Mučenje živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 20. Jun. 2010 23:11

Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Avg. 2010 23:46

In še črna kepica (stara okrog 5,6 tednov)....sestradana do kosti,apatična, bolhava, driskava...
Našla sem jo pod mostom, pritekla je do mene (primjavkala) in se sesedla skupaj.Energije nima niti toliko, da bi stal/a več kot dve, tri sekunde.Na silo sem jo nahranila-v bistvu z brizgo, ker drugače ne more...
V gl, primer mučenja, ko lastnik (mačka je iz kmetije, to sem prepoznala takoj, po vonju štale) zavrže žival in ji skoraj ne da možnosti za preživetje....z jutranjim dnem upam, da jo bodo sprejeli v zavetišče, če ne bom morala vseeno z njim/njo k veterinarju...Zakaj?Ker je mačka?Pa še črna povrhu?
In še slika :
Slika
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2010 6:55

Ubošček. Kako je z njo sedaj?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 10. Avg. 2010 7:06

Jaz sem pa bratrancu dala dve mucki in ju je sosed zastrupil. :cry:
(s)mej se
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2010 7:20

Jaz bi šla osebno do njega in magari da me slišijo še vsi sosedje zraven, mater mu ****. Škoda sicer, da ju niso imeli noter ali pa ograjene, če se je za soseda vedelo slučajno, da je tak, ampak vsaj to - soočit se z njim.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 10. Avg. 2010 7:25

Živijo v hiši in ponoči sta bila notri, tudi ograjo imajo, samo kaj ko sta mladiva raziskovalca bila.
(s)mej se
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Avg. 2010 13:01

Zato sem pa jaz za izrecno notranje mačke ali pa zunaj nekje, kjer se jim kaj takšnega ne more zgoditi...
Macico sem zvečer nahranila na brizgo, danes zjutraj pa sem ji dala samo vodo, ker sem pričakovala infuzijo zaradi dehidracije.Peljala sem jo v zavetišče, iz zadnjih prostorov pa sem slišala : pi*zda, tole je mrtvo.In-kaj spet še ena mačka?
V gl, rekli so, da jo bo veterinar po vsej verjetnosti uspaval, mene pa grize vest, zakaj je nisem peljala k vet. na lastne stroške, glede na to da je požirala in imela voljo do življenja :?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2010 14:06

V katero zavetišče pa si jo peljala? Mogoče res škoda da je nisi peljala, ampak mislila si le najboljše.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 10. Avg. 2010 14:12

V Mb, ker pokriva Ptuj...res, razočarana sem bila nad odnosom, sploh pa so delali samo mladi, verjetno vsi kar pod 20, veterinarja pa še takrat ni bilo...upam, da bodo poskusili, če pa še kdaj najdem bolano žival, zagotovo ne bom šla najprej v zavetišče...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2010 14:23

O groza, da naletiš na takle odnos. :? Vprašaj čez kak dan ali dva kako je z mucko, kako ji gre ipd.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 02. Sep. 2010 21:14

emanuela napisal/-a:In še črna kepica (stara okrog 5,6 tednov)....sestradana do kosti,apatična, bolhava, driskava...
Našla sem jo pod mostom, pritekla je do mene (primjavkala) in se sesedla skupaj.Energije nima niti toliko, da bi stal/a več kot dve, tri sekunde.Na silo sem jo nahranila-v bistvu z brizgo, ker drugače ne more...
V gl, primer mučenja, ko lastnik (mačka je iz kmetije, to sem prepoznala takoj, po vonju štale) zavrže žival in ji skoraj ne da možnosti za preživetje....z jutranjim dnem upam, da jo bodo sprejeli v zavetišče, če ne bom morala vseeno z njim/njo k veterinarju...Zakaj?Ker je mačka?Pa še črna povrhu?
In še slika :
Slika


:(
Jas osebno ne zaupam zavetiščem. Mogoče, ker sem imela precej slabe izkušnje z njimi, ker pač sem dejansko pričakovala profesionalni odnos tam, na koncu pa sem naletela na (nimam izraza) človeške golazni.
Nedolgo nazaj smo tudi mi našli črnega mačka, shiranega, dehidriranega, z vnetjem oči, dihal in ušes. Pa sem ga na svoje stroške peljala k veterinarju. Maček je seveda pri hiši zdaj, gazda :D . Moja dva mačka sta oba kastrirana, veterinarsko pregledana, čipirana in s potnim listom.
Zavetišč pa ne šlivim pet posta, ker so dotični pokazali preveč neprofesionalen odnos do živali.
Uporabniški avatar
*LittleBug*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 3. 6. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *LittleBug* » 29. Dec. 2010 13:47

Samo tole si poglejte pa vam bo vse jasno! Groza in katastrofa! Ne vem kaj nej rečm :cry:
http://www.facebook.com/?ref=hp#!/album ... 1370116569
...Look but dont touch
Touch but dont taste
Taste but dont swallow...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Mar. 2011 7:08

Preden kdajkoli obiščete predstavi z delfini, premislite še enkrat!

Cena te predstave je višja, kot si morete zamisliti. PREBERI ČLANEK.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Apr. 2011 9:54

Jaz sem spet naletela na neodgovorno in grdo ravnanje.Včeraj zjutraj sem šla v eno trgovino v manjši trgovski center, da bi mačku in psoma kupila kak priboljšek, ki jih na koncu seveda nisem.
Namesto tega sem takoj zavohala grozen smrad, ki je prihajal iz drugega konca trgovine.
Seveda sem šla pogledat in kaj sem zagledala? Dihurja, natlačenega v kletko, ki bi naj bila primerna za morskega prašička.Po tleh je imel nasut mačji pesek, vode je bilo komaj kaj, , brez hrane ,polno iztrebkov, kremplje pa tako dolge, da boljše da niti ne pišem.
Trgovke smrad za računalnikom na fbju ne moti, navsezadnje dokler se je sama filala s Snickersi je žival ne moti.
Sicer sem jo povprašala okrog tega, ampak ker ji je po pogovoru sodeč vseeno, bom v pon spisala prijavo...
A ima katera kakšne izkušnje okrog ukrepanja za živali v trgovinah pri nas?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Apr. 2011 17:09

Tudi trgovine morajo živalim nuditi neke minimalne standarde. Jaz nima s tem izkušenj, ampak če presodiš da to ni to, pa si se še povrh vsega skušala pogovirit (kar tudi napišeš), prijavi.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov