Pes: čivava

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 08. Mar. 2011 19:15

emanuela napisal/-a:Zdaj pa je pes neumen.V natanko enem dnevu si prišla od tega, da psa oddaš v skrajni sili do tega, da daš psa k tašči.
Res ste se ful potrudili za tega psa ...


sj vem, samo res sem jezna nanj, ker se je vceraj zelo grdo obnasal. je prsla kolegica na obisk, se ji je obesu za hlacnco in kr rencov, zvecer, ko sva gledala tv in ga je fant napodil iz sobe, ker je non stop skakal po nama in naju lizal, pa se je spuntal in pokakal sredi hodnika. potem ga je fant okregal in je bil kao uzaljen pa se skrival pod mizo v jedilnici. no in ponoci prilezel v spalnnico k nama, se udogno namestil med naju in se v nedogled lizal. ga je fant nesel iz spalnice, ker sam ni hotel iti, iz protesta spraskal vhodna vrata, iz ljubega miru prevrnil svojo malo posodico z vodo in nato se birkete, da so se cez noc vsi namocili in je zadeva zjutraj izgledala kot bruhanje ...

tko da svasta. resnicno sem jezna in sem po eni strani vesela, da pridem domov sele okrog 23ih in mi ga ni treba cel dan gledat. tko da danes sem odlocno ZA, da ga vzame tasca. kaj bo cez en teden, pa ne vem :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 08. Mar. 2011 19:20

Ko ste ga kupili, ste najbrž bili vsi navdušeni kako boste skrbeli zanj, ali ne? Od koga je sploh ta pes (beri kdo je pred njegovim prihodom k hiši rekel, da bo prevzel skrb zanj)? Pa misliš, da bo kaj bolje, ko bo pes pri tašči? Se ona sploh s tem strinja oz. zna poskrbet zanj? Ni dovolj nahranit psa in ga peljati na malo/veliko potrebo, pač pa se tudi ukvarjati z njim.

Brez zamere, ampak pes pri vsem skupaj ni čisto NIČ kriv. Uveljavlja svoj jaz, ker ste sami tako dopustili. :wink:
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 08. Mar. 2011 20:11

v prejsnjem psotu sem napisala, da ni moj. fant ga je kupil s svojo prvo punco 9let nazaj in on je njegov gospodar. kar je meni znano, je ze od nekdaj zanj skrbela njegova mama (ga hanila, vozila lulat, kakat, kopala, strigla nohte) .. fantu je po slabem letu zacel presedati. jaz nimam nic s tem psom, razen tega, da sem ga 'posvojila', ko sem se preselila k fantu ... ce bi hotla imet sama psa, sploh pa civavo, bi ga lahko kupila ze zdavnaj in nisem neka navdusenka nad zivlami in ljubiteljica malih hisnih ljubljenckov. zato mi gre ta pes tako izredno na zivce, ker ni priden, ker se ves cas dere, ko pride kdo na obisk, ker se do onemoglosi lize, ker se dela neumnega, ko mu kaj reces, ker skace po kolenih, ko jeva. .. skrtatka, na zivce mi gre, ampak ker je fantov, ne morem kar rect - nesi ga k mami, nocem ga imet. zato sem najprej napisala, da je to, da bi bil pri tasci, skrajna resitev
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 08. Mar. 2011 22:29

Če je kdo tle ne neumen sta to vidva.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 08. Mar. 2011 23:09

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Mar. 2011 10:19

bo. ne štekam kaj je tle zdej *frisko* kriva.

jano je povedala, da pri vzgoji psa ni imala nič in da ne mara malih nadležnih hišnih ljubljenčkov.

pes je grdo vzgojen in ji gre na živce. meni bi šel tudi. ne vem zakaj je zdej treba posploševat in ljudi oklicat za neumne. ker pes pa ne more bit neumen al kako? ker so vsi hišni ljubljenčki naravnost čudoviti? res je, pes je tak, kot ga vzgojiš....ampak glede na to, da ona pri vzgoji ni imela nič, ne vem zakaj bi ga mogla vzljubit in se zdej ukvarjat z njim.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 09. Mar. 2011 10:49

Kolikor sem sama potegnila iz vsega napisanega, je očitno tukaj kriv njen fant. Edino kar še ostane kot bilka upanja, je dobra pasja šola, kjer bodo imeli dobre prijeme, seveda pa se bo moral nekdo dejansko posvetiti temu, kar bodo v šoli pokazali, ker se pes ne bo sam učil. :wink: Bistvo pasje šole je namreč to, da se človek nauči, kako ravnati s psom, pes pa mu samo sledi.

To sem že predlagala par postov višje, ker si vprašala za nasvet. Zdaj si se pa itak sama odločila, da ga bosta dala tašči. OK, če bo imela živce in čas zanj, tudi prav. Se pa nekako bojim, da boš čez nekaj časa tukaj vprašala, kaj narediti s psom, za katerega niti tašča več ne more skrbeti.

In ne, pes se mi ne zdi niti malo neumen. Se mi smili, ker ni dobil možnosti šolanja ali vsaj ukvarjanja z njim doma. Itak so tako kot ljudje tudi manj dojemljivi psi, ampak zato ga še ni treba imeti samo za okras, pač pa se z njim ukvarjati, sicer bo (jasno) delal kar njemu paše.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 09. Mar. 2011 11:06

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 09. Mar. 2011 11:38

ja, ampak ona je jasno povedala, da se ji s psom ne da ukvarjat in da ji je bil, proti njeni volji, dan v oskrbo.

js glasujem za taščo!
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 09. Mar. 2011 11:46

*frisko* napisal/-a:kar je meni znano, je ze od nekdaj zanj skrbela njegova mama (ga hanila, vozila lulat, kakat, kopala, strigla nohte) ..

V čem je torej problem? Saj potem itak tašča skrbi zanj. :wink:
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 09. Mar. 2011 12:01

jst sem tut za tasco :)

ma problem je, ker ona ga ma najraj pa tut on njo. tut vsak dan je tam, popoldan, ko gre fant iz sluzbe, ga pa gre iskat in je cez noc pri nama (vecinoma sam, ker sva skos kje naokrog). in ne moreva tasci dopovedat, da mu pr nama ni kul, ker je itak sam. njej je pa kao gadno s tem psom spat, ker se res vec cas lize, pa leze iz postle na tla pa pod kovter. . tko precej naporen je ponoci ..

ma ne vem, kaj bomo. sj mamo se nekj mescov casa :)

jst ga ne mislim vozit v nobeno solo, ni moj pes in pri tem vztrajam. pa tut ukvarjala se ne bom z njim, ker imam dovolj drugoh stvari, s katerimi se ukvarjam in mi vzamejo ves prosti cas. ze to, da gre z nama na morje pa na kaksne druge pocitnice, ja prevec, zdj nj ga pa se v hribe sabo vlacim, da se bo tam dru na nic krive ljudi .. .ne hvala
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 09. Mar. 2011 12:29

*frisko* napisal/-a:njej je pa kao gadno s tem psom spat, ker se res vec cas lize, pa leze iz postle na tla pa pod kovter. . tko precej naporen je ponoci ..

saj ni treba da spi pri njej v postelji... za tako malo pasmo bi bilo verjetno fino če bi imel kletko in bi recimo spal tam, samo določit je treba meje in vztrajat pri tem.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 09. Mar. 2011 12:35

Treba je določit meje, čeprav je zdaj "škoda" do neke mere že narejena, ker se je pes navadil oz. razvadil spat pri nekom. Začnite ga privajat na spanje v kletki ali v svojem ležišču v katerem drugem prostoru (ali hodniku) in pri tem vztrajajte - oz. naj vztraja tašča, če živi na njenih plečih. :)
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 09. Mar. 2011 13:20

Tamala_mrha napisal/-a:Treba je določit meje, čeprav je zdaj "škoda" do neke mere že narejena, ker se je pes navadil oz. razvadil spat pri nekom. Začnite ga privajat na spanje v kletki ali v svojem ležišču v katerem drugem prostoru (ali hodniku) in pri tem vztrajajte - oz. naj vztraja tašča, če živi na njenih plečih. :)


sem dala tak predlog in ga tut preizkusla enkrat, ko fanta cez vikend ni blo doma. pes je 15min praskal po vratih, potem je zaspal na 'dekci' na hodniku brez problema. ko sem jima to povedala in predlagala, da ga navadimo vsako noc tako spat, ker se mi zdi, da bi se lahko hitro navadit, sta me gledala kot cudo sveta in komentirala: 'ja kvaj s tabo, bogi pes. ce ze celo zivljenje spi v postelji, ne bo zdj kr na hodniku'

res ne vem vec, kaj nj nardim. pa kot nalasc, recimo ponoci ase lize in dela zgago, zjutrej, ko ga peljeva k tasci pa ze v avtu spi in tut pol pri njej ves cas spi. pa sva ji rekla, naj mu ne pusti spat, ker potem ponoci ne more in je buden, pa rpavi, da je revcek bogi in da njega pa ze ne bo budila, ce tako lepo spi ...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Mar. 2011 13:25

Ni čudno, da je pes zmeden, če se pa greste deljenega lastništva.Vzpostaviti bi se moral red, ki bi ga izvajali vsi člani familije.
Naša mala zgaga je imel en čas finto, da si je pred psičko branil hrano.In seveda si jo je, seveda je lajal in se repenčil, dokler ni bil postavljen na svojo mesto.
Vedeti mora, da je zadnji na lestvici, dokler tega ne ve, bo pač renčal in grizel itd.
Ker življenje z nevzgojenim psom res ni lepo in če se ostali ne trudijo, bo pes takšen kot je.
The world is as you are.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov