Pes na verigi

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 06. Sep. 2010 15:13

frigga napisal/-a:
kalanhoja napisal/-a:Drugače pa jaz mislim, da imaš pravico izvedet kdo te je prijavil.


Nimaš, ker to ni informacija javnega značaja. Sicer pa se prijava lahko poda tudi anonimno.


Marsikdo bi na informacijo: 'Prijavo je podal ta in ta.' odreagiral z maščevanjem. In konec koncev bi potem lahko prihajalo že do fizičnih obračunavanj v smislu 'oko za oko, zob za zob'. To pa ne gre.

Sicer pa sem mnenja, da bi morali zakonsko urediti:
1.)da so psi v ograjenih:!: vrtovih/dvoriščih velikosti od 50m2 dalje (odvisno od velikosti in števila psov), kjer so prosti in imajo tudi zavetje oz. kočo (spet ustrezne velikosti glede na velikost psa in pa z ustrezno izolacijo)
ALI
2.)da so psi v stanovanjih/hišah (spet namanj 50 m2) in z najmanj 3 sprehodi dnevno.

To se mi zdijo minimalni standardi, da je pes zadovoln. Ne pa razne verige in majhni pesjaki, da se pes komaj obrne. Če nekdo nima teh možnosti, potem nima primernih pogojev za psa in ga ne bi smel imeti.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 06. Sep. 2010 15:54

kalanhoja napisal/-a:
frigga napisal/-a:Tudi v Ameriki (kot povsod drugje) je ogrooomno psov na verigah. Žal je tako, da pri nas zakonodaja to dopušča. In če je veriga dolga tri metre ali več, to ni nezakonito, zato nima smisla prijavljat, če druge stvari štimajo.

^^
Res je tako.

Psi se mi smilijo. Smilijo se mi pa tudi tisti, ki se lahko prosto sprehajajo okrog hiše, ker jih lastnik tako zagovarja in grizejo mimoidoče.
Drugače pa jaz mislim, da imaš pravico izvedet kdo te je prijavil.


Če se prosto sprehajajo po privatnem zemljišču, ni čisto nič narobe.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov