Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 12. Nov. 2006 10:05

Ja jaz sem isto slišala glede mleka ... ponavadi ga malo razredčim z vodo ja, pa tud pazim da jima ga ne dajem preveč. Sam ko ga mata pa tak rada ... :razz:


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Nov. 2006 11:28

Jaz sem moji mački najprej tut dajala te Whiskas in Friskas in ne vem kaj še vse. :D Sam pol sem se enkrat pogovarjala z veterinarjem in je reku, da so te "komercialne" mačje hrane ful škodljive, ker so u bistvu "junk food" (varianta McDonalds) in da lahko dolgoročno zelo škodijo ledvicam in mehurju in da zna bit zlo velika pizdarija...Poleg tega pa je mela moja mačka neko alergijo na to hrano, ker ji je kar izpadala dlaka (je mela prou roza fleke :() Tko da zdej ji dajem hrano od Hill's in sicer brikete z raznimi okusi. Sem se ful bala, da jih ne bo marala, ker je bla pri prejšnji hrani tut precej izbirčna in je jedla samo to mokro hrano...Sam te briketki so ji pa zgleda všeč. :)
Rhea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 2. 10. 2004
Kraj: Frigate Bay

Neprebrana objavaNapisal/-a Rhea » 12. Nov. 2006 11:28

MIGRENA napisal/-a:Mene pa zanima tisti k mate mačke s čim jih hrante? Ker opažam, da je moj mačkonar kr zbirčen... nemara vode pit, whiskas mu tut ne diši preveč :eek: , briketke moram že prov posebno vrsto najdt zanjga itd. tko, da še mal eksperimentiram s hrano, da ugotovim kera mu je najbolj všeč.


Moj mrcinjak tudi ni hotel pit, to je bilo prvic, da sem vidlea macko, ki tako malo pije. Potem sva mu pa z dragim nabavila tako macjo fontano (kot neka kupula z bazenckom- pumpica non-stop filtrira vodo) in je fuuuuuul priden sedaj. Je pa od proizvajalca CatIt in klice se "water fountain" (izvirno hehehe). Macke naj bi v divjini pile samo tekoco vodo, zato naj bi v stanovanjih pile manj vode, ker ni tekoca (najin je hodil lizat WC); je pa zelo pomembno, da macka popije na dan dovolj vode zaradi bolezni spodnjega dela secil. (Najin soncek je zaradi bolezni FLUTD ze od malega na dieti :( )

Sploh pa, ce ne mara vode pit, mu ne dajaj briketov, ker dehidrirajo. Lahko mu pa das brikete, pa prelijes z nekaj vode, da dobi vsaj malo tekocine vase. Ampak res, moje priporocilo, kupi mu fontano, ker ko bi dobil vnetje mehurja ali kaj podobnega, bo ze prepozno :(
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Nov. 2006 11:29

Ej, kok pa približno stane ta fontana?
Rhea
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 2. 10. 2004
Kraj: Frigate Bay

Neprebrana objavaNapisal/-a Rhea » 12. Nov. 2006 11:33

Tiavanna napisal/-a:Ej, kok pa približno stane ta fontana?


Malo manj kot 9000 sit. Sva jo pa kupila v CityParku v tisti njihovi pet trgovini. Ampak se splaca, res. Tukaj se gre za zdravje puhaste mrcine.

Aja, pa to se lahko uporablja tudi za pse.
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 12. Nov. 2006 12:32

moj maček pije samo iz bideja, pa je isto tekoča voda k tista fontana, je čist vredu. :D

je pa vrjetn prvak v izbirčnosti. recmo 2x na dan ne bo jedu iste hrane, raj strada pa vseem teži, kt da bi se dotaknil istih briketov...ampak tacga smo ga nardil :oops:
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Nov. 2006 12:44

Da povem še kako je naša razvajena...Nikoli ne gre sama jest. Vedno pride težit (prou uno tečno mijavkanje :D) in moreš it z njo do skledice in potem šele ona začne jest. S spremstvom! :lol: Pa ponavadi ji moreš še malo potrest skledico, pol je vse kul. Jao. :roll: :D
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 12. Nov. 2006 13:02

Hehehe moj tut vodo sam iz bideja pije. Drgač mleko mu pa ne dajem navadno, ampak tisto kupljeno prov za mačke. To, da pa ta kupljena hrana ni tok dobra sm pa tut jest slišala, sam kaj nej mu pa druzga dajem... dobr kšnga meska od piščančka še poje al pa uno meso iz juhe. Matr, moram prov mal veterinarja glede tega zaslišat.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 12. Nov. 2006 13:16

naši mački majo tud radi sam hrano iz pločevink k so v omakci... ker če so tiste trde k pr wiskasu, jih ne bodo probal spljoh :nein:
vode sploh ne pijejo, en kup mleka pa... pa brikete wiskas... to je pa to... niso ne vem, kolk zbrični... zadnč sta ta velka dva jedla žgance :lol:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 12. Nov. 2006 19:47

No, vidim da nism edina k ma zbirčno mačko doma... Čeprou najina Luna oožuje Molly :lol: Whiskas in podobne vrečke sam povoha, če kupm kako uno Hill's je isto... Molly, molly in še enket molly. To je sicer dobr za mojo denarnico, ampak ni glih zdravo za mačko. Sam jo nikakor ne morm prvadit na tist Hill's al pa kej podobnga, kr raj 3 dni nč ne je, kot pa da požre tist whiskas...
kar se pa vode tiče, pa skoč v banjo in se tko nagravžn dere dokler ne pridem tja in ji odprem pipo. Pametna ideja tale fontana!
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 12. Nov. 2006 19:56

Jest mam pa doma mucka k mu je ime Herman. :D :D Je pa str pol leta pa ma ze skor 5 kil. More mau na dieto. :oops:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Nov. 2006 20:23

V našem živalskem vrtu so činčila, legvan, 3 ribe v sladkovodnem akvariju in ostvar ter rakec v morskem. Pa še ena dolgodlaka mačka, ki se zadržuje predvsem v spodnjem nadstropju (sploh takrat, ko je činčilek spuščen :wink: )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 12. Nov. 2006 20:42

nutella napisal/-a:No, vidim da nism edina k ma zbirčno mačko doma... Čeprou najina Luna oožuje Molly :lol: Whiskas in podobne vrečke sam povoha, če kupm kako uno Hill's je isto... Molly, molly in še enket molly.


Ja no, moj mačkonar tut obožuje to Molly kar je men kr mal sumljiv. Al pa iz Mullerja pet-bistro. Ma itak sm že vse živo sprobla tko, da še men več ni jasn kaj mu je kul in kaj ne...

Bageera napisal/-a:Jzt mojima dajem Techni-Cal in Pro Plan, včasih tudi kakšno mal bolj poceni Purino One no


Kje se pa to dobi? Jest prvič slišim :oops:

S čim jih pa hranite od domače hrane? Pa kokrat na dan jim dajete hrano? Moj je star pol leta pa mu dam tko ene 3x na dan (zjutrej - popoldne - zvečer) po eno vrečko.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 12. Nov. 2006 21:23

migrena, kam ga boš pa dala kastrirat? k jz morm tud našo mačko pelat, k drgač bo spet mela mladiče... po možnosti še letos, ker se je spetfull zredila :? in to bo pol kr trikrat v enmu letu :eek: :D
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 12. Nov. 2006 21:33

^^ Aha, hvala za info. Bom jest še mal pri našem veterinarju povprašala, če se da dobit ta hrana.

@Jagodka jest ga peljem v Lesce kjer majo kliniko za male živali (res majo tko lepo urejen).
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov