Odgovorno skrbništvo živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Maj. 2014 12:29

Meni je še bolj grozno, ko ljudje spuščajo ven nesterilizirane mačke (ker drugače ne bo miši lovila :mad: ). Kje potem mladiči končajo, pa vsi vemo.

Je pa nesmiselno primerjat ljudi in živali. Ljudje verjetno znajo čez cesto hodit. Saj tudi majhnih otrok ne spuščajo samih ven.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Maj. 2014 12:56

naš maček na vasi se že 10 let spretno izogiba avtom. je pa res, da je kastriran, da je prometa malo, da smo deca isto prosto laufali naokoli, ...

ker je kastriran tudi ne markira svojega teritorija in sosedom ne gre na živce. tudi svoj pesek ima in ne ščije po vrtu.
brunette*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 22. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a brunette* » 29. Maj. 2014 15:15

Sarissima napisal/-a:Sej videvaš tudi povožene ljudi, pa te to očitno ne sekira.


Nope, kje ti živiš, da dnevno videvaš povožene ljudi?

Jah, saj kakšne mačke tudi po 15+ let preživijo zunaj, večina jih pač ne. Loterija, jaz življenja svoje živali ne bi prepuščala sreči.

Sterilizacija/kastracija je pa itak največji problem pri ljudeh.
TikaTija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 11. 2015
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a TikaTija » 12. Nov. 2015 19:26

Vsak lastnik bi mora prebrati teh "10 pasjih zapovedi":
1.Moje življenje je dolgo samo deset do petnajst let. Vsako slovo od tebe, kadar kam odideš,je zame bolečina. Prosim, premisli dobro o tem, preden me vzameš za svojega.
2.Daj mi dovolj časa, da bom razumel, kaj hočeš od mene.
3.Zaupaj mi - od tega živim.
4.Nikoli se ne jezi name in ne zapiraj me za kazen. Ti imaš svoje delo, svojo zabavo, svoje prijatelje, jaz imam samo tebe.
5.Prosim, govori kdaj pa kdaj z mano, čeprav ne razumem tvojih besed, poznam tvoj glas in ta naj bo včasih samo zame.
6.Kakorkoli že ravnaš z mano, dobro ali slabo - nikoli ne pozabim !
7.Preden me udariš, pomisli na to, da bi te s svojimi čeljustmi z lahkoto zgrabil za roko in ti jo zdrobil, vendar tega ne storim.
8.Preden me pri delu kregaš, da sem bil slab, len in trmast, pomisli - morda me muči neprimerna prehrana, morda sem bil dolgo na soncu ali pa mi je oslabelo srce.
9.Skrbi zame, ko ostarim - tudi ti boš nekoč star.
10.Spremljaj me na zadnji poti. Ne reci "tega ne morem gledati" ali " naj se zgodi v moji odsotnosti". Veš, s tabo mi je vse veliko lažje.
The only way to do great work is to love what you do <3
https://www.facebook.com/pasjifrizeraj

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov