Pes in pocitnice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 17:18

frigga; to je res, ampak mal je treba vseeno razmisljat o tem preden si psa nabavis...js sem sla u to, pa sem stara 18 (mama ga skupi s fantom, 21) pa ga ne bi mogla nikamor dat za vec kot kaksen teden mogoce, ce bi res blo nujno. tako da kaksna vec mesecna popotovanja, al pa razne izmenjave pac odpadejo, ker je moj in sem si ga zelela, in ga zdej tut mam, in pac dokler ga mam ne morem nikamor it za par mesecev - razen ce bi ga lahko vzela s sabo

tako da ce bi mi nekdo ponudil letosnje poletje placano potovanje po ameriki za dva meseca bi ga mogla pomoje odklonit...samo itak tega ljudje pac ne ponujajo zastonj na okoli, zato ne bom mela takega problema :D

s fantom neki ''sanjama'' o tem da bi sla jst na podiplomski studij u tujino, in bi on sou zraven in pac tam delu - v tem primeru bomo uredili vse tako da gre najin kuza zraven naju :P u glavnem zdej smo trije :D

komi cakam na se kaksne skupne pocitnice :D
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 06. Jan. 2009 17:30

Če psa vzameš s sabo na počitnice je kot, da bi vzel otroka s sabo, ki je star 3-4 leta. Imeti moreš vse potrebno, mora biti primerno cepljen, imeti hladno vodo, bit v senci, če je na plaži in podobno. Nekateri ljudje se tega ne zavedajo in vlačijo uboge pse vsepovsod.

Najhujše pa mi je videti psa ki trpi v recimo Outlet village. Nekaj dni nazaj nism mogla vrjet. Fokla tolko, da hodit ne moreš, pa glasno. In ljudje vlačijo psa s seboj po nakupih :?
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 06. Jan. 2009 17:34

Sej jst nisem mislila potovanj za npr. pol leta ali več. :) Jasno je, da se ne moreš kar odselit nekam za nevemkoliko časa, psa pa nekje drugje pustit.
Se strinjam tudi s tem, da je fino, če že pred nakupom/posvojitvijo psa veš, na koga lahko računaš v primeru, če moraš kam brez psa, ker imaš sicer lahko res kar težave z iskanjem primerne ''varuške''. Pri meni je pa itak še to, da imam poleg Sisi še dva mačka (ki pri mojih npr. ne bi mogla biti, ker Frigga ne prenese mačk) in hrčka in moram iskat varstvo še za njih. :D Na srečo imam urejeno tudi to (za primer odsotnosti) - hvalabogu za dobre prijatelje. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 07. Jan. 2009 0:25

otroku je tud vroce na plazi in se mu ne ljubi vozit nevemkoliko casa z avtomobilom, pa ga zato ne pustimo doma.
plus tega pa je vsak pes raje z lastnikom, neglede na to kam bo sel in zakaj.
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 07. Jan. 2009 9:27

jst psičko na morje ne pelem, enkrat smo šle pa ji ni odgovarjalo (vročina-julij,avgust), sej tud te senčke niso nevem kaj..
mam to srečo, da če sem jst na morju sta mami pa oči doma, al pa ravno obratno..

drugač na ostala potavanja jo pa vzamem s sabo :)
na žalost pa ni neka ljubiteljica vožnje :(
Pikic@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pikic@ » 07. Jan. 2009 12:25

Sessa napisal/-a:otroku je tud vroce na plazi in se mu ne ljubi vozit nevemkoliko casa z avtomobilom, pa ga zato ne pustimo doma.


ja, sam je razlika, če se mu ne da, ali pa če vožnje dobesedno ne prenaša.
moji mački se npr. čisto zmeša, že ko jo moram peljat do veterinarja (10 minut vožnje). že ko jo dam v boks in v avto začne dihat kot pes (jezik iz gobčka, globoko dihanje), popolnoma jo zgrabi panika, se polula, bruha, trese, mjavka... pol si pa predstavljaj, kako bi to zgledalo, če bi jo peljala na večurno pot. :(
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 07. Jan. 2009 15:05

Sej pravm, vsak najbol pozna svojo žival in ve, kaj je bolš zanjo, da jo da nekam v varstvo, al da jo vzame s sabo.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 07. Jan. 2009 21:10

Pr ns gre kuža zravn sam na vikend, ostalo bl k ne odpade (je prevelik in nenaklonjen istemu spolu).

Kadar gresta mojedva za dalj časa km drgam, ga največkrat zapeleta h babi in dediju na selo (hja, štir ure, ampak jebiga), enkrat je biu pa na "dopustu" pr rejcu (se spomnem, da smo umiral od smeha, ko nm je že ta drug dan poroču, da dogson že uvaja red :P ). Za hotel se nikol nista mogla odločt.

Dokler je biu mlajši (in lažji), sm ga lahko jst poštimala, dons ne tvegamo več. Pa škoda, k je res fajn kuža :( in bi se drgač z veseljem potepala z njim.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 08. Jan. 2009 14:13

Sej ne gre za to, ali pes prenaša ali ne prenaša samce - itak si ne morejo biti vsi všeč. Če je bil pa v preteklosti napaden, toliko slabše.
V šoli bi se Aloha lahko naučila obvladati takega psa, če ga zdaj še na sprehod ne more peljat. Sicer pa predvidevam, da pes itak ni Alohin, ampak od njenih staršev, tako da bi morali oni poskrbet za vse težave.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 08. Jan. 2009 15:07

Ja, ampak starši ga obvladujejo. Kolkor sem razumela, je ps od staršev in ne Alohin. S psom pa da se nauči moreš trdno delat.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 08. Jan. 2009 15:36

Ne razumem, zakaj bi moral pes pod nujno v pasjo šolo? Jaz sem bila lastnica prejšnje psičke, zdaj njenega sinčka, noben od njiju ni bil na šolanju, pa sta obadva ubogljiva in prijazna. Pri psički me je občasno zmotilo to, da ni marala nobenih psov (v primeru, če se ji je kateri približal je pač zarenčala), pri njenem sinu pa me zmoti to, da je (tako kot večina njegove sorte psov) tečen do samcev. Ampak to mi sicer ne predstavlja velikih problemov, ker pse ne vozim po krajih, kjer se zadržuje milijon drugih lastnikov, ampak jih peljem v gozd, travnik ipd.., kjer smo sami (razen zjutraj, preden grem v službo, se sprehodim le okrog blokov, takrat ga imam pač na vrvici).
Te šole so sigurno pozitivne zadeve, ne zdijo se mi pa nujne za vse pasme.
Kar pa se tiče dopustovanja z mojim frajerjem je pa tako, da absolutno odpade, ker sem na morju po en mesec. Prvič je full dolga vožnja z avtom, kasneje s trajektom, pa še lastnica apartmaja ne bi bila preveč zadovoljna. Če greva kam med vikendom, ga pa ponavadi vzameva s sabo.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 08. Jan. 2009 18:32

Moja psička je bla tud napadena v preteklosti (2x), od takrat redkokermu psu zaupa. Pred temi dogodki se je pa z vsakim igrala, še preveč jim je zaupala.
Tko da znorim, k greva na sprehod, pa srečava kšnga nepoznanga psa, pa začne lajat, vlečt, renčat... Pol pa lastniki mene gledajo, k da jo doma garbamo. Pravjo, da se da take pse presocializirat, ampak da je to dolgotrajn postopek pa še to ni nujno, da bo uspel. Sm gledala na National Geographicu. :) Pač psu odvzet strah je isto kot nam fobijo.
Ona more psa res dobr spoznat, pa jst ga morm pobožat, da dejansko ne začne vlečt, lajat... Če je pa spuščena, pa sploh ni agresivna, niti ne renči na druge pse. Ne razumm tega.
Tko da tut šolani psi so lahko čist isto napadalni, če se jim je kdaj kj hudga zgodil. Tam ne morjo rešt vseh problemov.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 08. Jan. 2009 18:35

No, punce, ne bit preveč pametne (pa tut če dobronamerno), kr smo lastniki, k jim kuža ni za okras in k smo se okol njega dost "namatral", brez skrbi.

Biu je u mali šoli in še eni "nadaljevalni" kasnej, tm je blo use tipi top, ko je pršou pa nazaj u poznano okolje, pa ne več tok.
Ta pes ne dela problemou nikjer, uboga na ukaze, lepo hod ob nogi, na jaunem placu brez problemou leži pod mizo, je med ljudmi, otroki, psičkami in manjšimi pasmami. Ko pa pride neki večjiga, rata pa halo.

In smo iskal pomoč in nasvete, delal tko, kt je blo rečen, pa žou bistvenih sprememb ni blo. Ostala je opcija nekega ostrega policijskega šolanja, kjer pa bi nam psa uzel za tist čas (se ne spomnem, kok je blo, vem pa, da preveč), kar pa mojedva nista bla prpraulena narest. Če bi pomagal, ne vem.

In kot sm rekla, starša ga mata pod kontrolo (laja, pa kaj) in vedno splanirata stvari tko, da ga pele vn en al pa drug, da ga lahko uzameta sabo (vikend, smučarija), če pa kšn dan al pa dva ne znese, se že sprehodva skupi, ampak kt sm že omenla, ne španciram tko kt bi si želela, ampak grem tja, kjer je mejhna verjetnost, da bom srečala kšnga psa, počakam, da opravi svoje in ga pelem domou. Ne morem pa z njim na Golouc al pa u Tivoli (u tem je ves moj problem ... ne pa u tem, da ga ne morem pelat lulat tristo mestro stran od bajte).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 23. Mar. 2009 15:59

mi mamo od zmeri mejhne pasme in nimamo problemov z morjem/izleti/potovanji. usi se radi vozjo z avtom in ker mamo na morju vikend itak pol ni panike da tam razgraja...prejsn je ponavad notr pocaku kadr smo bli na plazi, ta bo pa hodila zravn ker se ful rada kopa :wink:

ce gremo pa km u tujino pa pac poisemo apartmaje kjer dovolijo zivali, sej se najdejo al pa pac das unih 10eur vec. js ne bi nikol pustila doma psa kr enmu za merkat al pa ga dala u pasji hotel...
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 23. Mar. 2009 22:34

točno tako...če si nabaviš psa morš za njega skrbet...in tudi če to pomeni da ne moreš na morje. Kar nekomu obesit žival, ki si si jo ti nakopal je podlo. Tudi do živali.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron