Pasji mladič doma

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 22. Okt. 2008 19:39

mladički se itaq skoz igrajo, tko d mu dej kšno igračko, ki mu bo zanimiva, če se pa ne igrajo jih pa zmanjka, torej spijo. :wink:
zaščiti pa kable, men jih je moja začela glodat...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 23. Okt. 2008 18:57

ja js sm se zj odlocla da grem jutr pogledat v Mr.pet za en boks oziroma ogrado da ji bom mal omejila gibanje drugac pa upam da se bo res zamotla s kaksnim cevljem, igraco...drugac pa upam da se bo mal zmatrala pa pol se spala, sicer pa vec kot 6 ur nikol ne bo sama..

a imas ti kar dve psicki mladicki? po eni strani je kul ker se zamotita med sabo tudi? kako ste jih navadli na hisno cistoco, a ste meli ze tako sreco da sta imeli ze v krvi :wink:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 03. Nov. 2008 14:28

js pa u kratkem (po vsej verjetnosti ze jutr - juhuuuu :D) dobim kuzka. bo srednje velik pes, mela ga bova pa skupi s fantom u stanovanju. in pac ker naju dopoldne ni doma ga bova ze od malega navadla da je sam dopoldne..js upam da se bo cim prej navadu :D

komi cakaaaaam :D moj prvi pes bo to :P
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 03. Nov. 2008 15:52

A sem jaz to prav razumela? Ti imas resne namene Jack Russla, ki doseze tam do 35cm plecne visine in max 8kg zapret v pesjak pred hiso?! Oprosti, ampak a je s tabo vse vedu?

Ze navsploh zastopam mnenje, da pes nima kaj iskat v pesjaku. Ampak ok, ker so nekateri nesposobni vzgojit svoje dinozavre, ki pac ne spadajo v hiso, in bi ti psi drugace terorizirali celo sosesko z svojim lajajem pri ograji, je to se razumljivo in sprejemljivo.

Ampak zakaj bi kdo zaprl jrt v pesjak? Taksni drobizki pa res nimajo kaj iskat v pesjaku ali pred hiso - ne pozimi, ne v odsotnosti lastnikov in ne ponoci. Za primere ko ni nikogar doma se kupi boks(dovolj velik tudi za odraslega kuzka), noter se da dekica, kaksne igrace itd. glavno da se v njem dobro in varno pocuti. In potem se ponoci ali pa ko ni nikogar doma zaprejo vrata, dobi se kaksen pribolsek ali kost za grickanje in to je to. Upam da se bos malo zamislila.

Pa se nekaj, jrt je zelo aktivna pasma, ki potrebuje ogromno gibanja, zraven tega pa tudi velik unicevalec. Glede na napisano dvomim, da ste se dovolj pozanimali kako je z pasmo, kaj potebuje in kako se ga pravilno vzgoji. Kaj ko bi se malo pogledala pasme iz 9. skupine - so mirnejsi in pogosto lazji za vzgojit.

Z cistoco pa je tako - mladic pac tezko zdrzi 8 ur in se podela. Se neda nic spremenit.. Je pa dejstvo, da se v boksu ne bo podelal ce ne bo res sile. Kjub temu potrebujes boks z trdnim plasticnim dnom, oz. je pac ta najlazji za pocistit. Veliko sprehodov in predvsem veeeelika pohvala ko opravi zunaj, pa bo stvar resena ko bo pac toliko odrastu, da bo fizicno zmozen zadrzevat.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 03. Nov. 2008 16:31

S pesjakom na splosno ni prav nic narobe, je pa res da je JRT malce neprimeren za v pesjak, sploh zaradi kratke dlake. Ne vem pa zakaj vecji pes z daljso dlako ne bi bil v pesjaku.
Jaz imam doma Staffordko, in vem da cim bi zivela v hisi bi jo imela v pesjaku vsaj cez poletje, sploh za to ker bosta kmalu dve. Zrihtan pesjak, izolirana pasja hiska in nekaj mehkega ter toplega pod rito prav nic ne skodijo. :wink:
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 03. Nov. 2008 19:28

Jrt ni "malce" neprimeren, temvec sploh ni primeren. Ravno tako kot mops ni za na ketno. Pac ni. Razlog pa ni v dlaki, temvec v strukturi telesa in samem namenu psa.
Namena pesjakov pa ne razumem. Edina razlaga, ki jo najdem je, da je lastniku pes pac zrasel cez glavo in sedaj terorizira ljudi (na taksen ali drugac nacin). Res nevem zakaj bi bilo treba omejevati svobodo psa, ki tako ni v hisi in nima nic za unicit (razen ce te skrbi za roze-pol pac ne nabavis psa). Ne pravim, da so rotiji ali doge za v hiso, dalec od tega, ampak pesjaka pa kljub temu ne potrebujejo - dobro izolorano koco, po moznosti z ogrevanjem pa ze.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 04. Nov. 2008 1:48

Z ogrevanjem? Pa kaj je s tabo? A je to pes al je en navaden razvajen pussy?? Valda ni vsak pes za ven, sam ni treba it pa v ekstreme. Ce ma kot pravim, ustrezno uto in fajn izolirano je cisto dovolj in ne rabi nobenega ogrevanja. Govorim ti o tem da je pes zunaj cez poletje, ne cez zimo.
In ne jst svoje psice ne bi dala v pesjak iz takih razlogov kot jih navajas ti (da pes zraste cez glavo in terorizira vse okoli) pac pa preprosto iz tega ker je ne bi pobralo ce bi kdaj zunaj prespala (pa je tut ze), kjer bi ji blo cist bolj fino, kot v vrocem stanovanju.

Nevem zakaj je treba tako pocloveciti pse, ki so navsezadnje se vedno zivali.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Nov. 2008 9:51

sarci* napisal/-a:Nevem zakaj je treba tako pocloveciti pse, ki so navsezadnje se vedno zivali.


Ja, so živali... krdelne živali. In odkar so udomačeni, je njihovo krdelo človek. Zato so zaprti v pesjaku in večino dneva sami, grozno nesrečni. Sej nič ne rečem, so primeri, ko je pes ves dan s človekom in gre zvečer v pesjak samo spat, ogromno pa je takšnih, ko psi cele dneve samevajo v pesjakih, z izjemo tistih dvakrat, trikrat na dan, ko ga skrbnik odpelje na sprehod.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 04. Nov. 2008 10:15

Sarci - mislim, da nisem dovolj razumljivo napisala. Strinjam se s tem, da dolocene pasme psov pac niso za v hiso. Mi imamo bordojsko dogo in pes ima vstop v hiso samo pozimi, za par ur druzenja na dan. Drugace spi, zivi in je zunaj. Pozimi se v koci vklopi ogrevanje in prav tako spi zunaj.
Ampak se vedno ne razumem zakaj pesjak. Zakaj ga je treba omejit na majhen prostor, ce pa ni nikakrsne potrebe za to in se bi lahko prosto sprehajal po dvoriscu.
In zal, vse prepogosto drzi to, kaj je napisala frigga - le da imajo ti revcki se sreco, ce lastniki ne pozabijo cisto na njih in potem sploh ne pridejo vec ven ter spijo na svojih iztebkih (veckrat videno).
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 04. Nov. 2008 10:55

ko berem poste nekaterih v tejle temi sem vedno bolj prepričana, da bi blo treba nekaterim prov prepovedat met pse ker:
1. se pred nakupom sploh ne pozanimajo o pasmi ki jo nabavijo (karakter, zahtevnost, pogoji bivanja itd.)
2. ravnajo oz. se ukvarjajo s psom po liniji najmanjšega odpora ko pride enkrat k hiši
3. majo ene svoje butaste principe k jih forsirajo ne glede na to kakšnega psa majo

ne, eni definitivno niso za met pse

in da odgovorim še na glavno vprašanje te teme: definitivno je treba bit minimalno vsaj en teden več al manj po cel dan z mladičkom ko pride k bajti, pa magar če je zato treba vzet dopust... če pa tega niste sposobni si pa ne kupujte psa :!:
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 04. Nov. 2008 14:47

frigga napisal/-a:
sarci* napisal/-a:Nevem zakaj je treba tako pocloveciti pse, ki so navsezadnje se vedno zivali.


Ja, so živali... krdelne živali. In odkar so udomačeni, je njihovo krdelo človek. Zato so zaprti v pesjaku in večino dneva sami, grozno nesrečni. Sej nič ne rečem, so primeri, ko je pes ves dan s človekom in gre zvečer v pesjak samo spat, ogromno pa je takšnih, ko psi cele dneve samevajo v pesjakih, z izjemo tistih dvakrat, trikrat na dan, ko ga skrbnik odpelje na sprehod.

S takim bivanjem v pesjaku se tudi jaz ne strinjam. Ampak ce psa ustrezno zaposlis cez dan, se z njim ukvarjas, mu res ni problem prenociti zunaj, to sem hotela povedat!
micamaca napisal/-a:
in da odgovorim še na glavno vprašanje te teme: definitivno je treba bit minimalno vsaj en teden več al manj po cel dan z mladičkom ko pride k bajti, pa magar če je zato treba vzet dopust... če pa tega niste sposobni si pa ne kupujte psa :!:

Zakaj? Da bo razvajen in bo jokal cim bos sel skozi vrata? Psa se zacne ucit in socializirat cim stopi v nov dom. Jaz pri nobenemu od mojih treh nisem bila po cele dneve zraven in jih tolazila in nevem kaj vse ko/ce so jokcali, pa so vsi trije zrastli v normalne pse, ki jim ni panike pocakat samim doma, kot nekaterim razvajencem ki delajo vik in krik cim gre lastnik za 5 min do bliznje stacune. Se ti ne zdi da psu naredi se 3x vecji flesh v glavi ko po 2 tednih tvojega dopusta, med katerim 24/7 prezivis ob psu da mu ne bo bad, odides spet v sluzbo in je kar naenkrat sam? Eni res prevec komplicirate. Seveda si ob mladicku vec ur dnevno, se ukvarjas z njim, ga ucis dolocenih stvari, ampak biti 24ur na dan ob njemu pa ni normalno niti zdravo za psa. Mladici itak vecino casa na zacetku prespijo, in da bom takrat zraven dezurala kot sveta Marija? Absolutno ne.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 04. Nov. 2008 15:29

^ mojmu psu tud ni bil noben problem ostat sam doma, ko sm po enem mescu skorej celodnevnega ukvarjanja z njim (sem ga pač dobila poleti ko sem mela dopust) šla v službo in ga pustila samga osem ur... tko da ne nakladat da so pa kr vsi psi razvajeni če si preveč z njimi... nikjer tud nisem rekla da morš bit 24/7 ob psu, seveda ga pustiš tud samega, ampak ne takoj ko ga dobiš in ne za osem ali več ur skup (kot traja šiht ponavad)... mladiča je treba postopoma navajat na samoto, ne pa kar takoj pustit samga cel dan češ da bo razvajen če boš kej dl cajta z njim kt se teb zdi da je treba... poleg tega ga je treba že na začetku mal navajat na novo okolje, vzgajat in spremljat (če je zdrav ipd.) in zato si je treba vzet cajt... poleg tega pa pes že tko prehitr odraste in kmal ni več tista mejhna kepca, k se ti zdi tko iiiiii k jo vidš in sori če se men zdi škoda zapravt tiste dni in hodt okol kt da me doma noben ne čaka...
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Nov. 2008 15:34

Midva sva pri najini psički postopoma podaljševala čas, ko je sama. Na začetku, ko sva jo dobila, sva bila dva dni skoz ob njej (konec koncev je treba vedeti, da mladiček še toliko bolj in pogosteje potrebuje bližino človeka kot odrasel pes), potem sva šla npr. tretji dan za 15 minut ven in tako naprej vsak dan malo več, dokler ni bil ta čas podaljšan na eno uro. Potem sva jo pač pustila samo eno uro, pa naslednji dan uro in pol itd., tako da je zdaj sama okoli 4 ure (več itak nikoli ne bo, ker imava tak šiht). Na začetku se je itak polulala, pokakala, tud kej uničila (če se želite temu izognit, pa tud vsem nevarnostim - moja psička je npr. enkrat pojedla malo kreme Fenistil, ker sem jo pustila tam, kjer ne bi smela - je najboljša rešitev kletka), zdej pa pridno počaka (na voljo ima kuhinjo in hodnik, druga vrata so zaprta).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 04. Nov. 2008 15:59

Micamaca, dej mal se pomiri pa preberi kaj sem napisala.
Valda da bo razvajen ce bo nekdo nonstop ob njemu. Poznam ljudi ki so si kupili civavo, in so jo imeli nonstop v enem varstvu, ce lastnica ni imela cajta in je morala po opravkih jo je imela sestra, ce ta ni imela cajta jo imel oce/mati.. In nakoncu sem jo se jaz dobila na cuvanje za vikend ko naj bi sli na morje.. guess what, psu se je mesalo, skakal mi je po steklenih vratih ki vodijo v dnevno, praskal po njih, tulil.. Sem ga dala v sobo skupaj z mojimi tremi pa ga niti to ni pomirilo oz. zamotilo. Tako da ne govori da se ne poznajo posledice. Pes enostavno ni bil navajen bit sam niti sekunde. Smo gledal z druzbo v dnevni sobi TV pa je skos paniko delal, skakal po vratih, cvilil, da je sel nakoncu ze vsem dobesedno na zivce.

Se enkrat, valda moras ob mladicu preziveti nekaj casa, ga vozit ven da se navadi na vse zivo, itd itd., ampak pretiravat ni treba in ga imeti pod budnim ocesom 24 ur na dan.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 04. Nov. 2008 16:05

micamaca napisal/-a: definitivno je treba bit minimalno vsaj en teden več al manj po cel dan z mladičkom ko pride k bajti, pa magar če je zato treba vzet dopust... če pa tega niste sposobni si pa ne kupujte psa :!:


js dobim dans mladicka, pa bo zal ze takoj jutri sam od osmih do treh. ampak ne morm pomagat, dalec je treba it po njega in smo se mogli uskladit, dan je pa slucajno jutri neprimern...mam sama obvezna predavanja, MOGOCE mi bo ratalo vmes prit za eno uro domov. fant pa v sluzbo sele slab mesec hodi in si ne more kr dopusta vzet...halo :roll: pa nisma zato nesposobna met psa...je pac sreda edini dan ko bo tok dolgo sam.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov