Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 11. Apr. 2009 9:13

Kontaktiraj društvo proti mučenju in za zaščito živali Maribor. Sicer pa najprej poskušaj sama stopiti do njega in mu na lep način povej, da to ni ok.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 11. Apr. 2009 9:20

To v tujih mestih ni nič takega. V Evropi sm vidla že cela legla pri brezdomcih. Tko laži dobijo denar :?
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 11. Apr. 2009 9:30

Ja, sej... v Lj je npr. večina klošarjev, ki imajo psa, povezanih z društvom in lepo sodelujejo. Se pa najdejo posamezniki, ki neprimerno skrbijo, in take je treba poučiti. Ponavadi kar prisluhnejo, sploh če prineseš kakšno konzervico ali brikete.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 11. Apr. 2009 15:41

jez sm bla zadnjič na sprehodu z inč in v gozdu opazim srno, ki je bila neki poškodovana, in ni mogla hodit (ker če bi bilo vse ok, bi verjetno zbežala stran, pa ni). skušala se je postavit na noge, ko me je opazila, vendar ni šlo. sem šla malo naprej, da je nebi po nepotrebnem vznemirjala (kar je verjetno že bila) in klicala mami domov, da naj pokliče lovca. mami je klicala ene 3 lovce, fotr pa se je v avto usedel in šel iskat kšnga...
mami po tel. ni mela sreče, vsi so se izgovarjali, da to ni njihovo območje in da v tem primeru ne morjo nč naredit.
en lovec je reku, da bo poklical na zvezo, da prosi za dovoljenje, pa se potem ni več javil ko smo ga klicali nazaj. :fight:
fotr pa tud ni najdu nobenga, čeprav se je vozil od bajte do bajte. v bistvu mu je en rekel, da bo verjetno kasneje prišel (pa ga tud ni blo).
men se je srce trgalo, k sm gledala srnico kako se muči in nemočna čaka na svoj konec. :grosseaugen:
ne morm verjet kako noben ne more pridt, pa rešit žival.
zakaj pa so lovci, če v takem primeru ne morjo nč... lovci so za na opazovalnice, pa takrat k se kšn golaž kuha, pa je žurka...
drugače pa jih boli k**** za živali, ki trpijo.
ne vem al sm butasta al kai, sam ne razumem za kaj mamo lovce??? zna kera razložit zakaj noben ni hotu pridt? v čem je problem?
tud jez bi se kam pritožila pa ne vem kam...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 11. Apr. 2009 23:18

Vsaka žival mora imeti vedno dovolj sveže vodo, zmerno količino hrane, prostor kamor se zateče v mrazu in v vročini ter svobodno gibananja.
Kdor se tega ne drži je zame mučitelj živali.
*srčica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 22. 10. 2005
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a *srčica* » 14. Apr. 2009 22:28

Oh od moje sestrične sošolci so imeli tisto afero v Kranju z mački, ko so jih privezovali za avtomobile, jim metali pedarde in svašta. Grozno, za v arest!! Mislim, da je tega sposobna samo mladina, tako da niso starejši najhujši. Saj, če imaš mački jemat mladičke, ali jih ubijat, potem je bolje, da kastriraš, oz. stereliziraš, ampak tudi to je neko mučenje. Za vse itak nikoli ne bo prav. Zato pa mačka nimam, ker so drugi mački v bližini.[/quote]če si tak podn od podna, zelo verjetno ne boš razmišlu še o "metanju" dnarja čez okno, zato da boš mel mir pred živaljo. je pa ja tok lažje jo ubit, kaj pa je tam en maček al pa pes, suženj brez duše :roll:[/quote]
pa da razložim...

moj post se je nanašal izrecno na odebeljen stavek. moj odgovor pa je bil, da če je človek tok krut pa ogaben, da je sposoben brez malo slabe vesti ubit mačko, se skor ziher ne bo odloču za kastracijo/sterilizacijo, ker je to treba plačat. in če je kdo tak brezbrižnež do živali, se res ne bo obremenjeval s kastracijo, če lahko mačko preprosto ubije.

je zdej kej bolj razumljivo?
Zadnjič spremenil *srčica*, dne 16. Apr. 2009 19:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 24. Apr. 2009 10:35

Klik

OMFG!!to za mene ni otrok.Svija mala.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Apr. 2009 10:39

o jeeeeeeej :eek: sej sploh nimam besed :eek:
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 24. Apr. 2009 11:00

Groza :eek: . Kaj mora biti 12-letni deklici, da lahko tako trpinči psa in ji pri tem ni hudo?!Nevem ej...kot, da bodo 12 letnega froca vtaknili v zapor. Starši bodo najbrž dobili kazen za plačat, to je pa tudi vse :? .

Drugače pa originalen posnetek je trajal 13 minut :eek: ! Verjamem, da je sosed želel nek dokaz, ampak 13 minut zravn gledat kako punca tepe in davi žival :cry: ?!Minuta(ali pa še majn) posnetka bi zadostovala kot dokaz, ne pa 13 minut! Groooooza!!!
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 25. Apr. 2009 13:51

Ok sej me boste mogoče imele za noro, ampak po netu čekiram malo o argentinskih dogah in sem naletela na eno psarno v Sloveniji in šla na njihovo spletno stran,kjer sem pogledala nekaj slik. Ne bom imena napisala.

Slika
Slika
Slika


Zanima me samo nekaj. Pač sklepala sem, da take psarne full dobro skrbijo za svoje živali in bla bla bla, zdaj pa naletim na te slike in se začnem spraševat: 1. zakaj hudiča se ima pse v pesjakih oz. bolj neki kletki, ki (vsaj meni tu na tej sliki) ne zgledajo ravno veliki oz.dovolj veliki za take pse? 2. zakaj nimajo doma toliko živali, da bodo lahko skrbeli za njih,ali zakaj sta dva psa recimo lahko zunaj, eden pa ju gleda skoz rešetke :? ?
3. o tistih dveh slikah z razstav: se samo meni zdi ali lastnik ful zateguje psa z vrvico, da bi pes držal gor glavo? To me je najbolj zmotilo. A to je vedenje nekega korektnega lastnika? Mučit (za mene to je mučenje!) psa samo zaradi tega, da bo dobil nek laskav naslov in se bodo njegovi potomci lahko prodajali za še večji denar?! Pa še ovratnica oz. tista tanka vrvica ne more bit bolj tanka kot že itak je...

Se opravičujem za svoj 'izpad' jeze,ampak to me je zdaj tak razjezilo. Ker se toliko govori kako lastniki rodovniških psov dobro skrbijo za svoje pse in kaj vse vložijo v njih in zato lahko postavljajo tako mastne cene, potem pa vidim kaj takega...Nimam veliko pojma o psarnah, rodovnikih itd.,ampak take slike me pa razburijo, ker sem proti kakršnikoli kletki, premajhnim pesjakih(če je že res potrebno psa zapirat v pesjak :roll: ) in pa takšnem grobem ravnanju s psom.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 25. Apr. 2009 14:06

Bom napisala samo glede ''zategovanja'' vratu. Na razstavah se uporabljajo posebni razstavni povodci (v bistvu so bolj vrvice), ki so narejeni tako, da ko vrvico dvigneš, pes dvigne glavo pokonci, ker je to osnovna poza. Psa pri tem nič ne boli, čeprav je videti, kot da je ful zategnjeno. V resnici so te vrvice precej ohlapne.

Glede vzreditelja in razmer ne bom dala nobenega mnenja, ker ga ne poznam, bi pa rekla samo to, da ni ob primerni oskrbi in dovolj ukvarjanja s psom nič narobe, če je pes v pesjaku, če ima seveda primerno dlako za bivanje zunaj. Na argentinske pse se ne spoznam in ne vem, ali so primerni za bivanje zunaj.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Apr. 2009 14:29

če rečem eno nasplošno o razstavah...sej niti ni važno al psa tista zategnjena špaga ne boli, dejstvo je, da bi jst štela živalske razstave kot mučenje živali!
Zame pač psi in mačke, zajci, kure, nevemkajusešemajo, niso primerni za usakodnevno kopanje, feniranje, pudrčke, ostale žaube,ždetje ceu dan v tistih premajhnih kletkah, itn....
Velik boljš se mi zdi agiliti,ki je za psa zdrav, ker se pes veliko giblje in ker se z učenjem še utrjuje njegovo znanje in sposobnosti.
raszatve pa sam :heul:
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 25. Apr. 2009 14:37

Jst glede razstav nimam nekega posebnega mnenja, bila sem samo enkrat na eni kot gledalka, res pa je, da, če bi imela sama rodovniškega psa, verjetno ne bi razstavljala, ker se mi ne bi dalo ukvarjat z vso to kolobocijo.
Kolikor sem jaz uspela videti na tisti razstavi in slišati od ljudi, ki zaradi tega potujejo tudi po svetu, je čisto odvisno od skrbnika psa in od psa samega. Ker enim psom se prav vidi, da uživajo tam (tako kot npr. agiliti ni primeren za vse pse), spet drugi so tam bolj ''na silo''.
Za ene pse je tudi na razstavah lepo poskrbljeno, drugi pa toliko da ne ležijo v lastnem dreku.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 25. Apr. 2009 15:09

Mene je pač zmotilo, ko sem videla te slike, ker nevem kaj ima pes od teh razstav. Psa si nabaviš za družbo, ker imaš rad živali in imaš čas za njega. In te razstave nevem čemu so namenjene. Zakaj je treba tekmovat kdo ima najlepšega,najmočnejšega, najbolj razvitega itn. psa. In potem pes dobi vse te naslove, kar se upošteva tudi potem pri prodaji mladičkov, češ za mladiča od nekega ful 'uspešnega' psa pa bomo lepo malo več zaračunali, ker je pes ja bil razglašen za najlepšega pa nevem kaj vse :roll: . Kot, da je tak pes kaj boljši in bolj sposoben kot ostali.
Ko mi bo kdo znal razložit,zakaj so te razstave dobre, bom še nekako razumela, zdaj pa mi ni jasno.
Frigga jaz sem že napisala, da nisem za pesjake(sevede tiste ala 2x2 metra) in kletke in kaj si mislim o tem, tako da ne bi več o tem. Ti si misliš drugače in bom pač upoštevala tvoje mišljenje, ker mi kaj drugega tudi ne preostane in vem, da vsi pač ne razmišljamo enako.

Argentinska doga ni primerna za bivanje zunaj,kar sem prebrala na več internetnih straneh+ vzreditelji s katerimi se je pogovarjal tast so mu vsi povedali enako.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 25. Apr. 2009 16:18

ah, na razstavah se imamo prav fajn. Veste ni tam tako, kot zgleda na slikah. Nobenega mučenja, davljenja, stiskanja :D psi se med seboj igrajo, ko je treba it v ring, se pač skoncentrira, psa se postavi v značilno držo. Te vrvice okrog vratu, pa res ne prinesejo bolečin. Saj imajo iste vrvice tud frizerji.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov