Oblačila za pse

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 01. Sep. 2009 18:10

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Sep. 2009 14:16

To pa se večkrat znajde na našem psu.Sicer nosi to majčko samo notri, ampak tako ga privajam na pulover, ki mu ga bom pozimi nabavila.Res pa je, da postane zelo miren, smili se sam sebi ko mu ga nadenemo.
Na hrbtu je supermanov znak, spodaj pa piše super dog-razlog, zakaj ga nosi samo od znotraj :D
Slika
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 10. Sep. 2009 9:29

^in zakaj misliš, da bo tvojega psa pozimi zeblo brez puloverja?
Jaz sem za to, če je pes res bolan in brez dlake, ne pa da se to daje na pse z 10cm dolgo dlako.
In pa nekaj mi ni jasno.Saj res ne vem kako dolgo že določena pasma obstaja itd.,ampak kako so pa razne čivave in taki malo psi z zelo kratko dlako preživeli zimo brez puloverčkov prej včasih, ko ljudje še niso pomislili na kaj takega in ko jih 100% še niso imeli samo v stanovanju? Takrat jih ni zeblo, zdaj pa jih ali kako?
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Sep. 2009 17:49

glede zadnjega stavka...
lej fora je v tem da ce ti vidis da psa zebe ne razmisljas o tem kako je bilo 100 let nazaj...
jst vidim mojga pinca...ko ga dam na mraz spodvije rito pa se trese in jst ga ne motem takega gledat...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 10. Sep. 2009 18:09

Še vedno ne morem verjeti, kako omejeno razmišljajo nekateri. Saj z nekim plaščkom ali puloverčkom ni še NIHČE škodoval svojemu psu. Prej je pereče marsikaj drugega kar vidim naokrog (pes na lancu ali pa v boxu 24h/dan je pa normalno?), pa se folk ob tisto ne bo spotaknil, ampak se bo ob oblačilo za psa, češ da je to mučenje živali. :roll: Pa mi naj nekdo, ki to zagovarja, razloži kako mučiš psa s tem, ker mi ni jasno? Ne odobravam copatkov ipd. for (razen če gre za kakšno poškodbo, kar sem to že videla na lastne oči in tudi pri večjih pasmah), ko nekateri lastniki nakičijo svojega psa, ker lahko same sebe dovolj, ne pa še svojega štirinožnega prijateljčka. Nimam pa nič proti kakšni rutici, puloverčku ipd., če ga zunaj na mrzlem trese da joj (za dalj časa), če pa gre samo na zrak malo, pa je dobro, da se greje sam kolikor se pač lahko, da je imun na vremenske razmere.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Sep. 2009 18:21

se stinjam...pulovrcki so ok ko se jih kuza navadi, oblacenje v smislu paris hilton mi je pa cist no go
Mateya120
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mateya120 » 10. Sep. 2009 19:00

Maya19 napisal/-a:^in zakaj misliš, da bo tvojega psa pozimi zeblo brez puloverja?


Si kdaj pomislila, da če je kuža v stanovanju in pride ven na mraz da ga prav tako zebe kot tebe? in da je razlika ali je kuža skoz zunaj in je navajen na mraz? pa poskusi sama biti v puloverju v stanovanju k je 25 stopinj, in potem pojdi sama v istem puloverju ven na mraz na sprehod. tako nekako se počuti kuža. sama sicer nisem pretirano navdušena na oblekicami, samo če je pes oblečen nekje pod 0 stopinjam, se mi zdi ok.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Sep. 2009 19:01

ja sej v naravi ne pade v 2 minutah temperatura za 20 stopinj
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Sep. 2009 19:10

Kakorkoli...moj pes ima kar dolgo dlako, ampak ga kljub temu zebe že zdaj ob jutrih.Pozimi pa ima včasih prav odpor iti ven, ker se vedno pritrese nazaj.In kdor mi bo rekel, da je en plašček preveč, pa naj gre sam v tanki majici ter npr kratkih hlačah ven ob mrzlih jutrih.Psi so se že tako prilagodili našemu življenju, da je prav primitivno govoriti o tistih psih, ki so samo za zunaj itd.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Sep. 2009 19:16

emanuela drugace ima pa moj enako :)
a je iz kika? a mas bodigarda tud :) ? pa killerja?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Sep. 2009 19:18

Maya19 napisal/-a:^in zakaj misliš, da bo tvojega psa pozimi zeblo brez puloverja?
Jaz sem za to, če je pes res bolan in brez dlake, ne pa da se to daje na pse z 10cm dolgo dlako.


To me je tudi zbodlo.Zakaj mislim tako?Ker poznam svojega psa in ker je naš pes star dve leti in ne mislim ponoviti lanske napake, ko ga je bilo potrebno dobesedno prisiliti da je šel ven v mrazu.Aja, pa da ne pozabim:moj pes ima prednike pekinezerje, ta pasma pa je stara že 2000 let in je bila na kitajskih dvorih in zagotovo ni lovila divjadi zunaj oz na katerikoli način bila na mrazu.


Iz kika je ja.V bistvu imamo zaenkrat samo to, toliko da se navadi.So pa jih imeli tam zelo poceni, če gledam proti Zooticu, ko bi podobna majica prišla najmanj 20€.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Sep. 2009 19:26

jst mam eno tok dobro...plascek je in je na notranji strani prou merino....res je super za pozimi.
navadla sem ga pa tako da sem ga v mrazu dala v plascku ven pol k sm ga pa not spustila sem mu pa tik pred vrati dala plascek dol, prestela do deset da ga je zazeblo in spustila not. in tako je pogruntu da je to fajn.
moj oci je biu tudi od zacetka strogo proti samo je zdej vidu razliko.
drugac mi ima pa tale spletna stran k je je odprla ful fajn k majo res lepe stvari sam ne bi narocevala. ene lepe sem videla tudi v city parku k je ena taka trgovina
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 10. Sep. 2009 22:05

Mateya120 napisal/-a:Si kdaj pomislila, da če je kuža v stanovanju in pride ven na mraz da ga prav tako zebe kot tebe? in da je razlika ali je kuža skoz zunaj in je navajen na mraz?


Ah daj no psi imajo dlako zato, da jih greje! Tudi mi imamo malega psa pa prej smo vedno imeli nemške ovčarje, ki so čez noč bili noter pa še podnevi če so želeli in koliko jaz vem jih ni zeblo ko so šli ven pa nimajo zdaj lih 10cm dlake. Navadijo se in ne razumem ljudi, ki delajo tako paniko zaradi tega. A potem ve poleti psa tudi obrijete na nulo, ker je bogemu revčku takrat tako zelo vroče?! No kako to delate poleti in kako poleti vidite kdaj je psu za popizdit vroče?Moj pes ima pozimi debelejšo in bolj gosto dlako, da ga ne zebe, poleti pa nima tako goste, da mu ni prevroče. Pes se prilagaja, tako kot se je vedno,ampak logično da taki pes, ki je skoraj 24ur na dan v hiši/stanovanju sploh nima možnosti, da bi se sam lahko 'pripravil' na te temperaturne spremembe in ga potem zebe.
Dobro ne mislim se prepirat, to je samo moje mnenje. Na konc koncev vsak sam ve kaj je za njegovo žival najboljše.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Sep. 2009 22:10

Mi poleti "pekinezerja" ostrižemo, ker če ne mu je zunaj prevroče, v smislu naredi en krog in je obnemogel.Španjelka ni tako zakomplicirana, niti je ne oblačimo.
Ampak, kje ti je, da primerjaš nemškega ovčarja npr s čivavo? :roll:
Mateya120
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mateya120 » 10. Sep. 2009 22:11

Maya19 napisal/-a:Ah daj no psi imajo dlako zato, da jih greje! Tudi mi imamo malega psa pa prej smo vedno imeli nemške ovčarje, ki so čez noč bili noter pa še podnevi če so želeli in koliko jaz vem jih ni zeblo ko so šli ven pa nimajo zdaj lih 10cm dlake. Navadijo se in ne razumem ljudi, ki delajo tako paniko zaradi tega. A potem ve poleti psa tudi obrijete na nulo, ker je bogemu revčku takrat tako zelo vroče?! No kako to delate poleti in kako poleti vidite kdaj je psu za popizdit vroče?Moj pes ima pozimi debelejšo in bolj gosto dlako, da ga ne zebe, poleti pa nima tako goste, da mu ni prevroče. Pes se prilagaja, tako kot se je vedno,ampak logično da taki pes, ki je skoraj 24ur na dan v hiši/stanovanju sploh nima možnosti, da bi se sam lahko 'pripravil' na te temperaturne spremembe in ga potem zebe.


Si mogoče že slišala za poddlako? no sej je vseen, sam preden nekaj napiši se pozanimaj še za ostale pasme ne samo NO in tist kar imate doma, ker nimajo vsi psi poddlake, vrjetno pa veš čemu služi. lp

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov