Stafford, pa ti lahko garantiram da bo prej ena od civav napadla recimo otroka kot pa ona.
In ja, komot zivijo skupaj ze leto in pol, civavi sta se celi ;) :twisted:

In tudi s tem se strinjam, da se v cajtengih najveckrat pojavijo pitbulli, ko je kaj narobe. Ko pa en vaski jeb*en ovcar raztrga sosedovo kuro ali pa psa ni pa nic v cajtengih ane?! Itak, diskriminacija.
In ko se pojavi en tipi topi vzgojen pitbul, ja a res mislte da ga bojo dal v tisk? Ne - zakaj? Zato ker se to pac ne bo prodajalo, ne pa zato ker taki ne obstajajo.

Res pa je to, da je to bolj tezka in zahtevna pasma, za katero rabis imeti veliko pojma o vzgoji in ostalih stvareh. Ampak to se ne pomeni da so killerji, in nevem kaj se vse. To so cisto normalni psi z (zame) zalostno preteklostjo - pasjimi boji. In za vse te pasje boje jih je vzredil CLOVEK. Ni psu kliknilo v glavi, v smislu ''o jst sm se pa rodil da se bom tepu''. Ne - clovek je to naredil iz psa.

Premisli drugic preden odpres tako bolano temo kot je tale, ker nima smisla. Jaz ubolevam na sprehodih ko pride gospa z dvema spuscenima labradorcema, in reče naj svojo pripnem. Zakaj pa? Pa mi odgovori ja vasa je nevarna. Haha, me prav zanima ja. Ce sta njena ''sweetkana'' labradorcka spuscena bo pa se moja, me ne zanima sploh. Ker vem da ne bo nic narobe, vsaj z njene strani ne. In do pasjih pretepov in dominiranja prihaja pa ce je pes pitbul ali ne. To so PSI, in ne ljudje, in majo pac drugacen nacin rangiranja in resevanja stvari kot mi.
In ni vazno katere pasme je pes.

Evo pa se ena fotka mojih treh, da bos videl kako to zgleda v zivo. Zivljenje dveh civavic z ''grozno'' amstaffko. ;)
KLIK
Zadnjič spremenil sarci*, dne 14. Mar. 2008 15:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 14. Mar. 2008 16:31

Nevarnih psov ni, so samo nevarni lastniki :!: In pitt bulli so zahtevne pasme, to je pes za profesinalce, za človeka z močnim karakterjem, da bo dominiru nad tem psom. Treba ga je tud šolat in primerno z njim delat, ne da mu še potenciraš, da je napadalen in to.
Na žalost je pa to pr nas trend, da si lahko vsak bedak lahko kup tega psa. In to so ponavad kšni mulci, ki si te pse nabavjo s tem namenom, da lahko frajarjo okol in jih še spodbujajo k temu, da so agresivni.
Jst bi pr nas edin uvedla to, da se pred nakupom zahtevnih pasem zahteva psiho teste in obvezno šolanje psa.

Mislm, kar se pa teh posnetkov tiče, bi pa jst najraj une glupe lastnike na mestu polomila, ker je npr.una baba sam laufala za tistmu psom in vpila:"Jaka! Jaka!" Bog ne dej mu mal pokazat, kdo je šef ane! Ker u takmu primeru bi pa jst sigurn mal bol grobo (pa ne mislm zdj, da bi ga prebila na žive in mrtve) nastopla pred svojim psom, ne pa tkole :roll:

edit: sm prebrala vse poste v tej temi in če ste pač ljubitelji sam določenih pasem, še ni potrebe po tem, da ostale pse označujete kot mala smetala, male đukele, vaški jebeni ovčar in ne vem, kva še vse. Taprav ljubitelj psov spoštuje vse pse!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov