Pes in pocitnice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jan. 2009 22:26

Mislim, da se da zmenit, da imaš žival s seboj na letalu - doplačaš še en sedež, pa mislim da mora bit v kletki. Čeprav nevem...pomojem letalo ni lih najboljše za kužke, no. :)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 22:34

Ja, pes je lahko na letalu - zraven tebe v kletki, če ima DO 8 kg. Sicer se pa pelje med prtljago. In če poznaš kakšno stevardeso, lahko uredi tako, da je pes direkt pod pilotsko kabino, kjer je ogrevano, sicer pa med ostalo prtljago na minusu.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jan. 2009 22:38

Hm, a ziher? Ker ena znanka ma pitbullko in jo baje vedno pelje pri sebi na letalu.
No, nevem, mogoče ima pa kakšne veze. :nixweiss: :)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 22:41

Zihr. Sem se že vse pozanimala. :D Pomoje mora imet res kakšne veze, ker drugače bi tud jst mojo bullko že vlekla kam sabo. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jan. 2009 22:44

Čist mimogrede, kok so pa približno težki tile bulli? :)
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 05. Jan. 2009 22:49

Ful različno. Samica tam okoli 14 kg do nekje 23 kg, samci pa 16-27 kg. Moja Sisi je zdej stara 8 mesecev (in še raste) in ima 18 kg.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 06. Jan. 2009 14:23

Če v apartmajih dovolijo, da so tam, pol ni problema. Moreš pač poskrbet, da ne moti nikogar, da se v morju ne kopa in podobno.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 06. Jan. 2009 15:13

tud jst mojo peso ponavad vedno vzamem s sabo na dopust, ker je pač na žalost nimam komu pustit... pozimi k gremo na smučanje sploh ni problema kr gremo pač v tak apartma, kjer nas poznajo in so živali welcome, pa še pes ful uživa na snegu... bl zoprn je polet, ker je pač taka pasma k težko prenaša vročino, zato se je treba temu ustrezno prilagodit :?

me pa zanima če slučajno kdo pozna kakšn bl "domač" pasji hotel (ne un z boksi k sprejme po 50 psov) al pa kšno osebo, ki bi se ukvarjala s čuvanjem živali?... ker včas pač pride tko, da psa nikakor ne morš vzet s sabo (npr. na avion) in takrat bi blo zlata vredno poznat koga, komur bi lohk zaupal svojga ljubljenčka...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 06. Jan. 2009 15:18

js sem ze tudi razmisljala o tem ampak mislim da ne bi dala psa nikomur ki ga ne poznam...ker pes ti ne more povedat kaj so tam z njim delali :? mislim da bi pol cele pocitnice razmislala a se ma fajn al ne, in ce me prevec pogresa...in bi blo boljse da sploh ne bi nikamor sla :D
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 06. Jan. 2009 15:24

Jst je tud ne bi kar tako puščala nekje. Če bom šla kam z letalom, jo bom pustila pri mojihdveh, ki imata tudi psičko doma, pa še fajn kolegici sta s Sisi, tako da mislim, da bi ji bilo tam najbolj luštno. Če ne bi imela takšnih staršev, ki bi bili pripravljeni pazit nanjo, bi se obrnila na kakšno prijateljico, saj imajo itak v večini vse pse doma, tako da ne bi bilo problema.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 06. Jan. 2009 15:39

ja ok, ampak kaj pa če ne bi mel psa NIKJER za pustit (ne pr prjatlih, ne doma)... če bi men en priporoču kšno fajn osebo, k bi mel dobre izkušnje z njo in bi blo nedvoumno da ima rada živali in z veseljem skrbi zanje, bi ji tud pustila psa za kak teden... zakaj pa ne če nimaš druge možnosti... sicer ne bi blo z lahkim srcem in verjetno ne več kot za nekaj dni...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 06. Jan. 2009 16:33

Jst psa ne jemlem s sabo na dopust, ker je itak gor pr mami na podeželju in je skoz na dopustu :) Mel smo pa letos (oz. zdj je že lan) problem, ko sva šle obe z mami hkrat na dopust in se ni dal nikakor drugač zorganizirat. Tko da je bla psička čez noč doma, v naši hiši, zjutri jo je pa pršla soseda (ki jo obožuje) iskat in jo je imela cel dan pr seb in jo je razvajala, k otročka :) Tko da se je imela čist luštn, sam ko sva midva pršla z dopusta in ko sm jo šla iskat, se ji je še vseen odtrgal od veselja :)

Jst sm že večkrat razmišljala, da bi gor pr mami uredila en tak manjši hotelček (oz. bolj varstvo) za pse, ker gor bi res užival, jst pa tud, k bi delala z njimi. Sam mal oddaljena lokacija je :?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 06. Jan. 2009 17:03

noben dopust na svetu mi ne bo preprecil, da nimam svojih dveh punck zraven. Vedno in povsod. Ali pa raje ne grem na dopust.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 06. Jan. 2009 17:09

Ja, sam včasih se pa ne da urediti stvari tako, da bi šel npr. pes zraven... pa ne mislim zdej na dopust, ampak recimo službeno potovanje ali kaj podobnega, ko pač ne moreš vzeti psa sabo.

Pa tud, če maš psa, še ne pomeni, da zdej pa naslednjih 15 let ne smeš it na dopust brez njega (kar se mene tiče - samo v primeru vožnje z letalom). Jst vem, da je na avion ne bi vlačila pod nobenih pogojem, se mi zdi pa tud mal bolno odpovedat se npr. potepu po ZDA samo zato, ker imaš psa doma. Vsaj v mojem primeru vem, da bi Sisi brez problema počakala name pri mojih doma, kjer bi ji bilo ravno tako luštno.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 06. Jan. 2009 17:14

Točn tko. Pa včasih morš mal realno razmislt, kaj je bolš za psa. Da ga daš nekam v varstvo (seveda, morš bit prepričan, da mu bo tam u redu), al pa da ga vlečeš s sabo na morje, da se matra po cele dneve na 40 stopinjah. Včasih vidm folk, ko v največji vročini vleče s sabo pse okol, pa asfalt kar žari od vročine, pes pa mor hodet po tem asfaltu, pa v hribe (v največji vročini), pa ne vem, kam še...ne vem no, to vsekakor ni pametn.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov