Ljubljenčki - splošno

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ali imate hišnega ljubljenčka?

da
305
79%
ne
31
8%
sem ga imel/a, pa ga nimam več
49
13%
Skupaj glasov : 385

Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 04. Jul. 2005 7:25

Hm...jaz sem mela...želve, papagaja, hrčka, mačko in psa. Seveda pa mam tukaj v okolici še vse od konjev, malih kozic, majhnih kravic ( :wink: ) in raznoraznih cute stvari, hehe. :D

Trenutno imam eno psičko novofundlandko in to je tut tista žival, katero imam najrajš --> pes. Zame ni primerjave med psi in mačkami. Če bi imela možnost, bi imela mogoče še konja (ampak bi se blo pametno naučit jahat :D ).
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 04. Jul. 2005 20:44

Folk, ne kupovat živali v trgovinah. Ker je preveč primerov, da take živalice poginejo - lahko že takoj, ko jih prineseš domov, lahko pa čez nekaj mesecev. Razmere v trgovinah so za živali preslabe - so pod stalnim stresom, širijo se bolezni. Ker je toliko različnih živali na kupu. Če pa kupite žival pri rejcu, je veliko manj možnosti za bolezni, ker se za vzrejo uporablja zgolj zdrave živali, pa še stresa ni kot v trgovini (ves čas novi ljudje, pa hrup, pa slaba higiena, pa luči, itd)

(Bagheera, to nič ne leti nate, ampak samo v opozorilo ostalim)
Uporabniški avatar
LycHee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LycHee » 10. Jul. 2005 0:28

krfjolca napisal/-a:Folk, ne kupovat živali v trgovinah. Ker je preveč primerov, da take živalice poginejo - lahko že takoj, ko jih prineseš domov, lahko pa čez nekaj mesecev. Razmere v trgovinah so za živali preslabe - so pod stalnim stresom, širijo se bolezni. Ker je toliko različnih živali na kupu. Če pa kupite žival pri rejcu, je veliko manj možnosti za bolezni, ker se za vzrejo uporablja zgolj zdrave živali, pa še stresa ni kot v trgovini (ves čas novi ljudje, pa hrup, pa slaba higiena, pa luči, itd)


+ slabo skrbijo za njih (vročina, pogosto nimajo čiste vode za pit, preveč živali v eni kletki itd), ne znajo ti nič kaj koristnega svetovat, prodajajo bolj stare živali (sploh ptičke) itd.

Sama sem imela nekaj zlatih ribic, ena je bla pravi mali psihopat (grizla je večje od sebe, skakala je iz akvarija...) in tri ptičke. Ta zadnji, Fabio, je bil največji model, samo je bogi mali zbolel :cry:. Včasih pa si domov še pripeljem kakega psa oz pride sam za mano, ampak to samo na obisk :D
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 13. Jul. 2005 11:01

Jst sm pa zdele domov pršla k sm si šla kupt ruskega hrčka!!! Samo še ne vem kako mu bo ime!
This too shall pass.
Uporabniški avatar
zvezdica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 5. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdica83 » 13. Jul. 2005 11:05

jst mam pa psa, dva mucka, ribice v dveh ribnikih, zajčke.
sem ljubiteljica živali, tko da bi jih mela velik velik, ampak če bi jih imela velik, bi pomoje bankrotirala.

lp,sandra
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 13. Jul. 2005 11:17

Ruski hrček je LUŠTKAN.Take male puhaste zadeve bi jaz tolk žulila, da pol ne bi bli več puhasti, po mojem. Če bi se pustil :)
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 13. Jul. 2005 17:00

Jst pa že dva ruska in ni nuben grizu, sam lizala sta me! Ful so mi kjut te ruski! :D
This too shall pass.
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 14. Jul. 2005 10:08

In, kakšno ime si izbrala za svojega novega hrčija? Zakaj so zajčki tako plašni? A je kira mela zajkota, ki se je cartal? Moji so se, ko so bili še čisto majčkeni? Imela sem pa bele, z roza očkami.
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 14. Jul. 2005 10:23

Katere vrste zajčka? A veš, kateri so oni z ušeski, ki jim dol visijo, pa tko ful dolgodlaki? Sem jih videla v eni ZOO prodajalni. In, kako si ga prepričala, da se carta? Moji se niso več hotli, ko so zrasli, pa da ne omenjam, da so mi preglodali vse kable od CD playerja in pdb. :nixweiss:
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 14. Jul. 2005 10:28

moja ruska gospodična me pa še nikoli ni ugriznila pa tudi napadalna ni.
Rečem lahko, da je ful pametna - namreč, sliši na svoje ime in kadar jo pokličem "HRČA", takoj pride iz bajtice ven in dobi kakšen priboljšek.
Ful se rada carta, včasih jo spustim po kavču in se pol mičkn igrava :D

aja pa zjutraj, ko sliši da sem vstala, tudi ona pride ven...ful sem navezana nanjo! :love:
*Diamonds are forever*
Heart
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 6. 7. 2005
Kraj: Fantasyland

Neprebrana objavaNapisal/-a Heart » 14. Jul. 2005 10:37

Živali so sploh tko cool. Zdaj, odkar gledam Animal planet, se ful bolj ukvarjam z Mašiko(psica), pa sem še bolj pozorna na vse njene potrebe...še mal, pa bo glavna v bajti :razz: . Lucky you s svojim zajčijem. Si bom nabavila enega z ušeski navzdol, bo mogoče bolj za cartanje, hehe.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 22. Avg. 2005 19:17

a mi lahko kdo svetuje ker sama nisem dost pametna: mela sem doma papigo nimfo (najdeno pred tremi leti), pa mi je včer ušla... in zdej ne vem al nej si nabavim novo ker mi je ful hudo ko gledam prazno kletko, al nej raj še mal počakam, ker me vsi prepričujejo, da sem sam v afektu in bom čez par dni mislila drugače... :?
mam namreč zlo rada živali, samo je pa res da imam doma že psa in da nikol nisem načrtno nameravala met še papige... je pa tako naneslo da sem jo našla in se nanjo tud navezala in zdej mi kr neki manjka
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 22. Avg. 2005 19:31

Počakaj še malo, mogoče bo pa prišla nazaj oz. jo boš našla. Verjamem da ti je hudo ker si jo zgubila. Upam da jo boš našla.
Uporabniški avatar
Lisset
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 215
Na forumu od: 6. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lisset » 22. Avg. 2005 20:36

jaz mam enega takega malega cucka, star pa je 5 let...ampak moram priznat, da te taki cucki včasih ob živce spravijo!
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 22. Avg. 2005 20:39

js mam muco Piko, pa papigo Pikija (nisem ju jaz poimenovala!) :D

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov