Pasji mladiči

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 19. Jan. 2009 22:56

pasji mladiček lula na približno vsaki dve uri, petnajst minut po jedi, vsakic ko se zbudi in po igranju. Deset minut je odlocno sumljivo. Prosim dajte ga ze jutri peljat k veterinarju ce je mozno in porocajte nam kako se je izslo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Jan. 2009 0:15

drugače pa še nekaj konkretni nasvetov iz moje strani.vsakič ko jo boš videla, da se pripravlja na potrebo-ponavadi je to kroženje, iskanje primernega mesta itd, jo takoj primi in jo odnesi ven, kje bo tudi potem opravljala potrebo.kakih 5 min na mrazu ji namreč ne more škoditi, bo pa dobro za vzgojo naprej.glede negativnih kritik pa se ne obremenjuj...napadajo te ker si se javila, znajo samo kritizirati in je to to, tako da...ok, psička je bila iz legla res vzeta prehitro, tako da ji poskusi nadomestiti mamino toplino, bratce in sestrice itd..v ležišče ji npr daj termofor, ki ji bo recimo nadomeščal mamino toploto...ne puščaj je same preveč časa.po osmem tednu pa takoj začni s socializacijo, da ne bo prepozno, tako kot se je zgodilo meni.naš mali vragec namreč v hiši ne prenese nikogar razen domačih.glede igrač:v leglu bi se igrala s sovrstniki in mamo, tako da ji nekih trdih igrač ne kupuj.probaj pa se pač igrati z njo čisto previdno, narahlo, preprečuj ji ugrize.in še to:če ti bo uspelo da se bo igrala s kako mehko igračo:če je zeloo samozavestna in dominantna, ji ne pusti da ti igračo ona vzame, ampak ji jo vzami ti in tako končaj igro.če pa je plašna itd, pa ji igračo prepusti, da pridobi na samozavesti.če še rabiš kak nasvet, pa samo vpraša.vso srečo!
aja, pa da ne pozabim.kot so ti že svetovale, mojpes.com ti bo zares pomagal.
Uporabniški avatar
klupko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klupko » 20. Jan. 2009 8:50

Zenkrat smo ji naštimali mal plišastega medvedka, mal večjega in se tko lepo naštima z njim da je ful lepo za pogledat :razz: pa en star šal smo ji dal kr ji je zanimivo da razvlači stvari..pa posodica z vodo in s hrano, žogica..pa kar ma postlano...mislim da ji ni hladno, pretoplo pa tudi ne... Zdej kr neki po svoje rine...tulim da se lula na papirčka, pa so ji parket pa ploščice ljubši.. :P Sm jo pa zjutri mal vn pelala kr me je zbudila k je že lajala neki, pa je tud lulala uzuni...in sva ble kmalu nazaj kr sm se bala da se mi ne prehladi.. Sej bo :)
Sam jo pa vsi tok crkljamo in ne vem kako bo to šlo...upam da je ne razvadmo preveč...
Zahvaljujem se vsem za pomoč in določenim osebam z razumevanjem se zahvaljujem za podporo. :wink:
Uporabniški avatar
klupko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klupko » 22. Jan. 2009 18:05

Ful sm ponosna na svojo kužiko kr sva šle prej vn..in je dvakrat lulala in kakala na travco..sm jo ful pohvalla in sm skor še js začela mahat z repkom. :D
Ashi..let go... Veseli se z mano :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 22. Jan. 2009 22:42

Ne ji dovolit, da grize - sploh! vsakič, ko bo npr. zagrabila tvojo roko, ji reci odločno NE (ali FUJ, pač en ukaz) in umakni roko iz gobčka (zdaj jo lahko še sama umikaš, pozneje boš to težko naredila). Naj grize igračke. Za kremplje še kar počakaj. Enim psom se toliko brusijo, da jih ni treba stričt, enim ne. Trenutno je vsekakor premlada za karkoli. Pa svetujem ti, da se čimprej vpišeš v šolo z njo. Kmalu se bodo začeli spomladanski tečaji, tako da po večini šol že pobirajo prijave. In še enkrat, če si slučajno spregledala, ker sem že napisala, glede na to, da nimaš izkušenj s psi, svetujem knjigo Psi za telebane, ker je res super.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 22. Jan. 2009 22:47

Pr nas smo jo tud tko odvadl grizt, da smo vsakič, ko je hotla ugriznt, zacvilil tko kot bi ona, če bi jo zabolel...in je vsakič umaknila gobček pa gledala mal čudn, kaj se dogaja. Pa FUJ tud pomaga, sploh ker lahko uporabšš tud za vnaprej za karkol, kar nočeš, da da v usta al pa spusti iz ust itd.
Uporabniški avatar
klupko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klupko » 22. Jan. 2009 23:26

Js neki mjavkam "Nia, fuj to!" ko ugrizne roko pa jo mal s časopisom po ritki, pol pa laufa za časopisom. Smotana je ful in nenormalno simpatična. :)
Ko pa se polula kr nekam po tleh ji pa rečem da je grda in da ni pridna. Če rečem z normalnim tonom me ignorira na polno, če pa se mal zaderem pa neki bogo pogleda. Packa mala... Jo bomo že naučili reda :razz:
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 23. Jan. 2009 2:30

No evo, tud js sm postala lastnica mladega samčka in (očitno) mamo probleme s spanjem. Tko da me neki zanima.. samček noče spat sam v svoji ''posteljici'', ki je v moji sobi zraven moje postelje, saj začne kar takoj jokat (naj omenim, da to čez dan ni problem) ampak ko pride noč.. čisto druga zgodba. In seveda men se smili, ga vzamem k seb (nase), kjer pa kamot zaspi ampak potem seveda js ne morem spat, ker se bojim, da bi mu čez noč kej nardila.
A mislite, da bi blo najboljše, da ga dam s posteljico vred spat na hodnik (ostale prostore zaprem) in se ne oziram na njegovo jokanje? Res bi ga rada čimprej naučila, da bi lahko sam spal, čeprav vem da pogreša mamo (pri men je šele 1 dan). A naj še raje malo počakam? Skrbi me pa, da se bo potem tega navadu in ne bo hotu nikol spat sam.
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 23. Jan. 2009 11:15

Hvala za nasvete. :wink: Čeprav vem, da se mu bo ponoč kr težk upret ko tko joka in sili na posteljo, prav srce se mi trga, ko ga poslušam. No, sej bomo poskusl, upam da bo počas kej boljš. Itak vem, da na začetku ne morem pričakovat nevem kaj gled ena to da je še mlad.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 23. Jan. 2009 12:15

Oh, ja. Težko se je urpet velikim očkam. Samo če nečeš pol met razvajenega ščeneta nimaš druge. :)

Lahko mu probaš dat pliška, ki ful diši po tebi. Mogoče bo tako prehod lažji, ni pa rečeno. Mogoče boš samo podaljševala agonijo. Če ve kako je fajn na postelji ni čudno, da joče, da hoče gor. Je pač tako, da niti jokajočemu otroku ne smeš pustit, da z jokom doseže vse.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
klupko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klupko » 23. Jan. 2009 17:38

Pri nas je pa danes spet neki novega :D
Lulat je hotla in je kr po vratih neki grebla in hotla vn..pa sm odprla vrata in je tkoj stekla vn na teraso pa počepnila :eek:
Ful se hitr uči..pridna pridna najbolj pridna..
Ona pa ne mara spat v temi...spi pa sama v sobi, nimam je v spalnici..tko da ji pustim luč dokler trdno ne zaspi pol pa ugasnem..
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 23. Jan. 2009 18:47

hej klupko.
vesela sm zate,da maš tok srčkano bitje.tud pr nas doma mamo ceu kup živali,ki so bile nam podarjene in skrbimo za njih zelo zelo lepo.nikoli niso same.psa,2 mucki,dve želvi(v ogradi z bazenom)...vsi pa smo tudi sprehajalci psov v bližnjem zavetišču(vsak dan!),kamor podarijo tudi le nekaj tednov stara bitja in jih ne zavržejo ter prav tako normalno zrastejo.

ne oziraj se na te veterinarke in jim pusti veselje,dobre želje in nasvete pa sprejmi.mojpes je res super spletna stran z informacijami!
;)
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 23. Jan. 2009 20:39

Klupko s katerimi briketi jo pa hraniš?

Drugač pa tud naš postaja kr priden, včasih še nardi kakšno lužico, ampak drugač se mu pa prav vidi kdaj more it ven, ker postane zlo živčn, kr v krogu začne hodit in še težje oz. glasneje diha kot ponavadi. :D
Me pa zanima kako bo kej današnja noč potekala, upam na najboljše. :wink:
Uporabniški avatar
klupko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a klupko » 26. Jan. 2009 23:50

Joj, ne vem katere je lubi kupu...hranim jih v taki posodici za hrano s pokrovom, vrečka je pa predvidevam da že taprvi dan letela,..v vsakem primeru pa lahko rečem da so junior :D pa najprej dam malo vode v posodico, potem pa briketke da se malo zmehčajo...
Zdej je dobila nenormalen apetit...sam žrla bi...pa probavamo mal kontrolirat kok kej je da ne bo bajsa :D
Je pa tud hiperaktivna...sam ne maram je kr me je zjutri ob petih zbudila da je šla lulat pa kakat, pol je ob pol sedmih šou lubi, ob osmih pa spet js..spala nč :S Ampak ji oprostim :wink:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Jan. 2009 0:04

^Upam, da vsaj tvoj ve, kaj je kupil, ker menjavanje briketov kar tako (če se menja, je treba delati postopni prehod) lahko povzroči prebavne motnje in je fino ostati pri eni znamki, če psu odgovarja. Pa odsvetujem raznorazni junkfood iz ''človeških'' trgovin, ker tapoceni pasja hrana vsebuje full preveč soli in drugega sranja, kar se ponavadi začne vračati prej ali slej (ledvice) - sicer imajo tako hrano psi (no, tud mačke) ponavadi radi, ker jim ''diši'', ampak zdrava pa res ni.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron