Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 06. Apr. 2008 6:01

zanima me če obstaja kšna cifra kamor se lahko pokliče, če vidiš izgubljenega psa... namreč učer sm bla nad avtocesto nad predorom Golovec in je bil za ograjo (torej znotrej avtoceste) manjši mešanček... sm se mu probala prebližat pa nikakor nism mogla, je full prestrašen...
mislm d ga je nekdo odložil na avtocesti... :evil:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Apr. 2008 10:24

Zavetišče Gmajnice

ampak nevem pa če ga pridejo iskat, oziroma do kam seže (naj bi do table ljubljana na vseh koncih) njihovo področje.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 06. Apr. 2008 13:37

Mi mamo pa ene sosede, ko že od nekdaj ful grdo ravnajo z živalmi - pa hodjo po pse v zavetišča, pol pa tako delajo z njimi, mislim ogabno ... 2 njihova psa sta začela ful k nam hodit in smo ju pol kr mi obdržali ker sta se nam smilila, pa prav se je vidlo da so ju zihr tepli, ker sta bla ful strahopetna pa če si ju hotu pobožat, sta ful tak prestrašeno glavo sklonla itd. ... Zdej so meli pa enga psa ko je tud kr dost hodu tle blizu nas, zdej ga pa nč več ni in sm zihr da so se ga znebili - bog ve kaj so mu naredli, revežu. Sej 1x jih je že ena soseda prijavla, sam niso nč ukrepali. In tud js resno razmišljam o tem da bi kam poklicala, sam ko ne vem kam, a kdo ve?? Sam ko pomoje jim tk noben nč ne more. :(
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 06. Maj. 2008 9:17

Mene zanima koliko od vas, ki ste proti mučenju živali ne uporabljate izdelkov od L`oreal, Max factor, Panten, Oral-B, Dove,Yves Saint Laurent,
Neutrogene,.. Ne jeste snikersov, M&M-ov in podobnega?
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 06. Maj. 2008 9:36

Kaj majo pa snikersi pa mm tle vloge? :P a silijo živali jest bonbone, da vidjo, če so dobri? :D ( ne me napast, res nevem in resnično me zanima zakaj hrana?)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 06. Maj. 2008 10:31

Sem slišala, da so v Snickersu neke živalske maščobe ali nekaj podobnega :?
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 06. Maj. 2008 11:20

Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 12. Nov. 2008 11:35

Poginil za 20€ :cry: :stupid:

Zdej se cel dan ne bom mogla potolažit k sem tole vidla.Mislim ne morem verjet kaj se dogaja s temi ljudmi?!
A je tko težko peljat bogega kužija v zavetišče al pa ga komu podarit če se ga naveličaš?

Js bi oba (mulca in gospodarja) tkole pretepla da bi vidla kako je.Banda primitivna!! :angry:
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Nov. 2008 13:41

jst bi tega tipa, oziroma obadva tepla lih tko kot sta onedva tepla tega psa!!!! :evil: tolkla bi po njih tok dokler nebi krepnla.Mislm kretenski folk, sej ne morš verjet :roll: :roll:
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 12. Nov. 2008 13:46

Pri 15 psa, pri 17 sošolca, pri 19 punco...

Že zdavnaj sem se nehala spraševati kako lahko nekdo psa s katerim je živel toliko časa zapusti ali jo celo ubije. Sem videla že veliko grozot- ljudje ki vsakih nekaj let ubijejo psa in obdržijo enega mladička, ker so bolj srčkani, ljudje, ki ob kosilu normalno razlagajo kako utapljajo mačke ali jih vržejo psu, ljudje, ki dajo uspavat psa, ki je izgubil nogo in ni več lep...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 12. Nov. 2008 15:04

^Pa si jih prijavila ali si samo zgrožena poslušala/gledala, kaj se dogaja? Zame je tisti, ki ne prijavi, ravno toliko kriv, kot tisti, ki stvar dejansko izvrši. Če bi ljudje vsakodnevno pritiskali na Vurs z raznimi prijavami, bi se še kaj premaknilo. Tako pa je najlažje zapret usta in se zgražat, kako to sosedje/strici/znanci lahko počnejo, naredil ne bi pa noben nič.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 12. Nov. 2008 15:14

prosim frigga odpri si kakšno spletno stran kakšnega zavetišča pa boš videla, da oni stalno stalno pritiskajo pa država ne naredi nič.ni to kar tko.Ti že lahko prijaviš, naredu pa noben ne bo nič ker se jim ne zdi vredno, dokler tsvar u cajtnge ne pride, potem pa usi hopcup laufat, kar je ponavad že prepozno.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 12. Nov. 2008 15:16

to da je take idiote treba prijavit je sicer prav... samo kaj ko tud če jih prijaviš s tem ne dosežeš skoraj nič ker:
1. te v večini primerov sploh ne jemljejo resno (policija, vurs)
2. se jim niti ne da ukvarjat s takimi stvarmi ker oni majo pač bolj pomembno delo :roll:
3. so njihovi inšpektorji tko skrajno leni, nesposobni, zabiti, da ko pridejo na ogled jim gospodar natvezi svojo zgodbico in oni jo pograbjo z obema rokama sam zato, da se jim ni treba več jebat z problemom
4. so naši zakoni itak tko ohlapni in predpisane kazni tko nizke, da ti gre na kozlanje ko jih prebiraš

žalostno vse skupej res :(
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 12. Nov. 2008 16:13

purple, brez skrbi, s problematiko zavetišč se srečujem vsak dan, tako da vem, kaj se dogaja. :wink: Zaradi mišljenja, da ''itak noben ne bo naredu nič'', je stanje takšno, kakršno je. Kot sem že omenila, če bi vsi ljudje, ki opažajo mučenje živali, vsakodnevno pritiskali na Vurs, težili s prijavami ipd., bi se stvari premaknile.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
_mary_jane_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _mary_jane_ » 11. Dec. 2008 11:34

zej ko se bližajo prazniki sem se spomnila še na eno obliko "mučenja živali". no sicr to ni neposredno mučenje, sam useeno. rakete, petarde, ki oddajajo močne zvoke...kaj na to pravijo psi?! dobesedno tresejo se - sicr vrjamem da so izjeme. pri nas vem, da se pes čisto trese, ko kaj poka. lahko se zraven, ga mirim, ko poči petarda ves zbegan in tresoč ne ve kaj bi. seveda je strah pred pokanjem prisoten tudi pri konjih in kravah pa še pri katerih.
želim vam lepe praznike brez petard in raket - tut tko so lepi.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]