Mucek in stanovanje

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 26. Sep. 2008 11:31

Mi smo mel tud mačko prej...in glede na to, da je bila perzijka, je blo dlak kar dost, če je nismo redno česali... Uničen pa ni blo skoraj nič...ena vrata so bila mal spraskana, ker je na ta način povedala, da hoče v drug prostor...pa zmeri, kadar smo šli na dopust in sta jo čuvala babi & dedi (spala je pa še zmeri v zgornjem štuku), so ble dlake na pultu v kuhinji pa na jedilni mizi (kar pomen, da je hodila gor, ko nas ni blo)...ampak ob vseh plusih, ki ti jih prisotnost živali prinese, na to sploh ne gledaš kot nekdo, ki nikoli ni poznal odnosa med človekom in domačim ljubljenčkom... :)
gkost123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a gkost123 » 26. Maj. 2019 11:09

Pozdravljeni,

Razmišljam o ustanovitvi vzrejališča za pasemske mačke z rodovnikom.

Ali mi lahko nekdo naredi približni breakdown stroškov?
- registracija vzrejališča; =? €
- včlanitev v eno izmed slovenskih felinoloških društev; =? €
- sam nakup (itak); =? €
- pridobivanje obvezne dokumentacije (rodovnik, potrdila, ..); =? €
- povezane aktivnosti (cepljenja, veterinarski pregledi, ekg srca, ...); =? €

Hvala za odgovor in LP
Julijasav
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 3. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a Julijasav » 14. Apr. 2022 19:46

joy23 napisal/-a:Res je, mačke so si različne. Ker ko tule berem kaj vse so vam uničile, sm kar presenečena. OK, naša nam je res malo spraskala sedežno, ampak smo jo odvadili in ji dali vedet da ne sme, tk da je zdej ne praska več. https://kuhinje-erjavec.si/ Krempljev si nikoli ni brusla na vratih ali na omarah al kej podobnega, ampak na tepihu. Ja, zdej boste rekle da tud to ni dobr, sam očitno mamo mi takšn Manitu herbs da se nč ne scufa od praskanja, tk da ni nobene škode :) Med tednom je vsako dopoldne sama v stanovanju in nikoli ni kej nardila. Je pa res najbolje da mucko že od malega navadiš na red, ji pokažeš kaj sme in kaj ne, še posebej pa da jo navadiš na mačji WC. Naša je nanj navajena že od malega in se nikoli ni nikamor drugam polulala.


Tudi meni je bilo to od nekdaj všeč! Ko sem bil star 8 let smo imeli doma mačko, ravno smo kupili novo huhinjsko opremo in naša mačka je zavohala nekakšne vršićke. spraskala je omaro in še zdaj vidimoo rezine
aceofs
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 14. 12. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a aceofs » 13. Apr. 2023 10:24

Yazmeen napisal/-a:To je dejstvo, da če maš žival v stanovanju, da bo vrjetn kej uničen, da bojo dlake povsod itd, to morš pač že prej vedet in to sprejet, al si pa enostavno živali ne omisliš, če te to cbd kapljice
Drgač se pa glede tega strinjam s Tonjo, da ma žival ene svoje potrebe (predvsem po gibanju), za katere je v stanovanju prikrajšana, ma pa to tud svoje prednosti. Pa tko je, če žival ne ve in ni spoznala življenja zunaj, je vrjetn čist zadovoljna v svojem malem svetu. https://zumbaliciouscrew.com
Jst zmer k grem na dopust, pelem mačko k mami, ki ma hišo v naravi in ima takrat na razpolago ogromn teritorij, ampak je še vseen čist presrečna, ko pride nazaj k nama, v mejno stanovanje, kjer se počut domače in varno.

ampak se vseeno da ali ne?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov