Pes: nemški bokser

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

lillchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lillchy » 09. Maj. 2009 12:11

vedno bolj se spogledujem z mislijo, da bi septembra po 4. letih ponovno kupila kužka....očaral me je nemški boxer, pa me zanima ali ga ima katera/i od vas(rada bi iz prve roke izvedela kakšni so ti psi), ve mogoče kdo za cene, itd.
Uporabniški avatar
Lainy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 30. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lainy » 09. Maj. 2009 12:49

Sama sem se pravtako zanimala za nakup tega kužka pa je potem nekako vse skupaj padlo v vodo.

Cene čistokrvnega in rodovniškega bokserja so zelo visoke 600-1000evrov pa še to so potrebne vnaprejšnje rezervacije. Treba ga je pa res kupiti pri zanesljivih ljudeh ne pa preko kakšnih cenenih oglasov na netu ali v časopisu, saj je veliko preprodajalcev, ki ne vejo kaj delajo. Vsak dober in zanesljiv vzreditelj te bo povabil na dom pogledati razmere, v katerih vzrejajo pse, da pač začutiš in vidiš sama kako in kaj. Kako boš vedela kateri os pravi? Tisti, ki te bodo dejansko zelo veliko spraševali, kje živiš, kako živiš, imaš vrt, imaš pogoje za psa in ti ga bodo dali v roke šele po temeljitem razgovoru.

Zdaj verjetno že veš, da je ta pasma psa zelo občutljiva. Predvsem so dovzetni za raka, kolke zato njihova povprečna življenjska doba ne preseže 8 let in ravno zaradi tega je potrebno poiskati vzreditelja, ki je zanesljiv in paziti, da pri prednikih ni bilo bolezenskih težav- to ti mora pokazati vsak vzreditelj!.
Pravtako je to pes za notranje prostore. Torej je izredno družaben pes, ki se ne umiri niti na stara leta. Tak majhen mladiček v velikem psu. Otrok do konca svojih dni :)
Problemov z dlako ni, se pa zelo veliko slinijo. Pač tu je treba skleniti kompromis. Če ste doma zelo navajeni reda, čistoče, pač tega s tem psov ne bo več toliko.
Ta pes tudi ni tisti čuječi kuža. Je prijazen in zaupljiv do vseh ljudi. zato za čuvaja ni.
Predvsem pa se zelo naveže na svojega lastnika. Predvsem tistega, s katerim preživi največ časa. In to ni pes, ki ga pustiš doma ko greš na morje ipd. ker bi bil tako žalosten da joj. Družaben kužek, ki ga moraš vključiti v svoj življenjski stil.
Glede gibanja- ah njemu je čisto vseeno, še rajši vidi, če s tabo leži v toplem prostoru med nogami kot pa da bi se zunaj potepal. Seveda ko ga pelješ na kakšno polje pa znori :) Toliko ima namreč energije. Pač pes, ki mu je vseeno kaj počne, le da je z lastnikom.
:)
lillchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lillchy » 09. Maj. 2009 13:29

hvala ti za te informacije:) ja ravno tak karakter kužka iščem, da je igriv ne glede na starost....preden sem šla na fax, sem imela kokeršpaniela...in kolkr si mi opisala nemškega boxerja, se mi zdita dokaj podobnih karatkerjev, no razlikujeta se samo v tem, da mojmu prejšnjemu kužku nikol ni bilo dovolj gibanja:)

sicer rodovnik ni glih pomemben pri meni, tudi kokeršpaniel ga ni imel, je pa še kako pomembno kakšni so lastniki njegovih staršev in kakšno je zdravstveno stanje staršev.

zelo, zelo rada imam živali, še posebej pse in prav grozno je bilo ta 4. leta brez kosmatinčka v hiši, zdaj pa sem končno končala fax, tako da res komaj čakam na tega kužka. če bi lahko, bi ga kupila že zdaj, vendar pa imam letos še v načrtu daljše potovanje in raje počakam, da se vrnem.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 09. Maj. 2009 14:52

Ne bi bilo slabo prebrat telih povezav:
Klik
Klik
Klik

Da boš videla, da je rodovnik še kako pomemben. Vidiš govoriš v kontradikciji...ni ti pomemeben rodovnik, pomembno ti je pa zdravstveno stanje staršev. Hmm..najprej kako boš sploh vedela kdo so starši, če nimaš rodovnika? Ok za mamo že, ker bo itak tam z mladiči, kje pa boš izvedela kdo je oče? Še to ne boš vedela kater pes je, katera pasma kaj šele, če ima narejene kakšne preglede. Prav tako za prednike, ki so napisani samo v rodovniku psa, ti ne bo noben znal povedat kdo so stari starši in tako dalje, ker za zdravstveno stanje mladiča ni pomembno samo zdravstveno stanje staršev, je treba gledat malo več generacij nazaj.

Pa še nekaj linkov, ki jih je zelo uporabno prebrat predno se kupuje bokserja.
Klik
Klik
Klik

obvezen ogled teh treh filmčkov:
Klik
Klik
Klik

tako, zdaj pa imaš s tem toliko dela, da ti še ne bo dolgčas po psu. :wink: Veselo na branje.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 09. Maj. 2009 18:09

Cist na hitro - rodovnik je pri pasmi kot je bokser neverjetno pomenbnen (no pri vsaki je, ampak ta pasma ima ogromno dednih bolezni in je navsploh neverjetno obcutljiva), ce ima pa rodovnik si lahko prepricana, da noben od njegovih prednikov ni imel teh predispozicij, drugace ne bi dobil vzrejnega dovolenja, ce pes nima rodovnika pa je imel VSAJ 1 prednik katero in s tem se moznosti, da bos pustila ogromno denarja pri veterinarju potencirajo..

Pa se nekaj - bokserji se ne slinijo!
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 09. Maj. 2009 20:39

underdogy napisal/-a:Pa se nekaj - bokserji se ne slinijo!


Tega si ne bi upala tako ziher trdit. :wink: Poglej malo tiste tri filmčke za katere sem dala linke.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 09. Maj. 2009 21:22

Hehe, ma to ni slinjenje, to kaj ta proizvede v enem letu moj v slabi uri:)..
Drugac pa teta ma bokserje ze odkar sem bla v plenicah in se nikol nisem videla da bi se slinil (pa vedno grem od tam bolj cista kot v petek ven ko morem mimo nasega bordojca:P)
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 09. Maj. 2009 21:25

Ja bordojc verjamem, da se še bolj, zato pa to zate ni nič verjetno. :wink: Ampak dejansko pa se slinijo, je treba opozorit na to, da ne bo potem oglas na bolhi: prodajam bokserja zaradi pomanjaknja časa, resnični vzrok bo pa ker se tok slini, da mama hoče da gre od bajte. Ne ciljam na nobenega osebno, samo take stvari se dejansko dogajajo.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 09. Maj. 2009 23:09

v bistvu imamo tud mi bokserja in še kako se slini ;)
lillchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lillchy » 11. Maj. 2009 20:34

hehe sm mela dost opravka tut z novofundlancem(pri bivšem) in dvomim da se tolk slinijo boxerji kot ta pasma:) in če me tist ni motilo, me tut pri boxerju ne bo, če bo kdaj kje po hiši malo svoje sline pustil:)
chanel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a chanel » 27. Maj. 2009 8:38

mi mamo bokserko in lohk rečem da je to najbolj zakon pes na svetu. to so take face, srčki... in vedno opozori kadar kdo pride. je pa res da je ni fajn doma pustit za več ur kr je žalostna. in ni res da se ta pes kr slini vse povprek...slini se samo če vidi da maš ti hrano in da mu je nočeš dat...pol te lepo gleda...te hoče šarmirat sam da mu daš mal :) naša vedno spi al na postelji al na kavču...skratka ta pes živi tko kot gospodar. tisto kar ti ješ in počneš bo tudi on. :)
Becker78
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Becker78 » 18. Jun. 2009 18:55

Boxer.
Lahko ti rečem da z izbiro tega psa ne boš zgrešila nič. Vendar pazi za njega rabiš VELIKOOOO časa! To je pes, ki se nauči preko tebe kako mora delati s teboj.
Kadar boš žalostna, vesela, bolna ali čisto zdrava bo s teboj. Počutil se bo ravno tako kot ti. Njegov pogled je za tiste ki, pasme ne poznajo podrobneje "žalosten", ampak v resnici ima tako navihan pogled, da lahko že s tem da ga pogledaš v oči ugotoviš ali je naredil kakšno bedarijo ali ne. To definitivno ni pes, ki ga imaš 3 mesece za igračo potem pa samo še za takrat ko ti je dolgčas.

Glede rodovnika vem, da je bolje da ga IMA! Ker če ga kupuješ preko ljudi ki pravijo da starši mladička imajo rodovnike, in da so lepi, zdravi in tralala, in da mladiček nima rodovnika zato ker ni potrebno oz. je to potrata denarja, se lahko zelo nategneš.
Ko ima pes rodovnik, ima živinozdravnik ki ti bo psa prgledoval(če bo kaj narobe) boljši pregled in manjši obseg iskanja, saj bo vedel katerim boleznim so bili izpostavljeni njegovi predniki. Če pa imaš ti nerodovniškega mladička, ti veterinar lahko naredi 100 preiskav pa še ne bo našel nič. In preiskave so DRAGE!
Bokserji so hiperaktivni psi, ki so zelo malo pri miru. Najbolj so izpostavljeni displaziji kolkov(tako kot večina psov - zato jih nosimo po stopnicah dokler jih lahko, priporočljivo je tam nekje do 6 meseca), raku in boleznim srca.
Pravilna prehrana pripomore k boljšem zdravju in s tem tudi da se izogne kakšni bolezni.
Vendar to še ne pomeni da ima to vsak pes. Temu se da nekako izogniti s pravilno prehrano.

Da ta pes se slini. Kdor pravi da se ne, očitno ni tako pozoren. Seveda se slini bolj poleti kot pozimi. Slini se zaradi vročine, ker mu to pripomore k hlajenju.
Bokser ne laja veliko. Dlake ima veliko in mu tudi izpada, vendar z rednim česanjem pripomoreš k temu da imaš manj dlake v stanovanju.

To je pes ki nima poddlake, zato pozimi nebi smel biti zunaj. Moje mišlenje je, da ko postaviš psa ven, da spi zunaj nekako izgubiš z njimi tisto vezo, ki mu je dajala občutek da je družinski član, in se tudi on oddalji od tebe.
Bokser smrči - in to ne potiho ampak naglas! :D

Ima veliko "Napak" zaradi katerega ga imajo nepoznavalci pasme na piki, in se kremžijo ko ga vidijo. Žal jim je lahko saj ne vedo kaj zamujajo. Pod slinastim gobčkom, povešenimi, krvavimi vekami, močnimi šapami in očarljivem zadahu :D se skriva srce, ki bi vse naredilo za lastnika on ostale da bi jim ugajal.

Upam da si bokserja ne kupuješ zaradi tega ker so zdaj nekako moderni.
Priporočam ti tudi da si prebereš razne forume, pokličeš v razne psarne bokserjev in se pozanimaš. Jaz sem se o pasmi učila približno 1 leto(učim se še vedno) preden sem ga šla iskat. Seveda nisem psa kupila na vrat na nos prvega ki sem ga srečala, ampak sem videla mnogo legel, in slik mladičkov, da sem se znala odločiti katerega uzeti.

Če te bo pa še kaj zanimalo mi pa pošlji zs in ti bom z veseljem pomagala in odogovorila na kakršnokoli vprašanje.
Becker78
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 7. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Becker78 » 18. Jun. 2009 19:10

Boxer.
Lahko ti rečem da z izbiro tega psa ne boš zgrešila nič. Vendar pazi za njega rabiš VELIKOOOO časa! To je pes, ki se nauči preko tebe kako mora delati s teboj.
Kadar boš žalostna, vesela, bolna ali čisto zdrava bo s teboj. Počutil se bo ravno tako kot ti. Njegov pogled je za tiste ki, pasme ne poznajo podrobneje "žalosten", ampak v resnici ima tako navihan pogled, da lahko že s tem da ga pogledaš v oči ugotoviš ali je naredil kakšno bedarijo ali ne. To definitivno ni pes, ki ga imaš 3 mesece za igračo potem pa samo še za takrat ko ti je dolgčas. Jaz svojega peljem skoraj povsod. Tudi marsikaterem lepem hotelu sem se morala že odreči, da smo našli tako morje, kjer je pes šel lahko zraven. In NE, ni mi žal ,da sem prespala mariskatero noč na tleh, da je lahko tudi on užival z nami na morju. Ker na koncu ni lepšega kot pasji zadovoljen pogled, ki te povzdigne med oblake, ko ti z njim da vedeti, koliko ti je hvaležen.

Glede rodovnika vem, da je bolje da ga IMA! Ker če ga kupuješ preko ljudi ki pravijo da starši mladička imajo rodovnike, in da so lepi, zdravi in tralala, in da mladiček nima rodovnika zato ker ni potrebno oz. je to potrata denarja, se lahko zelo nategneš.
Ko ima pes rodovnik, ima živinozdravnik ki ti bo psa prgledoval(če bo kaj narobe) boljši pregled in manjši obseg iskanja, saj bo vedel katerim boleznim so bili izpostavljeni njegovi predniki. Če pa imaš ti nerodovniškega mladička, ti veterinar lahko naredi 100 preiskav pa še ne bo našel nič. In preiskave so DRAGE!
Bokserji so hiperaktivni psi, ki so zelo malo pri miru. Najbolj so izpostavljeni displaziji kolkov(tako kot večina veikih psov - zato jih nosimo po stopnicah dokler jih lahko, priporočljivo je tam nekje do 6 meseca), raku in boleznim srca.
Pravilna prehrana pripomore k boljšem zdravju in s tem tudi da se izogne kakšni bolezni.
Vendar to še ne pomeni da ima to vsak pes. Temu se da nekako izogniti s pravilno prehrano. Če pa ima to v genih, mu s pravilno hrano omiliš mariskatero bolezen vsaj za 40%.

Da ta pes se slini. Kdor pravi da se ne, očitno ni tako pozoren oz. ni bil z njim dolgo časa v stiku. Seveda se slini bolj poleti kot pozimi. Slini se zaradi vročine, ker mu to pripomore k hlajenju. Pozimi to slinjenje ni tako opazno, ker slina ni tako bela(spenjena), vendar slini se pa samo za 30% manj.
Bokser ne laja veliko. Dlake ima veliko in mu tudi izpada, vendar z rednim česanjem pripomoreš k temu da imaš manj dlake v stanovanju.

To je pes ki nima poddlake, zato pozimi nebi smel biti zunaj. Moje mišlenje je, da ko postaviš psa ven, da spi zunaj nekako izgubiš z njimi tisto vezo, ki mu je dajala občutek da je družinski član, in se tudi on oddalji od tebe.
Bokser smrči - in to ne potiho ampak naglas! :D

Ima veliko "Napak" zaradi katerega ga imajo nepoznavalci pasme na piki, in se kremžijo ko ga vidijo. Žal jim je lahko saj ne vedo kaj zamujajo. Pod slinastim gobčkom, povešenimi, krvavimi vekami, močnimi šapami in očarljivem zadahu :D se skriva srce, ki bi vse naredilo za lastnika in ostale da bi jim ugajal.

Upam da si bokserja ne kupuješ zaradi tega ker so zdaj nekako moderni.
Priporočam ti tudi da si prebereš razne forume, pokličeš v razne psarne bokserjev in se pozanimaš. Jaz sem se o pasmi učila približno 1 leto(učim se še vedno) preden sem ga šla iskat. Seveda nisem psa kupila na vrat na nos prvega ki sem ga srečala, ampak sem videla mnogo legel, in slik mladičkov, da sem se znala odločiti katerega uzeti.

Če te bo pa še kaj zanimalo mi pa pošlji zs in ti bom z veseljem pomagala in odogovorila na kakršnokoli vprašanje.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 18. Jun. 2009 19:47

super, sem vesela, da se je končno javil en poznavalec, ker nas, ki smo ''navadni forumaši'' se tako ne jemle resno. :)
lillchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lillchy » 18. Jun. 2009 19:59

hvala za te izčrpne informacije:)

ne niti slučajno si ne želim bokserja ker naj bi bil zdaj "in"...sem registrirana na dveh forumih, spremljam vse debate o tej pasmi in že dolgo se zanimam zanj. in ravno zato ker vem koliko časa ti vzame pes, pa ne samo bokser ampak katera koli pasma, sem čakala toliko časa, da sem končala fax.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov